محتوا پست اینستاگرام کلید طلایی جذب مخاطب

محتوا پست اینستاگرام کلید طلایی جذب مخاطب

نویسنده :صفایی
به‌روز رسانی :۰۵ دی ۱۳۹۹

محتوا پست اینستاگرام کلیدی ترین نکته در جذب مخاطبین است. به طوری که می‌توان گفت که بدون این نکته تقریبا هر تلاش بی نتیجه خواهد بود.

هنگامی‌ که از اینستاگرام برای پیشرفت در حرفه خود استفاده می‌کنید، داشتن مخاطبانی که با پیچ شما تعامل داشته باشند و به آن وفادار باشند، گامی اساسی است.

اما چگونه می‌توانید مخاطبین خود را وادار به تعامل و ارتباط ست‌‌های اینستاگرام  خود کنید؟با سه کلمه: محتوا اینستاگرام با کیفیت.

اگر اطلاع چندانی و یا منبعی برای گرفتن تصاویر مطلوب در ایسنتاگرام ندارید، نگران نباشید! راه‌های زیادی برای طراحی یک فیدجذاب و زیبا وجود دارد.

در این مقاله سعی داریم که نحوه دقیق جستجوی تصاویر برای حساب کاربری اینستاگرام، محل یافتن آن‌ها و آنچه را که باید در هنگام استفاده از آن‌ها برای ارتقاء نام تجاری خود در نظر بگیرید را پوشش دهیم. همچنین به نکات طراحی اشاره خواهیم کرد که برای طراحی تصاویر فید اینستاگرام شما بسیار مفید است.

محتوا با کیفیت اینستاگرام کلید طلایی جذب مخاطب

ابزارهای زیادی وجود دارد که به شما کمک می‌کند بدون اینکه یک کاربر فتوشاپ خبره باشید پست‌های اینستاگرام عالی بسازید. ابزارهای آنلاین طراحی مانند Spark Post از Adobe یا Canva و Vaggage برای ساخت تصاویر جذاب برای رسانه‌های اجتماعی بسیار مفید می‌باشند.

شما می توانید برای هر پستی قالب متناسب با آن را طراحی کنید. مثلا می توانید برای اعلام ورود به بازار حرفه و محصول خود قالبی مشخص را طراحی کنید. برای تعامل مخاطبین خود برای به اشتراک گذاری مطالب از شکلکهای متنوع استفاده کنید و برای ارسال پیام از عکس متناسب با خبر خود از آن استفاده کنید.

شما می‌توانید از یک پس‌زمینه ساده یا تصویری از محصول برای افزایش فروش خود استفاده کنید. حتی اگر سطح محتوا پست اینستاگرام خود را ضعیف می‌بینید، داشتن یک بانک تصاویر با وضوح‌ بالا از محصولات شما، می‌تواند به شما در خارج شدن از یک موقعیت بغرنج کمک کند.

اگر یک جامعه قوی از فالوورها داشته باشید، یک تصویر ساده و ماهرانه از محصول ممکن است برای مشارکت شما معجزه کند.

پست ها در اینستاگرام

استفاده از تصاویر با کیفیت در محتوا پست های اینستاگرام

کپشن در اینستاگرام
پیشنهاد نئولایز:7 نکته جادویی برای نوشتن بهترین کپشن‌های اینستاگرام

هرچند بسیاری از تصاویری با کیفیت پایین استفاده می کنند ولی شما می توانید از سایتهای نظیر Unsplash  و Stocksnap.io بهره بگیرید تا صفحه ای جذاب برای فالوورهای خود طراحی کنید.

در این سایت ها تنوع تصاویر و کیفیت تصاویر مطلوب است. در سایت Stocksnap.io عکسها را در دو سایز کوچک و بزرگ در اختیار شما قرار می دهد بدون پرداخت هزینه ای.یکی از مزیتهای این سایت فرمت ذخیره آن به صورت jpg است در صورتی که در سایت Unsplash فرمت دخیره به صورت می باشد.

ابعاد توصیه‌شده یک پست اینستاگرام1080*1080 می باشد.

عامل دیگری که در جذابیت تصاویر نقش موثری را ایفا می کند استفاده از کپشن در تصاویر است. کپشن به عنوان زیرنویس تصاویر بیانگر علت استفاده شما از این تصویر می باشد.

ترکیب محتوا پست اینستاگرام با فرمت‌های مختلف

محتوا در اینستاگرام
پیشنهاد نئولایز:چهار نکته طلایی برای تولید محتوای باکیفیّت اینستاگرام

تنوع فرمت‌های محتوا برای اراپه به کاربران باید یکی از اولویتهای اصلی شما باشد. برای طراحی پیچی مطابق با رویدادها و اتفاقات روزمره شما بایستی دارای یک استراتژی مشخص باشید. گامی که شما را برای رسیدن به استراتژی کمک می کند طراحی هدف است.

 • ارایه پست چرخ‌ و فلکی را برای به اشتراک‌گذاری 10 تصویر در یک‌ زمان امتحان کنید. یک ویدیو 60 ثانیه  می‌تواند یک روش عالی برای نشان دادن استفاده از محصولات شما، به‌ سادگی یک کلاس فشرده و با یک بیان کوتاه باشد.
 • هرچند، مراقب باشید که پست‌های مربوط به محصولات شما بیش‌ از حد تحمیل‌ کننده نباشد.
 • هدف شما تغییر تم‌های محتوا و حفظ تعادل برای ترغیب فالوورهای خود برای مشارکت با پست‌های شما است.
 • راه دیگری برای ارایه محتوا استفاده از فایل های . GIFs (که اینستاگرام به‌عنوان فیلم می‌شناسد) ساده و جذاب هستند و اغلب افراد از آن‌ها لذت می‌برند.

 ارسال مجدد محتوا پست برندهای اینستاگرام

محتوا پست

تولید محتوا مورد علاقه مخاطبان شما توسط حساب‌های کاربری دیگر اینستاگرام ممکن است برای شما یک مسئله باشد.

هیچ مشکلی برای پست مجدد محتوا اینستاگرام از مارک های تجاری مشابه و یا از هر حساب مربوط به مخاطب شما و استراتژی اینستاگرام شما تا زمانی که اجازه بگیرید و اعتبار مناسب بدهید، وجود ندارد.برای پست مجدد محتوا اینستاگرام به‌طور قانونی، به چند نکته توجه کنید:

فالوکردن هشتگ‌ها و حساب‌های کاربری برای یافتن محتوا پست با کیفیت:

هشتگها در اینستاگرام
پیشنهاد نئولایز:چگونه از هشتگ اینستاگرام برای گرفتن بهترین نتایج استفاده کنیم؟

برای بدست آوردن یک منبع محتوا برای بارگذاری مجدد، برخی از برندهای تجاری الهام‌بخش دارای حساب، مخاطبان مشابه به شما و آن‌هایی که رقبای مستقیم نیستند را روی در نظر داشته باشید.

حساب‌های اینستاگرام خود را چک کرده و سپس یک لیست از کسانی که بهترین محتوا را برای به اشتراک گذاشتن شما تولید می‌کنند، تهیه و اقدام به فالو کردن آن‌ها کنید. هر پست خاصی را که فکر می‌کنید ارزش اشتراک‌گذاری دارد را، با ضربه زدن بر روی آیکون نشانه زیر هر پست یا ویدئو ذخیره کنید.

شما حتی می‌توانید یک مجموعه جداگانه از پست‌های ذخیره‌ای داشته باشید که می‌خواهید مجدداً در آینده ارسال کنید. همچنین می‌توانید فهرستی از تمام هشتگ‌های اصلی مرتبط با حساب خود ایجاد کنید و این هشتگ‌ها را برای یافتن محتوا پست مرتبط از سایر کاربران جستجو کنید.

از دسامبر 2017، این امکان وجود دارد که هشتگ‌ها را فالو کنید تا آن پست‌های مرتبط در فید شما ظاهرشده و یافتن محتوا پست عالی را برای ارسال مجدد آسان‌تر سازد. فقط هشتگ را در اینستاگرام جستجو کنید و بر روی دکمه فالو کلیک کنید.

دسترسی به کاربر برای اجازه ارسال مجدد:

هنگامی‌ که شما پستی را یافتید که مایلید با فالوورهای خود به اشتراک بگذارید، یک DM برای آن کاربر ارسال کنید و یا در مورد عکس یک نظر بدهید تا به آن‌ها اطلاع دهید که

 •  به محتوا پست اینستاگرام آن‌ها علاقه‌مند هستید تفکر می‌کنید کاربران شما از آن لذت خواهند برد
 •  برای به اشتراک گذاشتن آن در صفحه اصلی (feed) خود کسب اجازه کنید.

در اغلب موارد آن‌ها از اینکه بیشتر در معرض دید قرار بگیرند و احساس کنند که ازنظر شما دارای کسب‌وکار بزرگی هستند، خوشحال خواهند شد.

اشتراک گذاشتن تصویر یا ویدیو در صفحه اصلی (feed):

لایک ها در اینستاگرام
پیشنهاد نئولایز:افزایش لایک در اینستاگرام : ۳۰ ایده استراتژی و توصیّه

هنگام به اشتراک گذاشتن محتوا، دو گزینه دارید:

 • ذخیره تصور از دسکتاپ اینستاگرام:عکسی را که می‌خواهید مجدد ارسال کنید را پیدا کنید ← بر روی آن کلیک کنید ← دو بار روی آن کلیک کنید ← «view page source» ← یک برگه جدید بازخواهد شد ← روی «Command + F» کلیک کرده و «jpg» را تایپ کنید← اولین فایل JPG که در صفحه منبع یافت می‌شود منبع URL پست موردنیاز شما است ← کپی و جایگذاری URL ← آن را در یک برگه جدید در مرورگر تایپ کنید ← کلیک راست ←«save image as» ←Et voila
  هنگامی‌ که تصویر دارید، آن را در فید خود آپلود کنید، یک عنوان جدید ایجاد کنید که به‌حساب کاربری اشاره دارد و آن‌ها را در متن و تصویر تگ کنید. 

 •  استفاده از یک ابزار پست مجدد مانند Repost for instagram
  Repost for instagram ارسال مجدد عکس‌ها و فیلم‌ها را در اینستاگرام با حفظ اعتبار کاربر اصلی آسان می‌کند. هنگامی‌ که محتوایی در اینستاگرام پیدا می‌کنید که مایلید آن را مجدد پست کنید، فقط URL اشتراک را کپی کرده و ارسال مجدد را بازکنید.
  هنگامی‌ که در برنامه هستید، می‌توانید امضای عکس (watermark) قرار دهید و رسانه‌های مجدداً ارسال‌شده را به اینستاگرام ارسال کنید. این ساده‌تر از روش اول است، اما توجه داشته باشید که با استفاده از برنامه ارسال مجدد، امکان حذف امضای عکاس وجود ندارد.

یک کمپینUGC را اجرا کنید

کمپین در اینستاگرام
پیشنهاد نئولایز:نه نکته برای طراحی مؤثر کمپین اینستاگرام

در مورد استفاده از محتوا پست اینستاگرام که توسط دیگران ایجاد شده است، ایده خوبی است که فالوورهای فعلی خود را ترغیب به تولید محتوا پیرامون یک موضوع خاص نمایید که می‌توانید از آن در فید خود استفاده کنید.

این نوع محتوا “UGC” یا محتوا پست تولید شده توسط کاربر نامیده می‌شود. این اصطلاح همچنین به‌ طور گسترده‌تر برای هر محتوا پست تولید شده توسط کاربران به کار می‌رود که در مورد محصولات یا خدمات خاص مورد استفاده آن‌ها، با یا بدون تشویق نام تجاری، بوده است. ایجاد یک رقابت که در آن کاربران بتوانند با ایجاد یک پست اینستاگرام و تگ کردن آن با هشتگ نام تجاری شما و یا یک هشتگ تبلیغاتی، برنده شوند، نیز می‌تواند مفید باشد. برای مثال، ارائه تخفیف یا ارائه محصولات رایگان، به شما کمک می‌کند که برای کمپین خود حرکتی ایجاد کنید، زیرا کاربران بیشتری احتمالاً از این هشتگ استفاده می‌کنند. رقابت خود را در سراسر کانال‌های رسانه‌های اجتماعی خود اعلام کنید و آن را در خبرنامه خود بگنجانید.

در نظر داشته باشید که نوع محتوایی که از کاربران می‌خواهید نباید خیلی دست‌وپا گیر باشد. UGC باید یک استراتژی تکمیلی برای فید شما باشد، نه یک تمرکز. اگر بیش‌ازحد به UGC تکیه کنید، فالوورهای شما احساس می‌کنند که از آن‌ها سوءاستفاده می‌کنید و به‌علاوه شما کنترل کمتری بر روی زیبایی فید خودخواهید داشت.

همکاری با اینفلوئنسرها

اگر می‌خواهید کنترل بیشتری بر فید خود و جریانی ثابت از محتوا در نام تجاری خود داشته باشید، باید کار با اینفلوئنسرها را در نظر بگیرید. همکاری کردن با اینفلوئنسرهایی که معمولاً فالوور زیادی دارند، فرصتی برای گسترش مخاطبین و کسب فالوورهای جدید برای حساب کاربری شما است.  البته، اگر شما یک کسب‌وکار کوچک با بودجه کم دارید، به‌جای نام‌های بزرگ، با اینفلوئنسرهای کوچک ارتباط برقرار کنید. نفوذ گران کوچک بین 10،000 تا 50000 فالوور دارند و معامله با آن‌ها آسان است – اما فقط در صورتی‌ که شما فروشنده محصولی هستید که مخاطبان واقعاً به آن علاقه‌مند هستند؛ بنابراین لازم است مطمئن شوید که فقط با اینفلوئنسرهایی در تماس هستید که با موقعیت شما سازگار هستند. محتوا در اینستاگرام


نکات طراحی برای تولید محتوا در اینستاگرام

تعیین یک نقطه کانونی مشخص:

اینستاگرام درواقع برنامه‌ای برای به دست آوردن فالوورها برای مشارکت با تصاویر شما است. چند روش برای به دست آوردن فالوورها برای انجام این کار وجود دارد.

به‌عنوان‌مثال، داشتن یک نقطه کانونی مشخص می‌تواند موجب نگه‌داشتن کاربران بر روی تصویر شما بشود. یک تصویر بیش‌ازحد شلوغ، آشفته به نظر می‌رسد و یک اثر برعکس بر روی مخاطب ایجاد خواهد کرد.

مغز ما تمام این محاسبات را بدون اینکه ما حتی متوجه شویم، انجام می‌دهد، بنابراین مهم است که وقت خود را صرف بررسی محتوا پست خود کنید قبل از اینکه از فالوورهای خود بخواهید تا این کار را پس از انتشار انجام دهند.

محتوا در اینستاگرام

پیروی از قاعده یک‌سوم:

قانون یک‌ سوم یک قانون عکاسی کلاسیک است که هر عکاس بایستی در مورد آن بداند. برای اجرای قانون یک‌ سوم، شما نیاز به تصور یک شبکه 9 بخشی دارید که روی تصویر شما قرارگرفته است و ویژگی‌های جذاب تصویر را در امتداد مقاطع، هم‌تراز می‌کند. برای یک شات تصویر جذاب‌تر، نقطه کانونی را در یک‌ سوم تصویر تنظیم کنید.

تولید محتوا در اینستاگرام

قرار دادن فضای سفید و حاشیه:

قرار دادن لبه‌های سفید در اطراف تصاویر اینستاگرام می‌تواند یک اثر غیرمعمول ایجاد کند که چشم را بیش از یک تصویر بدون حاشیه جذب می‌کند، به‌خصوص اگر نکات قبلی مانند قانون یک‌ سوم و نقطه کانونی مشخص را در تصویر رعایت کنید. حاشیه‌ها کمک می‌کنند تا عناصر طراحی جایی برای نفس کشیدن داشته باشند: یک جنبه مهم قابل‌ توجه آن اجتناب از یک پست بیش‌ازحد شلوغ است.

تولید محتوا در اینستاگرام

توجه به کنتراست و تعادل:

یک تصویر موجود در فید اینستاگرام، باید عناصر متضاد داشته باشد. کنتراست می‌تواند به رنگ، شکل، فونت، نوردهی، مقیاس، فضاهای سفید و بسیاری موارد دیگر اشاره داشته باشد. یافتن یک کنتراست مناسب که باعث شود تصویر شما مورد پسند قرار بگیرد به شما واگذار شده است – و این‌ یک قدم ضروری برای جذب فالوورها و مشارکت با محتوا پست شما است.

شما می‌توانید با فیلتر‌ها و مجموعه‌های ویرایش در برنامه اینستاگرام شروع کنید. این ابزارهای ویرایش خیلی شناخته‌ شده نیستند، اما برای استفاده عالی و ساده هستند و نتایج عالی در بردارند. اغلب اوقات، تنها چیزی که برای برجسته و چشم گیرکردن تصویر شما لازم است، تنظیم روشنایی، کنتراست، اشباع و درجه حرارت تصویر است.

برای ویرایش سریع عکس می‌توانید از VSCO و A Color Story استفاده کنید. 

تولید محتوا در اینستاگرام

امیدوارم این مقاله برخی از ایده‌های لازم در مورد نحوه تولید یک محتوا پست اینستاگرام با کیفیت را به شما ارائه دهد و شما را برای برنامه‌ریزی و طراحی یک فید اینستاگرام آماده کند که مخاطبان را ترغیب به کلیک بر روی دکمه فالو نماید.

نظر شما :