۴۳ آمار اینستاگرام سال ۲۰۱۹ که باید بدانید

۴۳ آمار اینستاگرام سال ۲۰۱۹ که باید بدانید

نویسنده :صفایی
به‌روز رسانی :۰۵ دی ۱۳۹۹
فهرستی از آمارهای اینستاگرام که براساس موضوع گروه‌بندی شده‌اند را انتخاب کرده‌ایم و در اینجا قرار داده‌ایم.
 • استفاده از اینستاگرام
 • بازاریابی ارگانیک (واقعی) اینستاگرام
 • روابط برند و مشتری
 • محتوای اینستاگرام
 • هشتگ‌های اینستاگرام
 • استوری‌های اینستاگرام
 • تبلیغات اینستاگرام

می‌دانید که بازاریابی اینستاگرامی برای کسب و کارها و برندها بسیار سودآور است. این یکی از پلتفرم‌هایی‌ است که باید از آن استفاده کنید. تبلیغات اینستاگرام (Instagram Ads)، پست‌های نیوزفید (Newsfeed Posts)، و استوری (Stories)؛ تمام آنها می‌توانند به شما در رسیدن به اهداف مختلف بازاریابی کمک کنند.

ولی آیا تا به حال به این فکر افتاده‌اید که اینستاگرام اصلاّ چه قدر سودمند است؟

مخصوصاً با وجود دیگر پلتفرم‌ها که زمان را می‌گیرند، درک پتانسیل هر کدام و بهترین کارایی‌شان بسیار مهم است.می‌توانیم در این راه به شما کمک کنیم.

در این پست نگاهی می‌اندازیم به مهم‌ترین آمارهای اینستاگرام مربوط به سال ۲۰۱۹ که باید بدانید تا بتوانید استراتژی‌های خود را بسازید و کمپین‌های خود را ایجاد کنید.


آمار اینستاگرام: طریقهٔ استفاده

 از ژوئن ۲۰۱۸ حدود یک میلیارد کاربرِ فعّال در ماه وجود دارند

یک میلیارد کاربرِ فعّال عدد بزرگی است و این آمار اینستاگرام را بعد از فیسبوک با (۱٫۴ میلیارد) قرار می‌دهد ولی نسبت به دیگر رسانه‌های اجتماعی، از جمله توییتر (با ۶۸ میلیون کاربر) و پینترست (با ۲۵۰ میلیون) جلوتر است.

این مخاطبان به طور مستمر و پیوسته در حال افزایش هستند، پس مخاطبان بسیاری هستند که می‌توانید با آنها ارتباط برقرار کنید.

آمار اینستاگرام

 از ژوئن ۲۰۱۸، ۵۰۰ میلیون کاربر به صورت روزانه فعّال هستند

نیمی از کاربران فعّال ماهانه، در اینستاگرام به صورت روزانه وارد می‌شوند و فعّالانه در این پلفترم با محتواها تعامل دارند. نصف کاربران فعّال ماهانه در روز فعّال هستند و این مقدار، قابل توجّه است مخصوصاً از آنجا که این عدد نیز در حال رشد است.

میانگین کلیک خوردن دکمه لایک ۴٫۲ میلیارد بار در روز است

دکمهٔ لایک ۴٫۲ میلیارد بار در روز کلیک می‌خورد، به این معنا که کاربران فید خود را مرور می‌کنند و بر روی گزینهٔ لایک بیش از یک بار در روز کلیک می‌کنند. این نشان دهندهٔ تمایل به تعامل مستقیم با برندها است.

برخی اینستاگرامرها درآمد قابل عرضهٔ بالایی دارند

لایک ها در اینستاگرام
پیشنهاد نئولایز:افزایش لایک در اینستاگرام : ۳۰ ایده استراتژی و توصیّه

تا آنجا که اطّلاع داریم، این مهم‌ترین دادهٔ آماری است که برای اینستاگرام داریم: تعداد زیادی از کاربران حاضرند کیف خود را باز کنند و از کارت اعتباری خود استفاده کنند.

این چیزی است که به دست آمده است:

 • ۳۱٪ افرادی که بیش از ۷۵ هزار دلار در سال درآمد دارند، در اینستاگرام هستند.
 • ۳۲٪ افرادی که بین ۵۰ تا ۷۴ هزار دلار در سال درآمد دارند، در اینستاگرام هستند.
 • ۳۲٪ افرادی که بین ۳۰ تا ۴۹ هزار دلار در سال درآمد دارند، در اینستاگرام هستند.

در حالی که قطعاً کاربرانی در این پلتفرم هستند که درآمدهای کمتری دارند، توانایی ارتباط گیری با ۳۰٪ آمار جمعیّتی با درآمدهای بالاتر سرمایهٔ عظیمی است.

تقریباً از هر سه کاربر بین سنین ۱۸ تا ۲۹ ساله دو نفر از اینستاگرام استفاده می‌کنند

در حال حاضر، این جمعیّت آماری برای بازاریاب‌ها و برندها بسیار مهم‌ است و آنها در صدد جذب‌شان هستند، و با وجود اکثر این گروه سنی در این پلتفرم، اینستاگرام ارزش بالاتری به دست آورده است.

آمار اینستاگرام ۲۰۱۹: بازاریابی ارگانیک (واقعی)

اینستاگرام یک پلتفرم بزرگ و محبوب است، و بخشی از آن به این دلیل است که کاربران حاضرند با برندها در اینستاگرام بیشتر از پلتفرم‌های دیگر تعامل کنند.

آمارها این را نشان می‌دهند.

عکس‌های اینستاگرام به طور میانگین ۲۳٪ از عکس‌های فیسبوک تعامل بیشتری دریافت می‌کنند

عکسها در اینستاگرام

میزان تعامل نام این بازی است، حدّاقل وقتی پای اینستاگرام به میان می‌آید. اینستاگرام برای تعامل بالا شناخته شده است، بخشی از آن به خاطر رسایی بهتر ولی دلیل اصلی آن مخاطبان پرشور و فعّال آن است. این عددی قابل توجّه است، و نشان‌دهندهٔ ارزش این پلتفرم است. حتّی اگر این فهرست همینجا به پایان برسد، هیچ آمار دیگری برای توجیه استفاده از اینستاگرام نیاز نیست.

 برندها در اینستاگرام به طور معمول از ۴٪ تمام دنبال‌کنندگان‌شان تعامل دریافت می‌کنند

این شاید به خودی خود زیاد به نظر نیاید. ولی اگر آن را با ۰٫۵٪ فیسبوک و توییتر مقایسه کنید، می‌بینید که بسیار بالاتر است. اینستاگرام بالواقع یک نیروی محرکهٔ تعامل است. آن ۲۳٪ را به یاد دارید؟

 برندها ۱۰ برابر بیشتر از فیس‌بوک، در اینستاگرام تعامل دریافت می‌کنند

نه تنها برندها تعامل بیشتری از دنبال‌کنندگان‌شان در اینستاگرام به دست می‌آورند، بلکه میزان تعامل آنها نیز در اینستاگرام ده‌ها برابر فیسبوک است. این موضوع محتوای متنی و تصویری را با اهمیّت می‌کند، و یادآوری مهمی‌ است که در حالی که فیسبوک همیشه مهم خواهد بود، اینستاگرام نیز حیاتی است.

بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام بین ساعت‌های ۲-۳  بعدازظهر است

این یکی پیچیده است، ولی همچنان اهمیّت دارد. پس به آن می‌پردازیم. بهترین زمان‌ برای ارسال پست (پست حقیقی و نه تبلیغات) به شدّت به کسب و کار شما، زمان منطقه‌ای شما، و مخاطبانی که می‌خواهید با آنها ارتباط برقرار کنید بستگی دارد. با این حساب، برخی عادت‌های عمومی مناسب هستند که می‌توانید دنبال کنید، و بر اساس تحقیقات، بهترین زمان ارسال پست بین ساعت ۲-۳ بعدازظهر به وقت محلی در آخر هفته‌ها است.

با این حال دوباره تأکید می‌شود که این بستگی دارد. هوتسوایت تفاوت‌ها را با ارائه فهرستی از بهترین زمان‌ها برای هر صنعت نشان داده است که شامل داده‌های زیر می‌شود:

مخاطبین در اینستاگرام
 چگونه مخاطب هدف خود را در اینستاگرام پیدا کنیم؟
 • مسافرت و جهانگردی: جمعه‌ها بین ساعت ۹ صبح تا ۱ بعدازظهر
 • رسانه و سرگرمی: سه‌شنبه‌ها و پنجشنبه‌ها از ۱۲ ظهر تا ۳ بعدازظهر
 • غذا و رستوران: جمعه‌ها ساعت ۱۲ ظهر
 • فروشگاه: سه‌شنبه‌ها، پنجشنبه‌ها و جمعه‌ها ۱۲ ظهر
 • خدمات حرفه‌ای: جمعه‌ها، سه‌شنبه‌ها و چهارشنبه‌ها ۹ صبح تا ۱۰ صبح
 • غیر انتفاعی (non-profit): سه‌شنبه‌ها 4 بعدازظهر یا ۱۰ صبح
 • تجارت اینترنتی غیر فروشگاهی: پنجشنبه‌ها 9 صبح یا 4 بعدازظهر
 • بهداشتی درمانی: چهارشنبه و یکشنبه ۹ صبح
 • مراقبت‌های شخصی: جمعه و پنجشنبه ۱،۲ یا ۳ بعدازظهر
 • تکنولوژی: دوشنبه و سه‌شنبه ۲ بعد ازظهر
 • آموزش: پنجشنبه ۴ یا ۵ بعدازظهر

نکته‌ای که اینجا باید به آن توجّه کرد این است: پیک زمان‌های ارسال پست‌ را تست کنید و ببینید چه زمانی برای شما نتیجه‌بخش‌تر است.

 پست‌هایی که حاوی ویدئو هستند نسبت به مواردی که حاوی تصاویر هستند، حدود  ۳۸٪ جذابیّت بیشتری دارند

می‌دانیم که ویدئو می‌تواند فوق‌العاده جذّاب باشد، پس از این موضوع در اینستاگرام نهایت استفاده را ببرید. ویدئوهای بیشتری را در پست‌ها، استوری‌ها و تبلیغات‌تان قرار دهید تا نتایج بهتری به دست آورید.

برندها به طور متوسط ۱٫۵ بار در روز پست می‌گذارند

یک پژوهش فعالیّت‌های ۵۵ برند با عملکرد خوب در اینستاگرام را مطالعه کرد و سعی در کشف برخی از راهکارهای مؤثر در موفقیّت آنها داشت. این میزان تناوب پست از آنچه اکثر برندها انجام می‌دهند بیشتر است، ولی اگر بین پست و استوری تقسیم شود می‌تواند به ارتباط گیری شما با مخاطبان ‌کمک کند.

به دست آمدن ۵۰٪ از تعامل هر پست می‌تواند تا ۱۹ ساعت زمان ببرد

اگر استراتژی‌های جدیدی را امتحان می‌کنید، یا در حال انتشار محتوای جدید و بزرگی هستید، صبر برای دیدن حجوم لایک‌ها و کامنت‌ها می‌تواند دشوار باشد، ولی اگر این اتفاق فوراً نمی‌افتد، نگران نباشید. ۱۹ ساعت طول می‌کشد تا تنها نیمی از تمام کامنت‌ها را دریافت کنید و ۱۰٪ دیگر آنها بعد از ۱۹ روز به دست می‌آیند.صبر داشتن اخلاق نیکویی است.

آمار ۲۰۱۹ اینستاگرام: روابط برند و مشتری

 ۷۰٪ از کاربران برندها را در اینستاگرام جستجو می‌کنند

شما باید در اینستاگرام باشید چون که دنبال‌کنندگانتان (و مشتریان محتمل) فعّالانه در آنجا به دنبالتان می‌گردند. مردم می‌خواهند بدانند برندتان در اینستاگرام چه کاری انجام می‌دهد و اگر پروفایلی نداشته باشید، ممکن است آنها را از دست بدهید.

مخاطب شناسی در اینستاگرام

 ۸۰٪ کاربران حدّاقل یک برند را در اینستاگرام دنبال می‌کنند

بیشتر کاربران اینستاگرام حدّاقل یک برند را دنبال می‌کنند؛ میزان بسیار زیادی از این کاربران بیشتر از یک برند را دنبال می‌کنند. کاربران دوست دارند از آنچه انجام می‌دهید باخبر باشند و اینستاگرام به عنوان بهترین راه برای این کار شناخته می‌شود.

 ۶۰٪ کاربران از طریق اینستاگرام از محصولات جدید آگاه می‌شوند

بیش از نیمی از کاربران اینستاگرام (۶۰٪) محصولات جدیدی را در این پلتفرم کشف کرده‌اند و آماده شناختن محصولات بیشتر و حتّی خرید آنها هستند. این دقیقاً همان چیزی است که می‌خواهید بشنوید، زیرا که تمام برندها می‌خواهند بدانند که یک پلتفرم [رسانه اجتماعی] در طول زمان عملاً منجر به فروش مستقیم می‌شود. در اینجا اثبات این امر وجود دارد.

 بیش از ۲۰۰ میلیون کاربر حدّاقل یک بار در روز از یک پروفایل کسب و کار بازدید می‌کنند

باز هم این نشانگر مایل بودن کاربران به تعامل با پروفایل‌های کسب و کار در این پلتفرم است، به همراه این واقعیّت که افراد از اینستاگرام برای دریافت اطّلاعات مهم دربارهٔ کسب و کارها مانند مکان، ساعت کاری یا از آن برای ارتباط مستقیم استفاده می‌کنند. این موضوع را نادیده نگیرید و اطمینان حاصل کنید که پروفایل‌تان برای نتایج بهتر بهینه شده است.

 حدود ۶۶٪ بازدید از پروفایل‌های کسب و کار توسط کاربرانی انجام می‌شود که آنها را دنبال نمی‌کنند

همهٔ ما دربارهٔ اینکه آیا پروفایلمان باعث جذب مخاطبان جدید می‌شود یا نه دچار تردید شده‌ایم، و این آمار حاکی از آن است که آنها قطعاً این کار را می‌کنند. برندها شاهد بازدیدهای بسیار از طرف کاربرانی هستند که هنوز آنها را دنبال نمی‌کنند و شاید با آنها آشنا نیستند. این نشان دهندهٔ ارزش یک پروفایل و بیو قدرتمند است.

 یک سوم کاربران اینستاگرام با استفاده از گوشی موبایل از طریق این پلتفرم خرید کرده‌اند

در حال حاضر، در همهٔ پلتفرم‌ها، استفاده از گوشی موبایل از کامپیوتر فراتر رفته و این دربارهٔ همهٔ موارد صحیح است به غیر از یک مورد: اصل پروسهٔ خرید. در حالی که خریدها توسط گوشی موبایل رایج‌تر می‌شوند، کامپیوتر جایی است که از قدیم اتفاق می‌افتاده. حالا، اینستاگرام بازی را عوض کرده است؛ کاربران اینستاگرام ۷۰٪ بیشتر از دیگر کاربران از طریق موبایل خرید می‌کنند.

شکی نیست که پست ها و استوری‌های قابل خرید به این مهم کمک کرده اند ، همراه با پیشرفت در روند خرید موبایل برای سرعت بخشیدن به همه چیز.

 میانگین میزان تعامل برای پست‌های برندها در اینستاگرام ۴٫۳٪ است. حد متوسط میزان تعامل ۳٫۵٪ است

این بالاتر از سایر پلتفرم‌ها از جمله فیس‌بوک است که در آن نرخ تعامل بسته به صنعت‌ در حدود ۰٫۱۵ درصد است. میزان تعامل (Engagement) اینجا به معنای لایک یا نظر بر روی پست‌هایتان است، و می‌تواند شامل پاسخ‌هایی به استیکرهای تعاملی استوری باشد. (امّا نه فقط بازدیدها)

آمار ۲۰۱۹ اینستاگرام: محتوا

کاربران چه نوع محتوایی را می‌خواهند، ببینند؟این بخش این موضوع را کمی واضح می‌کند.

برندها به طور میانگین ۲۷٫۹ بار در ماه پست می‌گذارند

این بدان معناست که تقریباً هر روز باید پست بگذارید، تنها روزهایی از آن صرف نظر کنید که به نظر بیاید میزان رسایی (Reach) و تعامل (Interactions) پایین خواهد بود. شما باید به طور مستمر پست بگذارید تا همیشه با مخاطبانتان در ارتباط باشید.

پست‌های تجاری که شامل محتوای تولید شده توسط کاربران است ۴٫۵٪ فروش بالاتری نسبت به پست‌های دیگر دارند.

محتوای تولید شده توسط کاربران باید بخش اساسی برنامه‌های بازاریابی شما باشد. این نوع محتوا توسط دیگر کاربران قابل اعتماد است و ما می‌دانیم که اعتماد به چه چیزی منجر می‌شود: میزان بالاتر تبدیل به مشتری (conversion rate) [نسبت مخاطبانی که از طریق رسانه اجتماعی به مشتری محصولات تبدیل شدند] . کمپین‌هایی برای تولید محتوا توسط کاربران طراحی کنید و سپس از آنها بخواهید که محتوایشان را به اشتراک بگذارند.

بازاریابی اینترنتی

 تصاویر اهمیّت دارند

برخی انواع عکس‌ها نتایج بهتری از دیگران به دست می‌آورند. اگر می‌خواهید بدانید از کجا باید شروع کرد، یک مطالعهٔ موردی فوق‌العاده توسط Curalate موجود است که بهترین عادت‌ها برای دنبال کردن را یافته است. این مطالعه موردی حالا کمی قدیمی شده، تاریخ آن به ۲۰۱۳ برمی‌گردد، ولی یافته‌هایش همچنان مرتبط هستند و اینفوگرافی که ساخته‌اند ارزش دیدن دارد. (عکس‌های زیر را نگاه کنید)

توجّه داشته باشید که اینها بهترین عادت‌ها هستند، و نیازی نیست که هر تصویر را بر اساس همه قوانین تولید کنید.

اینها آمارهای انفرادی هستند:

 تصاویر تک رنگ (یا با یک رنگ غالب) بهترین نتایج را داشتند

 عکسها در اینستاگرام

 تصاویر با بافت بیشتر میزان تعامل بیشری داشتند، ۷۹٪ لایک بیشتر از تصاویر با بافت پایین


عکسها در اینستاگرام

 تصاویر با فضای پیش زمینهٔ بیشتر (فضای منفی یا سفید) ۲۹٪ لایک بیشتری دریافت می‌کنند

عکسها در اینستاگرام

 تصاویری که در آنها رنگ آبی غالب است، ۲۴٪ بیشتر از تصاویری که رنگ قرمز در آنها غالب است لایک دریافت می‌کنند

عکسها در اینستاگرام

 تصویر با رنگ کمتر ۱۸٪ لایک بیشتری دریافت می‌کنند.

عکسها در اینستاگرام

 پست‌هایی که دارای موقعیّت مکانی هستند ۷۹٪ تعامل بیشتری دریافت می‌کنند

لایک در اینستاگرام

برچسب‌گذاری موقعیّت مکانی، تنها مکان کسب و کارتان را به مخاطب نشان نمی‌دهد، می‌تواند ابزاری قوی برای ایجاد تعامل باشد. می‌تواند در موقعیّت جغرافیایی به پیشرفتان کمک کند که باعث افزایش رسائی‌تان می‌شود و همچنین باعث می‌شود، پست‌هایتان در فید کاربرانی باشد که به دنبال مکانی مشخّص در هر بازهٔ زمانی در اینستاگرام می‌گردند.

 ۶۰٪ برندهای برتر از یک فیلتر برای تمام پست‌هایشان استفاده می‌کنند

استمرار، به نظر می‌رسد، تنها به تناوب پست‌هایتان خلاصه نمی‌شود، باید همچنین شامل نوع محتوایی که پست می‌کنید شود.

یک مطالعه توسط Simply Measured به این نتیجه رسید که برندهای برتر در اینستاگرام، مانند MTV، استارباکس، و بربری، حدّاقل یک بار در هفته پست می‌گذارند. ۶۰٪ از عکس‌هایی که این برندها پست می‌کنند دارای فیلتر هستند، و فیلتر Lo-Fi محبوب‌ترین آنها است و Valencia بیشترین تعامل را جذب می‌کند.

با توجّه به اینکه بیش از نیمی از برندهای برتر از یک فیلتر برای تمام پست‌هایشان استفاده می‌کنند، همین کار را انجام دهید. این یک ظاهر متمایزتر را ایجاد می‌کند که شناخته شدن برندتان را افزایش می‌دهد و در نهایت در درازمدت به شما کمک می‌کند.

آمار ۲۰۱۹ اینستاگرام: هشتگ‌ها

۷ از ۱۰ هشتگ اینستاگرام هشتگ‌های برند شده هستند

هشتگ‌های برند شده توسط کسب و کار ها برای کمک به افزایش آگاهی از برندها ساخته شده‌اند و محتوای تولید شده توسط کاربران – که به راحتی قابل پیدا شدن باشند – را ترویج می‌کنند. مثال‌هایی از آن شامل #loveloft و #worldstrongestcoffee می‌شود. هشتگ‌های برند شده بسیاری وجود دارند، پس یکی هم شما درست کنید.

۱۱ عدد جادوئی برای کاربرد هشتگ است

اگر این را گوگل کنید، داده‌های متناقض زیادی وجود دارند که می‌گویند استفاده ایده‌آل از هشتگ بین ۸ تا ۱۴ است. با این حال چندین مطالعه موردی به عدد ۱۱ به عنوان عدد جادوئی اشاره می‌کنند و نشان می‌دهند که تعامل با هر هشتگ افزایش پیدا می‌کند تا شما به ۱۱ هشتگ می‌رسید، سپس کاهش پیدا می‌کنند.

 داشتن حدّاقل یک هشتگ می‌تواند تعامل را تا ۱۲٫۶٪ افزایش دهد


پیشنهاد نئولایز:چگونه از هشتگ اینستاگرام برای گرفتن بهترین نتایج استفاده کنیم؟

بعضی برندها واقعاً نمی‌خواهند از ۱۲ هشتگ در یک پست استفاده کنند، ولی تمام حساب‌های عمومی که فعّالانه به دنبال رشد دنبال‌کننده و تعامل هستند باید بر روی هشتگ تأکید زیادی بکنند، از آنجا که حتّی یک هشتگ درست برنامه‌ریزی شده می‌تواند تعامل یک پست را تا ۱۲٫۶٪ افزایش دهد. این میزان برای تنها یک عبارت قابل توجّه است.

 هشتگ‌های طولانی‌تر نتایج بهتری به دست می‌آورند

هشتگ‌هایی که شامل متوسط 21 تا 24 حرف باشند از هشتگ‌های کوتاه‌تر بهتر عمل می‌کنند. این احتمالاً به این دلیل است که آنها دقیق‌تر هستند و بدین ترتیب در ارتباط گرفتن با مخاطب به خصوص موفّق‌تر هستند. هشتگ‌هایی مانند #ilovemydogsomuch (من سگم را خیلی دوست دارم) بازدید‌های بسیاری می‌خورند ولی با استفاده از آن می‌توانید در فید شانس بیشتری داشته باشید تا با هشتگی مانند #puppylove (puppy = توله سگ) در آن غرق شوید.

 یک سوم استوری‌های پربازدید در اینستاگرام توسط پروفایل‌های کسب و کار منتشر می‌شوند

من با برندهای بسیاری درباره اهمیّت استوری صحبت کرده‌ام و شاید هیچ چیزی این گونه این مطلب را خلاصه نمی‌کند. کاربران اینستاگرام آمادهٔ تعامل با محتوای استوری هستند، و آنها با اشتیاق این کار را انجام می‌دهند وقتی استوری توسط برندها منتشر شود. رسایی مضاعف و بازدیدی که می‌توانند برای شما به دست آورند عظیم است، که این آمار بعدی را توضیح می‌دهد.

 برندها به همان میزان که پست می‌گذارند استوری به اشتراک می‌گذارند

استوری‌ها به عنوان یک ویژگی ساده اضافه شدند ولی آنها در حال حاضر تبدیل به یک ویژگی کامل بر روی پلتفرم شده‌اند. در حالی که برندها می‌توانند با مخاطبان به خوبی از طریق استوری ارتباط برقرار کنند (مخصوصاً با گزینه‌های بسیار تعامل‌برانگیز مانند استکیرها) جای تعجّب ندارد که تعداد استوری‌ها در حال افزایش است و به تعداد پست‌هایی که منتشر می‌شوند، می‌رسد.

۴۶٪ تمام محتوا در اینستاگرام در استوری منتشر می‌شوند، که تنها کمی عقبتر از پست‌ها با ۵۴٪ است.

استوری در اینستاگرام


استوری اینستاگرام

استوری اینستاگرام بودجه‌های کلان تبلیغات را در این پلتفرم جذب می‌کند

مرکل Merkle، آژانس جهانی بازاریابی متوجه شد که هزینهٔ تبلیغات مشتریان‌شان در اینستاگرام به ۲۳ درصد هزینهٔ تبلیغات در فیسبوک در سه ماهه دوم سال  ۲۰۱۸ رسیده است، و این به خاطر رشد استوری‌های اینستاگرام اتفاق افتاده است.

معاون مدیر اسمیرناف در ایالات متحده، جی ستی، عنوان کرد که این برند بودجهٔ رسانهٔ اجتماعی را افزایش داده‌ است و تبلیغات در استوری اینستاگرام را در ۲۰۱۸ افزایش داده است، با اینکه دیده شدن در فیسبوک همچنان یک مسئلهٔ مهم است.
کاربران استوری‌های اینستاگرام (۴۶٪) و فیسبوک (۴۲٪) از یک شوخی و لبخند خوششان می‌آید

آماری که VidMob در «وضیعت ویدئوهای اجتماعی ایالات متحده ۲۰۱۸» به اشتراک گذاشته واقعاً جالب هستند.

تکنیک های در اینستاگرام


اوّل اینکه آنها متوجّه شده‌اند که بیش از ۷۰٪ کاربران اینستاگرام و اسنپچت به صورت روزانه در این پلتفرم‌ها استوری تماشا می‌کنند.

سپس VidMob متوجّه شده که نیمی از مصرف کنندگان استوری‌ها (در همه پلتفرم‌های اجتماعی) ویدئوهایی را ترجیح می‌دهند که آنها را بخندانند.

آنها همچنین دریافتند که ۱ از ۴ نسل z و نسل هزاره فعّالانه به دنبال استوری‌های محصولات و خدماتی است که برای خرید در نظر دارند.

آنها همچنین دریافتند که 1 از 4 نسل z (متولدین بین سال‌های ۱۹۹۷- ۲۰۱۲) و نسل هزاره (millennials – متولدین بین‌ سال‌های ۱۹۸۱- ۱۹۹۶) فعّالانه به دنبال استوری‌های محصولات و خدماتی است که برای خرید در نظر دارند.

مخاطب در اینستاگرام


 تبلیغات در استوری‌ها، یادآوری تبلیغات، تصمیم به خرید، پیام‌های دریافتی و میزان کلیک‌ها را افزایش می‌دهد

زمانی که تبلیغات استوری شروع به کار کرد، به یاد دارم که فکر می‌کردم: «اصلاً چه قدر کارآمد خواهد بود؟» من پیش از آن از اسنپچت (Snapchat) متنفر بودم، پس طرفدار استوری نبودم. حالا نظرم عوض شده است.

دو مطالعهٔ موردی مختلف سریعاً ارزش تبلیغات استوری را که نمایانگر ارزش‌های استوری بود نشان دادند.

این چیزی است که به دست آورده اند:

یک کمپین توسط Digiorno رسایی ۲۰ میلیون نفری داشت، در (purchase intent) تصمیم به خرید ۶ نمره افزایش مشاهده کرد و در  (ad recall) یادآوری تبلیغات هم ۸ نمره افزایش.

یک کپمین توسط Gap شاهد ۱۷ نمره افزایش در یادآوری تبلیغ شد، ۴ نمره افزایش در پیام‌های دریافتی و ۷۳٪ افزایش در کلیک‌ها نسبت به کمپین تبلیغاتی در فید اینستاگرام.

تبلیغات در اینستاگرام

 ۴۰۰ میلیون کاربر به صورت روزانه استوری تماشا می‌کنند

تمام منافع آن را تصوّر کنید و سپس آن را برای ۴۰۰ میلیون کاربر روزانه در نظر بگیرید.

۸۰٪ تمام کاربران فعّال اینستاگرام استوری را به همان میزان که فید را چک می‌کنند، می‌بینند. پس شما نیاز دارید استوری منتشر کنید تا با آنها در ارتباط باشید.

استیستا (Statista)داده‌هایی برای اثبات این موضوع دارد:

آمار اینستاگرام


آمار ۲۰۱۹ اینستاگرام: تبلیغات اینستاگرام

تبلیغات اینستاگرام تمام توجّه را به دست می‌آورد، ولی جای‌گذاری تبلیغات در اینستاگرام مشخصاً اهمیّت خودش را دارد.

 ۳۰٪ کاربران می‌گویند محصولی خریداری کرده‌اند که در اینستاگرام پیدایش کرده‌اند

از هر سه کاربر اینستاگرام یکی پس از کشف یک محصول جدید در اینستاگرام آن را خریداری کرده است و یک میلیارد کاربر فعّال ماهانه وجود دارند. خودتان حساب کنید که چه رقمی به دست می‌آید!

از تبلیغات اینستاگرام به بهترین نحو استفاده کنید: ارتباط گرفتن با کابران جدید، به دست آوردن دنبال‌کنندگان جدید و سپس ایجاد مخاطبانی که در ابتدا حاضر به خرید نبودند به مشتریان آینده.

تبلیغات اینستاگرام بیش از تبلیغات فیسبوک هزینه دارد . ولی ارزش دارد

بسیاری از مردم از تبلیغات اینستاگرام دوری می‌کنند چون که هزینه هر کلیک از فیسبوک بالاتر است. ولی نباید این طور به آن نگاه کرد. هزینه‌های تبلیغات در اینستاگرام بالا هستند ولی تا وقتی که مخاطب در اینستاگرام حضور دارد، سرمایه گذاری نتیجه بخشی خواهد بود.

آمارهای اینستاگرام

ویدئوهای اسپانسر شده سه برابر عکس‌های اسپانسر شده نظر دریافت می‌کنند

اگر هنوز از ویدئو استفاده نمی‌کنید، وقت آن است که این کار را انجام دهید. مخصوصاً وقتی دربارهٔ تبلیغات اینستاگرام صحبت می‌کنیم. وقتی تبلیغات ویدئویی سه برابر عکس‌ها نظر دریافت می‌کنند، اگر دست به کار نشوید خیلی چیزها را از دست می‌دهید. ویدئوها به صورت خودکار تعامل برانگیزند و می‌توانند اطلاعات بیشتری را در زمان کمتری منتقل کنند، پس تعجّبی ندارد که آنها این نتایج را به دست می‌آورند.

 امسال انتظار می‌رود که اینستاگرام ۲۵٪ کل درآمد فیسبوک را به دست آورد، تا ۲۰۲۰ اینستاگرام ۳۰٪ درآمد را خواهد داشت

وقتی جای‌گذاری تبلیغات فیسبوک (از جمله شبکه مخاطبان) را در نظر بگیرید و آن را با فید اینستاگرام، استوری و بخش کاوش آن مقایسه کنید این خبر بسیار چشمگیر است. تبلیغات اینستاگرام ارزش سرمایه‌گذاری دارند و اعداد و ارقام حال حاضر (و احتمالاً آینده) این را نشان می‌دهد.

حدود ۷۵٪ کاربران اینستاگرام حدّاقل با یک تبلیغ فعّالانه تعامل می‌کنند

طبق داده‌های هوتسوت، از هر چهار کاربر اینستاگرام سه نفر با تبلیغاتی که می‌بینند بالاخره تعامل می‌کنند. بعضی قطعاً با بیش از یک تبلیغ تعامل دارند. تعامل‌ها شامل دیدن پروفایل، کلیک بر روی تبلیغ و حتّی خرید می‌شود. برای به دست آوردن بهترین نتایج، فراخوان به اقدام‌های متفاوتی را امتحان کنید تا ببینید کدام برای مخاطبان مختلف نتیجه‌بخش است (و کاربران مختلف در مراحل مختلف خرید) و بیشترین فعالیّت را به دست می‌آورد.

حرف آخر

بعد از دیدن تمام این آمارها، نمی‌توان قدرت فروش و بازاریابی اینستاگرام را انکار کرد.

با توجه به این که پروفایل‌های کسب و کار همچنان رسایی بالاتری نسبت به فیسبوک دارند – و دلیل آن الگورتیم اینستاگرام است که صفحات را به دلیل رسایی پایین اذیت نمی‌کند – این پلتفرمی است که نباید از آن بگذرید.

حال که اهمیّت آن را می‌دانید، زمان آن رسیده است که یاد بگیرید چگونه از اینستاگرام برای کسب و کارتان بهره ببرید تا بتوانید دانشی که دارید را در آن اعمال کنید.

نظر شما :