آنالیز استوری اینستاگرام: تعاملات (Interactions)

هنگام جستجو در اطلاعات آماری اینستاگرام ، با اصطلاحات ، نمودارها و اعداد مختلفی روبرو خواهید شد که همگی معیارهای مهم را نشان می دهند. اکنون ما به تجزیه و تحلیلInsights اینستاگرام  خواهیم پرداخت ، معنی هر یک از این ارقام را مشخص خواهیم کرد و اینکه چگونه می توانید اطلاعات ارزشمند و کاربردی را از آنها استخراج کنید!

برای دسترسی به Instagram Insights ، به صفحه پروفایل خود بروید و در بالا ضربه بزنید می توانید روی دکمه منو در گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید و "Insights" را به عنوان اولین گزینه پیدا کنید. اینستاگرام Insights به سه زیر گروه تقسیم شده است که هر کدام دارای داده های آماری  مختلفی است در این قسمت تعاملات(Interactions) را بررسی می کنیم.


داده آماری تعاملات(Interactions) نمایانگر کل اقداماتی است که افراد با دیدن یک استوری انجام می دهند ، از جمله پاسخ و بازدید از پروفایل.

 • پاسخها(Replies): تعداد دفعات پاسخ دادن مردم به استوری شما.اما برخلاف نظرات روی عکس یا ویدیو ، این پاسخ ها در صندوق ورودی شما قرار می گیرند و به صورت عمومی نشان داده نمی شوند.
  ایجاد استوری هایی که فالوورها را تشویق به پاسخ دادن می کند ، راهی عالی برای تقویت تعامل کلی شماست!به محتوایی که مخاطبان شما را به برقراری ارتباط با شما سوق می دهد بسیار توجه کنید!این تعاملات نه تنها به حفظ استوری های اینستاگرام در بالای مطالب فالوورها کمک می کند بلکه به ایجاد ارتباطات عمیق با مخاطبان نیز موثر است
 • بازدید از پروفایل(Profile Visits): تعداد دفعات مراجعه افراد به پروفایل شما از استوری شما.
 • Sticker Taps: تعداد دفعاتی که مردم بر روی تگهای مکانی ، هشتگ ، ذکر یا تگ محصول در استوری شما ضربه زده اند.

چرا داده های آماری  تعاملات(Interactions) مهم است؟

تجزیه و تحلیل تعامل میزان تعامل بیننده با داستان های شما را اندازه گیری می کند. پاسخ های مثبت و بازدید از پروفایل شاخص خوبی است که بینندگان آنچه را می بینند دوست دارند و مشتاق به اشتراک گذاری و یادگیری بیشتر هستند.
نکته: یک راه موثر برای افزایش معیارهای تعامل اشتراک گذاری نظرسنجی ، سوالات و.هشتگهاست. این برچسب ها راه های سریع و آسان بینندگان را درگیر می کند و همچنین بازخورد ارزشمندی را به مارک ها ارائه می دهد.

پاسخ(Replies) در استوری های اینستاگرام چیست؟

پاسخ ها معیار تعامل است ، بنابراین نشان می دهد که آیا داستان شما برای تعامل کاربران به اندازه کافی جالب بوده است. پاسخها در کنار مطالب شما به صورت عمومی ارسال نمی شوند. هنگامی که کاربر پاسخ می دهد ، یک پیام خصوصی با شما باز می شود. اگر پاسخ های شما کم است ، سعی کنید با درج CTA یا سوالات خاصی از کاربران در محتوای خود مخاطبین خود را به پاسخ دادن ترغیب کنید.

بازدید از پروفایل(Profile Visits) در استوری های اینستاگرام چیست؟

بازدید از پروفایل نشان دهنده تعداد دفعاتی است که کاربران از روی یکی از Stories Instagram شما روی نمایه شما کلیک کرده اند.این معیار تعامل نشان می دهد که آیا محتوای شما و CTA مربوط به آن به اندازه کافی قوی هستند که می توانند عمل کنند. یک کاربر فقط درصورتی که بخواهدپروفایل شما را از استوری مشاهده می کند:
 • درباره شما یا تجارت خود بیشتر بداند.
 • مطالب بیشتری راجع به خودتان در پروفایل قرار دهید.
 • راهی برای برقراری ارتباط با شما پیدا کند.پس گذاشتن راههای ارتباطی نیز برای ارتباط گرفتن با مخاطبین ضروری است.
بنابراین ، اگر  داده آماری بازدید از پروفایل شما زیاد باشد ، محتوای شما وظیفه خود را انجام می دهد.

sticker taps در استوری اینستاگرام چیست؟

sticker taps برچسب یک برچسب مکان ، هشتگ یا برچسبی است که به یک اکانت دیگر اینستاگرام اشاره می کند.در تجزیه و تحلیل Instagram Stories شما ، تعداد دفعات ضربه زدن کاربران به برچسب ها را مشاهده خواهید کرد.این یک روش سریع برای دیدن میزان مهارت شما در هدایت مخاطبان خود برای ضربه زدن بر روی استیکر است.برای توصیف استوری شما از هشتگها و لایکها و کامنتها استفاده می کنند.اگر sticker taps آمار بالایی را داشته باشند به این معنی است که ارتباط خوبی با کاربر خود پیدا کرده اید.اما اگر پایین باشد بایستی به دنبال ایجاد انگیزش در بین مخاطبین خود باشید.

راهکارهایی برای افزایش انگیزش مخاطبین
 • اضافه کردن  emoji برای ایجاد یک نظرسنجی 
 •  استفاده از Stickers برای پرسیدن سوالات خاص، روشن و مرتبط
 • استفاده از کپشنهای جذاب

منابع:

نظر شما :