چگونه طراحی استراتژی در اینستاگرام باعث رشد پیچ می شود؟

چگونه طراحی استراتژی در اینستاگرام باعث رشد پیچ می شود؟

نویسنده :صفایی
به‌روز رسانی :۰۵ دی ۱۳۹۹
نئولایز به شما پیشنهاد می کند برای داشتن صفحاتی هدفمند این مراحل را طی کنید. ابتدا استراتژی خود را در اینستاگرام تعیین کنید. سپس به طراحی اهدافتان برای ارایه محتوا به مخاطبین بپردازید. برنامه ریزی صحیح انجام دهید ‌و در نهایت به انتشار پست هایتان در زمان مقرر اقدام کنید.
داشتن استراتژی در اینستاگرام بهترین تکنیک برای حضور فعال در فضای مجازی است.افراد زیادی با اینترنت در ارتباط هستند. افرادی که استعداد یا هنری برای ارائه دارند، یا کالایی برای فروش دارند. و در عین حال کسانی نیز هستند که خواهان این محصولات هستند. شما می توانید از این فضا بهترین بهره برداری را ببرید.
واقعیتی غیرقابل انکار این است که این پلتفرم با یک میلیارد کاربر درحال فعالیت است. و از این طریق توانسته 25 میلیون شغل ایجاد کند که 2 میلیون آن از طریق تبلیغات است.
 • آیا وقت آن نرسیده است که شما نیز از این فضا برای موفقیت در حرفه خود استفاده کنید؟
 • این رسانه می تواند بسرعت محصولات شما را به میلیونها نفر در سراسر جهان عرضه نماید.
 • این رسانه می تواند طی 24 ساعت شبانه روز میلیونها نفر را از اجناس شما مطلع سازد؟
هرچند اینستاگرام اپلیکیشنی بر مبنای عکس است. ولی از طریق همین عکس می توان برای صفحه خود بنگاه زودبازده اقتصادی ایجاد کرد.به عبارتی در پشت این عکسها صدها استراتژی در صفحات اینستاگرامی وجود دارد.بهترین نتیجه در اینستاگرام با پشتکار فراوان و تدوین استراتژی در اینستاگرام صورت می گیرد.
استراتژی اینستاگرام
آیا آماده هستید که در نهایت به یک استراتژی مشخص برای اینستاگرام خود دست پیدا کنید؟ ویژگیهایی که برای رسیدن به این هدف مد نظر است
 • تحلیل هشتگ های صفحات پربازدید اینستاگرام.
 • تحلیل داده های بازدیدکنندگان از صفحات اینستاگرام.
 • پیش نمایش خوراک اینستاگرام (فید مناسب).

 استراتژی خود را در اینستاگرام مشخص کنید

هنگام برنامه ریزی برای حرفه خود در اینستاگرام بدنبال اهداف روشن باشید.بسیار مهم است که با بینشی صحیح و روشن پیش به سوی بازاریابی اینستاگرامی قدم بردارید. با توجه به فعالیتی که شما برای صفحه خود در نظر می گیرید نحوه حضور شما در ارائه پست ها متفاوت خواهد بود.
طراحی هدف در اینستاگرام
پیشنهاد نئولایز:10 گام برای طراحی اهداف در اینستاگرام

سوالاتی که شما را می تواند برای تعیین استراتژی در اینستاگرام برای بازاریابی اینترنتی کمک کند:

 • شغل و فعالیت مورد نظر شما چیست؟
 • چگونه می توانید از فضای ایجاد شده سکویی را برای ارایه فعالیت و حرفه خود به دیگران استفاده کنید؟
 • آیا به نظر شما اینستاگرام می تواند کمکی برای گسترش حرفه شما بکند؟
 • چه امکاناتی اینستاگرام به شما می دهد که پلتفرم های دیگر این امکانات را ندارند؟
 • کدام بخش از مخاطبان هدف شما در اینستاگرام فعالند است و بر روی چه کسانی می خواهید سرمایه گذاری کنید؟
 • چگونه اینستاگرام چشم اندازی برای سایر راه های ارتباطی برند تجاری شما در شبکه های اجتماعی قرار خواهد گرفت؟

نکاتی درباره اینستاگرام که به شما کمک می کند برای ادامه راه بهتر تصمیم بگیرید:

تصمیم اینکه آیا از فضای ایسنتاگرام برای بازاریابی حرفه شما می توان استفاده کرد یا نه؟ تصمیمی است که بر عهده خود شماست. ولی این نکته را توجه کنید که شما برای رسیدن به افق های بزرگ تجاری تنها به یک سکوی پرتاب نیاز دارید. و این سکوی پرتاب را اینستاگرام با داشتن یک استراتژی مناسب در اختیار شما می گذارد.
بازاریابی اینترنتی
پیشنهاد نئولایز:بازاریابی در اینستاگرام: یک راهنمای عملی ۶ قدمی
 • اینستاگرام سریعترین سکو در تاریخ رسانه های اجتماعی است. در حقیقت ، 32٪ از کل کاربران اینترنت در اینستاگرام قرار دارند.
 • کاربران فعال ماهانه: 1 میلیارد نفر را تشکیل می دهند.
 • کاربران فعال روزانه: 500 میلیون نفر از این اپلیکشین استفاده می کنند.
 • کاربران Stories Daily: 400 میلیون.
 • 68٪ از کاربران اینستاگرام را زنان تشکیل می دهند.
 • 59٪ از کاربران اینستاگرام بین 18 تا 29 سال سن دارند و 33٪ از کاربران 30 تا 49 سال سن دارند.
 • محتوای تولید شده توسط کاربر در اینستاگرام دارای نرخ تبدیل 4.5٪ بالاتر برای حرفه هاست.

حضور خود را در بازاریابی اینترنتی از طریق هدف گذاری پر رنگ کنید

در حال حاضر شما به تصویری واضح از حضور خودتان در اینستاگرام رسیده اید. به راحتی می توانید برای حضور خود در فضای اینستاگرام استراتژی تدوین کنید. اهداف اینستاگرام می تواند بسیار متفاوت باشد.برای بعضی هدف از حضور در اینستاگرام می تواند فقط زنده بودن صفحه در فضای مجازی مورد نظر است. برای بعضی ایجاد یک راه ارتباطی با سایر صفحه ها، و برای بعضی استفاده از این فضا برای اراپه خدمات خود به دیگران است.
اینستاگرام پلتفرمی است که بسیاری از حرفه ها و برندها برای نمایش محصولات خود آن را انتخاب می کنند. به طور مثال یک صفحه اینستاگرامی که بر روی گل آرایی مختلف تمرکز دارد.هدف این صفحه ای بر این مبنا است که به بازدید کنندگان نشان می دهد که چگونه دسته هایی از گل ها را با دسته های مختلف بچینند. در حالی که اینستاگرام دیگری در مورد کارگاه های آفلاین که در آن ویزیتورهای صفحه می توانند یاد بگیرند چگونه خودشان گل آرایی کنند. و برند خود را به عنوان متخصص در ساخت دسته گل ارایه دهند.
طراحی اینستاگرام

شاخص های کلیدی عملکرد را متناسب با استراتژی اینستاگرامی خود انتخاب کنید.

پیچ اینستاگرام
پیشنهاد نئولایز:صفر تا صد تبدیل یک پیج معمولی اینستاگرام به یک پیج عالی ؟
بعد از آنکه هدفتان را برای خود تعیین کردید به دنبال شاخصه هایی برای اندازه گیری کلیدی اهدافتان هستید. به عنوان مثال از چه راهکارهایی استفاده می کنید تا بازدیدکننده صفحه خود را تبدیل به مشتری کنید. البته ده ها معیار مختلف در اینستاگرام وجود دارد که می توانید آنها را کنترل کنید.شما تصمیم گیرنده نهایی در تعیین استراتژی هستید.هنگامی که هدف نهایی شما از حضور در اینستاگرام مشخص شد، می توانید به رصد کردن شاخص های کلیدی عملکرد بپردازید.
 • گاهی تنها هدف از ایجاد صفحه افزایش آگاهی از حضور حرفه شما در اینستاگرام و آشنایی با محصولات شماست.
 • کاهی بر روی بازدید از صفحه و گذاشتن کامنت و لایک هدف گذاری می کنید.

چک لیست هایی از ویژگی مخاطبان خود برای استراتژی اینستاگرام خوداستفاده کنید

این فالوور های شما هستند که در نهایت کل استراتژی شما را در اینستاگرام شکل می دهند.ایده آل ترین حالت آن است که شما بتوانید برای هر یک از مخاطبین خود برنامه ای جداگانه داشته باشید.به همین دلیل است که باید برروی مخاطبان صفحات خود در اینستاگرام تحقیق کنید.
مخاطب شناسی ایسنتاگرام خود را با این سوالات شروع کنید:
 • مخاطب نهایی هدف شما کیست؟

 •  چگونه مخاطب هدف خود را در اینستاگرام پیدا کنیم؟
 • چه محصول یا خدماتی را ارائه خواهید کرد؟
 • چه محصول یا خدماتی را ارائه خواهید کرد؟
 • چگونه صفحات خود را برای تطایق با صفحه نمایش مخاطبان مشخص می کنید؟
 • این مخاطب هدف چه نوع محتوایی را در اینستاگرام از شما انتظار دارد؟
 • کدام یک از فالوورها شما را دنبال می کنند؟ کدام روز از هفته و ساعت روز آنها بیشتر آنلاین هستند؟
داده پردازی صفحات خود را با این سوالات طراحی کنید
 • صفحات شما چه نوع محتوایی ارائه خواهد کرد؟
 • چگونه می توانید اعتماد مخاطبان را به دست آورید؟
 • چگونه کالا و یا خدمات خود را تبلیغ خواهید کرد؟
 • از چه هشتگهایی استفاده می کنند؟
این ها سوالات زیادی هستند پاسخ دادن به این سؤالات راهی مطمئن برای تولید محتواست. با این روش شما در کنار فالوورهای صفحه تان به نقطه شیرینی خواهد رسید.

تدوین استراتژی در اینستاگرام با محوریت مخاطب شناسی

اگر قبلاً تمرکزی روی این بحث نداشته اید که کاربر ایده آل شما کیست؟ اکنون می توانید از پروفایل های کاربران خود به خصوصیات آنان پی ببرید. از تیم بازاریابی خود بخواهید اطلاعاتی از پروفایل کاربرانتان در اختیارتان قرار دهند.
تکیه بر شخصیت بازدیدکننده صفحه شما نقطه خوبی برای شروع است. توجه داشته باشید که مخاطب هدف اینستاگرام شما ممکن است تا حدودی متفاوت با مشتری که از بازار سنتی خرید خود را انجام می دهد متفاوت باشد. گاهی می توانید تقسیم بندی بازدیدکننده های خود را بر اساس شاخصه هایی جمعیتی انجام دهید.شاخصه های جمعیتی همچون جنسیت، سن، نسل، شاخص های قومی و مذهبی.

پایگاه داده ای از هشتگ ها برای تعیین استراتژی در اینستاگرام استفاده کنید.

از قوی ترین ابزارهای اینستاگرام نسبت به بقیه اپلیکیشن ها و سایت هااستفاده از هشتگهاست.با استفاده از هشتگ ها می توانیم برای تدوین استراتژی در اینستاگرام برای آینده برنامه ریزی کنیم.موضوع پست خود را مشخص کنیم و کاری کنیم که پستمان بیشتر دیده شود.
برای به دست آوردن اشتراکها و در نهایت فالوورهای بیشتر تلاش کنید. باید در ایجاد یک بانک اطلاعاتی قدرتمند از هشتک ها سرمایه گذاری کنید هشتگ های هدفمند قدرتمند.برای داشتن هشت های ایده آل به اینصورت عمل کنید:

چگونه هشتگ های کارآمدی برای استراتژی در اینستاگرام خود داشته باشید؟

بعد از پیدا کردن هشتگ های مورد نظر روی هر کدام کلیک کنید و به صفحه هشتگ بروید. هرکدام از آنها را بررسی کنید و ببینید در چه مرحله ای هستند. الف) خیلی محبوب نیستند ؛ ب) مربوط ، و ج) مرتبط تر. در بالای هر صفحه مربوط به هشتک چند هشتگ دیگر می بینید که به این هشتک مرتبط هستند . در اینصورت می توانید برای تعیین استراتژی خود در اینستا از هشتگ های موجود ایده بگیرید و برای پست های مشابه خود استفاده کنید. منطقی است که هشتگ هایی را که پیدا کرده اید مستند کنید و در ایجاد یک بانک اطلاعاتی منحصر به خودتان تلاش بیشتری کنید.

چگونه هشتگ های کارآمدی برای استراتژی در اینستاگرام خود داشته باشید؟

دیتابیس هشتگ های اینستاگرام خود را به روز کنید! منطقی است که هر ماه یا یک بار آن را تازه کنید ، هشتگ های جدید اضافه کنید ، و از شر کسانی که برای شما کار نمی کنند خلاص شوید.
بعد از پیدا کردن هشتگ های مورد نظر روی هر کدام کلیک کنید و به صفحه هشتگ بروید. هرکدام از آنها را بررسی کنید و ببینید در چه مرحله ای هستند. الف) خیلی محبوب نیستند ؛ ب) مربوط ، و ج) مرتبط تر. در بالای هر صفحه مربوط به هشتک چند هشتگ دیگر می بینید که به این هشتک مرتبط هستند . در اینصورت می توانید برای تعیین استراتژی خود در اینستا از هشتگ های موجود ایده بگیرید و برای پست های مشابه خود استفاده کنید. منطقی است که هشتگ هایی را که پیدا کرده اید مستند کنید و در ایجاد یک بانک اطلاعاتی منحصر به خودتان تلاش بیشتری کنید.

طبق استراتژی خود در ایسنتاگرام بیوگرافی اینستاگرام خود را تعریف کنید.

بیو شما از اولین چیزهایی است که مردم هنگام مشاهده صفحه شما مشاهده می کنند. به همین دلیل است که نادیده گرفتن و بی توجه شما به بیو اینستاگرام می تواند یک اشتباه بزرگ باشد! هنگام انتخاب بیو برای اکانتتان، برخی از اقدامات ضروری وجود دارد. شما باید یک آواتار داشته باشید (و باید در تمام کانالهای دیگر که در آن کار دارید یکسان و دارای هویت باشد) و نماد مناسب برای آن انتخاب شود.

استفاده از هایلایت استوری برای ماندگاری بیشتر در صفحات اینستاگرام


پیشنهاد نئولایز:آنالیز استوری اینستاگرام :‌ چگونه استوری های پیجمان را تحلیل کنیم؟
هایلایت به شما این امکان را می‌دهد که پس از گذشت مدت زمان 24 ساعت از زمان پست شدن استوری، آن را در اینستاگرام خود نگه‌داری کنید تا هم برای فالوورها و هم برای شما امکان دسترسی به آن وجود داشته باشد.
استوری هایلایت ها می تواند برای همیشه باقی بماند و شما می توانید به مرور زمان مرتب سازی و ویرایش آنها را ادامه دهید! برای مثال از یک برند لوازم جانبی بیاموزید. برای نمایش سه محصول اصلی از محصولات خود می توانید از هایلایت ها استفاده می کنید: عینک آفتابی ، ساعت و کوله پشتی. به عنوان یک کاربر ، شما بلافاصله عنوان برند محصول را مشاهده و سپس به بررسی محصول شما را ترغیب می کند.

زیبایی شناسی فید عنوان شاخصه ای برای استراتژي در اینستاگرام استفاده کنید.

یکی از سخت ترین قسمت های تدوین استراتژی در اینستاگرام ، استحکام بخشیدن به زیبایی شناسی مطالب و ظاهر کل فید شما است. به مانند طراحی گرافیکی که برای صفحه اول خود برای جذب بیشتر مخاطب در نظر می گیرید. هدف صفحه اینستاگرام شما جلب بازدیدکنندگان برای ماندن،ترغیب آنها به چیست؟ حواب یک عبارت است:کلیک عبارتهای “مشاهده کنید” است. تشخیص اینکه چگونه همه عکسهای شخصی شما در کنار یکدیگر خوب به نظر می رسند ، مهم است. اما اگر طراح نیستید ، چگونه می توانید مطمئن شوید که عکس های شما در فید کلی شما قرار می گیرد؟

رنگ شناسی در جذب مخاطب موثر استاستراتژي در اینستاگرام


 محتوا پست اینستاگرام کلید طلایی جذب مخاطب
چسبیدن به یک پالت رنگی ثابت در فید شما مهم است.زیرا به همه رنگ ها کمک می کند تا یکپارچه با هم جمع شوند و فید شما را هماهنگ و مرتبط کند.
ادغام رنگ های برند شما در پست هاساده ترین راه برای ساختن یک تم اینستاگرام با ظاهر مداوم است.

ترکیب رنگها و تاثیر آت در جذب مخاطب استراتژی در اینستاگرام

در حالی که یک صفحه ، موضوعی سیاه و سفید را حفظ می کند ، اما هنوز هم قسمت های رنگی برند را در فید خود کمابیش حفط می کند و ادغام می کند: و یا صفحه اینستاگرامی دیگری سبک فید خود را در هر سطر می چرخاند. به این معنی که محتوا در فید در “بلوک” ردیف ها ارائه می شود.که با استفاده از، یک ابزار طراحی گرافیکی آنلاین ، تصمیم می گیرد که پالت رنگی خود را در هر فید در هر سطر بچرخاند.
منطقی است که قبل از ارسال فید را از پیش نمایش دهید تا مطمئن شوید که تصاویر به خوبی در کنار هم قرار گرفته اند. برای فاصله گرفتن نوع محتوا و چرخش محتواها را در مرحله بعد برنامه ریزی استراتژی اینستاگرام شما سوق می دهد: ایجاد یک برنامه برای تولید محتوا.

استراتژی در اینستاگرام خود را با ارائه تقویم محتوا کامل کنید


 چگونه مخاطب هدف خود را در اینستاگرام پیدا کنیم؟
در حالی که شبکه های اجتماعی شما را ملزم به سریع ، واکنش پذیر و همیشه اکتیو بودن می کنند ، برنامه ریزی برای داشتن محتوا امری است فراموش نشدنی. با این وجود طبق گزارش اینستاگرام ترندز و بنچ مارک اینستاگرام، فقط 43٪ از بازاریابان دارای یک برنامه محتوا 2 هفته ای هستند ، با شرح های از پیش نوشته شده ، تصاویر آماده ارسال و هشتگ های پیش از تحقیق شده.

داده پردازی مخاطب شناسی برای تولید محتوا در استراتژی اینستاگرام

هنگام تولید محتوا برای صفحه تان، بایستی از داده های خود درباره مخاطب کمک بگیرید. داده پردازی درباره مخاطب به شما کمک می کند تا از چه محتوایی استفاده کنید. از فیلم بیشتر استفاده کنید با صفحات شخصی تان را تغییر دهید.و یا کدام نوع محتوا بیشترین جذابیت و نتایح بهتری را به شما می دهد.برنامه ریزی مطالب از پیش به شما کمک می کند که نه تنها با برنامه مشخص شده انتشارتان، بلکه با موضوع خود هماهنگ باشید.

استراتژی چرخش پست ها در اینستاگرام

با نگاهی به صفحاتی که دارای فالوورهای بیشمار هستند به شما پیشنهاد می کنیم.ابتدا محتوای خود را به صورت دسته بندی قرار دهید و سپس هنگام انتشار ، به سادگی آنها را بچرخانید. “عکسهای سلفی ، تصاویر لباس ، عکسهای محصول… این یک چرخش است به عنوان مثال ، اگر من سلفی ارسال می کنم ، نمی خواهم بلافاصله پس از آن سلفی ارسال کنم. بنابراین ، من یک سلفی خواهم گذاشت ، یک عکس محصول ، یک عکس از لباس ، یک فیلم ارسال می کنم و من این کار را ادامه خواهم داد. ”

سخنان پایانی در مورد استراتژی اینستاگرام در بازاریابی اینترنتی

11 فیلم و سریال که هر بازاریاب شبکه های اجتماعی باید مشاهده کند
در نهایت ما لیستی از کارهایی که شما باید در صفحات اینستاگرامی خود به عنوان استراتژی خودتان در صفحات ایسنتا ایجاد کنید برایتان فراهم کرده ایم. فراموش نکنید ادامه فعالیت در ایستاگرام بستگی به سعی و تلاش شما دارد.
ارزیابی عملکردی شما از محتوای ارایه شده برای اینکه به یک نکته برسید. آیا استراتژی بازاریابی اینستاگرام شما موفق بوده است یا نه ضروی است؟‌به طور متوسط هر روز چند نفر بازدید دارید؟‌نرخ بازخورد شما چقدر است؟‌بهترین زمان انتشار برای پست های شما در چه ساعاتی از روز است؟‌بهترین هشتگهای به کار برده شده از سوی شما کدام است؟ برای اینکه بتوانید استراتژی اینستاگرام خود را با گذشت زمان تغییر دهید ، باید قالب های محتوا ، زمان انتشار و هشتگ های خود را مرتب آزمایش کنید.

نظر شما :