چگونه صفحه اکسپلور اینستاگرام خود را تنظیم کنیم؟

صفحه جستجو اینستاگرام ببرای همه ما صفحاتی جذاب به شمار می آیندگاهی اوقات ممکن است با محتواهای بی ربطی را در صفحه اکسپلور خود مشاهده کنید.چگونه صفحه اکسپلور خود را از این محتواهای مزاحم پاک کنیم؟

کدام محتوا در صفحه جستجوی اینستاگرام شما ظاهر می شود؟

همانطور که در بالا ذکر کردیم ، اینستاگرام سعی در بهبود تجربه کاربر دارد و فقط محتوای مورد علاقه شما را به شما نشان می دهد. چگونه اینستاگرام تشخیص می دهد چه چیزی ممکن است دوست داشته باشید؟ آسان است.
هر زمان که نوع خاصی از مطالب را دوست داشته باشید یا درباره آن نظر دهید ، اینستاگرام می داند که مورد توجه شما قرار گرفته است ، بنابراین ممکن است به مطالب مشابه علاقه مند باشید.
هر زمان که جستجوهای خاصی را جستجو می کنید یا هشتگ ها یا نمایه های خاصی را فعالانه چک می کنید ، اینستاگرام این اطلاعات را ثبت کرده و از آنها برای ارائه محتوای بهتر در صفحه کاوش شما استفاده می کند.
به طور خلاصه ، اینستاگرام در حالی که در اینستاگرام آنلاین هستید ، هر بیت از اطلاعات را جمع می کند و هنگام تصمیم گیری در مورد محتوایی که به شما نشان می دهد ، از این اطلاعات استفاده می کند.

چرا باید صفحه اکسپلور خود را reset کنم؟

برنامه اینستاگرام سعی دارد هر بار تجربه بهتری را به کاربر خود ارائه دهد. این برنامه پروفایل های کاربر را مشاهده می کند ، تصاویر مورد علاقه آنها و موارد خاصی مانند سابقه جستجو و غیره را تجزیه و تحلیل می کند و بر اساس آن ، برنامه  پستهای انتخابی را در صفحه جستجو نشان می دهد. این موضوع  کاربر را قادر می سازد تصاویر و فیلم های بیشتری را از دسته هایی که دوست دارند را بیشتر در صفحه اکسپلور خود ببیند.
با این حال ، گاهی اوقات ، صفحه جستجوی اینستاگرام شروع به نمایش دادن محتوای بی ربط یا محتوای تکراری می کند. این نشانه خوبی برای پاک کردن و تنظیم مجدد صفحه جستجو در اینستاگرام است. 

مراحل تنظیم الگوریتم صفحه اکسپلور اینستاگرام 

با اطلاع دادن به اینستاگرام که نمی خواهید چنین محتوایی را ببینید ، می توانید از محتوای ناخواسته در صفحه اکسپلور در اینستاگرام و خوراک اینستاگرام اجتناب کنید. با انجام مراحل زیر می توانید به سادگی این کار را انجام دهید:
  • برنامه Instagram را باز کنید و وارد اکانت خود شوید
  • به صفحه اکسپلور بروید
  • محتوایی را که دوست ندارید در آینده مشاهده کنید پیدا کنید و آن را باز کنید.
  • روی نماد بیضی در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید و "مشاهده پستهای کمتر از این دست" را انتخاب کنید. انجام شد! (هر موقع محتوای مورد علاقه خود را مشاهده کردید می توانید این کار را به راحتی انجام دهید)
علاوه بر این ، باید به اینستاگرام اطلاع دهید که کدام محتوا را دوست دارید ، درباره محتوایی که واقعاً دوست دارید نظر دهید. با این کار اینستاگرام به شما سیگنالی می دهد تا محتوای بیشتری از این دست را در صفحه اکسپلور شما نشان می دهد.
همچنین فراموش نکنید که هشتگ های مورد علاقه خود را دنبال کنید. به این ترتیب محتوای هشتگ های دنبال شده خود را بیشتر خواهید دید.


مراحلreset کردن صفحه اکسپلور اینستاگرام 

اگر می بینید که صفحه جستجوی اینستاگرام شما مقدار زیادی محتوای غیر مرتبط را به شما نشان می دهد ، پس می توانید ساده ترین مسیر را طی کنید و فقط صفحه جستجوی اینستاگرام خود را تنظیم کنید.
با این کار ، اینستاگرام تمام داده های جمع آوری شده خود را حذف کرده و نمایش محتوای مربوط به جدیدترین جستجوها و ورودی های شما را شروع می کند.
آسانترین راه برای بازنشانی صفحه  جستجوی اینستاگرام پاک کردن تمام تاریخچه جستجوی اینستاگرام است.
برای تنظیم مجدد صفحه اکسپلور اینستاگرام خود مراحل زیر را دنبال کنید:
  • برنامه Instagram را باز کنید و وارد اکانت خود شوید,
  • روی نماد منو (menu icon)در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید ؛
  • از منوی کشویی "تنظیمات" (Settings)را انتخاب کنید ؛
  • "Security" و سپس "History history" را انتخاب کنید.
  • روی "پاک کردن سابقه جستجو" (Clear search history)کلیک کنید. با این کار تمام سابقه جستجوی شما حذف می شود و در نتیجه صفحه جستجوی اینستاگرام مجدداً تنظیم می شود.

منابع:


نظر شما :