افزایش لایک اینستاگرام و بهبود معیارهای جذب مخاطب

افزایش لایک اینستاگرام و بهبود معیارهای جذب مخاطب

نویسنده :صفایی
به‌روز رسانی :۰۵ دی ۱۳۹۹
آیا می دانید چگونه تعامل در پیج اینستاگرام را افزایش دهید؟ لایک‌ها ، کامنت‌ها و دیدگاه‌های بیشتری را در اینستاگرام دریافت کنید! … بدون تردید مطالب بیشتر از آپلود عکس،شادوبن پرموت و استوری در اینستاگرام وجود دارد. دانستن نحوهٔ کار با اینستاگرام مهم است و مهمتر از آن ارتباط مخاطبان با عکس ها

چگونه لایک‌های خود را در اینستاگرام افزایش دهیم؟


پیشنهاد نئولایز:محتوا پست اینستاگرام کلید طلایی جذب مخاطب
  • به اشتراک گذاشتن محتوای با کیفیّت : استفاده از نمایش نام‌های تجاری، زیرنویس‌های جذَاب، داشتن تخفیف و تبلیغات جذّاب
  • ازتعاملات با دیگران استفاده کنید :ارسال عکس از مشتریان و نشان دادن رضایت آنان، به دنبال افراد بیشتر بودن ، لایک کردن پست‌های فالوورها
  • همیشه قابل دسترس باشید: ازهشتگها و تگ‌های مکان استفاده کنید
  • بهترین فالورها را به مسابقه بگذارید. برای اینکه بتوانیم در بین فالوورهایمان انگیزه ایجاد کنیم و آنها را به تعاملات واداریم بهترین راه، استفاده از مسابقات اینستاگرامی است.

راهکارهایی برای افزایش لایک اینستاگرام

حالا به این نکته توجّه کنید! چرا باید به لایک اهمیّت داد؟
زمانی که یک کاربر اینستاگرام دوبار روی یک عکس ضربه بزند یا قلب در قسمت پایینی پست را کلیک کند آن پست لایک می‌شود. این امر لزوماً فالوور بودن شما را نشان نمی‌دهد (مگر اینکه یک حساب خصوصی داشته باشید)، امّا می‌تواند کسی باشد که در پستتان حضور داشته باشد و از آن قدردانی کند.
هر چه محتوای شما بیشتر لایک داشته باشد، اعتبار بیشتری را نشان می‌دهد، و احتمال دارد بیشتر دیده شود. حالا که می‌دانید چرا لایک اینستاگرام مهم است، بیایید به چگونگی آن دست پیدا کنیم.
نئولایز فهرست جامعی از راهنمایی‌ها و ترفندها برای محبوبیّت بیشتر به شما معرفی می کند. این امر به انتخاب شما بستگی دارد که از این راهکارها چگونه استفاده کنید.

محتوای باکیفیّت به اشتراک بگذارید

چگونه لایکهای بیشتری در اینستاگرام داشته باشیم؟
همانطور که اشاره شد محتوای باکیفیّت از الزامات کار شماست. در حالی که اینستاگرام تنها کمپینی از عکسها نیست بلکه تازه در آنجا با دنیایی از استراتژی‌ها روبرو می شویم.
در گذاشتن محتوا الزاماتی را باید رعایت کنید از آن جمله :شناخت مخاطبین که قرار است بر روی آنها سرمایه گذاری انجام دهیم.
در قرار دادن پست‌ها توجّه کنید که محتواهای تکراری نگذارید بلکه از خود خلاقیّت داشته باشید. نکته‌ای که گاهی همه فراموش می‌کنیم.
می توانید یک پیچ معمولی را تبدیل به یک پیچ عالی کنید و باعث افزایش لایک در اینستاگرام شما شود.

تصاویر و ویدئوها

توجّه کنید که اگر عکس‌ها و ویدئوهای بی‌کیفیّت استفاده می‌کنید جایگاه خود را در بین مخاطبین هدف خود از دست می‌دهید. اگر با آپلود عکس باکیفیّت و با اندازهٔ مناسب مشکل دارید، در این‌جا آموزش‌های لازم را خواهیم داد.

 برای خود رنگی شایسته، جذّاب و مناسب انتخاب کنید

هنگامی که مخاطیبن، پیچ شما را بازدید می کنند، نباید با انواع و اقسام رنگ‌ها و طرح‌ها مواجّه شوند. این امر مانند این است که به یک آهنگ با ضرب آهنگ ناهماهنگ گوش دهید، که بدون شک برایتان گوش‌خراش خواهد بود.
فیلتری از اینستاگرام را انتخاب کنید که بهترین رنگهای نام تجاری شرکت شما را برآورده کند، شخصیّت برندتان و احساساتی که می‌خواهید تحریک کنید. اگر یک فناوری پرانرژی هستید، ممکن است فیلترهای پر جنب و جوش، چشم‌نواز با رنگهای پررنگ را بخواهید. اگر تجربه یا خدمات خارج از منزل را ارائه می‌دهید، شاید با فیلترهای خاکستری بیشتری و یا قهوه‌ای و سبز بروید.

 کپشن‌های گیرا و جذّاب به کار ببرید

 در عصر الگوهای رفتاری (meme)، هر کس به دنبال خندیدن است. بنابراین، این فرصت را دارید که شخصیّت درخشان برندتان را بسازید، و از آن لذَت ببرید! به اساس کار مشتری خود مراجعه کنید و با استفاده از منابع فرهنگی پاپ، زبان عامیانه و یا تن گستاخانه، ترند مخصوص به خود را بسازید. 

نکاتی مفید در داشتن لایکهای بیشتر: 

اگر تمایل دارید یک تجربه لذّت‌بخش و قابل توجّه برای هر فالوور یا بازدیدکننده از صفحهٔ خود داشته باشید، پروفایل خود را مرتّب آپدیت کنید. فراموش نکنید می توانید از استوری اینستاگرام راهنمایی بگیرید.
  •  متن کوتاه با کیفیّت، همان فالور بیشتر است. در حالی که هیچ مانعی برای شخصیّت اینستاگرامی وجود ندارد، اما به نظر، تأثیر یک متن کوتاه و شیرین بیشتر از یک پاراگراف چشمگیر و به یاد ماندنی است. 
  • فالوورهایتان را برجسته کنید. اگر پست از گفتگوهایی که با فالوورهای دیگر داشته‌اید می‌باشد یا از یک فالوور الهام گرفته شده است، به راحتی آن‌ها را تگ کرده و در عنوان بنویسید. به این ترتیب این اطمینان حاصل خواهد شد که آنها در مورد این پست اطّلاع رسانی می‌کنند. 
  • از فالوورها بخواهید تا دوستانشان را تگ کنند. 
  • برای جذّابیت همیشه با سؤال شروع کنید. اگر به دنبال افزایش لایک اینستاگرام هستید، سؤال‌ها، باعث ایجاد جذّابیت می‌شوند و توجّه بازدیدکننده‌ها را به خود جلب می‌کند. 
  •  کپشن بزرگ می‌تواند کسی را وادار کند که این راه را انتخاب کند، که بر روی عکستان دو بار کلیک کند و آن را لایک کند.

4.پروموت(برجسته) کردن تخفیف‌ها و فرصت‌ها

چگونه در ایسنتاگرام لایک بیشتری بگیریم؟
یکی از دوستانم فقط برای یک شغل، که دربارهٔ آن در اینستاگرام شنیده بود، استخدام شده بود. این شرکت اولین بار در اینستاگرام پستی گذاشته بود برای یک موقعیّت اپلیکشن استخر که قبلاً فعّالانه و با نام تجاری دنبال شده بود، به نمایش گذاشت.
راه‌های دیگر مثل این که شما تخفیف‌های بسیار خوبی را با فالوورهای خود به اشتراک بگذارید و یا به اشتراک گذاشتن موقعیَت‌های مناسبی که در هیچ جای دیگری پیدا نمی‌شوند.
این کار نه تنها فالوورهای فعلی شما را خیلی خرسند می‌کند بلکه باعث می‌شود تا دیگران هم آگاه شده و شما را فالوو کنند.

۵. زمان استراحت داشته باشید

زمان، همه چیز است. باید وقتتان را برای پست کردن محتوای خود، برنامه‌ریزی کنید تا سازگار باشد. اگر می‌خواهید مخاطب بیشتری را جذب کنید، مراقب زمان‌بندی پستتان باشید. چنانچه می‌دانید که مخاطبانتان بیشتر، چه زمانی در شبکهٔ رسانه‌های اجتماعی، مثل اینستاگرام، فعّال هستند، می‌توانید محتوایتان را در آن زمان ارسال کنید. و اگر مطمئن نیستید، از زمان‌های متفاوت استفاده کنید و به صورت چرخه‌ای از آن بهره ببرید. هیچ وقت زمانی که برای یک نفر خوب است، لزوماً برای دیگران کارایی ندارد – همه چیز بستگی به آن دارد که در حال تلاش برای رسیدن به چه کسی هستید.
به صورت فعّال با جامعهٔ اینستاگرامی در ارتباط باشید

لایک در اینستاگرام
فعّال نبودن و بی‌حال بودنتان در اینستاگرام فقط باعث می‌شود تا از تلاش کردن برای کسب و کار اینستاگرامی خود باز بمانید!! معرّفی فیلم هایی که برای آشنایی با فضای اینستاگرام می توانید ببینید.

افراد بیشتری را فالوو کنیم

تا به حال به اکانت‌هایی که فقط سه نفر فالوو دارند علاقمند شده‌اید؟
وقتی تعداد کمی از افراد را دنبال می‌کنید، از اعتبارتان کاسته می‌شود، بنابراین توصیّه می‌شود که این کار را به یک عادت تبدیل کنید که روزانه یک سری از افراد را دنبال کنید. شانس این وجود دارد که فردی را که فالوو می‌کنید به شما فالوبک بدهد و بنابراین یک شبکهٔ اینستاگرامی معتبر در زمینه این صنعت خواهید داشت.
به دنبال این هستید که چه اکانت‌هایی ارزش فالوو کردن دارند؟ قسمت اکسپلور اینستاگرام خود را چک کنید. اینستاگرام این قابلیّت را ایجاد کرده است که پست‌هایتان را سرپرستی کند و بداند از چه اکانت‌هایی لذّت می‌برید و خوشتان می‌آید. باید قادر به کشف حساب‌های قابل اعتماد در آنجا باشید!

علاقهٔ خود به فالوورهایتان توسط دیگران را با پاسخ مثبت نشان دهید

زمانی را برای برقراری ارتباط با فالوورهای خود اختصاص دهید. مثلاً پست‌های آن‌ها را لایک کنید و کامنت بگذارید و در موردشان نظر دهید، آنها را در استوری‌های اینستاگرامتان ذکر کنید. این روابط دوستانه آنها را تشویق می‌کند که با محتوایتان مشابه باشند. به علاوه، حسابتان مانند یک منبع معتبر ظاهر می‌شود و پیروان حساب کاربری که با آنها ارتباط برقرار می‌کنید ممکن است علاقمند به دنبال کردن و یا لایک پست‌هایتان باشند.

به تصاویر مشتریان و یا کاربران اهمیّت ویژه‌ای بدهید

کپشن در اینستاگرام
پیشنهاد نئولایز:7 نکته جادویی برای نوشتن بهترین کپشن‌های اینستاگرام
راه دیگری برای ایجاد هیجان فوری برای صفحهٔ اینستاگرامتان به اشتراک گذاشتن عکس‌ها یا فیلم‌ها از مشتری‌هایتان است. این نه تنها عنصر “ما اهمیّت می‌دهیم” را برای برندتان به انسان‌ها نشان می‌دهد، بلکه مشتری‌ها هم، با آن هم‌صحبتی می‌کنند و احساس اهمیّت خواهند داشت. شاید آنها، آن را در استوری خود به اشتراک بگذارند، دوستان را در منشن‌ها تگ کنند تا آنها هم آن را ببینند و یا حتّی آن را منتشر کنند. دوستانشان، اکنون صفحهٔ اینستاگرامتان را می‌بینند، در حالی که پیش از این ممکن است اصلاً با آن مواجّه نشده باشند.
علاوه بر این، ممکن است تعامل بیشتر، مشتری را تحریک کند تا بتوانند از این فرصت استفاده کنند تا دیده شوند. این یک پیروزی برای همه است!

از یک اینفلوِنسر به عنوان همکار استفاده کنید

اگر در حالی که از طریق newsFeed خود جست و جو می‌کنید و کسی را که می‌شناسید، می‌بینید – به ویژه یک شخص مشهور سلبریتی که به صورت خیلی نزدیک آن را فالو و دنبال می‌کنید – می‌خواهید مکث کنید و بروید و نگاهی به پیج او بیاندازید، درست است؟
همان غریزه که برای دیدن آنچه مشهور است می‌تواند در مورد نمایه کسب و کارتان، در اینستاگرام استفاده شود. در حالی که متأسفانه ممکن است پول نداشته باشید که از رایان رینولدز بخواهید در عکسی با محصول شما ظاهر شود، یک استراتژی قابل توجّهی که می‌تواند دسترسی آسان‌تری برایتان داشته باشد و به رهبران صنعت احترام بگذارد و فالوورهایتان آن را متوجّه می‌شوند. این استراتژی کمک می‌کند تا بیشتر دیده شوید و باعث افزایش لایک اینستاگرام شما خواهد شد.

به راحتی در دسترس باشید

لایک در اینستاگرام
بسیار تأکید می‌کنم که اکانت اینستاگرامتان را خصوصی نکنید به خصوص اگر برای یک برند یا کسب-و- کار ویژه باشد. این کار باعث می‌شود تا پیدا کردنتان کار بسیار سختی باشد، مادامی که هر شخصی تلاش می‌کند تا پروفایلتان را ببیند موفّق نمی‌شود که پست‌هایتان را ببیند. آنها باید با دیدن تصاویر و توضیحات پروفایلتان به شدّت جذبتان شوند و دکمهٔ فالوو را بزنند. علاوه براین، در تب Explore یا هر فضای عمومی دیگر در Instagram، مانند Feed Activity، ظاهر نخواهید شد. این خبر بد است اگر می‌خواهید تعامل و لایک بیشتری داشته باشید. 
 اگر پروفایلتان عمومی و پابلیک است، بیایید بررسی کنید که چگونه می‌توانید بیشتر قابل جستجو باشید.

هشتگ‌ها را به کار ببرید

هشتگ‌ها دوستانتان هستند. اما استفاده‌ی بیش از حد از آن‌ها و یا استفاده‌ی بی‌کیفیّت آن‌ها می‌تواند مخالف خواستتان عمل کند.
اینستاگرام این اجازه را می‌دهد تا ۳۰ تگ در زیر پست خود استفاده کنید امّا این باعث افتادن در سرازیری می‌شود. در اینجا فوت کوزه‌گری برای استفاده از هشتگ‌ها را بیان می‌کنیم: استفاده از ۳ مورد برای مخاطبان یا صنعت در کپشنتان.
اگر افراد بیشتری وجود داشته باشند، باید به قسمت کامنت‌های خود بروند، جایی که کمتر قابل مشاهده است، اما بعد از آن قابل مشاهده می‌شوند. می‌توانید به راحتی پیج ایسنتاگرامتان را تحلیل کنید.
آیا می خواهید در مورد هشتگ گذاری در اینستاگرام بیشتر بدانید؟ به این مطلب ما در وبلاگ ما مراجعه کنید

هشتگ‌ها می‌توانند پست‌هایتان را به پستی با مخاطب گسترده‌تر تبدیل کند و زمانی که از نظر استراتژیک استفاده می‌شود بسیار مؤثر است. مراقب باشید که از هشتگ‌های معمولی جلوگیری کنید، زیرا فالوورها نیّتتان را خواهند فهمید.
اما وقتی که کامنت‌ها را باز می‌کنید، این کار باعث می‌شود تا مخاطبان و کاربران، هر کدام از این هشتگ‌ها را سرچ کنند و پستتان نمایش داده خواهد شد.
هشتگها در اینستاگرام
از تگ لوکیشن استفاده کنید

تگ‌های مکان نیز باید به نفعتان باشند. اگر هدفتان رسیدن به یک مخاطب محلّی است، این همان کار مورد نظرتان است.
کاربرانی که مایل به دیدن آنچه در شهر یا محلّه خود می‌گذرد باشند، از طریق نشانگر مکان، در اینستاگرام جستجو خواهند کرد.
وقتی این کار را می‌کنید، می‌خواهید آنها را جذب کنید. برای اطمینان از اینکه برجسته شده‌اید و دیده می‌شوید، این تگ مکان را در همهٔ پست‌های خود اضافه کنید.
تصویر روبروهمان چیزی است که مردم براساس لوکیشن سرچ می‌کنند.

اکسپلور در اینستاگرام

 در قسمت اکسپلور اینستاگرام چهره‌ای به خصوص و سرشناس شوید

کاربران اینستاگرام مشتاق آن چیزی هستند که در تب اکسپلور اینستاگرام‌شان نمایش داده می‌شود چون به آن‌ها آن چیزی نمایش داده می‌شود که به آن علاقمند هستند. اگر از این راه شناخته و برجسته شوید بدون شک لایک‌ها و بازدیدهای پیجتان به شدّت بالا خواهد رفت و همراهی با شما افزایش می‌یابد و باعث افزایش لایک اینستاگرام شما خواهد شد.

برگه اکتشاف اینستاگرام 

چگونه می‌توانید به تب Explored Explore بروید؟ اینستاگرام محتویات تب اکپلور را براساس علایق، سلایق و کوئری‌ها و هشتگ‌هایی که کاربران جستجو می‌کنند، برای هر فرد به صورت منحصر به فرد شخصی‌سازی می‌کند.
برای اینکه سرشناس شوید، باید مخاطبانتان را بشناسید. بدانید که منافع، خواسته‌ها و نیازهای آنها چیست. از آن در استراتژی هشتگ و استراتژی ایجاد محتوا استفاده کنید و شروع به ظاهر شدن در Explore کنید.فالوورها در اینستاگرام

برای فالوورها مسابقه برگزار کنید

مسابقات یک راه آسان برای ایجاد هیجان و توجّه به پست‌هایتان در اینستاگرام است. دو نوع از مسابقات وجود دارد:
 لایک کنید تا به مسابقهٔ اینستاگرامی وارد شوید
برای اینکه مخاطب را جذب کنید و لایک بیشتری بگیرید می‌توانید مسابقه‌ای برای فالوورهای خود برگزار کنید که در آن فالوورهایتان را تشویق کنید که پست خاصی را لایک کنند و از میانشان به چند نفر به قید قرعه جایزه بدهید.
این جایزه می‌تواند ارائهٔ یک تبلیغ یا خدماتی که هیچ جای دیگری به عنوان جایزه پیدا نمی‌شود.
این مسابقه دقیقاً همان چیزی است که نشان می‌دهد: هر کسی که پست مورد نظر را دوست دارد برای پیروزی وارد شود. ارائهٔ یک تبلیغ، هدیه یا خدماتی که هیچ جای دیگری به عنوان جایزه پیدا نمی‌شود.
همچنین ممکن است فالوورهای بیشتری کسب کنید که مشتاق هستند که برای هر مسابقه مشابهی نگاه خود را به پیج حفظ کنند.

مسابقه اینستاگرام شیکاگو

این فرصت شامل لایک کردن، تگ کردن و اظهارنظر در مورد پست و کامنت گذاشتن در اینستا خواهد بود. رقابت‌هایی که فقط شامل علاقه می‌شوند نادر هستند، امّا می‌توانند برای حساب‌های جدید اینستاگرام سودمند باشند.
مسابقات ایسنتاگرام

تگ کنید تا به مسابقهٔ اینستاگرامی وارد شوید

دقیقاً مشابه «لایک کنید تا به مسابقهٔ اینستاگرامی وارد شوید». کاربران را تشویق می‌کند تا تعداد مشخّصی از دوستان را به عنوان ورودی نشان دهند. شخصاً این مسیر را کمی بیشتر دوست دارم.
این روش  به طور فعّال باعث می‌شود دوستان فالوورهای شما از پست آگاه شوند، و احتمالاً باعث افزایش پایه فالوویتان و افزایش لایک اینستاگرام شما  می‌شود سریعتر از مسابقه مانند ورود به سایت. هرچه فالوور بیشتری در اینستاگرام داشته باشید، لایک بیشتری در بلندمدت از فالوورها دریافت خواهید کرد.

محتوایی که قابلیّت لایک بیشتری دارد تولید کنید

حساب کاربری اینستاگرامتان را برای موفقیّت با استفاده از این استراتژی‌ها تنظیم کنید تا در پست‌هایتان بیشتر از قبل مورد استفاده قرار گیرد.
هنگامی که محتوای باکیفیّت را به اشتراک می‌گذارید تعداد پیروانتان را نیز افزایش می‌دهید. این منجر به افزایش لایک اینستاگرام خواهد شد.
نظر شما :