راهنمای جامع اینستاگرام برای صنعت مد و فشن

اینستاگرام برای برندهای صنعت مد و فشن (fashion)، جهانی پرشتاب و رقابتی است که مزایای تجاری بسیار دارد.

یک استراتژی با محوریّت مد و فشن می‌تواند باعث ایجاد ترافیک وب، فروش و جذب جامعه‌ای از دنبال‌کنندگان متعهّد شود.

ولی تنها درست کردن ترندهای جدید مهم نیست، یک استراتژی برای یک کسب و کار مد و فشن نه تنها نیاز دارد برای مخاطبان جذّاب باشد، بلکه نیاز به شروع گفتگو، به اشتراک گذاشتن تجربیّات، و فروش سبک زندگی برند دارد.

به این توصیّه‌ها، ترفند‌ها و ویژگی‌های محبوب این صنعت برای کمک به ساختن یک استراتژی مناسب بازاریابی مد و فشن نگاهی بیاندازید.

اینستاگرام برای فشن: چرا اینستاگرام برای برندهای مد و فشن بسیار موفقیّت‌آمیز است؟

برندهای مد و فشن به هموار کردن راه «باحال» بودن در اینستاگرام ادامه می‌دهند.

بر اساس گزارش سالانه ۲۰۱۸ بنیاد جهانی پژوهش  Lyst’s Year in Fashion Report 2018:

اینستاگرام یک قدرت مد و فشن قدرتمند است که ترند (trend) ایجاد می‌کند و فروش را افزایش می‌دهد.

این نتایج از بین ۸۰ میلیون خریدار در ۱۲۰ کشور به دست آمده است.

این موضوع منطقی است – این پلتفرم بسیار بصری، مکانی عالی برای الهام بخشیدن به ترندهای جدید و تبلیغ یک سبک زندگی است که فراتر از تنها یک جالباسی می‌رود.

وبسایت The Conversation می‌گوید:

«طبیعت اینستاگرام برای برندهای مد و فشن مناسب است زیرا برای آنها ابعاد بصری و «جامعهٔ آنلاین» بسیار حیاتی است: خریدها معمولاً به احساس تعلّق داشتن به یک گروه، یا تلاش‌ برای شباهت به ستاره‌ها مرتّبط هستند.»

گزارش مد و لباس Lyst همچنین نشان می‌دهد که «سلبریتی‌ها و لباس‌های آنها قدرتمندترین تأثیرگذاران در خریدهای آنلاین هستند».

جای تعجّب ندارد که سلبریتی‌هایی مانند Kylie Jenner و Kim Kardashian بعضی از بیشترین جهش‌ها را در جستجوها ایجاد کرده‌اند، که خریداران در تمام جهان را تحت تأثیر قرار داد.

اینفلوئنسرها حتی با برندها – به دلیل موفقیّت مشترک آنها در این پلتفرم – در جهت ایجاد خط تولید خودشان همکاری می‌کنند.

برای برندهای مد و لباس، ویژگی‌هایی مانند پست‌ با قابلیّت خرید و بازاریابی اینفلوئنسر نمایش دادن برندها در اینستاگرام را آسان می‌کند.

ولی چالش اصلی نشان دادن محصولات و فروش آنها به مخاطبان هدف است – رقابت بسیار سنگین است و دنیای مد و فشن با سرعت بالایی حرکت می‌کند. پس داشتن یک استراتژی متمرکز بر روی مد و فشن برای اینستاگرام اهمیّت دارد.

اینستاگرام چگونه تبدیل به قطبی بسیار محبوب و جریان‌ساز در مد و فشن شد

اینستاگرام در صنعت مد و فشن یک نیروی محرّکه به حساب می‌آید که راه را برای ترندها و ایده‌های جدید مد و فشن هموار می‌کند. و قدرت ترندسازی آن هیچ نشانی از ضعیف شدن را بروز نمی‌دهد.

از شلوارک‌های دوچرخه‌سواری تا کیف‌های کمری و کتانی‌های «زشت» و عینک آفتابی‌های کوچک، آخرین ترندهای مد و لباس تأثیری وایرال (Viral) در اینستاگرام دارند.

و در حالی که نمی‌توان این واقعیّت را انکار کرد که جریان‌های مد و فشن از دل صحنه‌های هفته‌ فشن و لباس‌های سلبریتی‌ها بر روی فرش قرمز مهمانی‌های مجلل شکل می‌گیرند، ولی همچنان بخش اعظمی از گفتگوهای پیشرو مد و فشن و ترند‌ها توسط اینستاگرام هدایت می‌شوند.

 

لاورا آنتونیا جردن، دبیر حوزه مد و لباس روزنامه Grazia در مصاحبه‌ای با روزنامه گاردین می‌گوید:

«پیدا کردن چیزی در اینستاگرام نمونهٔ مدرن پیشنهادی عالی از طرف یک دوست است. قابل دسترس است. الهام‌بخش ولی به دست آوردنی – این ترکیب جادویی است!»

نمونه بارز آن برندهایی مانند Rouje و Faithful the Brand هستند.

آنها به خاطر لباس‌های «دختر سرشناس» (It-girl) شناخته شده‌اند، و می‌توان گفت که جز پرطرفدارترین برندهای اینستاگرام هستند – تنها نیاز است که به حجم بالای اشاره‌های برندها و تگ‌ها نگاهی بیاندازید تا ببینید کاربران اینستاگرام چگونه سبک منحصربه‌فرد مد و لباس خود را به این صنعت ارائه می‌کنند، و فروش را افزایش می‌دهند.

 

View this post on Instagram

 

Weekends in Paris with @constanzesaemann and @wolfcubwolfcub 🌼 #faithfulltravels

A post shared by Faithfull the Brand (@faithfullthebrand) on

یک ترند کلیدی مد و فشن دیگر که امسال صفحه‌های اینستاگرام را تسخیر کرد دامن‌های طرح پلنگ Realisation Par، که با نام «ناومی» Naomi مشهور است، بود.

در واقع، کارهایی مانند ناومی به صورت آنلاین فروش بالایی داشت و نمونه‌های مشابه زیادی هم مانند آن تولید و به فروش رسیدند.

ولی طبق گفته InStyle، این اوّلین تجربه موفقیّت‌آمیز Realisation Par با اینستاگرام نبود.

ابتدا، لباس آستین‌بلند الکساندرا صفحه‌های اینستاگرام را گرفت و بر تن همه دیده شد، از Kylie Jenner تا Bella Hadid. به دنبال آن لباس یک تکه خواستنی Violette و بعد از آن Juliet.

با عرضه موفقیّت‌آمیز محصولات یکی بعد از دیگری، به سرعت مشخّص شد که این برند استرالیایی در حال تولید لباس‌های زیبای تابستانی است که حقیقتاً فراگیر می‌شوند.

اینستاگرام همچنین فضایی برای پیشبرد گفتگو دربارهٔ مد و فشن نیز هست. به طور مثال مد و فشن پایدار (sustainable fashion) در چند سال اخیر موضوعی داغ شده است. طبق گزارش Lyst ، برندهایی که بر روی اجناس و تکنیک‌های تولید پایدارشان تأکید داشته‌اند در اینستاگرام به خوبی دیده شده‌اند.

بر اساس گزارش lyst در سال گذشته میلادی کلیدواژه‌های مد و فشن پایدار مانند «چرم گیاهی» تا «کتان ارگانیک» دارای افزایش ۴۷٪ بوده‌اند. برای برندها، مد و فشن پایدار گفتگویی است که علاقه دارند در آن سهیم باشند.

به طور مثال کتانی‌های Veja. کتانی‌های پایدار V10 در هفته فشن نیویورک همه جا را گرفته بودند. بعد از آنکه Meghan Markle در تور استرالیا آنها را پوشید، این برند شاهد افزایش ۵۸٪ فروش نسبت به سال گذشته بود.

برند مشهور اینستاگرام Reformation یکی دیگر از برندهای محبوب بین اینستاگرامرها در سال ۲۰۱۸ بود. لباس Thelma آنها در بین ده لباس پربازدید سال قرار گرفت.

برای صاحبان کسب و کار، اینستاگرام از نظر ایجاد آگاهی، تبلیغات و افزایش فروش در مرکز توجّه قرار دارد و حالا در شکل گیری جریان‌هایی که به خیابان‌ها می‌روند کمک می‌کند.

Lisa Buhler، مؤسس Lisa Says Gah در مصاحبه‌ای به گاردین می‌گوید:

«من حساب اینستاگرام را پیش از تأسیس وبسایت آغاز کردم.»

او اینستاگرام را ابزاری قدرتمند برای «کشف» در دنیای مد و فشن می‌داند.

در حالی که پیش از این برای ایجاد جریان‌ها و سبک‌ها به مجلات، سلبریتی‌ها و تلویزیون اتّکا می‌کردیم، حالا دنبال‌کنندگان اینستاگرام برای تعامل، دنبال‌ کردن و حتی آغاز یک ترند، رایگان هستند – و برندها به این موضوع توجّه جدّی می‌کنند.

اینستاگرام با حساب @shop خود که توسط Eva Chen ، رئیس همکاری‌های مد و فشن اینستاگرام ایجاد شده، در این گفتگو شرکت می‌کند. این حساب برندهایی که «صدایشان را در این پلتفرم ساخته‌اند» معرّفی می‌کند و به زنان شاغل در دهه ۲۰ و ۳۰ زندگی‌شان توجّه نشان می‌دهد.

اینستاگرام برای فشن
اینستاگرام برای فشن

با آغاز به کار @shop، Eva در مصاحبه‌ای با Business of Fashion گفت:

«کشف برندهای جدید توسط مردم و حمایت از یک صاحب کسب و کار – این همیشه اتّفاق مورد علاقه‌ من در انتخاب‌ها بوده است. من هر روز از صاحبان برندها می‌شنوم که آنها بدون اینستاگرام کسب و کاری نمی‌داشتند … حالا جایی برای کمک به دیده شدن آنها داریم.»

امسال از هر زمان دیگری مهمتر است که برندهای مد و لباس نه تنها در این پلتفرم حضور داشته باشند، بلکه اطمینان حاصل کنند که بخشی از گفتگوهای پیشروی مد و فشن هستند.

با وجود بزرگترین اینفلوئنسرهای مد و فشن که برای الهام گرفتن به اینستاگرام رجوع می‌کنند و خریدارانی که پیش از خرید مشتاقانه در اینستاگرام خود جستجو می‌کنند، داشتن یک استراتژی تمام عیار اینستاگرامی و پیشی گرفتن از دیگران، حیاتی است.

تنظیم استراتژی محتوای اینستاگرام برای مد و فشن

اینستاگرام یک پلتفرم به شدّت بصری است که این امر به برندهای مد و فشن خلاقیّت و انعطاف لازم برای به فروش گذاشتن یک سبک زندگی، و نه تنها یک «سلیقه» را می‌دهد.

خریداران دیگر تنها به جستجوی یک لباس در میان عکس‌های استودیویی بی‌شمار وبسایت یک شرکت محدود نیستند.

بسیاری از برندهای محبوب مد و فشن یک بخش «خرید در اینستاگرام» در وبسایت‌شان قرار داده‌اند، زیرا که اینفلوئنسرها و پست‌ها یک کاتالوگ فروش عالی هستند.

در واقع، یک سوّم تمام کاربران اینستاگرام یک مورد لباس را که در این پلتفرم دیده‌اند، خریداری کرده‌اند.

پس چه چیزی را می‌توانیم از موفقیّت این برندها در اینستاگرام بیاموزیم؟ چگونه مطمئن شویم که توجّه مخاطب هدف‌تان را جلب می‌کنید؟

اینجا به چند نوع از محتوای محبوب که برندتان باید در اینستاگرام پست کند را مرور می‌کنیم:

انواع محتوا که یک برند مد و فشن باید پست کند

اینستاگرام بهترین پلتفرم برای زنده کردن داستان برندتان است. برخی از محبوب‌ترین برندهای اینستاگرام در روایت بصری و گرفتن بهترین تصویر ممکن متبحّر شده‌اند.

اینها جالب‌ترین انواع محتوای عکس‌ و ویدئو است که برندهای مد و لباس باید در میان محتوایشان قرار دهند:

  • مأموریت برند
  • ویژگی‌های محصولات
  • به روز رسانی محصولات
  • محتوای سبک زندگی
  • محتوای تولید شده توسط کاربران
  • پشت صحنه

به طور مثال Frank and Oak . آنها ترکیبی از محصولات، عکس‌های پشت صحنه، سؤالات رایج، زندگی باکیّفیت، و غیره را در صفحهٔ اینستاگرام قرار داده‌اند تا به بازدیدکنندگان نگاهی جامع از کسب و کارشان بدهند.

اینها چند راهی است که برندهای مد و فشن در اینستاگرام از این نوع محتواها برای به اشتراک گذاشتن داستان‌شان استفاده می‌کنند:

مأموریت برند

فکر کردن به چرایی وجود برندتان در زمان تنظیم استراتژی بازاریابی اینستاگرام مهم است. با استفاده از اینستاگرام به عنوان فضایی برای ترسیم مأموریت برندتان، می‌توانید مخاطبان جدید و در نهایت مشتریان جدید به دست آورید.

در سال گذشته، برند لباس Marine Layer یک برنامه جدید به نام Re-Spun (باز-چرخ) را معرّفی کرد،؛ یک برنامهٔ انقلابی بازیافت که به تی‌شرت‌های قدیمی شما زندگی تازه‌ای می‌دهد. Re-Spun واگذاری تی‌شرت‌های قدیمی را آسان می‌کند (حتّی برای هر تی‌شرت ۵ دلار دریافت می‌کنید)، سپس آنها از این تی‌شرت‌های قدیمی تی‌شرت‌هایی جدید و بازیافت شده تولید می‌کنند!

وقتی بر روی لینک بیو کلیک می‌کنید، به یک صفحهٔ لندینگ Landing page راهنمایی می‌شوید که در آن می‌توانید آدرس پستی خود را وارد و یک بستهٔ ارسال رایگان یا آدرسی برای ارائه تی‌شرت‌هایتان در یکی از فروشگاه‌های آنها دریافت کنید.

برای افزایش آگاهی، این شرکت از اینستاگرام به بهترین نحو ممکن استفاده می‌کند – با پخش کردن خلاقانه پیام در فید feed اینستاگرام، استوری و از طریق اینفلوئنسرها.

Mate the Label، یک برند دیگر که رویکردی حامی محیط زیست برای مد و فشن در نظر گرفته است نیز از این پلتفرم برای گسترش مأموریت خود که کاهش زباله است استفاده می‌کند.

در حالی که محصولات خود را به نمایش می‌گذارند، اینستاگرام این برند مد و فشن، در فید، هایلایت‌های استوری و استوری‌ها به صورت مستمر یک پیام مهم را به اشتراک می‌گذارند – انگیزهٔ آنها برای «پاکیزه فکر کردن» و ترویج دنبال‌کنندگان برای اهمیّت دادن به این موضوع با هشتگ #giveadamn (اهمیّت دهید)

از هر زمان دیگری مهم است که با دنبال‌کنندگان‌تان ارتباط برقرار کنید و این راهی عالی برای انجام این کار است! به اشتراک گذاشتن چرایی وجود شرکت‌تان به شما کمک می‌کند خودتان را از دیگران جدا کنید و یک ارتباط شخصی با مخاطبان‌تان برقرار کنید.

ویژگی‌های محصولات

در حالی که اینستاگرام مکانی مناسب برای به نمایش گذاشتن سبک منحصر به فرد برند مد و فشن و امتحان کردن جریان‌های جدید است، به اشتراک گذاشتن اینکه چه چیزی محصولاتتان را منحصر به فرد می‌کند اهمیّت دارد.

بسیاری از موفّق‌ترین برندهای مد و فشن در هنگام برنامه‌ریزی محتوایشان به قانون ۸۰/۲۰ متعهّد هستند: ۸۰٪ محتوایتان باید داستانتان را تعریف کنند، در حالی که ۲۰٪ باید تبلیغاتی باشند.

به طور مثال، Everlane تعادلی خوب از محتوای تبلیغاتی و آموزشی دارد. فید اینستاگرام آنها مخاطبان را با تبلیغات بمباران نمی‌کند بلکه اطّلاعاتی مفید را در محتوایشان جای می‌دهد.

به روز رسانی محصولات

اگر در حال عرضهٔ محصولات جدید، برگزاری حراج، یا ایجاد هرگونه تغییراتی در برندتان هستید، حتماً باید به دنبال‌کنندگان‌تان اطّلاع دهید‍!

این راهی عالی برای ایجاد هیجان دربارهٔ عرضه‌های جدید یا به روز رسانی‌های شرکت‌تان است. حتّی می‌توانید با دادن تیزرهایی کوتاه از به روز رسانی‌ها اطّلاع دهید.

 

View this post on Instagram

 

Electric Vision Summer ‘19 … all lined up and ready to go

A post shared by Dolce Vita Shoes (@dolcevita) on

همچنین می‌توانید رویکردی متفاوت داشته باشید، مانند Sezane. این برند لباس‌های زیبای پاریسی در اینستاگرام تاریخ دقیق، زمان و مکان عرضه‌های جدید خود را به مخاطبان اطّلاع می‌دهد.

با استفاده از اینستاگرام برای اعلام به روز رسانی در شرکت یا محصولات، شما به دنبال‌کنندگان دلیلی برای چک کردن و بازگشت به صفحه‌تان می‌دهید.

محتوای سبک زندگی

محتوای سبک زندگی در اینستاگرام مهم‌ترین است، مخصوصاً در صنعت مد و فشن.

در واقع، در مقاله‌ای متأخر در روزنامه گاردین، وقتی تاکتیک‌های فروش سنتی تجارت اینترنتی با استراتژی‌های موفّق اینستاگرام مقایسه شدند، نتیجه اینگونه بود: «برندهای اینستاگرام در به نمایش گذاشتن لباس‌هایشان در طبیعت متخصص هستند، یا در فضایی تزیین شده که تصور گسترده‌ای که مشتریان احتمالاً ممکن است از این لباس‌ها داشته باشند را تجلّی می‌دهد.»

برندهای لباس معروف اینستاگرام مانند Faithful the Brand در خلق سبکی مسحورکننده در اینستاگرام استاد شده‌اند و شما را مشعوف می‌کنند.

با اینفلوئنسرهایی مانند Lucy Williams و Venessa Hudgens این امر دیده شده که برندها هر ساله ۱۲٪ افزایش در جستجوها را مشاهده کرده‌اند.

برند لباس AllSaints نیز تصویربرداری تبلیغاتی خود را به بیرون از استودیو، جایی که خلق محصولات‌شان از آنها الهام گرفته‌اند منتقل کرده‌ است.

این اعلام با یک کپشن بسیار ساده «ما به هاوایی می‌رویم.» اتّفاق افتاد، با ویدئویی از سکانس‌های رؤیامانند یک ساحل، به دنبال آن تبلیغاتی محدود از مجموعهٔ جدید در یک هفتهٔ آتی.

اینستاگرام فراتر از تنها به اشتراک گذاشتن پست‌های زیبا شده است، بلکه تبدیل به یک منبع الهامات برای خریداران و مکانی برای برندها برای زنده کردن روایت‌شان شده است.

کارولین میر Carolyn Mair، روانشناس مد و لباس در مصاحبه‌ای با گاردین می‌گوید:

«اینستاگرام به ما این امکان را می‌دهد که ببینیم پوشش‌ها چگونه با هم جور در می‌آیند، به جای اینکه هر آیتم را روی چوب رختی ببینیم. این امر به بعضی‌ها خیلی کمک می‌کند، حتی اگر این پوشش بر روی آنها خیلی متفاوت به نظر آید.»

محتوای تولید شده توسط کاربران

با به اشتراک گذاشتن محتوای تولید شده توسط کاربران، نه تنها می‌توانید به دنبال‌کنندگان‌تان بگویید محبوب‌ترین محصولات‌تان کدام‌اند، بلکه نظرات و محصولات‌ در حال استفاده را نیز به اشتراک می‌گذارید. پس برای تبدیل کردن خریداران مردد به مشتری جدید عالی هستند.

اگر در پایبند ماندن به اهداف ورزشی‌تان با مشکل مواجه شده‌اید، نگاهی به صفحه اینستاگرام Outdoor Voices بیاندازید.

آنها گروهی از دنبال‌کنندگان متعهّد ساخته‌اند که دوست دارند محصولات محبوب‌شان را در حال ورزش کردن به نمایش بگذارند. محتوای تولید شده توسط کاربران این برند واقعاً الهام بخش است، و دنبال‌کنندگان را تشویق به فعالیّت و خوش‌گذرانی می‌کند.

برند مد و لباس Ganni، مرتباً پست‌هایی از طرفداران در صفحه خود می‌گذارد که آخرین تولیدات‌شان را به نمایش می‌گذارند.

 

View this post on Instagram

 

🎊@stephaniebroek in our rainbow tie-dye slit pants #gannigirls #ganni

A post shared by GANNI (@ganni) on

این تصاویر ساده و شیک راهی عالی برای به نمایش گذاشتن محصولات‌شان در فضاهایی مختلف هستند، همچنین نشان دادن طرفداران درجهٔ یک.

پشت صحنه

با توجّه به اینکه کاربران بیشتری هر روزه برای پیدا کردن کسب و کارها به اینستاگرام رجوع می‌کنند، به اشتراک گذاشتن اطّلاعات – تا جای ممکن – با دنبال‌کنندگان اهمیّت دارد و استفاده از اینستاگرام برای مد و فشن موقعیّتی عالی و جدید برای این کار است!

Boyish Jeans برند خود را با به اشتراک گذاشتن تصاویر پشت صحنه، عکس‌های شو روم، عکس‌هایی از اینفلوئنسرها و دیگر تصاویر در پلتفرم اینستاگرام تبلیغ می‌کند. مخاطبان آنها می‌تواند به شکل واقعی برند را از درون و بیرون بشناسد.

از به نمایش گذاشتن برندتان از تمام زوایا نترسد. مخاطبان شما شفافیّت و صداقتتان را تحسین خواهند کرد و احتمال برقراری ارتباطی عمیق‌تر با برندتان وجود دارد. به یاد داشته باشید که شما در این پلتفرم هستید که با مخاطبان‌تان ارتباط برقرار کنید، و نه اینکه تنها کسب و کارتان را تبلیغ کنید!

اینستاگرام برای مد و فشن: استفاده از ویژگی‌های خرید برای افزایش فروش

با وجود استفادهٔ روزانه ۵۰۰ میلیون کاربر از استوری اینستاگرام، دیری نپایید که اینستاگرام راهی آسان‌تر برای خرید را به این پلتفرم معرّفی کرد.

خرید کردن از طریق استوری اینستاگرام پدیده‌ٔ جدیدی نیست، زیرا که بسیاری از برندها و اینفلوئنسرها در سال گذشته با اضافه کردن لینک و گزینه «حالا خرید کنید» از دنبال‌کنندگان‌شان درخواست می‌کردند که از «استوری خرید کنند.»

اگر تازه به دنیای اینستاگرام برای مد و فشن آمده‌اید، اینها ۴ ویژگی برای فروش در این پلتفرم برای برندها هستند:

۱. پست‌ها با قابلیّت خرید

در حالی که راه‌های متفاوتی برای برندها وجود دارند (مخصوصاً برندهای مد و فشن) که بتوانند موقعیّت‌های فروش را به استراتژی بازاریابی‌شان اضافه کنند، داشتن پست‌هایی با قابلیّت خرید در فید اینستاگرام یک ویژگی است که قطعاً باید از آن بهره ببرید.

به طور خلاصه، پست‌ها با قابلیّت خرید، خریداری محصولاتی که در اینستاگرام پیدا می‌کنید را با «تگ» کردن محصولات در پست‌ها آسان‌تر می‌کند.

ویژگی جدید خرید اینستاگرام احتمالاً تأثیر بزرگی بر روی برندها و خریداران خواهد داشت: توانایی خرید محصولات بدون خروج از اپلیکیشن.

Staud Clothing – که به خاطر کیف محبوب ارزان قیمت خود شناخته شده است – فید اینستاگرام خود را با ویژگی تگ کردن پست‌های با قابلیّت خرید پر کرده است.

دنبال‌کنندگان همچنین می‌توانند بر روی گزینهٔ «خرید» در پروفایل‌شان کلیک کنند تا هر محصول را به صورت جداگانه ببینند، و به راحتی پست‌ها را ذخیره و آنها را در آینده خریداری کنند.

بر اساس اعلام اینستاگرام، وقتی بر روی یک پست خرید یک برند برای دیدن محصول کلیک می‌کنید، گزینه «در اینستاگرام ببینید» را در صفحهٔ محصول می‌بینید.

می‌توانید بر روی آن کلیک کنید تا گزینه‌های مختلفی را ببینید، مانند ابعاد یا رنگ و سپس برای پرداخت هزینه اقدام کنید – همهٔ اینها بدون خروج از اینستاگرام! تمام آنچه می‌بایست انجام دهید وارد کردن نام، ایمیل، اطّلاعات پرداخت، و آدرس در اوّلین نوبت خرید است.

۲. استکیرها با قابلیّت خرید استوری اینستاگرام

زمانی که دنبال‌کنندگانتان استوری‌تان را می‌بینند، می‌توانند بر روی هر استکیر کلیک کنند تا دربارهٔ محصولاتتان بیشتر بدانند و در نهایت خرید کنند.

تگ کردن محصولات در استیکرها با قابلیّت خرید استوری اینستاگرام می‌تواند راهی واقعی‌تر (organic) برای تبلیغ فروش در استوری باشد، و امکان به نمایش گذاشتن جزئیّات محصولات بدون تلاش بیش از حد برای فروش آنها را می‌دهد.

برای برندهای مد و لباس کوچک‌تر و در حال رشد، استیکر خرید امتیاز بازاریابی خوبی است.

در حال حاضر، تنها پروفایل‌های کسب و کار اینستاگرام با بیش از ۱۰۰۰۰ دنبال‌کننده می‌توانند به استوری لینک اضافه کنند و به سمت صفحهٔ محصولات‌شان از طریق پست ترافیک وب راهنمایی کنند.

ولی، استیکر خرید برای همه قابل استفاده است!

بدین ترتیب با استفاده از استیکر خرید برای استوری اینستاگرام، کسب و کارهای کوچک با کمتر از ۱۰۰۰۰ دنبال‌کننده می‌توانند بازدیدکنندگان خود را به صفحهٔ خرید محصولات خود از طریق استوری راهنمایی کنند!

و با توجّه به موفقیّت استوری اینستاگرام، استیکر خرید می‌تواند ابزاری بسیار مفید برای برندهایی که به دنبال ایجاد فروش در این پلتفرم هستند، باشد.

به علاوه: اگر به دنبال افزایش فروش از طریق لینک در بیو اینستاگرام هستید، می‌توانید این کار را با لینک کردن پست‌های حال حاضر اینستاگرام‌تان به صفحه‌های محصولات به وسیله یک صفحه لندینگ (landing page) قابل کلیک و با امکان خرید انجام دهید.

با اتصال اینستاگرام به صورت مستقیم به سایت فروش، می‌توانید خرید را سریع‌تر کنید و مشاهده‌ای بهتر از آنچه فروش شما را می‌سازد داشته باشید.

فروشگاه‌های Shopify با استفاده از Linkin.bio همچنین می‌توانند فروش اینستاگرام را پیگیری کنند و ببینند دقیقاً چه میزان درآمد هر پست از طریق لینک بیو ایجاد کرده است.

۳. خرید از سازندگان

ویژگی جدید اینستاگرام این امکان را ایجاد کرده که کاربران به صورت مستقیم از حساب سازندگان بدون خروج از اپلیکیشن خرید کنند. با امکان تگ کردن محصولات در پست‌ها، سازندگان می‌توانند خرید محصولات محبوب‌شان را به صورت مستقیم از فید اینستاگرام انجام دهند.

در یک پست بلاگ، اینستاگرام دربارهٔ این ویژگی جدید نوشت:

«به جای گرفتن عکس از صفحه یا درخواست جزئیّات محصول در کامنت یا دایرکت، می‌توانید تنها با یک لمس ببینید سازندگان محبو‌بتان چه می‌پوشند و آنها را همانجا خرید کند.»

 

تا امروز، پست‌های با قابلیت خرید تنها برای فروشندگانی که از طریق حساب‌هایشان فروش را افزایش می‌دانند در دسترس بود. با این ویژگی جدید اینفلوئنسرها می‌توانند محصولات برندها را تگ کنند و از طریق حساب خودشان مستقیم فروش انجام دهند.

ماه گذشته، اینستاگرام «گیشه خرید» (checkout) را معرّفی کرد، یک ویژگی جدید که به خریداران امکان انجام خرید بدون خارج شدن از اپلیکیشن را می‌دهد. پیش از این به‌روزرسانی، بازدیدکنندگان بعد از کلیک بر روی تگ محصولات به صفحهٔ توضیحات محصول راهنمایی می‌شدند.

این ویژگی‌های خرید جدید به همراه یکدیگر رویکردی کاملاً مستقیم و آسان برای خرید در اینستاگرام ایجاد می‌کنند.

این ویژگی جدید نه تنها خبر بسیار خوبی برای برندهای مد و فشن است که به دنبال ایجاد فروش هستند، بلکه برای سازندگان نیز عالی است!

اینستاگرام همچنین گفت:

«امروز، سازندگان برندهایی که می‌پوشند را تگ می‌کنند، جزئیات را در کپشن اضافه می‌کنند و به نظرات بیشمار در کامنت و دایرکت پاسخ می‌دهند. با امکان تگ کردن دقیق آنچه می‌پوشند، سازندگان می‌توانند به ابراز خودشان و به اشتراک آنچه در ذهن دارند بازگردند، که این دنبال‌کنندگان‌شان را نیز خوشحال خواهد کرد.»

۴. کانال خرید اینستاگرام

و حالا، اینستاگرام یک کانال خرید برای کمک به پیدا کردن پست‌های مرتّبط به محصولات از برندهایی که دنبال‌ می‌کنید و برندهایی که اینستاگرام فکر می‌کند ممکن است دوست داشته باشید ایجاد کرده است.

این موقعیّتی بزرگ برای فروشندگان آنلاین و برندهای تجارت اینترنتی ایجاد می‌کند تا بتوانند به مخاطبان جدید دسترسی داشته باشند و محصولات‌شان را به مخاطبانی وسیع‌ و فعّال‌تر که بیش از ۲۰۰ میلیون کاربر هستند نمایش دهند.

کانال‌های موضوعی اینستاگرام امکان جستجو محتوا که به علایق مشخّص شما مربوط می‌شود را می‌دهد، مانند ورزش، غذا، مد و لباس، سفر، موسیقی، و غیره.

و با کانال خرید جدید اینستاگرام، حالا می‌توانید پست‌های مرتبط با محصولات را از «برندها‌یی که دنبال می‌کنید و برندهایی که ممکن است دوست داشته باشید.» پیدا کنید.

این کانال خرید جدید در بخش کاوش اینستاگرام در واقع راهی متمرکز‌تر برای خرید در این پلتفرم را ارائه می‌دهد. از آنجایی که الگوریتم اینستاگرام می‌تواند ببیند چه کسی و چه حساب‌هایی را دنبال می‌کنید و با آنها در تعامل هستید، در پشت صحنه تلاش خود را می‌کند تا تنها پست‌های خریدی که فکر می‌کند به آنها علاقه دارید را نشان دهد.

برای برندهای مد و فشن، به این معناست که با کاری که الگوریتم می‌کند، پست‌های محصولاتتان می‌توانند در مقابل مخاطبان احتمالی قرار گیرند.

چگونه محتوای اینستاگرامی جذّاب برای برندهای مد و فشن بسازیم

خبر خوب اینکه ابزارهای بسیاری در اینستاگرام وجود دارند که ایجاد آگاهی از برند، برقراری ارتباط با مخاطب و افزایش فروش را آسان می‌کنند!

پس دفعهٔ بعدی که برای استراتژی محتوای پست‌ها و استوری اینستاگرام خود طوفان فکری (brainstorming) انجام می‌دهید، به استفاده از بعضی از این ایده‌ها فکر کنید:

۱. از پست‌های کاروسل برای نشان دادن چندین بخش یا زوایای مختلف یک محصول استفاده کنید

کسب و کارها در همه ابعاد وارد جریان استفاده از کاروسل اینستاگرام شده‌اند و راه‌هایی جدید و خلّاق برای استفاده از آنها در استراتژی‌های بازاریابی اینستاگرامی‌شان کشف کرده‌اند.

یکی از راه‌های محبوب استفاده از کاروسل اینستاگرام برای به نمایش گذاشتن مجموعه محصول یا خط تولید محصولات است.

 

View this post on Instagram

 

SS19 Presentation | Press day A walk through art and fashion. #MangoSS19 #MangoGirls #Mango

A post shared by MANGO (@mango) on

امکان به اشتراک گذاشتن چندین عکس و ویدئو در یک پست (به جای پست کردن چندین عکس و ویدئو پشت سر هم) به شما همچنین انعطاف بیشتر برای به اشتراک گذاشتن محتوا بدون اسپم spam کردن دنبال‌کنندگان‌تان می‌دهد.

چه یک خط تولید جدید جین یا یک شرکت کفش را عرضه می‌کنید، امکان به اشتراک گذاشتن چندین عکس محصولات در یک پست برای ایجاد انگیزه و در نهایت فروش عالی است.

۲. از پست‌های ویدئو اینستاگرام برای تبلیغ محصولات‌تان استفاده کنید

در حالی که عکس‌ها همچنان قالب رایج در اینستاگرام هستند، ویدئو در حال جلب توجّه بیشتر است… و نه تنها در محبوبیّت.

بر اساس گزارش eMarketer، در حالی که عکس‌ها در مجموع از ویدئوها عملکرد بهتری دارند در زمینه تعامل engagement، تعداد تعامل برای ویدئوها با میزان بیشتری از عکس‌ها در حال افزایش است.

حتّی دقیق‌تر، طبق گزارش HubSpot، احتمال اینکه مصرف‌کنندگان پس از تماشای یک ویدئو از محصول آن را خریداری کنند، ۶۴٪ بیشتر است. پس استفاده از ویدئو اینستاگرام برای به نمایش گذاشتن محصولات در حال استفاده می‌تواند راهی فوق‌العاده برای افزایش بازدهی سرمایهٔ شما در بازاریابی اینستاگرام باشد.

ببینید برند لباس ورزشی Girlfriend Collective از ویدئو برای به نمایش گذاشتن محصولات بر روی زنان با اندام‌هایی متفاوت چگونه استفاده می‌کند:

بسیاری از برندهای مد و لباس هچنین از ویدئو برای نشان دادن تصاویر پشت صحنه فیلمبرداری تبلیغات، رویدادها و هر اتّفاق مرتّبط با برندشان استفاده می‌کنند:

همچنین راه‌های زیادی برای خلّاقانه برخورد کردن با ویدئو برای برندهای مد و فشن وجود دارند – گزینه‌ها واقعاً بی‌نهایت هستند!

خوشبختانه، اپلیکیشن‌ها و نرم‌افزارهای بسیاری وجود دارند که می‌توانید نه تنها برای ارتقای کیفیّت ویدئوهایتان بلکه همچنین برای اضافه کردن برندینگ به آنها استفاده کنید. اضافه کردن برندینگ مانند لوگو، فونت یا عناصر طراحی دیگر.

۳. با استفاده از GIF محتوای چشم‌نواز بسازید

فید کاربران اینستاگرام پر است از پست‌هایی از برندهای مد و فشن که تلاش می‌کنند جلب توجّه کنند. پس چگونه می‌توانید مطمئن شوید که پستتان در میان انبوه پست‌ها دیده می‌شود؟

برند لباس‌های بیرونی The Arrivals را ببینید. آنها GIF هایی سریع برای نشان دادن ویژگی‌های محصولات‌شان می‌سازند:

 

View this post on Instagram

 

| RAIN: CANCELLED 💧Water-resistant fabric for all-weather wear

A post shared by T H E A R R I V A L S (@thearrivals) on

آنها همچنین از GIF برای به نمایش گذاشتن تنوّع محصولات‌شان استفاده می‌کنند، تا دنبال‌کنندگان بتوانند بهتر ظاهر محصولات را با هم را ببینند.

 

View this post on Instagram

 

| Undercover – HALSTRØM® Modular Parka. Water-Wind-Life-PROOF💨

A post shared by T H E A R R I V A L S (@thearrivals) on

محتوای ویدئویی در اینستاگرام در حال رشد است، پس حالا زمان آغاز تجربه‌گرایی با محتوایتان، ویرایش تصاویر برای جا دادن در فید، و به اشتراک گذاشتن ویدئوهایی جذّاب‌تر با دنبال‌کنندگان است.

۴. خلاقیّت خود را با طراحی‌های چندرسانه‌ای و پویا امتحان کنید

بسیاری از جریان‌های محبوب اینستاگرام با اینفلوئنسرها آغاز می‌شوند، که به صورت مستمر در حال پیدا کردن راه‌های خلّاق نو برای ابراز خود بر روی پلتفرم هستند (و جذب دنبال‌کنندگان جدید).

در سال ۲۰۱۹، کلاژها همه اینستاگرام را فرا گرفته بودند و چیزی که ابتدا به عنوان یک جریان استوری شروع شد حالا به پست‌ها هم رسیده است.

هم برندها، اینفلوئنسرها و کاربران معمولی اینستاگرام با استفاده از اپلیکیشن‌های جدید که امکان چسباندن تصاویر، ویدئوها و پشت‌‌زمینه‌های جالب و غیره را می‌دهد، کلاژهای خلّاقی می‌سازند.

در واقع، جریان کلاژسازی در اینستاگرام آنقدر در حال حاضر داغ است که برندها با اپلیکیشن‌های کلاژسازی برای عرضه قالب‌های کلاژ آماده‌ای که کاربران پست می‌کنند همکاری می‌کنند.

برند مد و فشن Tommy Hilfiger با Unfold همکاری کرد تا قالب آماده خودشان را عرضه کنند:

 

View this post on Instagram

 

Introducing our latest template collection in partnership with @tommyhilfiger. Now available for free!

A post shared by Unfold (@unfold) on

Revolve نیز به این جریان پیوسته است و با اپلیکیشن StoryLuxe برای ساختن قالب آماده ویژه کلاژ برای Coachella که برای برندها و شرکت‌کنندگان جذّاب بوده، همکاری می‌کند.

یک راه هیجان انگیز دیگر برای دمیدن جانی بر تصاویرتان اپلیکیشن محبوب اینستاگرامرها، A Design Kit است. این اپلیکیشن پر از استیکر‌ها، پشت زمینه‌ها و قلم‌های واقع‌گرایانه‌ای است که امکان کشیدن بافت‌ها و رنگ‌ها مستقیما بر روی عکس‌ها است.

 

View this post on Instagram

 

211• I’m finally going to start posting my art on this account 🙂

A post shared by Morgan Arnold Art (@morganarnoldart) on

این شاهکارهای چند رسانه‌ای بسیار چشم‌گیر هستند، و راهی عالی برای اضافه کردن کمی هیجان به عکس‌هایتان!

اگر به دنبال راه‌هایی برای افزایش تعامل و به دست آوردن دنبال‌کنندگان بیشتر هستید، حتماً به این جریان‌های جدید طرّاحی بپیوندید.

خوشبختانه، ساختن محتوای با کیفیت اینستاگرام از هر زمان دیگری آسان‌تر است – تنها نیاز دارید از اپلیکیشن اینستاگرام برای کمی کمک خارج شوید! مقالهٔ ما با عنوان «محتوا پست اینستاگرام کلید طلایی جذب مخاطب» به شما در شروع کردن کمک می‌کند!

اگر مطمئن نیستید که عکس‌ها در فید چطور به نظر می‌رسند، عکس‌ها را قبل از پست کردن آزمایش کنید (خارج از اپلیکیشن اینستاگرام) تا مطمئن شوید که تصویر خوب است و همه چیز به هم می‌آیند.

۶ توصیّه برای ساختن استوری‌های اینستاگرام برای برندهای مد و فشن

وقتی دربارهٔ به نمایش ‌گذاشتن برندتان در استوری اینستاگرام صحبت می‌کنیم، بیش از ۵۰۰ میلیون حساب در جهان روزانه بر روی استوری‌ها کلیک می‌کنند، و یک سوّم پربیننده‌ترین استوری‌ها متعلّق به کسب و کارها است.

پس می‌دانید که قرار است محصولات‌تان را به مخاطبانی فعّال نمایش دهید!

اگر از استوری اینستاگرام برای کسب و کار استفاده می‌کنید، با وجود افراد بیشتری که استوری اینستاگرام را می‌بینند، داشتن یک استراتژی برای به اشتراک گذاشتن محتوا مهم است.

ولی اگر می‌خواهید از استوری اینستاگرام برای جذب دنبال‌کننده بیشتر و افزایش رسایی استفاده کنید، به یک برنامه‌ریزی نیاز دارید. به همین دلیل در سال جدید می‌بایست برای ساختن یک استراتژی استوری اینستاگرام زمان بگذارید.

اگر هدفتان رشد تعامل در اینستاگرام‌ است اهمیّت این موضوع چندین برابر می‌شود. با توسعهٔ یک استراتژی محتوا برای استوری اینستاگرام، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که هیچ وقت موقعیّتی برای ارتباط با مخاطبا‌نتان را از دست نمی‌دهید.

در استوری اینستاگرام برای کسب و کارها چه چیزی پست کنید

مانند پست‌های معمولی، اگر از استوری اینستاگرام برای کسب و کار استفاده می‌کنید، خوب است که ترکیبی از محتوای هیجان‌انگیز، ساده و سبک و تبلیغاتی استفاده کنید.

ویژگی عالی استوری اینستاگرام این است که به دلیل ایجاد ابزارهای مختلف می‌توانید بسیار خلّاق باشید. همچنین اپلیکیشن‌های جدید بسیاری هستند که طرّاحی با کیفیّت استوری را بیش از پیش آسان می‌کنند.

وقتی استراتژی استوری اینستاگرام‌تان را تنظیم می‌کنید همهٔ آنچه پست می‌کنید باید به اهداف برندتان مربوط شود. زمانی که می‌دانید اهداف بازاریابی اینستاگرام‌تان چیست بهتر می‌توانید تصمیم بگیرید چه نوع محتوایی پست کنید.

همین موضوع برای محتوای تبلیغاتی نیز صدق می‌کند. ساختن استوری‌های تبلیغاتی که هیجان‌انگیز و ساده باشند آسان است. و راه‌های خلّاق بسیاری برای استفاده از استوری اینستاگرام برای کسب و کارها وجود دارند.

با این وجود، وقتی موضوع محتوای تبلیغاتی در استوری اینستاگرام مطرح باشد، چند مورد وجود دارند که با انجام‌ آنها بیشترین نتیجه را برای پولی که هزینه می‌کنید به دست می‌آورید:

💡 پیشنهاد نئولایز: هزینه پروموت اینستاگرام – راهنمای کامل و به‌روز

۱. در استوری اینستاگرام از لینک استفاده کنید

اگر حساب کسب و کاری با بیش از ۱۰ هزار دنبال‌کننده دارید، راهنمایی ترافیک وب از استوری اینستاگرام راهی بسیار ساده است.

تنها می‌بایست استوری خود را پر از تصاویر یک محصول از زوایای مختلف، بر تن افراد مختلف یا در فضاهای مختلف کنید و سپس به دنبال‌کنندگان‌تان یک کد تخفیف و یا یک فراخوان به اقدام ارائه دهید.

بازدیدکنندگان می‌توانند برروی محتوای استوری با بالا کشیدن تصویر به URL موجود برسند و هر جایی که می‌خواهید وارد شوند. دکمه لینک خیلی واضح نیست، پس اطمینان حاصل کنید که دنبال‌کنندگانتان می‌دانند چگونه تصویر را بالا بکشند.

همچنین می‌توانید از GIF، استیکر، یا دیگر طراحی‌ها برای جلب توجّه دنبال‌کنندگان به لینک مورد نظر در استوری‌تان استفاده کنید.

نیازی به گفتن وجود ندارد که امکان ارسال دنبال‌کنندگان به یک صفحهٔ لندینگ مشخص از استوری بسیار کاربردی است. چه این یک صفحهٔ محصول باشد یا یک مقالهٔ بلاگ، این موقعیّتی عالی برای برندهای مد و فشن است تا ترافیک وب و فروش بیشتری از طریق استوری به دست آورند.

۲. در استوری‌هایتان از نظرسنجی و ایموجی استفاده کنید

آیا تا به حال خواسته‌اید از مخاطبان اینستاگرام‌تان دربارهٔ علایق‌، چیزهایی که دوست دارند، یا دوست ندارند و غیره نظرسنجی کنید؟ خب حالا می‌توانید!

چه  بخواهید دربارهٔ محصولات‌تان بازخوردی داشته باشید، جمع‌سپاری ایده کنید، یا تنها دنبال‌کنندگان‌تان را سرگرم کنید، استیکرهای نظرسنجی راهی کاملاً جدید برای تعامل با مخاطبان‌تان به شما می‌دهند!

ببینید برند کفش Charlotte Stone چگونه از نظرسنجی و ایموجی‌های استوری‌های اینستاگرام برای جمع آوری بازخورد و داده درباره آخرین محصولات، مستقیماً از دنبال‌کنندگان‌شان استفاده می‌کند.

۳. در استوری سؤال بپرسید

برخلاف استیکرهای نظرسنجی و ایموجی، که هر دو به کاربران امکان رأی دادن در سؤالات پرسیده شده را می‌دهند، وقتی یک استیکر سؤال به استوری اضافه می‌کنید، کاربران سؤالاتی برایتان می‌فرستند.

استیکر سؤالات استوری اینستاگرام همچنین راهی عالی برای شروع مکالمه درباره کسب و کار با دنبال‌کنندگان‌تان است! برای دنبال‌کنندگانتان توصیّه‌های رایگان با ارزش خواهد بود، در حالی که به شما موقعیتی برای به نمایش گذاشتن آن چه برای ارائه دارید، می‌دهد.

چه بخواهید دربارهٔ محصولات‌تان بازخورد به دست آورید یا دربارهٔ ایده‌های مختلف جمع‌سپاری کنید، استیکر سؤالات راهی کاملاً جدید برای تعامل با مخاطبان اینستاگرامی است.

۴. از استیکر شمارش معکوس در استوری اینستاگرام استفاده کنید

حالا وقتی یک استوری دربارهٔ یک «چیز خاص» که در راه است به اشتراک می‌گذارید (مانند یک حراج، عرضه محصول، یا رویداد)، می‌توانید یک استیکر اضافه کنید که به زمان و تاریخی که مشخّص می‌کنید شمارش معکوس می‌کند.

دنبال‌کنندگانتان می‌توانند سپس به شمارش معکوس شما بپیوندند که به آنها در هنگام رسیدن زمان آن یادآوری می‌کند و شمارش معکوس به پایان می‌رسد.

خواه به دنبال تبلیغ یک حراج، رویداد، یا چیزی کاملاً متفاوت هستید، امکان به اشتراک گذاشتن یک شمارش معکوس در استوری که دنبال‌کنندگانتان می‌توانند برای آن یادآوری شوند راهی عالی برای به دست آوردن نتایج بهتر است.

۵. در استوری اینستاگرام GIF به اشتراگ بگذارید

سال گذشته اینستاگرام با GIPHY همکاری کرد تا یک مجموعه از GIFهای با کیفیّت برای استوری اینستاگرام بسازند. حالا می‌توانید استیکرهای هیجان‌انگیز و ابرازکننده به عکس‌ها و ویدئوهای استوری‌تان اضافه کنید!

اضافه کردن GIF به استوری اینستاگرام ساده است – زمانی که بر روی اضافه کردن یک استیکر کلیک می‌کنید، یک گزینهٔ جدید GIF خواهید دید. بر روی آن کلیک کنید تا مجموعه کاملی از صدها هزار استیکرهای متحرّک که توسط GIPHY تولید شده‌اند ببینید.

بسیاری از برندها حتی GIFهای خودشان را در استوری اینستاگرام می‌سازند، و از دنبال‌کنندگان‌شان می‌خواهند تا از آنها در پست‌هایشان استفاده کنند.

استفاده از این ویژگی راهی مستمر برای افزودن شخصیّت به استوری اینستاگرام و کمک به ایجاد دنبال‌کنندگان متّعهد است. می‌توانید راهنمای قدم به قدم برای اضافه کردن GIF به استوری اینستاگرام را اینجا ببینید.

۶. IGTV و پست‌های اینستاگرام را در استوری قرار دهید

آیا می‌دانستید که می‌توانید IGTV و پست‌های اینستاگرام را در استوری قرار دهید؟

پست‌ها و ویدئوهای IGTV که در استوری قرار می‌گیرند نام کاربری پست کننده اصلی را نمایش می‌گذارند، اینکار به کاربران امکان کلیک کردن برای دیدن پست اصلی را می‌دهد.

به طور مثال، برند مد و فشن Jaquemus از این ویژگی برای به اشتراک گذاشتن پست‌های تولید شده توسط کاربران در استوری اینستاگرام استفاده می‌کند.

با توجّه به جابه‌جا شدن بیشتر توجه کاربران به استوری اینستاگرام، کاربران از استوری برای تبلیغ مضاعف پست‌ها و ویدئوهای IGTV استفاده می‌کنند. حال، به جای گذاشتن اسکرین‌شات از فید در استوری، کاربران به راحتی می‌توانند پست‌هایشان را با ویژگی جدید «بازنشر» در استوری قرار دهند.

زمان‌بندی در صنعت مد و فشن همه چیز است، پس از دست ندادن موقعیّتی برای ارتباط با مخاطبان‌تان با اهمیّت است.

این راهی بسیار آسان برای برنامه‌ریزی محتوایتان از قبل است – این کار برای برندها و کسب و کارهایی که بر روی عرضه به خصوص یا یک کمپین در استوری اینستاگرام برنامه‌ریزی می‌کنند بسیار کاربردی است.

از هایلایت‌ استوری اینستاگرام برای به نمایش گذاشتن برندتان استفاده کنید

هایلایت استوری اینستاگرام راهی عالی برای به اشتراک گذاشتن اطّلاعات مهم در مرکز و ویترین پروفایلتان است.

از آنجا که هایلایت استوری اینستاگرام دقیقاً زیر بیو پروفایلتان قرار دارند، مطمئن شوید که به خوبی دیده می‌شوند و توجّه دنبال‌کنندگان‌تان را جلب می‌کنند.

به علاوه با بهینه کردن هایلایت استوری اینستاگرام می‌توانید کسانی که دنبال‌تان نمی‌کنند را نیز مجاب به خرید از صفحه‌تان کنید.

به عنوان مثال، Carbon38، برند لباس‌های ورزشی با برخوردی خلّاقانه با هایلایت استوری «ورزش با ما» را به اشتراک می‌گذارد. این هایلایت به مشتریان کمک می‌کند با مربیان محبوب‌‌شان از نزدیک و شخصی تمرین کنند، حرکت‌های جدید بیاموزند و سالم و تندرست بمانند.

این راهی هیجان‌انگیز و منحصربه‌فرد برای به نمایش گذاشتن آنچه به آن مشهور هستند است، و به دنبال‌کنندگان جدید امکانی برای شناخت محصولات‌شان می‌دهد.

دسته‌بندی هایلایت‌های استوری با هم، تماشای محتوای استوری‌هایی که به آنها علاقه دارند را بسیار آسان می‌کند.

برند مد و لباس Aritzia از هایلایت استوری برای ساختن کاتالوگ‌های دیجیتال با قابلیت خرید را می‌سازد، به همراه ترکیبی از محتوای مرتبط با برند.

این برند ویدئو کلیپ‌هایی از محصولات در حال استفاده را نیز شامل می‌شود؛ تصاویر با تگ‌های با قابلیت خرید و لینک ( که با بالا کشیدن صفحه به آن متّصل می‌شود).

آنها شامل فراخوان به اقدام، انواع خرید مفید می‌شود و محصولات‌شان در هایلایت‌های مختلف دسته‌بندی می‌کنند تا خرید را راحت‌تر کنند.

با برخورد با صفحه‌تان مانند یک صفحهٔ لندینگ برای تمام چیزهای مرتّبط با برند‌تان، می‌توانید هایلایت استوری اینستاگرامی بسازید که مهم‌ترین اطّلاعات را با مخاطبان‌تان به اشتراک بگذارید. و چون که هایلایت‌های شما همیشه بالای صفحه هستند، می‌توانید با استفاده از آنها فروش و ترافیک وب به دست آورید.

چگونه از IGTV برای مد و فشن استفاده کنید

استفاده از IGTV برای کسب و کار همچنان فضایی جدید برای بیشتر برندها است – با این حال بسیاری از برندهای مد و فشن در اینستاگرام هم اکنون به سمت آن حرکت کرده‌اند.

بازاریابی ویدئویی دیگر تنها برای شرکت‌ها با بودجه‌های کلان نیست، با عدد تخمینی ۸۱٪ کسب و کارها که در سال ۲۰۱۸ از ویدئو به عنوان ابزار بازاریابی استفاده می‌کنند. و ویدئوها در اینستاگرام نیز استثنا نیستند!

«اعداد تعامل برای ویدئوهای منتشر شده در حساب‌های برتر منتشرکننده رسانه در جهان ۵۳٪ نسبت به سال گذشته افزایش داشته، که از میزان رشد ۴۶٪ عکس‌ها در همان زمان هم پیشی گرفته است.» eMarketer گزارش می‌کند.

ولی فراتر از اعداد در حال رشد تعامل، دلایل متعدد دیگری نیز برای سرمایه‌گذاری در ویدئو وجود دارند. در صدر آنها می‌توان به این اشاره کرد که ویدئو به شما امکان به اشتراک گذاشتن داستان‌هایی پیچیده و عمیق می‌دهد که در یک عکس قابل ابراز نیستند.

چه در صورتی که تلاش دارید برای یک کمپین آگاهی‌سازی کنید، محصولات‌تان را تبلیغ کنید، مخاطبان‌تان را آموزش دهید، یا چیزی کاملاً متفاوت از اینها، ویدئو  امکان روایت بیشتری از عکس‌ها می‌دهند.

اگر به اینکه مخاطبان هدفتان چه چیزی را دوست دارند در IGTV ببینند، فکر کنید، احتمال بیشتری وجود دارد که بتوانید آنها را مجاب به تعامل با محتوایتان بکنید! این مهم است که همیشه محتوایی بسازید که برای برندتان معنی داشته باشد، و برای مخاطبان هدف شما ملموس باشد.

به طور مثال Luluemon را در نظر بگیرید. این برند معروف لباس ورزشی سفرای برند خود، داستان محصولات محبوب‌شان و دیگر محتوای مرتبط ورزشی را به نمایش می‌گذارند.

نگاهی به طرّاح مد و لباس با نام برند خودش، Anine Bing بیاندازید که از IGTV برای به نمایش گذاشتن پشت صحنه‌های استودیو و تصاویر کاری که برای تولید محصولات انجام می‌شود، استفاده می‌کند.

فروشگاه لباس ArticleAnd نیز تمام تلاش خود را در IGTV به کار گرفته و از این پلتفرم جدید برای به نمایش گذاشتن محصولات جدید، مجموعه‌های رنگ محور، و لباس‌های در طبیعت استفاده می‌کند.

اینستاگرام برای مد و فشن: ترقّی بازاریابی اینفلوئنسرها برای مد و فشن

وقتی دربارهٔ اینستاگرام برای مد و فشن صحبت می‌کنیم، هیچکس آنها را مانند Revolve انجام نمی‌دهد. این شرکت تجربه‌ای کاملاً جدید با اینفلوئنسرهای فوق‌العاده خود در شکل دادن به سبک زندگی «دختر باحال»، و دعوت از مخاطبان برای دنبال کردن آنها در ماجراهایشان ایجاد کرده است.

امسال (۲۰۱۹) این شرکت حتی فستیوال خودشان با نام Revolve Festival را در Coachella برگزار کرد – یک رویداد یک هفته‌ای پر از اینفلوئنسرها مد و فشن، آرایش و کنسرت‌های موسیقی سوپرایرز! این یک رویداد اختصاصی است و مکان آن تنها برای کسانی که حضورشان را قطعی کرده‌اند مشخّص می‌شود.

از رویدادهای جهانی تا جایزه سالانه، Revolve همواره قدرت اینفلوئنسرها را در این پلتفرم با جامعه‌ ۳ میلیون دنبال‌کننده وفادار مشخص می‌کند.

به گفته Influencer Marketing Hub، بازاریابی اینفلوئنسر از یک صنعت ۱٫۷ میلیارد دلاری در ۲۰۱۶ رشد داشته است و پیش‌بینی می‌شودکه حرکت رو به جلو خود را در سال جاری تا ۵٫۶ میلیارد دلار ادامه دهد.

در واقع، بازاریابی اینفلوئنسر در حال رشد و رسیدن به ارزش ۸ میلیارد دلاری در سال ۲۰۲۰ است! پس اگر تا کنون شروع به همکاری با اینفلوئنسرها برای بازاریابی کسب و کارتان در اینستاگرام نکرده‌اید، حالا وقت آن رسیده است.

اینجا به چند نمونه از رایج‌ترین همکاری‌های بازاریابی با اینفلوئنسرها برای برندهای مد و لباس در اینستاگرام اشاره می‌کنیم:

مشارکت با اینفلوئنسرهای بزرگ اینستاگرام (با بیش از 100k دنبال‌کننده)

مشارکت با یک اینفلوئنسر بزرگ مد و فشن معمولاً با هزینهٔ بالایی همراه است، ولی این سرمایه‌‌گذاری واقعاً نتیجه خواهد داد.

با در نظر گرفتن اینکه شرکت‌ها برای یک تبلیغ ۳۰ ثانیه‌ای در super bowl (مسابقهٔ نهایی لینگ فوتبال آمریکایی که یکی از پربیننده‌ترین برنامه‌های هر ساله‌ تلویزیون در این کشور است) ۵ میلیون دلار به بالا (به غیر از هزینه‌های تولید) خرج می‌کنند تا بتوانند آن را به بیش از ۱۰۰ میلیون بازدیدکننده برسانند – که ممکن است مخاطب هدف برند باشند یا نباشند – مشارکت با یک اینفلوئنسر با مخاطبی محدود و مشخص خیلی ایدهٔ بدی به نظر نمی‌رسد.

مجموعه‌ای از پست‌های اینستاگرام توسط بلاگر مد و فشن با ۵۰۰۰۰۰ دنبال‌کننده و دنبال‌کنندگان پر و پاقرص می‌تواند یک خط تولید محصولات را در ۲۴ ساعت به فروش برساند.

مشارکت با میکرو اینفلوئنسرها (۱۰k – ۱۰۰k دنبال‌کننده)

بازاریابی اینفلوئنسری در حال تبدیل شدن به یک استراتژی کلیدی برای تبلیغ کسب و کارها و محصولات در اینستاگرام است، با میکرو اینفلوئنسرها (آنهایی که کم از ۱۰۰ هزار دنبال‌کننده دارند) نتایج خوبی برای کسب و کارها در ۲۰۱۸ رقم خورد.

در واقع، در سال ۲۰۱۸، میکرو اینفلروئنسرها ۸۴٪ پست‌های اسپانسر شده جهان را منتشر کردند.

با پایین آمدن میزان تعامل در اینستاگرام، کسب و کارهای بیشتری مشارکت با اینفلوئنسرهای اینستاگرام که دنبال‌کنندگانی کم تعداد (یا میکرو) ولی بسیار فعّال دارند را ارزشمند می‌یایند.

یکی از بزرگترین مزایای همکاری با میکرو اینفلوئنسرها این است که آنها سطح بالاتری از تعامل با مخاطبان را در مقایسه با اینفلوئنسرهای بزرگ‌تر برخوردار هستند.

در پژوهش‌های بازاریابی اینفلوئنسر جدید، Neoreach نتیجه‌گیری کرد که «هرچه اینفلوئنسر بزرگتر باشد، بازگشت سرمایه آن پایین‌تر است.»

بله، شما آن را درست خواندید.

گزارش شده است که بازگشت سرمایه اینفلوئنسرها با ۵۰ تا ۲۵۰ هزار دنبال‌کننده از ماکرو اینفلوئنسرها (اینفلوئنسرهای بزرگ) نسبت به هر دلار خرج شده ۳۰٪ بهتر است، و ۲۰٪ از اینفلوئنسرها با بیش از ۱ میلیون دنبال‌کننده بهتر است.

مشارکت غیرنقدی با اینفلوئنسرها

در حالی که دریافتی نقدی پرمتقاضی‌ترین نوع دریافت هزینه است، کمپین‌های غیرنقدی همچنان می‌توانند تبادلی معنادار باشند.

Collectively گزارش می‌کند، «۵۴٪ اینفلوئنسرها می‌گویند اگر طرفدار واقعی یک محصول یا برند باشند، احتمال اینکه برای پرداخت‌های غیر نقدی یا دریافت محصولات رایگان پست کنند بیشتر است.»

بسیاری از اینفلوئنسرها با دنبال‌کنندگانی کوچک‌تر خوشحال می‌شوند مشارکت غیرنقدی داشته باشند، مخصوصاً وقتی خودشان هوادار برند باشند.

اگر شما برندی بزرگتر هستید که به دنبال‌کننده‌ای که در صدد رشد است درخواست می‌دهید، امکان ریپست کردن عکس اینفلوئنسر در صفحه‌تان با مخاطبان‌ بالا می‌تواند حتی یک انگیزهٔ مضاعف باشد.

مشارکت پورسانتی

لینک بیو شما مکان برتر بازاریابی‌تان است و اینفلوئنسرها با برندها همکاری می‌کنند تا از آن برای مشارکت پورسانتی Affiliate marketing استفاده کنند.

در بیشتر موارد، اینفلوئنسرها لینک خاصی دارند که به دنبال‌کنندگان‌شان تخفیف ویژه ارائه می‌دهد. وقتی دنبال‌کنندگان بر روی آن کلیک کنند و خرید انجام دهند، اینفلوئنسرها درصدی از فروش به دست می‌آورند.

در حالی که بعضی اینفلوئنسرها ممکن است وجه نقدی پیش پرداخت را ترجیح دهند، برنامه‌های پورسانتی می‌توانند برای کسب و کار و اینفلوئنسرها شرایطی برد-برد باشد (و دنبال‌کنندگان هم تخفیف می‌گیرند). با وجود انگیزه‌ای مستمر احتمال اینکه شریک اینفلوئنسر شما به اشتراک گذاشتن مطالب دربارهٔ محصولاتتان ادامه دهد بیشتر از یک شراکت یک باره است.

اندازه‌گیری نتایج استراتژی بازاریابی اینستاگرام

همانطور که می‌دانید، صنعت مد و فشن همواره در حال تغییر است، پس ارزیابی سریع نحوهٔ اجرای استراتژی‌هایتان اهمیّت دارد.

با اندازه‌گیری کارایی حساب اینستاگرام‌تان، می‌توانید با تغییرات بهتر همگام شوید و به طور مستمر استراتژی‌های خود را برای موفقیّت‌های آینده به‌روزرسانی کنید و ارتقاء دهید.

در حالی که داشبورد تحلیل‌های شما داده‌ها را در اختیارتان قرار می‌دهد، تغییر و تست کردن استراتژی محتوایی شما به خودتان برمی‌گردد. تست کردن انواع مختلف محتوا در فید اینستاگرام می‌تواند در شناخت جریان‌ها، بررسی «بردها» و ساختن یک استراتژی تنظیم شده اینستاگرام که حقیقتاً با مخاطبتان همخوانی دارد کمک می‌کند.

به یاد داشته باشید درک واقعی نحوهٔ اجرای محتوایتان – با بررسی معیارهای اینستاگرام در طول زمان – در توسعهٔ یک استراتژی محتوایی که برای کسب و کار شما کارآمد باشد حیاتی است.

اینستاگرام بازی را برای صنعت مد و فشن تغییر داده است – از ابزارهای خلّاق بی‌پایان، ویژگی‌های خرید جدید، و لینک مستقیم به مشتریان، ایجاد یک استراتژی کامل و جامع برای موفقیّت کسب و کارتان در این پلتفرم کلیدی است.

 

برای تحلیل پیج اینستاگرام خود اینجا کلیک کنید .

 

پاسخ دهید