افزایش لایک اینستاگرام و بهبود معیارهای جذب مخاطب

چگونگی به دست آوردن لایک بیشتر در اینستاگرام و بهبود معیارهای جذب و بازخورد

بدون تردید چیزهایی بیشتر از آپلود عکس باکیفیت در اینستاگرام وجود دارد.
دانستن نحوه کار با اینستاگرام مهم است و مهمتر از آن ارتباط عکسها با کسب و کارتان.برای داشتن کسب و کار اینترنتی فعَال در اینستاگرام، نباید غیرفعَال باشید. روشهایی وجود دارد که با بکار بردن آنها در استراتژی بازاریابی اینستاگرامتان باعث افزایش لایک در اینستاگرامتان خواهد شد.

در این مقاله فهرست جامعی از راهنمایی‌ها و ترفندها برای محبوبیت بیشتر حساب شما را جمع‌آوری کرده‌ایم. انتخاب کنید چه چیزی برای شما و کسب و کارتان مناسب است.

چگونه افزایش لایک در اینستاگرام داشته باشیم؟

۱. به اشتراک گذاشتن محتوای با کیفیت :
استفاده از نمایش نام های تجاری، زیرنویس های جذَاب، داشتن تخفیف و تبلیغات جذاب

۲: از مشارکت دیگران استفاده کنید :
ارسال عکس از مشتریان و نشان دادن رضایت آنان، به دنبال افراد بیشتر بودن ، لایک کردن پست‌های فالوورها

۳. همیشه قابل دسترس باشید:
استفاده از هشتگ‌ها و تگ‌های مکان، در قسمت Explore نقش به خصوصی دارند

۴. بهترین فالورها را به مسابقه بگذارید.  

بیایید این چهار استراتژی اصلی را به طور کامل بررسی کنیم تا بتوانیم به راحتی حضور اینستاگرامی قوی‌تری برای کسب افزایش لایک در اینستاگرام داشته باشیم. چه کسی می‌داند، شاید شما تخم‌مرغ معروف اینستاگرام را (معروف به Kylie Jenner برای تخت محبوب‌ترین‌ها) ببرید!

چگونه افزایش لایک بیشتری در اینستاگرام بگیریم

حالا به این نکته توجه کنید! چرا باید به لایک اهمیت داد؟

زمانی که یک کاربر اینستاگرام دوبار روی یک عکس ضربه بزند یا قلب در قسمت پایینی پست را کلیک کند آن پست لایک می‌شود. این امر لزوما فالوور بودن شما را نشان نمی‌دهد (مگر اینکه یک حساب خصوصی داشته باشید)، اما می‌تواند کسی باشد که در پست شما حضور داشته باشد و از آن قدردانی کند. هر چه محتوای شما بیشتر لایک داشته باشد، اعتبار بیشتری را نشان می‌دهد، و احتمال دارد بیشتر دیده شود.
حالا که می‌دانید چرا لایک اینستاگرام شما مهم است، بیایید به چگونگی آن دست پیدا کنیم. من فهرست جامعی از راهنمایی‌ها و ترفندها برای محبوبیت بیشتر حساب شما را جمع‌آوری کرده‌ام، چه این حساب کاربری کسب و کار اینستاگرام شما باشد و یا حساب شخصی شما. بعضی از اینها ساده‌تر از دیگران هستند، بنابراین انتخاب کنید چه چیزی برای شما و کسب و کارتان مناسب است.

محتوای باکیفیت به اشتراک بگذارید

همانطور که بالاتر گفتم محتوای با کیفیت از الزامات کار شماست. در حالی که با عکس شروع می‌شود، آنجا به پایان نمی‌رسد. بیایید هرآنچه که در تولید محتوای عالی برای افزایش لایک در اینستاگرام دخیل است را با هم مرور کنیم.

در دو پست «چگونه فالوور خود را از صفر به ۱۰۰۰ برسانیم» و «محتوا با کیفیت اینستاگرام کلید طلایی جذب مخاطب» به طور مفصل در مورد نحوهٔ تولید محتوای با کیفیّت و جذّاب، مطالبی بیان کرده‌ایم که می‌توانید به آن مطلب مراجعه کنید.

۱. تصاویر و ویدئوها

زمانی که از عکس‌ها و ویدئوهای بی‌کیفیَت استفاده می‌کنید باعث ناامیدی فالوور و حتی از دست دادن آنان می‌شوید. اگر شما با آپلود عکس باکیفیت و با اندازه مناسب مشکل دارید، در این جا آموزش‌های لازم را خواهیم داد.

۲. برای خود رنگی شایسته،جذاب و مناسب انتخاب کنید

هنگامی که یک فالوور، صفحه‌ی اینستاگرام شما را باز می‌کند، نباید با انواع و اقسام رنگ‌ها و طرح‌ها مواجه شود. این امر مانند این است که به یک آهنگ با ضرب آهنگ ناهماهنگ گوش دهید، که بدون شک برایتان گوش‌خراش خواهد بود. اگر تمایل دارید یک تجربه لذَت‌بخش و قابل توجه برای هر فالوور یا بازدیدکننده از صفحه خود داشته باشید، پروفایل خود را از یک پست به پست دیگر یکپارچه کنید.

فیلتری از اینستاگرام را انتخاب کنید که بهترین رنگهای نام تجاری شرکت شما را برآورده کند، شخصیت برند شما و احساساتی که می‌خواهید، تحریک کنید. اگر شما یک فناوری پرانرژی هستید، ممکن است فیلترهای پر جنب و جوش، چشم‌نواز با رنگهای پررنگ را بخواهید. اگر تجربه یا خدمات خارج از منزل را ارائه می‌کنید، شاید با فیلترهای خاکستری بیشتری و یا قهوه‌ای و سبز بروید.

یکی از اکانت‌های اینستاگرام مورد علاقه من، theeverygirl، طرح رنگی خنثی و روشن را در تمام پست‌های خود حفظ می‌کند.

این اکانت اینستاگرام زیبا را بررسی کنید.

 

طرح رنگ اینستگرام theverygirl که باعث جذابیّت برای مخاطب و کسب لایک بیشتر در اینستاگرام شده است

با نگاه کردن به این پیج سلیقه و ترجیحات این فرد را کاملا حس می‌کنید.

۳. سعی کنیم همیشه کپشن‌های گیرا و جذاب به کار ببریم

در عصر الگوهای رفتاری (meme)، هر کس به دنبال خندیدن است. بنابراین، این فرصت را دارید که شخصیت درخشان برند خود را بسازید، و از آن لذَت ببرید! به اساس کار مشتری خود مراجعه کنید و با استفاده از منابع فرهنگی پاپ، زبان عامیانه و یا تن گستاخانه، ترند مخصوص به خود را بسازید.

چند نکته:

• متن کوتاه با کیفیت، همان فالور بیشتر است. در حالی که هیچ مانعی برای شخصیت اینستاگرامی وجود ندارد، اما به نظر، تاثیر یک متن کوتاه و شیرین بیشتر از یک پاراگراف چشمگیر و به یاد ماندنی است.

• فالوورهایتان را برجسته کنید. اگر پست از گفتگوهایی که با فالوورهای دیگر داشته‌اید می‌باشد یا از یک فالوور الهام گرفته شده است، به راحتی آن ها را تگ کرده و در عنوان بنویسید. به این ترتیب این اطمینان حاصل خواهد شد که آنها در مورد این پست اطلاع رسانی می‌کنند.

• از فالوورها بخواهید تا دوستانشان را تگ کنند.

• برای جذابیت همیشه با سؤال شروع کنید. اگر به دنبال افزایش لایک در اینستاگرام هستید، سؤال‌ها، باعث ایجاد جذابیت می‌شوند و توجه بازدیدکننده‌ها را به خود جلب می‌کند.

یک کپشن بزرگ می‌تواند کسی را وادار کند که این راه را انتخاب کند، که بر روی عکس شما دو بار کلیک کند و آن را لایک کند.
به عنوان مثال، وندی، یک شخصیت بزرگ در توییتر، با متن‌های اینستاگرامی خود نیز سرگرم‌کننده است.

زیرنویس اینستگرام وندی

۴.  پروموت(برجسته) کردن تخفیف‌ها و فرصت‌ها

یکی از دوستان من فقط برای یک شغل، که درباره آن در اینستاگرام شنیده بود، استخدام شده است. این شرکت اولین بار در اینستاگرام پستی گذاشته بود برای یک موقعیت اپلیکشن استخر که قبلا فعالانه و با نام تجاری دنبال شده بود، به نمایش گذاشت.

در این مورد، یک شرکت معماری در شیکاگو اعلام کرد که به دنبال همراه شونده‌ای در اینستاگرام است.

تبلیغات اینستاگرام brininstool-Iynch، با استفاده از پروموت‌های تبلیغاتی می‌توان لایک بیشتر در اینستاگرام کسب کرد.

این یک مثال برای استفاده از اینستاگرام و به دست آوردن فالوورهای رویایی است.
راه‌های دیگر مثل این که شما تخفیف‌های بسیار خوبی را با فالوورهای خود به اشتراک بگذارید و یا به اشتراک گذاشتن موقعیَت‌های مناسبی که در هیچ جای دیگری پیدا نمی‌شوند. این کار نه تنها فالوورهای فعلی شما را خیلی خرسند می‌کند بلکه باعث می‌شود تا دیگران هم آگاه شده و شما را فالوو کنند.

۵. زمان استراحت داشته باشید

زمان، همه چیز است. باید وقت خود را برای پست کردن محتوای خود، برنامه‌ریزی کنید تا سازگار باشد. اگر می‌خواهید مخاطب بیشتری را جذب کنید،  مراقب زمان‌بندی پست خود باشید. چنانچه می‌دانید که مخاطبان شما بیشتر، چه زمانی در شبکه رسانه‌های اجتماعی، مثل اینستاگرام، فعال هستند، می‌توانید محتوای خود را در آن زمان ارسال کنید. و اگر مطمئن نیستید، از زمان‌های متفاوت استفاده کنید و به صورت چرخه‌ای از آن بهره ببرید. هیچ وقت زمانی که برای یک نفر خوب است، لزوما برای دیگران کارایی ندارد – همه چیز بستگی به آن دارد که در حال تلاش برای رسیدن به چه کسی هستید.

به صورت فعال با جامعهٔ اینستاگرامی در ارتباط باشید

فعال نبودن و بی حال بودن شما در اینستاگرام فقط باعث می شود تا از تلاش کردن برای کسب و کار اینستاگرامی خود باز بمانید!!

اسم و مشخصات خود را در آنجا داشته باشید و برای انجام این کار با آن درگیر شوید و دست و پنجه نرم کنید. در اینجا برخی از تاکتیک‌های مطمئن و آتشین را با شما در میان می‌گذاریم که استراتژی شما باید شامل آن‌ها شود.

۱. افراد بیشتری را فالوو کنیم

تا به حال به اکانت‌هایی که فقط سه نفر فالوو دارند علاقمند شده‌اید؟

وقتی تعداد کمی از افراد را دنبال می‌کنید، از اعتبار شما کاسته می‌شود، بنابراین توصیه می‌شود که این کار را به یک عادت تبدیل کنید که روزانه یک سری از افراد را دنبال کنید. شانس این وجود دارد که فردی را که فالوو می‌کنید به شما فالوبک بدهد و بنابراین یک شبکه اینستاگرامی معتبر در زمینه این صنعت خواهید داشت.

به دنبال این هستید که چه اکانت‌هایی ارزش فالوو کردن دارند؟ قسمت اکسپلور اینستاگرام خود را چک کنید. اینستاگرام این قابلیت را ایجاد کرده است که پست‌های شما را سرپرستی کند و بداند که شما از چه اکانت‌هایی لذت می‌برید و خوشتان می‌آید. شما باید قادر به کشف حساب‌های قابل اعتماد در آنجا باشید!

۲. علاقه خود به فالوورهایمان توسط دیگران را با پاسخ مثبت نشان دهیم

زمانی را برای برقراری ارتباط با فالوورهای خود اختصاص دهید. مانند پست‌های آن‌ها را لایک کنید و کامنت بگذارید و در مورد آنها نظر دهید، آنها را در استوری‌های اینستاگرامتان ذکر کنید. این روابط دوستانه آنها را تشویق می‌کند که با محتوای شما مشابه باشند. به علاوه، حساب شما مانند یک منبع معتبر ظاهر می‌شود و پیروان حساب کاربری که با آنها ارتباط برقرار می‌کنید ممکن است علاقمند به دنبال کردن و یا لایک پست‌های شما باشند.

۳. به تصاویر مشتریان و یا کاربران اهمیت ویژه‌ای بدهیم

راه دیگری برای ایجاد هیجان فوری برای صفحه اینستاگرام شما به اشتراک گذاشتن عکس‌ها یا فیلم‌ها از مشتری‌های شماست. این نه تنها عنصر “ما اهمیت می‌دهیم” را برای برند شما به انسان‌ها نشان می‌دهد، بلکه مشتری‌ها هم، با آن هم‌صحبتی می‌کنند و احساس اهمیَت خواهند داشت. شاید آنها، آن را در استوری خود به اشتراک بگذارند، دوستان را در منشن‌ها تگ کنند تا آنها هم آن را ببینند و یا حتی آن را منتشر کنند. دوستان آنها، اکنون صفحه اینستاگرام شما را می‌بینند، در حالی که پیش از این ممکن است اصلا با آن مواجه نشده باشند.

علاوه بر این، ممکن است تعامل بیشتر، مشتری را تحریک کند تا بتوانند از این فرصت استفاده کنند تا دیده شوند. این یک پیروزی برای همه است!

 

"IMG 0655-1" عرض = "248"

۴. از یک اینفلوِنسر به عنوان همکار استفاده کنیم

اگر در حالی که از طریق newsFeed خود جست و جو می‌کنید و کسی را که می‌شناسید، می‌بینید – به ویژه یک شخص مشهور سلبریتی که به صورت خیلی نزدیک آن را فالو و دنبال می‌کنید – می‌خواهید مکث کنید و بروید و نگاهی به پیج او بیاندازید، درست است؟ همان غریزه که برای دیدن آنچه مشهور است می‌تواند در مورد نمایه کسب و کار شما، در اینستاگرام استفاده شود.

در حالی که متاسفانه ممکن است پول نداشته باشید که از رایان رینولدز بخواهید در عکسی با محصول شما ظاهر شود، یک استراتژی قابل توجهی که می‌تواند دسترسی آسان‌تری برای شما داشته باشد و به رهبران صنعت احترام بگذارد و فالوورهای شما آن را متوجه می‌شوند. این استراتژی کمک می‌کند تا بیشتر دیده شوید.

به راحتی در دسترس باشیم

من بسیار تاکید می‌کنم که اکانت اینستاگرام خود را خصوصی نکنید به خصوص اگر برای یک برند یا کسب کار ویژه باشد. این کار باعث می‌شود تا پیدا کردن شما کار بسیار سختی باشد، مادامی که هر شخصی تلاش می‌کند تا پروفایل شما را ببیند موفق نمی‌شود که پست‌هایتان را ببیند. آنها باید با دیدن تصاویر و توضیحات پروفایل شما به شدت جذبتان شوند و دکمه فالوو را بزنند. علاوه براین، شما در تب Explore یا هر فضای عمومی دیگر در Instagram، مانند Feed Activity، ظاهر نخواهید شد. این خبر بد است اگر می‌خواهید تعامل و لایک بیشتری داشته باشید.

اگر پروفایل شما عمومی و پابلیک است، بیایید بررسی کنید که چگونه می‌توانید بیشتر قابل جستجو باشید.

 

۱. هشتگ‌ها را به کار ببریم

هشتگ‌ها دوستان شما هستند. اما استفاده‌ی بیش از حد از آن‌ها و یا استفاده‌ی بی‌کیفیت آن‌ها می‌تواند مخالف خواست شما عمل کند. اینستاگرام این اجازه را به شما می‌دهد تا ۳۰ تگ در زیر پست خود استفاده کنید اما این باعث افتادن در سرازیری می‌شود. در اینجا فوت کوزه‌گری برای استفاده از هشتگ‌ها را بیان می‌کنیم: استفاده از 3 مورد برای مخاطبان یا صنعت در کپشنتان. اگر افراد بیشتری وجود داشته باشند، باید به قسمت کامنت‌های خود بروند، جایی که کمتر قابل مشاهده است، اما بعد از آن قابل مشاهد می‌شوند.

هشتگ‌ها می‌تواند پست‌های شما را به پستی با مخاطب گسترده‌تر تبدیل کند و زمانی که از نظر استراتژیک استفاده می‌شود بسیار موثر است. مراقب باشید که از هشتگ‌های رایج جلوگیری کنید، زیرا فالوورها نیت شما را خواهند فهمید. به عنوان مثال، “# like4like” باعث می‌شود که افراد فکر کنند شما کمی سخت تلاش می‌کنید.

در اینجا یک مثال از SullyWithAStick است. توجه کنید، به عکس نگاه کنید، شما توسط هشتگ‌ها غرق نخواهید شد. در واقع، در عنوان خود هیچ کدام وجود ندارد!

هشتگ‌های اینستاگرام

اما وقتی که کامنت‌ها را باز می‌کنید، هشتگ‌های معروف برای یک سگ را در آن جا می‌بینید. این کار باعث می‌شود تا مخاطبان و کاربران، هر کدام از این هشتگ‌ها را سرچ کنند و پست شما نمایش داده خواهد شد.

IMG-0657-1 عرض 368

آیا می خواهید در مورد هشتک گذاری در اینستگرام بیشتر بدانید؟ به این مطلب ما در وبلاگ ما مراجعه کنید

۲. از تگ لوکیشن استفاده کنیم

تگ‌های مکان نیز باید به نفع شما باشند. اگر هدف شما رسیدن به یک مخاطب محلی است، این همان کار مورد نظر شما است. کاربرانی که مایل به دیدن آنچه در شهر یا محله خود می‌گذرد باشند، از طریق نشانگر مکان، در اینستاگرام جستجو خواهند کرد. وقتی این کار را می‌کنید، می‌خواهید آنها را جذب کنید. برای اطمینان از اینکه شما برجسته شده اید و دیده می‌شوید، این تگ مکان را در همه پست‌های خود اضافه کنید.

تصویر زیر همان چیزی است که مردم براساس لوکیشن سرچ می‌کنند.

موقعیت مکانی اینستاگرام

۳. در قسمت اکسپلور اینستاگرام چهره‌ای به خصوص و سرشناس شوید

کاربران اینستاگرام مشتاق آن چیزی هستند که در تب اکسپلور اینستاگرام‌شان نمایش داده می‌شود چون به آن‌ها آن چیزی نمایش داده می‌شود که به آن علاقمند هستند. اگر از این راه شناخته و برجسته شوید بدون شک لایک‌ها و بازدیدهای پیج شما به شدت بالا خواهد رفت و همراهی با شما افزایش می‌یابد.

برگه اکتشاف اینستاگرام

چگونه می‌توانید به تب Explored Explore بروید؟ Instagram محتویات تب اکپلور را براساس علایق، سلایق و کوئری‌ها و هشتگ‌هایی که کاربران جستجو می‌کنند، برای هر فرد به صورت منحصر به فرد شخصی‌سازی می‌کند.

برای اینکه سرشناس شوید، باید مخاطبان خود را بشناسید. بدانید که منافع، خواسته‌ها و نیازهای آنها چیست. از آن در استراتژی هشتگ و استراتژی ایجاد محتوا استفاده کنید و شروع به ظاهر شدن در Explore کنید.

برای فالوورها مسابقه برگزار کنید

مسابقات یک راه آسان برای ایجاد هیجان و توجه به پست‌های شما در اینستاگرام است. دو نوع از مسابقات وجود دارد:

۱. لایک کنید تا به مسابقه اینستاگرامی وارد شوید

برای اینکه مخاطب را جذب کنید و لایک بیشتری بگیرید می‌توانید مسابقه‌ای برای فالوورهای خود برگزار کنید که در آن فالوورهای خود را تشویق کنید که پست خاصی را لایک کنند و از میان آنها به چند نفر به قید قرعه جایزه بدهید. این جایزه می‌تواند ارائه یک تبلیغ یا خدماتی که هیچ جای دیگری به عنوان جایزه پیدا نمی‌شود.

این مسابقه دقیقا همان چیزی است که نشان می‌دهد: هر کسی که پست مورد نظر را دوست دارد برای پیروزی وارد شود. ارائه یک تبلیغ، هدیه یا خدماتی که هیچ جای دیگری به عنوان جایزه پیدا نمی‌شود. شما همچنین ممکن است فالوورهای بیشتری کسب کنید که مشتاق هستند که برای هر مسابقه مشابهی نگاه خود را به پیج حفظ کنند.

مسابقه اینستاگرام شیکاگو

این فرصت شامل لایک کردن، تگ کردن و اظهارنظر در مورد پست و کامنت گذاشتن در اینستا خواهد بود. رقابت‌هایی که فقط شامل علاقه می‌شوند نادر هستند، اما می‌توانند برای حساب‌های جدید اینستاگرام سودمند باشند.

۲. تگ کنید تا به مسابقه اینستاگرامی وارد شوید

دقیقا مشابه «لایک کنید تا به مسابقه اینستاگرامی وارد شوید». کاربران را تشویق می‌کند تا تعداد مشخصی از دوستان را به عنوان ورودی نشان دهند. شخصا این مسیر را کمی بیشتر دوست دارم. این روش  به طور فعال باعث می‌شود دوستان فالوورهای شما از پست آگاه شوند، و احتمالا باعث افزایش پایه فالووی شما می‌شود سریعتر از مسابقه مانند ورود به سایت. هرچه فالوور بیشتری در اینستاگرام داشته باشید، لایک بیشتری در بلندمدت از فالوورها دریافت خواهید کرد.

 

برچسب اینستاگرام برای وارد کردن 312 غذا

محتوایی که قابلیت لایک بیشتری دارد تولید کنید

حساب کاربری اینستاگرام خود را برای موفقیت با استفاده از این استراتژی‌ها تنظیم کنید تا در پست‌های خود بیشتر از قبل مورد استفاده قرار گیرد.

هنگامی که محتوای باکیفیت را به اشتراک می‌گذارید تعداد پیروان خود را نیز افزایش می‌دهید. این منجر به لایک های بیشتر در اینستاگرام شما خواهد شد.

برای الهام گرفتن، بیایید لحظه‌ای را تحسین کنیم که مورد پسندترین پست در اینستاگرام قرار گرفته است.

پست تخم‌مرغی که لایک های بسیار بیشتر در اینستاگرام گرفته

 

این مطلب ترجمه‌ای است از:
How to Get More Likes on Instagram and Improve Engagement Metrics

پاسخ دهید