راهنمای جامع اینستاگرام برای صنعت مد و فشن

راهنمای جامع اینستاگرام برای صنعت مد و فشن

نویسنده :صفایی
به‌روز رسانی :۰۵ دی ۱۳۹۹
اینستاگرام برای برندهای صنعت مد و فشن (fashion)، جهانی پرشتاب و رقابتی است که مزایای تجاری بسیار دارد.
یک استراتژی با محوریّت مد و فشن می‌تواند باعث ایجاد ترافیک وب، فروش و جذب جامعه‌ای فالوورهای متعهد تبدیل شود
ولی تنها درست کردن ترندهای جدید مهم نیست، یک استراتژی برای یک کسب و کار مد و فشن نه تنها نیاز دارد برای مخاطبان جذّاب باشد، بلکه نیاز به شروع گفتگو، به اشتراک گذاشتن تجربیّات، و فروش سبک زندگی برند دارد.
به این توصیّه‌ها، ترفند‌ها و ویژگی‌های محبوب این صنعت برای کمک به ساختن یک استراتژی مناسب بازاریابی مد و فشن نگاهی بیاندازید.

چرا اینستاگرام برای برندهای مد و فشن بسیار موفقیّت‌آمیز است؟

برندهای مد و فشن به هموار کردن راه «باحال» بودن در اینستاگرام ادامه می‌دهند.بر اساس گزارش سالانه ۲۰۱۸ بنیاد جهانی پژوهش Lyst’s Year in Fashion Report 2018:
اینستاگرام ابزاری قدرتمند در صنعت مد و فشن قدرتمند است که ترند (trend) ایجاد می‌کند و فروش را افزایش می‌دهد.
در مقاله ای با نام «اینستاگرام ویترین طبیعی مد و تجمل»که مطالعه موردی است که توسط دانشجویان صنعت مد در اروپا صورت گرفته است اینستاگرام را نامیده اند و معتقدند
«طبیعت اینستاگرام برای برندهای مد و فشن مناسب است زیرا برای آنها ابعاد بصری و «جامعهٔ آنلاین» بسیار حیاتی است: خریدها معمولاً به احساس تعلّق داشتن به یک گروه، یا تلاش‌ برای شباهت به ستاره‌ها مرتّبط هستند.»
گزارش مد و لباس Lyst همچنین نشان می‌دهد که «سلبریتی‌ها و لباس‌های آنها قدرتمندترین تأثیرگذاران در خریدهای آنلاین هستند».
جای تعجّب ندارد که سلبریتی‌هایی مانند Kylie Jenner و Kim Kardashian بعضی از بیشترین جهش‌ها را در جستجوها ایجاد کرده‌اند، که خریداران در تمام جهان را تحت تأثیر قرار داد.
پیشنهاد نئولایز:تحلیل اینستاگرام شروعی ساده برای بازاریابان
اینفلوئنسرها نانو اینفلوئنسر مارکتینگ حتی با برندها – به دلیل موفقیّت مشترک آنها در این پلتفرم – در جهت ایجاد خط تولید خودشان همکاری می‌کنند. برای برندهای مد و لباس، ویژگی‌هایی مانند پست‌ با قابلیّت خرید و بازاریابی اینفلوئنسر نمایش دادن برندها در اینستاگرام را آسان می‌کند.
ولی چالش اصلی نشان دادن محصولات و فروش آنها به مخاطبان هدف– رقابت بسیار سنگین است و دنیای مد و فشن با سرعت بالایی حرکت می‌کند. پس داشتن یک استراتژی متمرکز بر روی مد و فشن برای اینستاگرام اهمیّت دارد.

اینستاگرام چگونه تبدیل به قطبی بسیار محبوب و جریان‌ساز در مد و فشن شد؟

اینستاگرام در صنعت مد و فشن یک نیروی محرّکه به حساب می‌آید که راه را برای ترندها و ایده‌های جدید مد و فشن هموار می‌کند. و قدرت ترندسازی آن هیچ نشانی از ضعیف شدن را بروز نمی‌دهد.
از شلوارک‌های دوچرخه‌سواری تا کیف‌های کمری و کتانی‌های «زشت» و عینک آفتابی‌های کوچک، آخرین ترندهای مد و لباس تأثیری وایرال (Viral) در اینستاگرام دارند.
و در حالی که نمی‌توان این واقعیّت را انکار کرد که جریان‌های مد و فشن از دل صحنه‌های هفته‌ فشن و لباس‌های سلبریتی‌ها بر روی فرش قرمز مهمانی‌های مجلل شکل می‌گیرند، ولی همچنان بخش اعظمی از گفتگوهای پیشرو مد و فشن و ترند‌ها توسط اینستاگرام هدایت می‌شوند.
مد در اینستاگرام

لاورا آنتونیا جردن، دبیر حوزه مد و لباس روزنامه Grazia در مصاحبه‌ای با روزنامه گاردین می‌گوید:«پیدا کردن چیزی در اینستاگرام نمونهٔ مدرن پیشنهادی عالی از طرف یک دوست است. قابل دسترس است. الهام‌بخش ولی به دست آوردنی – این ترکیب جادویی است!»


نمونه بارز آن برندهایی مانند Rouje و Faithful the Brand هستند. آنها به خاطر لباس‌های «دختر سرشناس» (It-girl) شناخته شده‌اند، و می‌توان گفت که جز پرطرفدارترین برندهای اینستاگرام هستند – تنها نیاز است که به حجم بالای اشاره‌های برندها و تگ‌ها نگاهی بیاندازید تا ببینید کاربران اینستاگرام چگونه سبک منحصربه‌فرد مد و لباس خود را به این صنعت ارائه می‌کنند، و فروش را افزایش می‌دهند.یک ترند کلیدی مد و فشن دیگر که امسال صفحه‌های اینستاگرام را تسخیر کرد دامن‌های طرح پلنگ«ناومی» Naomi مشهور است، بود.
در واقع، کارهایی مانند ناومی به صورت آنلاین فروش بالایی داشت و نمونه‌های مشابه زیادی هم مانند آن تولید و به فروش رسیدند.
ولی طبق گفته InStyle، این اوّلین تجربه موفقیّت‌آمیز Realisation Par با اینستاگرام نبود. ابتدا، لباس آستین‌بلند الکساندرا صفحه‌های اینستاگرام را گرفت و بر تن همه دیده شد، از Kylie Jenner تا Bella Hadid. به دنبال آن لباس یک تکه خواستنی Violette و بعد از آن Juliet. با عرضه موفقیّت‌آمیز محصولات یکی بعد از دیگری، به سرعت مشخّص شد که این برند استرالیایی در حال تولید لباس‌های زیبای تابستانی است که حقیقتاً فراگیر می‌شوند.
اینستاگرام همچنین فضایی برای پیشبرد گفتگو دربارهٔ مد و فشن نیز هست. به طور مثال مد و فشن پایدار (sustainable fashion) در چند سال اخیر موضوعی داغ شده است. طبق گزارش Lyst ، برندهایی که بر روی اجناس و تکنیک‌های تولید پایدارشان تأکید داشته‌اند در اینستاگرام به خوبی دیده شده‌اند.
بر اساس گزارش lyst در سال گذشته میلادی کلیدواژه‌های مد و فشن پایدار مانند «چرم گیاهی» تا «کتان ارگانیک» دارای افزایش ۴۷٪ بوده‌اند. برای برندها، مد و فشن پایدار گفتگویی است که علاقه دارند در آن سهیم باشند.
به طور مثال کتانی‌های Veja. کتانی‌های پایدار V10 در هفته فشن نیویورک همه جا را گرفته بودند. بعد از آنکه Meghan Markle در تور استرالیا آنها را پوشید، این برند شاهد افزایش ۵۸٪ فروش نسبت به سال گذشته بود.
مد در اینستاگرام
برند مشهور اینستاگرام Reformation یکی دیگر از برندهای محبوب بین اینستاگرامرها در سال ۲۰۱۸ بود. لباس Thelma آنها در بین ده لباس پربازدید سال قرار گرفت.
برای صاحبان کسب و کار، اینستاگرام از نظر ایجاد آگاهی، تبلیغات و افزایش فروش در مرکز توجّه قرار دارد و حالا در شکل گیری جریان‌هایی که به خیابان‌ها می‌روند کمک می‌کند. لیزا بولر، مؤسس Lisa Says Gah در مصاحبه‌ای به گاردین می‌گوید
«من حساب اینستاگرام را پیش از تأسیس وبسایت آغاز کردم.او اینستاگرام را ابزاری قدرتمند برای «کشف» در دنیای مد و فشن می‌داند»
با آغاز به کار @shop، Eva در مصاحبه‌ای با Business of Fashion گفت:«کشف برندهای جدید توسط مردم و حمایت از یک صاحب کسب و کار – این همیشه اتّفاق مورد علاقه‌ من در انتخاب‌ها بوده است. من هر روز از صاحبان برندها می‌شنوم که آنها بدون اینستاگرام کسب و کاری نمی‌داشتند … حالا جایی برای کمک به دیده شدن آنها داریم.»

اینستاگرام با حساب @shop خود که توسط Eva Chen ، رئیس همکاری‌های مد و فشن اینستاگرام ایجاد شده، در این گفتگو شرکت می‌کند. این حساب برندهایی که «صدایشان را در این پلتفرم ساخته‌اند» معرّفی می‌کند و به زنان شاغل در دهه ۲۰ و ۳۰ زندگی‌شان توجّه نشان می‌دهد.
امسال از هر زمان دیگری مهمتر است که برندهای مد و لباس نه تنها در این پلتفرم حضور داشته باشند، بلکه اطمینان حاصل کنند که بخشی از گفتگوهای پیشروی مد و فشن هستند. با وجود بزرگترین اینفلوئنسرهای مد و فشن که برای الهام گرفتن به اینستاگرام رجوع می‌کنند و خریدارانی که پیش از خرید مشتاقانه در اینستاگرام خود جستجو می‌کنند، داشتن یک استراتژی تمام عیار اینستاگرامی و پیشی گرفتن از دیگران، حیاتی است.


تنظیم استراتژی محتوای اینستاگرام برای مد و فشن

اینستاگرام یک پلتفرم به شدّت بصری است که این امر به برندهای مد و فشن خلاقیّت و انعطاف لازم برای به فروش گذاشتن یک سبک زندگی، و نه تنها یک «سلیقه» را می‌دهد.
خریداران دیگر تنها به جستجوی یک لباس در میان عکس‌های استودیویی بی‌شمار وبسایت یک شرکت محدود نیستند.
بسیاری ازبرندهای معروف مد و فشن یک بخش«خرید در اینستاگرام» در وبسایت‌شان قرار داده‌اند، زیرا که اینفلوئنسرها و پست هایک کاتالوگ فروش عالی هستند.
در واقع، یک سوّم تمام کاربران اینستاگرام یک مورد لباس را که در این پلتفرم دیده‌اند، خریداری کرده‌اند.
پس چه چیزی را می‌توانیم از موفقیّت این برندها در اینستاگرام بیاموزیم؟ چگونه مطمئن شویم که توجّه مخاطب هدف‌تان را جلب می‌کنید؟
متدهایی که برندهای مد و فشن در اینستاگرام از این نوع محتواها برای به اشتراک گذاشتن داستان‌شان استفاده می‌کنند:
مدر در اینستاگرام
راز موفقیّت نایک در اینستاگرام، ساختن یک جامعه فعّال
  • تنوع محتوا
  • مأموریت برند
  • ویژگی‌های محصولات
  • به روز رسانی محصولات
  • محتوای سبک زندگی
  • محتوای تولید شده توسط کاربران
  • پشت صحنه
در ادامه به توضیح هر یک از این ویژگیها برای داشتن پستی متفاوت می پردازیم:

تنوع محتوا

اینستاگرام بهترین پلتفرم برای زنده کردن داستان برندتان است. برخی از محبوب‌ترین برندهای اینستاگرام در روایت بصری و گرفتن بهترین تصویر ممکن متبحّر شده‌اند.
جالب‌ترین انواع محتوای عکس‌ و ویدئو است که برندهای مد و لباس باید در میان محتوایشان قرار دهند
به طور مثال Frank and Oak . ترکیبی از محصولات، عکس‌های پشت صحنه، سؤالات رایج، زندگی باکیّفیت، و غیره را در صفحهٔ اینستاگرام قرار داده‌اند تا به بازدیدکنندگان نگاهی جامع از کسب و کارشان بدهند.
 برندها در اینستاگرام

مأموریت برند

فکر کردن به چرایی وجود برندتان در زمان تنظیم استراتژی بازاریابی اینستاگرام مهم است. با استفاده از اینستاگرام به عنوان فضایی برای ترسیم مأموریت برندتان، می‌توانید مخاطبان جدید و در نهایت مشتریان جدید به دست آورید.
در سال گذشته، برند لباس Marine Layer یک برنامه جدید به نام Re-Spun (باز-چرخ) را معرّفی کرد،؛ یک برنامهٔ انقلابی بازیافت که به تی‌شرت‌های قدیمی شما زندگی تازه‌ای می‌دهد. Re-Spun واگذاری تی‌شرت‌های قدیمی را آسان می‌کند (حتّی برای هر تی‌شرت ۵ دلار دریافت می‌کنید)، سپس آنها از این تی‌شرت‌های قدیمی تی‌شرت‌هایی جدید و بازیافت شده تولید می‌کنند!
مد در اینستاگرام
وقتی بر روی لینک بیو کلیک می‌کنید، به یک صفحهٔ لندینگ Landing page راهنمایی می‌شوید که در آن می‌توانید آدرس پستی خود را وارد و یک بستهٔ ارسال رایگان یا آدرسی برای ارائه تی‌شرت‌هایتان در یکی از فروشگاه‌های آنها دریافت کنید.
برای افزایش آگاهی، این شرکت از اینستاگرام به بهترین نحو ممکن استفاده می‌کند – با پخش کردن خلاقانه پیام در فید feed اینستاگرام، استوری و از طریق اینفلوئنسرها.
Mate the Label، یک برند دیگر که رویکردی حامی محیط زیست برای مد و فشن در نظر گرفته است نیز از این پلتفرم برای گسترش مأموریت خود که کاهش زباله است استفاده می‌کند.
مد در ایسنتاگرام
در حالی که محصولات خود را به نمایش می‌گذارند، اینستاگرام این برند مد و فشن، در فید، هایلایت‌های استوری و استوری‌ها به صورت مستمر یک پیام مهم را به اشتراک می‌گذارند – انگیزهٔ آنها برای «پاکیزه فکر کردن» و ترویج دنبال‌کنندگان برای اهمیّت دادن به این موضوع با هشتگ #giveadamn (اهمیّت دهید)
از هر زمان دیگری مهم است که با دنبال‌کنندگان‌تان ارتباط برقرار کنید و این راهی عالی برای انجام این کار است! به اشتراک گذاشتن چرایی وجود شرکت‌تان به شما کمک می‌کند خودتان را از دیگران جدا کنید و یک ارتباط شخصی با مخاطبان‌تان برقرار کنید.

ویژگی‌های محصولات

در حالی که اینستاگرام مکانی مناسب برای به نمایش گذاشتن سبک منحصر به فرد برند مد و فشن و امتحان کردن جریان‌های جدید است، به اشتراک گذاشتن اینکه چه چیزی محصولاتتان را منحصر به فرد می‌کند اهمیّت دارد.
بسیاری از موفّق‌ترین برندهای مد و فشن در هنگام برنامه‌ریزی محتوایشان به قانون ۸۰/۲۰ متعهّد هستند: ۸۰٪ محتوایتان باید داستانتان را تعریف کنند، در حالی که ۲۰٪ باید تبلیغاتی باشند.
مد در ایسنتاگرام
به طور مثال، Everlane تعادلی خوب از محتوای تبلیغاتی و آموزشی دارد. فید اینستاگرام آنها مخاطبان را با تبلیغات بمباران نمی‌کند بلکه اطّلاعاتی مفید را در محتوایشان جای می‌دهد.

به روز رسانی محصولات

اگر در حال عرضهٔ محصولات جدید، برگزاری حراج، یا ایجاد هرگونه تغییراتی در برندتان هستید، حتماً باید به دنبال‌کنندگان‌تان اطّلاع دهید‍!
مد در ایسنتاگرام
این راهی عالی برای ایجاد هیجان دربارهٔ عرضه‌های جدید یا به روز رسانی‌های شرکت‌تان است. حتّی می‌توانید با دادن تیزرهایی کوتاه از به روز رسانی‌ها اطّلاع دهید
مد در ایسنتاگرام
همچنین می‌توانید رویکردی متفاوت داشته باشید، مانند Sezane. این برند لباس‌های زیبای پاریسی در اینستاگرام تاریخ دقیق، زمان و مکان عرضه‌های جدید خود را به مخاطبان اطّلاع می‌دهد.
با استفاده از اینستاگرام برای اعلام به روز رسانی در شرکت یا محصولات، شما به دنبال‌کنندگان دلیلی برای چک کردن و بازگشت به صفحه‌تان می‌دهید.

محتوای سبک زندگی

محتوای سبک زندگی در اینستاگرام مهم‌ترین است، مخصوصاً در صنعت مد و فشن.
در واقع، در مقاله‌ای متأخر در روزنامه گاردین، وقتی تاکتیک‌های فروش سنتی تجارت اینترنتی با استراتژی‌های موفّق اینستاگرام مقایسه شدند، نتیجه اینگونه بود: «برندهای اینستاگرام در به نمایش گذاشتن لباس‌هایشان در طبیعت متخصص هستند، یا در فضایی تزیین شده که تصور گسترده‌ای که مشتریان احتمالاً ممکن است از این لباس‌ها داشته باشند را تجلّی می‌دهد.»
برندهای لباس معروف اینستاگرام مانند Faithful the Brand در خلق سبکی مسحورکننده در اینستاگرام استاد شده‌اند و شما را مشعوف می‌کنند.
با اینفلوئنسرهایی مانند Lucy Williams و Venessa Hudgens این امر دیده شده که برندها هر ساله ۱۲٪ افزایش در جستجوها را مشاهده کرده‌اند.
برند لباس AllSaints نیز تصویربرداری تبلیغاتی خود را به بیرون از استودیو، جایی که خلق محصولات‌شان از آنها الهام گرفته‌اند منتقل کرده‌ است.
این اعلام با یک کپشن بسیار ساده «ما به هاوایی می‌رویم.» اتّفاق افتاد، با ویدئویی از سکانس‌های رؤیامانند یک ساحل، به دنبال آن تبلیغاتی محدود از مجموعهٔ جدید در یک هفتهٔ آتی.
اینستاگرام فراتر از تنها به اشتراک گذاشتن پست‌های زیبا شده است، بلکه تبدیل به یک منبع الهامات برای خریداران و مکانی برای برندها برای زنده کردن روایت‌شان شده است.
کارولین میر Carolyn Mair، روانشناس مد و لباس در مصاحبه‌ای با گاردین می‌گوید:
«اینستاگرام به ما این امکان را می‌دهد که ببینیم پوشش‌ها چگونه با هم جور در می‌آیند، به جای اینکه هر آیتم را روی چوب رختی ببینیم. این امر به بعضی‌ها خیلی کمک می‌کند، حتی اگر این پوشش بر روی آنها خیلی متفاوت به نظر آید.»

محتوای تولید شده توسط کاربران

با به اشتراک گذاشتن محتوای تولید شده توسط کاربران، نه تنها می‌توانید به دنبال‌کنندگان‌تان بگویید محبوب‌ترین محصولات‌تان کدام‌اند، بلکه نظرات و محصولات‌ در حال استفاده را نیز به اشتراک می‌گذارید. پس برای تبدیل کردن خریداران مردد به مشتری جدید عالی هستند.
اگر در پایبند ماندن به اهداف ورزشی‌تان با مشکل مواجه شده‌اید، نگاهی به صفحه اینستاگرام Outdoor Voices بیاندازید. آنها گروهی از دنبال‌کنندگان متعهّد ساخته‌اند که دوست دارند محصولات محبوب‌شان را در حال ورزش کردن به نمایش بگذارند. محتوای تولید شده توسط کاربران این برند واقعاً الهام بخش است، و دنبال‌کنندگان را تشویق به فعالیّت و خوش‌گذرانی می‌کند.
برند مد و لباس Ganni، مرتباً پست‌هایی از طرفداران در صفحه خود می‌گذارد که آخرین تولیدات‌شان را به نمایش می‌گذارند.
مد در اینستاگرام
این تصاویر ساده و شیک راهی عالی برای به نمایش گذاشتن محصولات‌شان در فضاهایی مختلف هستند، همچنین نشان دادن طرفداران درجهٔ یک.

پشت صحنه

با توجّه به اینکه کاربران بیشتری هر روزه برای پیدا کردن کسب و کارها به اینستاگرام رجوع می‌کنند، به اشتراک گذاشتن اطّلاعات – تا جای ممکن – با دنبال‌کنندگان اهمیّت دارد و استفاده از اینستاگرام برای مد و فشن موقعیّتی عالی و جدید برای این کار است!
Boyish Jeans برند خود را با به اشتراک گذاشتن تصاویر پشت صحنه، عکس‌های شو روم، عکس‌هایی از اینفلوئنسرها و دیگر تصاویر در پلتفرم اینستاگرام تبلیغ می‌کند. مخاطبان آنها می‌تواند به شکل واقعی برند را از درون و بیرون بشناسد.
مد در ایسنتاگرام
از به نمایش گذاشتن برندتان از تمام زوایا نترسد. مخاطبان شما شفافیّت و صداقتتان را تحسین خواهند کرد و احتمال برقراری ارتباطی عمیق‌تر با برندتان وجود دارد. به یاد داشته باشید که شما در این پلتفرم هستید که با مخاطبان‌تان ارتباط برقرار کنید، و نه اینکه تنها کسب و کارتان را تبلیغ کنید!

استفاده از ویژگی‌های خرید برای افزایش فروش

بازاریابی مدرن
خرید کردن از طریق استوری اینستاگرام پدیده‌ٔ جدیدی نیست، زیرا که بسیاری از برندها و اینفلوئنسرها در سال گذشته با اضافه کردن لینک و گزینه «حالا خرید کنید» از دنبال‌کنندگان‌شان درخواست می‌کردند که از «استوری خرید کنند.»
اگر تازه به دنیای اینستاگرام برای مد و فشن آمده‌اید، اینها ۴ ویژگی برای فروش در این پلتفرم برای برندها هستند:

پست‌ها با قابلیّت خرید

در حالی که راه‌های متفاوتی برای برندها وجود دارند (مخصوصاً برندهای مد و فشن) که بتوانند موقعیّت‌های فروش را به استراتژی بازاریابی‌شان اضافه کنند، داشتن پست‌هایی با قابلیّت خرید در فید اینستاگرام یک ویژگی است که قطعاً باید از آن بهره ببرید.
به طور خلاصه، پست‌ها با قابلیّت خرید، خریداری محصولاتی که در اینستاگرام پیدا می‌کنید را با «تگ» کردن محصولات در پست‌ها آسان‌تر می‌کند.
ویژگی جدید خرید اینستاگرام احتمالاً تأثیر بزرگی بر روی برندها و خریداران خواهد داشت: توانایی خرید محصولات بدون خروج از اپلیکیشن.
Staud Clothing – که به خاطر کیف محبوب ارزان قیمت خود شناخته شده است – فید اینستاگرام خود را با ویژگی تگ کردن پست‌های با قابلیّت خرید پر کرده است.
دنبال‌کنندگان همچنین می‌توانند بر روی گزینهٔ «خرید» در پروفایل‌شان کلیک کنند تا هر محصول را به صورت جداگانه ببینند، و به راحتی پست‌ها را ذخیره و آنها را در آینده خریداری کنند.
مد در ایسنتاگرام
بر اساس اعلام اینستاگرام، وقتی بر روی یک پست خرید یک برند برای دیدن محصول کلیک می‌کنید، گزینه «در اینستاگرام ببینید» را در صفحهٔ محصول می‌بینید.
می‌توانید بر روی آن کلیک کنید تا گزینه‌های مختلفی را ببینید، مانند ابعاد یا رنگ و سپس برای پرداخت هزینه اقدام کنید – همهٔ اینها بدون خروج از اینستاگرام! تمام آنچه می‌بایست انجام دهید وارد کردن نام، ایمیل، اطّلاعات پرداخت، و آدرس در اوّلین نوبت خرید است.

استکیرها با قابلیّت خرید استوری اینستاگرام

زمانی که دنبال‌کنندگانتان استوری‌تان را می‌بینند، می‌توانند بر روی هر استکیر کلیک کنند تا دربارهٔ محصولاتتان بیشتر بدانند و در نهایت خرید کنند.
تگ کردن محصولات در استیکرها با قابلیّت خرید استوری اینستاگرام می‌تواند راهی واقعی‌تر (organic) برای تبلیغ فروش در استوری باشد، و امکان به نمایش گذاشتن جزئیّات محصولات بدون تلاش بیش از حد برای فروش آنها را می‌دهد.
برای برندهای مد و لباس کوچک‌تر و در حال رشد، استیکر خرید امتیاز بازاریابی خوبی است. در حال حاضر، تنها پروفایل‌های کسب و کار اینستاگرام با بیش از ۱۰۰۰۰ دنبال‌کننده می‌توانند به استوری لینک اضافه کنند و به سمت صفحهٔ محصولات‌شان از طریق پست ترافیک وب راهنمایی کنند.
ولی، استیکر خرید برای همه قابل استفاده است! بدین ترتیب با استفاده از استیکر خرید برای استوری اینستاگرام، کسب و کارهای کوچک با کمتر از ۱۰۰۰۰ دنبال‌کننده می‌توانند بازدیدکنندگان خود را به صفحهٔ خرید محصولات خود از طریق استوری راهنمایی کنند!
و با توجّه به موفقیّت استوری اینستاگرام، استیکر خرید می‌تواند ابزاری بسیار مفید برای برندهایی که به دنبال ایجاد فروش در این پلتفرم هستند، باشد.
به علاوه: اگر به دنبال افزایش فروش از طریق لینک در بیو اینستاگرام هستید، می‌توانید این کار را با لینک کردن پست‌های حال حاضر اینستاگرام‌تان به صفحه‌های محصولات به وسیله یک صفحه لندینگ (landing page) قابل کلیک و با امکان خرید انجام دهید.
با اتصال اینستاگرام به صورت مستقیم به سایت فروش، می‌توانید خرید را سریع‌تر کنید و مشاهده‌ای بهتر از آنچه فروش شما را می‌سازد داشته باشید. فروشگاه‌های Shopify با استفاده از Linkin.bio همچنین می‌توانند فروش اینستاگرام را پیگیری کنند و ببینند دقیقاً چه میزان درآمد هر پست از طریق لینک بیو ایجاد کرده است.

خرید از سازندگان

ویژگی جدید اینستاگرام این امکان را ایجاد کرده که کاربران به صورت مستقیم از حساب سازندگان بدون خروج از اپلیکیشن خرید کنند. با امکان تگ کردن محصولات در پست‌ها، سازندگان می‌توانند خرید محصولات محبوب‌شان را به صورت مستقیم از فید اینستاگرام انجام دهند
در یک پست بلاگ، اینستاگرام دربارهٔ این ویژگی جدید نوشت:
«به جای گرفتن عکس از صفحه یا درخواست جزئیّات محصول در کامنت یا دایرکت، می‌توانید تنها با یک لمس ببینید سازندگان محبو‌بتان چه می‌پوشند و آنها را همانجا خرید کند.»
تا امروز، پست‌های با قابلیت خرید تنها برای فروشندگانی که از طریق حساب‌هایشان فروش را افزایش می‌دانند در دسترس بود. با این ویژگی جدید اینفلوئنسرها می‌توانند محصولات برندها را تگ کنند و از طریق حساب خودشان مستقیم فروش انجام دهند.
ماه گذشته، اینستاگرام «گیشه خرید» (checkout) را معرّفی کرد، یک ویژگی جدید که به خریداران امکان انجام خرید بدون خارج شدن از اپلیکیشن را می‌دهد. پیش از این به‌روزرسانی، بازدیدکنندگان بعد از کلیک بر روی تگ محصولات به صفحهٔ توضیحات محصول راهنمایی می‌شدند.
این ویژگی‌های خرید جدید به همراه یکدیگر رویکردی کاملاً مستقیم و آسان برای خرید در اینستاگرام ایجاد می‌کنند. این ویژگی جدید نه تنها خبر بسیار خوبی برای برندهای مد و فشن است که به دنبال ایجاد فروش هستند، بلکه برای سازندگان نیز عالی است!
امروز، سازندگان برندهایی که می‌پوشند را تگ می‌کنند، جزئیات را در کپشن اضافه می‌کنند و به نظرات بیشمار در کامنت و دایرکت پاسخ می‌دهند. با امکان تگ کردن دقیق آنچه می‌پوشند، سازندگان می‌توانند به ابراز خودشان و به اشتراک آنچه در ذهن دارند بازگردند، که این دنبال‌کنندگان‌شان را نیز خوشحال خواهد کرد.»

کانال خرید اینستاگرام

و حالا، اینستاگرام یک کانال خرید برای کمک به پیدا کردن پست‌های مرتّبط به محصولات از برندهایی که دنبال‌ می‌کنید و برندهایی که اینستاگرام فکر می‌کند ممکن است دوست داشته باشید ایجاد کرده است.
این موقعیّتی بزرگ برای فروشندگان آنلاین و برندهای تجارت اینترنتی ایجاد می‌کند تا بتوانند به مخاطبان جدید دسترسی داشته باشند و محصولات‌شان را به مخاطبانی وسیع‌ و فعّال‌تر که بیش از ۲۰۰ میلیون کاربر هستند نمایش دهند.
کانال‌های موضوعی اینستاگرام امکان جستجو محتوا که به علایق مشخّص شما مربوط می‌شود را می‌دهد، مانند ورزش، غذا، مد و لباس، سفر، موسیقی، و غیره. و با کانال خرید جدید اینستاگرام، حالا می‌توانید پست‌های مرتبط با محصولات را از «برندها‌یی که دنبال می‌کنید و برندهایی که ممکن است دوست داشته باشید.» پیدا کنید.
این کانال خرید جدید در بخش کاوش اینستاگرام در واقع راهی متمرکز‌تر برای خرید در این پلتفرم را ارائه می‌دهد. از آنجایی که الگوریتم اینستاگرام می‌تواند ببیند چه کسی و چه حساب‌هایی را دنبال می‌کنید و با آنها در تعامل هستید، در پشت صحنه تلاش خود را می‌کند تا تنها پست‌های خریدی که فکر می‌کند به آنها علاقه دارید را نشان دهد.
برای برندهای مد و فشن، به این معناست که با کاری که الگوریتم می‌کند، پست‌های محصولاتتان می‌توانند در مقابل مخاطبان احتمالی قرار گیرند.

چگونه محتوای اینستاگرامی جذّاب برای برندهای مد و فشن بسازیم

خبر خوب اینکه ابزارهای بسیاری در اینستاگرام وجود دارند که ایجاد آگاهی از برند، برقراری ارتباط با مخاطب و افزایش فروش را آسان می‌کنند! پس دفعهٔ بعدی که برای استراتژی محتوای پست‌ها و استوری اینستاگرام خود طوفان فکری (brainstorming) انجام می‌دهید، به استفاده از بعضی از این ایده‌ها فکر کنید:

از پست‌های کاروسل برای نشان دادن چندین بخش یا زوایای مختلف یک محصول استفاده کنید

کسب و کارها در همه ابعاد وارد جریان استفاده از کاروسل اینستاگرام شده‌اند و راه‌هایی جدید و خلّاق برای استفاده از آنها در استراتژی‌های بازاریابی اینستاگرامی‌شان کشف کرده‌اند. یکی از راه‌های محبوب استفاده از کاروسل اینستاگرام برای به نمایش گذاشتن مجموعه محصول یا خط تولید محصولات است.
مد در اینستاگرام
امکان به اشتراک گذاشتن چندین عکس و ویدئو در یک پست (به جای پست کردن چندین عکس و ویدئو پشت سر هم) به شما همچنین انعطاف بیشتر برای به اشتراک گذاشتن محتوا بدون اسپم spam کردن دنبال‌کنندگان‌تان می‌دهد.
مد در اینستاگرام
چه یک خط تولید جدید جین یا یک شرکت کفش را عرضه می‌کنید، امکان به اشتراک گذاشتن چندین عکس محصولات در یک پست برای ایجاد انگیزه و در نهایت فروش عالی است.

از پست‌های ویدئو اینستاگرام برای تبلیغ محصولات‌تان استفاده کنید

در حالی که عکس‌ها همچنان قالب رایج در اینستاگرام هستند، ویدئو در حال جلب توجّه بیشتر است… و نه تنها در محبوبیّت. بر اساس گزارش eMarketer، در حالی که عکس‌ها در مجموع از ویدئوها عملکرد بهتری دارند در زمینه تعامل engagement، تعداد تعامل برای ویدئوها با میزان بیشتری از عکس‌ها در حال افزایش است.
حتّی دقیق‌تر، طبق گزارش HubSpot، احتمال اینکه مصرف‌کنندگان پس از تماشای یک ویدئو از محصول آن را خریداری کنند، ۶۴٪ بیشتر است. پس استفاده از ویدئو اینستاگرام برای به نمایش گذاشتن محصولات در حال استفاده می‌تواند راهی فوق‌العاده برای افزایش بازدهی سرمایهٔ شما در بازاریابی اینستاگرام باشد. ببینید برند لباس ورزشی Girlfriend Collective از ویدئو برای به نمایش گذاشتن محصولات بر روی زنان با اندام‌هایی متفاوت چگونه استفاده می‌کند:
بسیاری از برندهای مد و لباس هچنین از ویدئو برای نشان دادن تصاویر پشت صحنه فیلمبرداری تبلیغات، رویدادها و هر اتّفاق مرتّبط با برندشان استفاده می‌کنند: همچنین راه‌های زیادی برای خلّاقانه برخورد کردن با ویدئو برای برندهای مد و فشن وجود دارند – گزینه‌ها واقعاً بی‌نهایت هستند! خوشبختانه، اپلیکیشن‌ها و نرم‌افزارهای بسیاری وجود دارند که می‌توانید نه تنها برای ارتقای کیفیّت ویدئوهایتان بلکه همچنین برای اضافه کردن برندینگ به آنها استفاده کنید. اضافه کردن برندینگ مانند لوگو، فونت یا عناصر طراحی دیگر.

با استفاده از GIF محتوای چشم‌نواز بسازید

فید کاربران اینستاگرام پر است از پست‌هایی از برندهای مد و فشن که تلاش می‌کنند جلب توجّه کنند. پس چگونه می‌توانید مطمئن شوید که پستتان در میان انبوه پست‌ها دیده می‌شود؟ برند لباس‌های بیرونی The Arrivals را ببینید. آنها GIF هایی سریع برای نشان دادن ویژگی‌های محصولات‌شان می‌سازند:
مد در اینستاگرام
آنها همچنین از GIF برای به نمایش گذاشتن تنوّع محصولات‌شان استفاده می‌کنند، تا دنبال‌کنندگان بتوانند بهتر ظاهر محصولات را با هم را ببینند.
محتوای ویدئویی در اینستاگرام در حال رشد است، پس حالا زمان آغاز تجربه‌گرایی با محتوایتان، ویرایش تصاویر برای جا دادن در فید، و به اشتراک گذاشتن ویدئوهایی جذّاب‌تر با دنبال‌کنندگان است.

پیشنهاد نئولایز:هفت ایدهٔ خلّاق برای مسابقات اینستاگرامی

خلاقیّت خود را با طراحی‌های چندرسانه‌ای و پویا امتحان کنید

بسیاری از جریان‌های محبوب اینستاگرام با اینفلوئنسرها آغاز می‌شوند، که به صورت مستمر در حال پیدا کردن راه‌های خلّاق نو برای ابراز خود بر روی پلتفرم هستند (و جذب دنبال‌کنندگان جدید).
در سال ۲۰۱۹، کلاژها همه اینستاگرام را فرا گرفته بودند و چیزی که ابتدا به عنوان یک جریان استوری شروع شد حالا به پست‌ها هم رسیده است. هم برندها، اینفلوئنسرها و کاربران معمولی اینستاگرام با استفاده از اپلیکیشن‌های جدید که امکان چسباندن تصاویر، ویدئوها و پشت‌‌زمینه‌های جالب و غیره را می‌دهد، کلاژهای خلّاقی می‌سازند.

نظر شما :