هزینه پروموت اینستاگرام راهنمای کامل و به‌روز

هزینه پروموت اینستاگرام راهنمای کامل و به‌روز

نویسنده :صفایی
به‌روز رسانی :۰۵ دی ۱۳۹۹

پیشنهاد نئولایز:چگونه صفحه اینستاگرام خود را پروموت کنیم: ۱۳ راه کارساز

هزینه پروموت در اینستاگرام چه قدر است؟

پاسخ مختصر: میانگین هزینه پروموت در اینستاگرام (هزینه هر کلیک) حدود ۰٫۵ دلار تا ۱ دلار است.

در صنعت‌هایی با فضایی رقابتی‌تر شما هزینهٔ بیشتری پرداخت خواهید کرد – مانند صنعت پوشاک. هزینه پروموت اینستاگرام می‌تواند تا ۳ دلار برای هر کلیک برسد. این مقاله را بخوانید تا بدانید چگونه می‌توانید هزینه‌ها را به حدّاقل برسانید.

اگر شما این مقاله را می‌خوانید احتمالاً یک بازاریاب هستید که به دنبال تبلیغ در اینستاگرام است. واقعیت امر این است که هیچ پاسخ درست یا غلطی به این سوال وجود ندارد چون هزینه پروموت اینستاگرام به ده‌ها عامل مختلف بستگی دارد.

با این حال، چند معیار اصلی وجود دارند که به شما اطّلاعات بیشتری دربارهٔ هزینه‌های اینستاگرام می‌گویند.در این بخش از راهنمای جامع تبلیغات اینستاگرام، تلاش می‌کنیم به سؤالات زیر پاسخ دهیم:

 • هزینه پروموت در اینستاگرام چه قدر است؟
 • قیمت‌گذاری (مناقصه) تبلیغات در اینستاگرام چگونه کار می‌کند؟
 •  چگونه بودجهٔ تبلیغات اینستاگرام و قیمت‌گذاری را تنظیم کنیم؟
 • گونه روش بهینه‌سازی ارائهٔ درست را انتخاب کنیم؟
 • بهترین راه برای صرفه‌جویی در هزینهٔ پروموت اینستاگرام چیست؟

هزینه پروموت در اینستاگرام چه قدر است؟

یکی از سخت‌ترین سؤالاتی که بازاریاب‌های علاقه‌مند به تبلیغات اینستاگرام با آن کلنجار می‌روند بازگشت سرمایه (ROI) ممکن است – به بیانی دیگر هزینهٔ هر کلیک یا بازدید در اینستاگرام چه قدر است؟

بیایید ببینیم منابع مختلف در این باره چه می‌گویند

AdEspresso در تحلیل هزینه‌های تبلیغات اینستاگرام در سال ۲۰۱۸ به این نتیجه رسید که هزینهٔ هر کلیک بر روی تبلیغات در اینستاگرام حدود ۰٫۸ دلار است.

به طور میانگین هزینهٔ هر کلیک تبلیغات اینستاگرام بین ۰٫۷ دلار  تا ۱ دلار است.

با این حال عوامل بسیار دیگری هستند که بر روی هزینه پروموت اینستاگرام تأثیر می‌گذارند. به طور مثال، هزینهٔ هر کلیک برای گروه‌های سنی مختلف متفاوت است.

بالاترین هزینه برای گروه‌های سنی ۱۸-۲۴ ، ۲۵-۳۴ و ۲۵-۴۴ است – اینها ارزشمندترین گروه‌ها در بازاریابی اینستاگرام هستند.


هزینه پروموت اینستاگرام براساس سن

به علاوه هزینه‌های تبلیغات فیسبوک برای برندهایی که بازار هدف‌ آنها زنان هستند بالاتر است (این موضوع ممکن است در اینستاگرام نیز صدق کند چون زنان بیشتر از اینستاگرام استفاده می‌کنند، پس شما کلیک‌های کمتری از مردان دریافت خواهید کرد.)

هزینه تبلیغات اینستاگرام بر اساس جنسیت

پرموت در اینستاگرام

یکی از مسائلی که بازاریاب‌های علاقه‌مند به تبلیغات اینستاگرام دارند بازگشت هزینه (ROI) ممکن است – به بیانی دیگر هزینهٔ هر کلیک یا بازدید در اینستاگرام چه قدر است؟

در مقایسه با هزینه‌های تبلیغات در فیسبوک، تبلیغات اینستاگرام در بالاترین سطح هزینه قرار دارند.

تحلیل AdEspresso از ده‌ها هزار تبلیغات فیسبوک در سال ۲۰۱۶ نشان می‌دهد که اینستاگرام پرهزینه‌ترین کانال‌ تبلیغاتی است.

در حالی که هزینهٔ هر کلیک برای فید فیسبوک موبایل چیزی حدود ۰٫۳۵دلار بود. این رقم برای اینستاگرام به ۰٫۷ دلار می‌رسید.

پرموت در اینستاگرام

هزینه تبلیغات اینستاگرام

پس از مدیریّت صدها کمپین تبلیغاتی اینستاگرام، نتیجه‌گیری از هزینه‌های تبلیغات اینستاگرام بین ۰٫۲ دلار تا ۲ دلار است.

توصیه: وقتی به سرمایه‌گذاری در بازاریابی اینستاگرام فکر می‌کنید، به این فکر کنید که هر بازدید برای شما چه قدر ارزش دارد و اطمینان حاصل کنید که کمپین شما بازگشت سرمایه (ROI) مثبتی دارد.

تبلیغات اینستاگرام بازگشت سرمایه بالایی دارند

به گفته Forrester، تبلیغات اینستاگرام بالاترین میزان تعامل را میان تمام کانال‌های تبلیغاتی دیجیتال دارند. به این معنا که بعضاً شما ممکن است برای یک کلیک یا هزار بازدید هزینهٔ بیشتری بپردازید ولی همچنان از آن نفع ببرید.

تبلیغات در اینستاگرام

یک گزارش بازاریابی توسط Shopify نشان می‌دهد که کاربران اینستاگرام میانگین ۶۵ دلار برای محصولات پیشنهاد شده هزینه می‌کنند. در مقایسه، کاربران فیسبوک تنها ۵۵ دلار و توییتر ۴۶٫۲۶ دلار  هزینه می‌کنند.

پرموت در اینستاگرام

به علاوه پست‌های اینستاگرام نرخ تبدیل (میزانی از بازدیدکنندگان پست که به خریدار محصول تبلیغ شده تبدیل می‌شوند) بالای ۱٫۰۸ ٪  دارند، با اینکه از فیسبوک (۱٫۸۵ ٪) پایین‌تر است ولی همچنان از توییتر (۰٫۷۷ ٪) یا پینترست (۰٫۵۴ ٪) بالاتر است.

در واقع بازاریابی اینستاگرام آنقدر برای برندها به صرفه است که هزینه کردن در این پلتفرم تبلیغاتی به طور پیوسته در حال افزایش است.

به گفته eMarketer پیش‌بینی می‌شود تبلیغات اینستاگرام تا سال ۲۰۱۷ به ۲٫۸ میلیارد دلار برسد (از ۶۰۰ دلار میلیون امسال).

پرموت در اینستاگرام

چگونه بازگشت سرمایه بالاتری از تبلیغات اینستاگرام به دست آورید

اینستاگرام بخشی از شبکهٔ تبیلغاتی فیسبوک است، به این معنا که شما معمولاً تبلیغات در اینستاگرام را با دیگر کانال‌ها ترکیب خواهید کرد.

برای به دست آوردن بالاترین نرخ بازگشت سرمایه از کمپین خود از گزینه‌های جای‌گذاری خودکار فیسبوک استفاده کنید (یا چند مکان تبلیغات منتخب) و از گزارش‌های تبلیغات اینستاگرام خود استفاده کنید تا ببینید مکانی که انتخاب کرده‌اید برای نمایش تبلیغات شما مناسب است یا خیر.

تجربه نشان می‌دهد که هزینه پروموت اینستاگرام برای برندهای B2C (تولید کننده به مصرف کننده – شرکت‌هایی که محصولات آماده مصرف تولید می‌کنند) کمتر است.

برای برندهای B2B (شرکت‌هایی که محصولات‌شان را به کسب و کارهای دیگر می‌فروشند) هزینه‌های تبلیغات اینستاگرام ممکن است بیشتر باشند زیرا که افراد در اینستاگرام به دنبال خرید ابزار کار نیستند. بیشتر درباره محصولات B2B و SaaS (نرم‌افزارهای خدماتی) در فیسبوک بخوانید.

قیمت‌گذاری (مناقصه) تبلیغات اینستاگرام چگونه کار می‌کند؟

قیمت‌گذاری تبلیغات اینستاگرام دقیقاً مانند فیسبوک است. در نهایت هر دو این مجموعه بر روی یک پلتفرم مدیریّت می‌شوند.

بدین ترتیب وقتی یک کمپین تبلیغاتی اینستاگرام را منتشر می‌کنید شما وارد یک مزایده جهانی برای توجّه مردم می‌شوید.

سه عامل هستند که بر روی هزینهٔ تبلیغات تأثیر می‌گذارند:

 • هزینهٔ پیشنهادی کمیپین فیسبوکی شما – هرچه بیشتر هزینه کنید فیسبوک تبلیغ شما را بیشتر نمایش می‌دهد. اگر شما می‌خواهید از هزینه‌های خودکار استفاده کنید، احتمالاً به مشکلی برنمی‌خورید.
 • امتیاز کیفی – امتیاز کیفی تبلیغ شما به صورت مستقیم بر روی هزینهٔ نهایی تبلیغات شما و اینکه فیسبوک چگونه تبلیغ شما را در مزایده در اولویّت قرار می‌دهد تأثیر می‌گذارد.
 •  نرخ‌های پیشبینی شده مزایده – فیسبوک «نرخ پیش‌بینی شده مزایده» شما را مشخّص می‌کند که این نرخ بستگی به چند عامل دارد.

هزینه پرموت در اینستاگرام

در مجموع آنچه می‌خواهیم بگوییم این است که علاوه بر اتنخاب قیمت بالا، ساختن تبلیغاتی که برای مخاطبان شما مرتبط و جالب باشند نیز اهمیّت دارد.

چگونه بودجهٔ تبلیغات اینستاگرامی خود را تنظیم کنید

شما می‌توانید بودجه کمپین تبلیغات اینستاگرام خود را در پروسهٔ ساختن کمپین تبلیغاتی اینستاگرام در بخش «بودجه و برنامه» تنظیم کنید.

پرموت در اینستاگرام

شما می‌توانید میان دو نوع بودجه تبلیغات انتخاب کنید:

 • بودجه روزانه: این میزانی است که فیسبوک به ازای نشان دادن تبلیغات شما به طور روزانه در روزهای مشخّص شده کمپین هزینه می‌کند.
  توجّه داشته باشید که با انتخاب بودجهٔ روزانه شما یک میانگین را انتخاب می‌کند. به این معنا که فیسبوک سعی می‌کند حدوداً به ازای بودجهٔ روزانه شما در هر روز کمپین هزینه کند.
 • بودجه تمام دوره: این میزانی است که شما حاضر به هزینه برای کل دوره کمپین خود در اینستاگرام هستید.
  مهم! زمانی که شما کمپین تبلیغاتی خود را منتشر کنید، شما نمی‌توانید نوع بودجه را تغییر دهید، شما تنها می‌توانید میزان هزینه‌ای که می‌خواهید بپردازید را تغییر دهید.
پرموت در اینستاگرام

انتخاب نحوهٔ بهینه‌سازی ارائهٔ تبلیغات اینستاگرام


پیشنهاد نئولایز:بازاریابی در اینستاگرام: یک راهنمای عملی ۶ قدمی

بسته به اهداف کمپینی که در ابتدای پروسهٔ تنظیم تبلیغات انتخاب می‌کنید، شما می‌توانید بین چندین نحوهٔ ارائهٔ تبلیغات انتخاب کنید.

ولی اساساً این «بهینه‌سازی ارائهٔ تبیلغ» چیست؟

این توضیحی است که فیسبوک می‌دهد:

«انتخاب بهینه‌سازی شما به ما می‌گوید که چه چیزی در هنگام ارائهٔ تبلیغ ارزش دارد. به طور مثال شما ممکن است از ما بخواهید تا تبلیغ شما را به افرادی در مخاطبین هدف‌تان نشان دهیم که احتمال کلیک کردن‌ آنها بر روی لینک وبسایت‌ شما بیشتر است (بهینه‌سازی برای کلیک بر روی لینک) یا تبلیغ را با بالاترین تعداد ممکن نشان دهیم (بهینه‌سازی برای بازدید).

نگاهی بیاندازیم به انواع روش‌های بهینه‌سازی ارائهٔ تبلیغ‌ها:

 • تبدیل – وقتی گزینهٔ تبدیل را برای بهینه‌سازی انتخاب می‌کنید فیسبوک تبلیغ شما را به افرادی نشان خواهد که احتمال تبدیل شدن آنها به مشتری بیشتر است.
 • تعامل با پست – وقتی این گزینه را انتخاب می‌کنید، فیسبوک تبلیغ اینستاگرامی شما را به افرادی که احتمال بیشتری می‌رود تبلیغ یا حراجتان را لایک کنند، برای آن کامنت بگذارند و آن را به اشتراک بگذارند، نشان می‌دهد.
 • بازدید – تبلیغات شما به بیشترین افراد ممکن با بالاترین تعداد ممکن نشان داده خواهد شد و در عین حال در محدودهٔ بودجهٔ تبلیغاتی شما خواهد ماند. در این گزینه بهینه‌سازی،تعامل بیشتر با تبلیغ در نظر گرفته نمی‌شود.
 • کلیک بر روی لینک – فیسبوک تبلیغات شما را به افرادی که احتمال بیشتری برای کلیک کردن بر روی لینک دارند نشان می‌دهد. هر بار که یک نفر بر روی لینک کلیک کند هزینه‌ای از شما شارژ می‌شود.
 • بازدید روزانه – فیسبوک تبلیغات شما را به افراد مورد نظر شما یک بار در روز نشان می‌دهد. این گزینه‌ای مناسب برای کنترل میزان نمایش تبلیغات است.
 • آگاهی از برند – فیسبوک تبلیغات شما را به افرادی که احتمال بیشتری می‌رود که به برند شما علاقه‌مند باشند نشان می‌دهد. این گزینه می‌تواند راهی کارآمد برای به دست آوردن دنبال‌کنندگان جدید در اینستاگرام باشد.

قیمت‌گذاری خودکار و دستی

تنظیم بودجه کمپین و مزایده در مدیریت تبلیغات فیسبوک می‌تواند گیج‌کننده باشد، مخصوصاً اگر از گزینه‌های پیشرفته استفاده کنید. یکی از این گزینه‌ها قیمت‌گذاری دستی است.

پس کدام را باید انتخاب کنید: قیمت‌گذاری خودکار یا دستی؟

قیمت‌گذاری خودکار – اگر نمی‌دانید نتیجه مناقصه چه میزان خواهد بود از این گزینه استفاده کنید. فیسبوک بهترین بالانس میان پایین نگه داشتن هزینه‌های تبلیغات و ارائهٔ نتایج کافی را برایتان پیدا می‌کند.

قیمت‌گذاری دستی – این گزینه به شما این امکان را می‌دهد که هزینه‌ای را بر اساس ارزش یک بازدید/مشتری تنظیم کنید.

اگر تازه کار هستید، بهتر است یا از قیمت‌گذاری خودکار استفاده کنید یا هزینهٔ مناقصه را بر اساس پیشنهادات فیسبوک انتخاب کنید.

پرموت در اینستاگرام


توصیه: شما می‌توانید از یک قیمت‌گذاری دستی که در سطح پایین پیشنهادات فیسبوک است استفاده کنید.

همیشه قیمت پیشنهادی از پیش تعیین شده فیسبوک را تغییر دهید. به طور مثال اگر فیسبوک ابتدا مبلغ ۳٫۵۰ یورو برای هر کلیک پیشنهاد می‌کند و بازه قیمت پیشنهادی بین ۰٫۷۰ تا ۲٫۵۳ یورو است، شما می‌توانید مبلغ ۱ یورو یا حتی ۰٫۷۱ یورو را برای مناقصه انتخاب کنید.

جای‌گذاری در ارائهٔ تبلیغات فیسبوک

شما ممکن است نسبت به این موضوع آگاه نباشید ولی زمانی که ارائهٔ تبلیغ خود را برای تبدیل (به مشتری) بهینه می‌کنید فیسبوک به شما دو گزینه قیمت‌گذاری دستی می‌دهد: حدّاکثری و قیمت میانگین.

پرموت در اینستاگرام

تفاوت میان قیمت‌گذاری میانگین و حدّاکثری چیست؟

با قیمت‌گذاری حدّاکثری، اگر این ریسک وجود داشته باشد که هزینهٔ هر نتیجه (کلیک، بازدید، تبدیل) بیشتر از قیمت انتخابی شما باشد، الگوریتم فیسبوک تبلیغات شما را نشان نخواهد داد.

با انتخاب قیمت‌گذاری میانگین، فیسبوک با استفاده از روش «پیمودن» [pacing] ارائهٔ تبلیغات شما را برای بهترین بازگشت سرمایه بهینه‌سازی می‌کند.

روش «پیمودن» توسط Smartly.io اینگونه توصیف شده:

«بدون پیمودن تمام بودجه در اوایل روز برای تبلیغات گران‌تر هزینه می‌شود و موقعیّت‌های بهتر ساعات پایانی روز را از دست خواهد داد. الگوریتم پیمودن قیمت‌گذاری بهینه را به مرور زمان یاد می‌گیرد.»


از قیمت‌گذاری حدّاکثری یا میانگین استفاده کنیم؟

اگر هدف شما به حدّاکثر رساندن سودآوری است، قیمت‌گذاری حدّاکثری را انتخاب کنید. با این حال اگر حاضرید برای هر مشتری کمی بیشتر هزینه کنید ولی تعداد بیشتری مشتری به دست آورید، قیمت‌گذاری میانگین را انتخاب کنید.


چگونه هزینه‌ پروموت اینستاگرام را پایین نگه دارید

 با قیمت‌گذاری خودکار آغاز کنید

اگر تجربهٔ زیادی در تبلیغات اینستاگرام ندارید از قیمت‌گذاری خودکار فیسبوک استفاده کنید.

در حالی که ممکن است امتحان کردن گزینه‌های مختلف قیمت‌گذاری دستی وسوسه‌انگیز به نظر بیاید، شما هیچ اطّلاعات پیشینی دربارهٔ میانگین هزینه ندارید. این باعث می‌شود که قیمت را زیادی بالا یا پایین بگیرید و نتیجهٔ بدتری به دست آورید.

اگر می‌بایست از قیمت‌گذاری دستی استفاده کنید، از قیمت‌های پیشنهادی فیسبوک کمک بگیرید و قیمت‌های رایج تبلیغات اینستاگرام در این مقاله را در نظر داشته باشید.

 کمپین تبلیغات اینستاگرام خود را برای تبدیل (به مشتری) بهینه‌سازی کنید

بهینه‌سازی تبلیغات کمپین شما برای تبدیل به مشتری بهترین راه برای اطمینان از اینکه فیسبوک به طور خودکار کمپین‌هایتان را به گونه‌ای بهینه می‌کند که با هزینهٔ کمتر نتایج بهتری دریافت کنید.

توانایی فیسبوک در ارائهٔ تبلیغات به افرادی که احتمال بیشتری در تبدیل شدن به مشتری دارند، غافلگیر کننده است. الگوریتم‌های آنها بسیار باهوش هستند!

 محدودیّت تکرار مشخّص کنید

زمانی که رسایی ارائهٔ تبلیغات اینستاگرامی خود را بهینه می‌کنید (در صورتی ممکن است که هدف کمپین را رسایی یا آگاهی از برند مشخّص کنید)، شما گزینهٔ محدودیّت تکرار را خواهید داشت.

محدودیّت تکرار این امکان را می‌دهد که یک بازهٔ زمانی مشخّص کنید که مخاطبانتان تبلیغتان را ببینند.

به طور مثال اگر تکرار در دو روز را مشخّص کنید، مخاطبتان تنها پس از دو روز دوباره تبلیغ شما را خواهد دید. اگر محدودیّت تکرار را ۳-۵ روز در نظر بگیرید به احتمال زیاد مخاطب از دیدن تبلیغ شما حوصله‌اش سر نمی‌رود.

نظر شما :