تکنیک های نگارش بیو (bio) در اینستاگرام

تکنیک های نگارش بیو (bio) در اینستاگرام

نویسنده :صفایی
به‌روز رسانی :۲۵ خرداد ۱۴۰۰
اگر فقط می توانستید با سه کلمه خود را توصیف کنید از چه کلماتی استفاده می کنید؟ فکر کنید!تعریف خود را در چند کلمه حتی کمتر. اما هرگز نترسید - می توانید این کار را انجام دهید چند دقیقه وقت برای فکر کردن درباره آنچه که در مورد آن هستید ، فقط  تمرین کافی برای نوشتن نیست ، بلکه باید از روشی  منظم برای رسیدن به بهترین بیوگرافی استفاده کنیم.

تاکتیک های نوشتن بیوگرافی

بیو اینستاگرام باید بر مخاطبان شما تأثیر بگذارد. بیو باید معرف شما در بین مردم باشد. ، چه کاری انجام می دهید و چرا آنها به شما نیاز دارند. همچنین باید مردم را متقاعد کند که نه تنها شما را دنبال کنند بلکه یک کار خاص را نیز انتخاب کنند (مانند بازدید از وب سایت خود).
و از آنجا که شما فقط 150 کارکتر برای بیوگرافی خود مجاز دارید (به علاوه 30 کاراکتر برای نام اینستاگرام خود) این کار ساده ای نیست! بنابراین بیایید نگاهی بیندازیم که چه متنی باید در بیوگرافی خود وارد کنید.

تاکتیک استفاده از کلمات کلیدی در فیلد Name

اگر روی ویرایش نمایه کلیک کنید ، اولین فیلدی که پیدا خواهید کرد Name است.آیا می‌دانید که قسمت اسم در بیوگرافی شما کاملاً جدا از نام کاربری شما است؟
این بدان معناست که می توانید بدون تغییر نام کاربری یا دستکاری آن، فیلد اسم را در بیوگرافی اینستاگرامتان تنظیم کنید.
فیلد نام از کارکترهای 30 تشکیل شده است و  برای کمک به سئو اینستاگرام مهم است.

نوشتن بیو در اینستاگرام
مثلادر پیج اینستاگرامی نپولایز در قسمت نام از آدرس اینترنتی سایت خود بهره برده است که این باعث می شود تا تعداد بازدید ها از سایت افزایش یابد و برای توضیح فعالیت خود از کلمه کلیدی دیجیتال مارکتنیگ استفاده کرده است.
وقتی افراد در اینستاگرام جستجو می کنند ، کلمات موجود در قسمت نام مورد آنالیز قرار می گیرند بنابراین اگر می خواهید در جستجوها از منظرسئو اینستاگرام رتبه خوبی کسب کنید ، بسیار مهم است که در بخش نام از کلمات کلیدی مرتبط با فعالیت و حرفه خود ارایه دهید.(همانطور که عنوان نشان می دهد لزوماً نام تجاری شما نیست).

تاکتیک استفاده از شکلکها:

استفاده از شکلک در بیوگرافی اینستاگرام شما باعث می شود نمایه شما از نظر بصری تازه و سرگرم کننده باشد در حالی که باعث می شود به برندی در بین مخاطبین خود تبدیل شویدو.
 فضای کمتری از کلمات را اشغال می کنند ، به شما این امکان را می دهد که اطلاعات اضافی درباره نام تجاری خود اضافه کنید که در نوشتن ویژگی های شخصی شما این اجازه نمی دهد.
در اینجا چند نکته مهم برای استفاده از شکلک در بیوگرافی اینستاگرام خود آورده شده است:
 • خلاق باشید و ترکیبی از کلمات آمیخته به شکلک را امتحان کنید.
 • از شکلک ها برای تأکید بر نکات کلیدی در محتوای خود یا به عنوان گلوله برای شکستن متن و سهولت در خواندن استفاده کنید.
 • ایموجی ها باید همیشه با نام تجاری شما مرتبط باشند و به بیوگرافی شما ارزش افزوده بدهند.
نوشتن بیو در اینستاگرام
شکلک ها را نیز می توان جستجو کرد ، و در صورت لزوم باید در قسمت نام نیز مشخص شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه انتخاب و نوشتن نام کاربری و نام و نحوه کمک آنها به سئو در اینستاگرام ، مقاله ما را بخوانید.
ایده خوبی نیست که فقط به صورت خودکار و بدون متن از شکلک استفاده کنید. این می تواند برای مخاطبان شما گیج کننده باشد و اتلاف فضایی باشد که در اختیار شما قرار گرفته است.
و به یاد داشته باشید ، به محض انتخاب ، شکلک هاکار شما تمام نمی شود با گذشت زمان با شکلک های مختلف بازی کنید تا ببینید چه چیزی بیشتر با ویژگی های فردی شما سازگارتر است.

تاکتیک استفاده ازهشتگ

نوشتن بیو در اینستاگرام
 پیج اینستاگرامی نپولایز از هشتگهایی پر مخاطب همچون تحلیل اینستاگرام و آنالیز اینستاگرام و اینستاگرام مارکتینگ استفاده کرده است
هشتگ دار کردن بیوها  باز دیگر استراتژی های مهم اینستاگرام است. که نه تنها به ایجاد مشارکت در پست کمک می کند ، بلکه به ایجاد جامعه فالوورهای جدید نیز کمک می کند.
باایجاد این راه به فالوورهای خود راهی برای به اشتراک گذاشتن محتوای آنها با شما و جامعه خود از طریق هشتگهاخود ، به سرعت یک مرکز تعاملی قوی در اینستاگرام ایجاد خواهید کرد.
وقتی یک “#” یا “@” را در بیوگرافی خود وارد کنید، به طور خودکار به لینک قابل کلیک تبدیل می‌شود که بازدید کنندگان را به یک هشتگ اینستاگرام یا نمایه‌ی دیگر سوق می‌دهد.
این می تواند به ارتقا کسب و کار آنلاین شما کمک کرده و  شما را قادر سازد تا مخاطبان بیشتری را به خود جلب کند.

تاکتیک استفاده از تخصصها

نوشتن بیو در اینستاگرام
 پیج اینستاگرامی نپولایز  تخصص خود را در مورد اینستاگرام در سه خط شرح داده است آنالیز کردن پیج های اینستاگرام و تحلیل هشتگها و در نهایت دانلود محتوا از اینستاگرام
 اگر در حرفه یا صنعت خاصی هستید یا به دلیل ارائه خدمات خاصی مشهور هستید ، مهم است که این موضوع را در بیوگرافی اینستاگرام خود روشن کنید تا به شما کمک کند فوراً با جمعیت مناسب ارتباط برقرار کنید.

تاکتیک استفاده از سرگرمی ها و علایق 

یک بیوگرافی خوب در اینستاگرام با دقت توضیح می‌دهد که شغل شما چیست و چه کاری انجام می‌دهید. بنابراین اگر می‌خواهید برای یک مهارت، حرفه، سرگرمی یا علاقه خاصی شناخته شوید، باید این جزئیات را در بیوگرافی اینستاگرام خود نیز درج کنید!
به این فکر کنید که چه چیزی شما را از رقبا متمایز می‌کند. آیا مجموعه ای از مهارت‌ها یا تجربیات منحصر به فرد دارید که ممکن است مورد علاقه‌ی طرفداران شما باشد؟
نه تنها درج این موارد در بیوگرافی اینستاگرام شما به عنوان مقدمه‌ای برای بینندگان جدید عمل می‌کند، بلکه می‌تواند تعیین کند که آیا آنها دنبال (فالو) می‌کنند.

چگونه یک بیوگرافی کوتاه بنویسیم

توییتر ، اینستاگرام ، فیس بوک و همه برای توصیف مختصر اینکه شما چه هستید مکانی را در اختیار شما قرار داده اند پس از آن نهایت استفاده را ببرید. بیوگرافی اجتماعی خود را کوتاه ، با معنی بنویسید:
 • نام و نام خانوادگی شما: با نوشتن نام خود شروع کنید. این خیلی سخت نبود!
 • نوشتن بیو در اینستاگرام
  چگونه پیج اینستاگرام خود را آنالیز کنیم؟
 • شرکت یا فعالیت شما: اگر یک شرکت مشاوره ، برندی تجاری دارید که فعالیت مختصری در آن دارید یا شرکتی که در حال حاضر در آن کار می کنید ،آنها را بیان کنید.
 • شغل فعلی شما: چه کاری انجام می دهید؟ شما می توانید عنوان فعلی خود را یا یک عبارت توصیفی کوتاه درباره نقش خود را در اینجا لیست کنید.
 • شخصیت های مورد علاقه شما: افرادی که بیوگرافی شما را می خوانند همچنین می خواهند بدانند که شما چه  کی هستید. بیان کردن ارزش ها یا گزاره ای که اخلاق شما را توصیف می کند ، به آنها کمک می کند تا حتی در بیوگرافی کوتاه ، شما را بشناسند.
 • سه موفقیت برتر شما: به خصوص در بیوگرافی های حرفه ای ، برای نشان دادن آنچه در زندگی حرفه ای خود انجام داده اید ، به چند موفقیت نیاز دارید. دو یا سه نقطه عطف بزرگ از کار خود را انتخاب کنید (دیگر نه) ، و آنها را در مرحله بعدی قرار دهید.
 • چه کسانی به شما نزدیکترند: این ممکن است در یک بیوگرافی کوتاه تر برای توییتر یا اینستاگرام لازم نباشد. اما برای یک وب سایت یا یک بیوگرافی حرفه ای مشابه ، ممکن است بخواهید شخصیت های مهم در زندگی بیرون از کار خود را معرفی کنید
 • اطلاعات تماس شما (اختیاری): بسته به سایت ، ممکن است بخواهید یک ایمیل ، فرم تماس یا روش آسان دیگری برای دسترسی خوانندگان به شما داشته باشید. این اطلاعات را در انتهای بیوگرافی خود لیست کنید.


نکاتی درباره نوشتن بیوگرافی

حتی با وجود تمام این اطلاعات در مورد چگونگی نوشتن بیو ، نوشتن درباره خودتان ممکن است هنوز هم دشوار باشد. . اما هرگز نترسید چند روش وجود دارد که می توانید "درباره من" روی آن تمرکز کنید.

نکته شماره 1: بیش از حد فکر نکنید

بیوگرافی معمولا نوشتن خصوصیات فردی است! براین نوشتن بیوگرافی های حرفه ای ، برای برجسته سازی نیازی به دور از حد نشان دادن خود نیستید نیستید. شما فقط به خصوصیتی نیاز دارید که شخصیت شمارا متمایز از دیگران می کند و تعداد فالوورهای شما را بیشتر می کند. برای نوشتن بیوگرافی نیازی به ایجاد یک شخصیت ماورایی نیست بلکه تنها شخصیت واقعی خودتان را نشان دهید. 
نوشتن بیو در اینستاگرام
پیشنهاد نئولایز:آنالیز استوری اینستاگرام :‌ چگونه استوری های پیجمان را تحلیل کنیم؟

نکته شماره 2: ارزش خود را به خاطر بسپارید

نوشتن یک بیو در شبکه های اجتماعی مانند توییتر ، اینستاگرام  می تواند دلهره آور باشد زیرا در حال حاضر بسیاری از بیوگرافی های خارق العاده (و افراد دیگر) در وجود دارد. اما دقت کنید داستان شما فقط روایت شماست و دارای ارزش است. روی اصالت خود باقی بمانید و نگران دیگران نباشید.

نکته شماره 3:می توانید از بیوگرافی دیگران تقلید کنید

بیوگرافی تکراری ، می تواند گاهی خسته کننده باشد. بنابراین اگر ساختاری را دوست دارید که فکر می کنید بی نظیر است ، آن را قرض بگیرید! هرگز نباید از بیوگرافی شخصی دیگران کپی کنید - به هر حال این داستان اوست ، نه داستان شما - اما اگر احساس گیر افتادن می توانید از ساختار آن تقلید کنید.

نکته شماره 4: راهنمای نوشتن را دریافت کنید

شما در تلاش برای ایجاد یک بیوگرافی برجسته تنها نیستید.نلولایز اینجا است تا به شما در انتخاب صفت های قدرتمند ، برجسته کردن بیوگرافی شما کمک کند.
ایجاد یک بیوگرافی جالب و خلاقانه در اینستاگرام که توجه مخاطبان شما را به خود جلب کند ، بایستی اولویت شما در پیج اینستاگرام تلقی شود.بهترین بیو اینستاگرام شخصیت شما را به نمایش می گذارد ، کسب و کار  شما را ارتقا می دهد و فالوورهای شما را مجاب می کند که شما را دنبال کنند.
در این مقاله ، ما عناصر اصلی را برای ایجاد بهترین بیوگرافی اینستاگرام برای نام تجاری خود در نظر خواهیم گرفت. بنابراین در اینجا نحوه ساخت بیوگرافی بی نقص و حرفه ای اینستاگرام آمده است

نحوه اضافه کردن لینک در Instagram Bio

همانطور که به یاد دارید ، فقط یک مکان در اینستاگرام برای قرار دادن URL پیوند شما وجود دارد ، بنابراین مدتی فکر کنید که چه چیزی در اینجا نمایش داده شود و بدنبال قرار دادن لینک مناسب در بیو خود باشید.
 • اپلیکشین اینستاگرام خود را باز کنید.
 • بر روی ادیت پروفایل کلیک کنید.
 • توضیح مختصری از بیو خود بنویسید که نباید بیشتر از 150 کلمه باشد.
 • برای ارائه پیوند به نمایه های متصل به حساب اینستاگرام خود ، @ قرار دهید ، می تواند پیوندی به اینستاگرام شما باشد.
 • همچنین افزودن هشتگ به بیو خود که با کارکتر # صورت می گیرد. اینستاگرام به شما کمک می کند تا از بین هشتگ های محبوب حوزه خود انتخاب کنید تا مناسب ترین مورد را برای کسب و کار آنلاین خود انتخاب کنید.
 • به یاد داشته باشید که بیشترافراد در اینستاگرام خوشحال نخواهند شد اگر آنها را در bio خود هشتگ کذاری کنید ، از این رو فقط پیوندهایی به  مرتبط با فعالیت خود ارائه می دهید. بخاطر داشته باشید که برای بالا بردن میزان جذب مخاطب خود ، پس از مدتی پیوندهای خود را به روز کنید.


منابع

نظر شما :