چگونه فالوورهای فیک و غیرفعال اینستاگرام را حذف کنید؟

چگونه فالوورهای فیک و غیرفعال اینستاگرام را حذف کنید؟

نویسنده :صفایی
به‌روز رسانی :۲۷ اسفند ۱۳۹۹
رسانه های اجتماعی از جمله اینستاگرام قدرت بالایی در جذب مخاطب برخوردار هستند به طوری که این شبکه با رشد فراگیر خود حدودا 1 میلیارد کاربر فعال ماهانه (از ژوئن 2018) دارد. اینستاگرام کار خود را به عنوان یک برنامه اشتراک گذاری عکس آغاز کرد ، و هم اکنون به یک پلتفرم بزرگ تجاری تبدیل شده است.آنچه در ابتدا فقط یک برنامه اشتراک عکس بود ، در کمتر از هفت سال به یکی از برترین پلتفرمهای رسانه های اجتماعی تبدیل شده است. میلیون ها کارآفرین از قدرت فروش در این پلتفرم بهره می برند ، از ارائه دهندگان خدمات گرفته تا سازمان های غیرانتفاعی گرفته و صاحبان مشاغل تجارت الکترونیکی.

پیشنهاد نئولایز:بازاریابی در اینستاگرام: یک راهنمای عملی ۶ قدمی
ممکن است از خود بپرسید: مردم چگونه در اینستاگرام درآمد کسب می کنند؟ آیا من نیز می توانم از پیج خود درآمدی کسب کنم؟ جواب در دو کلمه خلاصه می شود :بازاریابی اینفلوئنسرها.
تحقیقات صورت گرفته بر روی شبکه های اجتماعی  نشان داد که "... تقریباً 40٪ کاربران شبکه های اجتماعی خرید خود را از طریق اینفلوئنسر ها و بازاریابی اینترنتی انجام می دهند." 
امروزه اگر بخواهید در تجارت الکترونیک حرفی برای گفتن داشته باشید فالوورها جز لاینفک شما باید به حساب آیند.حال انتخاب فالوورهای واقعی یا رباتهای فالوورنما به دست شماست؟ شاید در نگاه اول خرید فالوور راهی  آسان با بازدهی سریع و وسوسه انگیر باشد ولی بعد از گذشت زمان این فالوورها به عنوان سمی برای پیج شما در دیجیتال مارکتینگ محسوب می شوند.
 عامل فریب دهنده برای رسیدن به موفقیت در بازاریابی اینترنتی رباتهای فالوورنما هستند. مشکل از جایی شروع می شود که فالوورهایی به ظاهر شیک  شما را به بیراهه می کشانند. و این می توانند به موفقیت شما در زمینه بازاریابی خلل وارد کنند. شما برای موفقیت پیجتان در اینستاگرامتان باید آن را فعال و پویا نگه دارید که اینکار جز با فالوور واقعی امکان پذیر نیست نه با فالوورهای خیالی.
اگر در گذشته فالوور خریده باشید - یا فالوورهای غیرفعال فراوانی را در اینستاگرام انتخاب کرده باشید ، راهنمایی هستیم برای شما در انتخاب صحیح. این پست می تواند جواب این پاسخهای شما را بدهد:
 • چرا فالوورهای فیک و غیرفعال در اینستاگرام برای کسب و کارهای آنلاین مضرند؟ 
 • چگونه فالوورهای فیک و غیرفعال خود را در اینستاگرام پیدا کنیم ؟
 • چگونه از وجود فالوورهای فیک خلاص شویم ؟
 • حذف فالوورهای فیک با یک برنامه اینستاگرام
با خواندن این پست متوجه خواهید شد که چه کاری باید انجام دهید تا مطمئن شوید اکانت شما دقیقاً همان چیزی است که مورد توجه صاحبان شرکتهای بزرگ در بازاریابی اینترنتی است.

فالوور فیک کیست؟

در اینستاگرام ، فالوورهای فیک به شخصیتهای دروغینی گفته می شود که توسط رباتها ایجاد می شوند و توانایی ایجاد هزاران پیام تبلیغاتی را به دیگران دارند. ویژگی این فالوورها نداشتن تعامل با پستهاست. به طور کلی ، این اکانت ها توسط رباتها ایجاد شده اند تا بتوانند پیام‌ها و نظرات کاربران را ارسال کنند.نامهایی که از طریق این رباتهای فالوور نما انتخاب می شوند نامهایی هستند که معنی خاصی را در بر ندارند مثلا FFF13945689

فعالیت فالوورهای جعلی:

با نگاهی به پروفایل این فالوورهای فیک می توان به این نکات رسید:
 • پایین بودن تعداد فالوورها (follower)
 • بالا بودن فالوورشوندگان(following)
 • محتوای آنها دارای  معمولاً بی کیفیت است  و مشخص است از پیجهای دیگر سرقت شده است 
 • پایین بودن نرخ تعامل: لایک یا نظر بسیار کمی دارند.
با مشاهده به پیج آنها چرخش ناگهانی در پستها را مشاهده می کنید از تصاویر معمولی گرفته تا  پستهای تبلیغاتی 
با توجه به مطالب گفته شده جذب مخاطبان کار آسانی نیست اما امخاطبان زمانی به سمت شما و کسب‌وکارتان می‌آیند که از سوی شما سیگنالهای مثبتی را دریافت کنند.مثلا می تواند از یک تخفیف کوچک شروع شود تا برنده شدن در مسابقات و دریافت ویدیوهای رایگان و با کیفیت.  
چرا فالوورهای جعلی در کسب و کارهای آنلاین مضر به شمار می آیند؟

چرا فالوورهای جعلی در کسب و کارهای آنلاین مضر به شمار می آیند؟

بازاریابی اینترنتی
پیشنهاد نئولایز:نانو اینفلوئنسر مارکتینگ، تجارب من در افزایش دنبال‌کنندگان فعّال
فالوورهای جعلی واقعاً چه ضرری دارند؟ برای شرکتهای آنلاینی که در بازاریابی اینفلونسرها سرمایه گذاری می کنند چه تفاوتی می کند فالوور واقعی باشند یا جعلی؟پاسخ ارایه شده ممکن است شما را شگفت زده کند.
 براساس گزارشی که از سوی یک شرکت بین المللی امنیت سایبری(cybersecurity) درسال2019  منتشر شد در حدود 6.9 میلیارد پوند (8.5 میلیارد دلار) برای بازاریابی اینفلونسرها در سراسر جهان هزینه شده است. در این گزارش به صراحت گفته شده است  که 15٪ از مخاطبینی که پیجها را  مشاهده کرده اند فالوورهای فیک و ربات نماها بوده اند. به این معنی است که بودجه بیش از 1 میلیارد پوند (1.2 میلیارد دلار)  از شرکتهای تجاری به دلیل فالوورهای فیک از بین رفته است. 
به دو نکته توجه کنید:
 • اگر صاحبان کسب و کارهای آنلاین متوجه شوند که فالوورهای جعلی دارید (یا تاکنون داشته اید) ، دیگر علاقه ای به فعالیت با شما نخواهند داشت. 
 • عاملی که باعث از بین رفتن محبوبیت  شما در بین مخاطبینتان می شود رباتهای فالوور نما هستند و آنها به عنوان سدی در برابر موفقیت شما  در دیجیتال مارکتینگ محسوب می شوند.

چه تعداد از فالوورها دراینستاگرام واقعی هستند؟

بازاریابی اینترنتی
پیشنهاد نئولایز:11 فیلم و سریال که هر بازاریاب شبکه‌های اجتماعی باید تماشا کند
چه تعداد فالوور فیک و جعلی در اینستاگرام وجود دارد؟
 یافتن پاسخ قطعی دشوار است . اما شرکتهای برتر امنیت سایبری(cybersecurity) می گویند احتمالاً حدود 100 میلیون اکانت جعلی وجود دارد که در پخش هرزنامه ها (در شبکه های اجتماعی-وب سایت ها و ایمیلها) فعالیت می کنند. 
در نظر بگیرید که اینستاگرام هر ماه حدود 1 میلیارد کاربر فعال دارد یعنی حدود 10٪ از اکانتهای فعال برای توزیع اسپمهای تبلیغاتی مورد استفاده قرار می گیرد . 
توجه داشته باشید در دیجیتال مارکتینگ بیشترین تمرکز فعالان در این عرصه بر روی فالوورهای واقعی قرار دارد. به طوری که حدود ۱۰.۷ درصد از بازدیدهای مخاطبان از سایت‌های دیجیتال مارکتینگ(بازاریابی اینترنتی) توسط اینستاگرام است. و صاحبان برندهای تجاری حدود ۶۹ % بودجه خود بر روی اینفلونسر مارکتینگ قرار می دهند.
در حال حاضر اینستاگرام یک گزینه محبوب بازاریابی است؛ بنابراین بهترین زمان برای برقراری ارتباط با مخاطبان و درگیر کردن مخاطبان استفاده از  ‌اینستاگرام است.

چگونگی حذف فالوورهای جعلی 

قبل از اینکه توضیح دهیم چگونه می توانیم فالوورهای جعلی را پیدا کنیم و از شر آن خلاص شویم، بهتر است مطمئن شویم  کاری انجام نمی دهیم باعث جذب اکانت های هرزنامه جدید  نشود.

قانون 1: خریداری فالوورها ممنوع

اما سریعترین مسیر برای بدست آوردن فالوورهای فیک با کیفیت پایین پرداخت هزنیه های اندک است.به خرید فالوور فکر نکنید- و این توهم را نداشته باشید که شما قادر خواهید بودفعالیتهای فالوورهای خریداری شده خود را هدایت کنید. آن‌ها تنها می‌توانند باعث بروز مشکلاتی برای شما شوند.
افزایش فالوورها
پیشنهاد نئولایز:چگونه فالوور اینستاگرام خود را از صفر به ۱۰۰۰ برسانیم؟

قانون ۲: یک اکانت موجود را نخرید

 با وجود این که در تضاد با قوانین اینستاگرام است، سایتهایی وجود دارند که به شما  پیشنهاد فروش حساب‌های تثبیت‌شده با فالوورهای معین را  می‌دهند.به نظر خوب می رسد؟
خب، متاسفانه، این یک پیشنهاد خیلی خوب است ولی در واقع هیچ فرصتی برای تشخیص رباتهای فالوور نما از فالوورهای واقعی وجود ندارد. ترفندی است برای فریب شما در خرید فالوروهای فیک.

قانون ۳: پیشنهادها یا نظرات را نخرید.

 شما تعداد زیادی فالوورها دارید اما تعاملات پیج شما بسیار کم است و  می‌تواند آژیر قرمز برای صاحبان کسب و کار آنلاین باشد که به شما مراجعه نکنند و در یک کلام از دست دادن فرصتهای بیشمار. آیا خرید کامنتها و لایکها پیشنهادی معقول است؟ خیر
دلایل بیشماری وجود دارد که این یک ایده بد است  حداقل به دو دلیل:
دلیل اول: نظراتی که به دست می‌آورید، اغلب کاملاً بی‌ربط هستند. 
دلیل دوم:مهمترین دلیل این است که همه ما خرید و خواندن نظرات افراد مقابل خود را دوست داریم. دوست داریم با هم در تجربیات خرید آنلاین شریک شویم و از کمی و کاستی ها محصول خریداری شده و تجربیات به دست آمده سخن بگوییم .دوست نداریم با جمع کثیری از رباتهای فالوورنما روبرو شویم که نظریاتی تک هجایی به ما ارایه دهند. نکته ای که بر اعتماد فالوروهای واقعی ما تاثیر می گذارد و باعث از دست رفتن اندوخته های ما می شود کامنتهای بی معنی و تک هجایی است.

چرا خرید فالوورهای غیرفعال و فیک فکر بدی است؟

چرا خرید فالوورهای غیرفعال و فیک فکر بدی است؟

 نرخ مشارکت و میزان تاثیر آن در جذب فالوور


پیشنهاد نئولایز:۴۳ آمار اینستاگرام سال ۲۰۱۹ که باید بدانید
بسیاری از مردم تعجب می کنند که داشتن چند عدد جعلی چه ضرری دارد ؟ در نگاه کلی این اعداد به شما کمک می کنند تا محبوب تر از قبل باشید. اما "فالوورهای دروغین" در بازاریابی هوشمند تبدیل به مشکلات بزرگی می شوند. برای افزایش نرخ مشارکت خود از چاله به سیاه چاله منتقل خواهید شد چرا که نرخ تعاملی را در فالوورهای فیک ملاحظه نخواهید کرد.
به این مثال توجه کنید:
اگر 500 فالوور داشته باشید 50 کامنت در مورد پست های خود دریافت می کنید-> 10٪ نرخ تعامل دارید.
اکنون 5000 فاوروهای خریداری شده اضافه کنید.اکانت شما در نگاه اول چشمگیرتر به نظر می رسد - اما این اکانت های جعلی قرار نیست با پستهای شما درگیر شوند - بنابراین همچنان همان 50 کامنت را خواهید داشت.مشکل اینجاست که با رباتهای فالوور نما اکنون میزان تعامل حدود 0.9٪ را نشان می دهد پس شما رشدی را با خرید فالوور مشاهده نمی کنید و این هشداری است برای شما.

 افزایش هرزنامه و اسپم ها 

آیا دوست دارید مخاطبینان تعداد زیادی کامنت غیر مرتبط تبلیغاتی و لینک های مخرب ببینید و اتفاقی ناخوشایند برای شما اتفاق بیفتد: “فرار کاربر از پیج شما”.
نکته دیگر افزایش کلاهبرداری های اینترنتی و سرقت هویت کاربران است که توسط این اسپمهای تبلیغاتی رخ می دهد. حتی اگر اهل کلاهبرداری نباشید - واقعاً آزار دهنده است.

 تشخیص فالوروها در دیجیتال مارکتینگ


پیشنهاد نئولایز:بازاریابی در اینستاگرام: یک راهنمای عملی ۶ قدمی
تیم های بازاریابی به خوبی می توانند تشخیص دهند که فالوورهای شما در چه سطحی قرار دارند؟ و اکانتی که شما از آن استفاده می کنید آیا قابلیت بازدهی سرمایه را دارد یا نه؟ شما نمی توانید به راحتی هویت فالوورها را تشخیص دهید ولی تیم های بازاریابی با نگاهی به لیست فالوورهای شما به سرعت این تفاوت را درک می کنند.
 شما می توانید با  ایمیل خود با شرکتهای تجاری در ارتباط باشید و برای آنها به عنوان یک بازاریاب موفق عمل کنید اما اگر فالوورهای شما مشکوک به نظر برسند ، هیچ یک از صاحبان صنایع و شرکتهای تجاری وقتی را برای شما تلف نمی کنند.

از شهرت خداحافظی کنید

 وقتی صحبت از پیجمان می شود ، تفاوت زیادی بین کشیدن حقیقت و فریب وجود دارد.  مثالی را برای روشن شدن بهتر موضوع بیان می کنیم:
همه ما برای به دست آوردن یک عکس در میان انبوهی از جمعیت برای افزایش فالوورها تلاش فراوان کرده ایم  ولی داشتن فالوورهای جعلی در بازاریابی اینترنتی فقط فریب دادن است. اگر گرفتار شوید برندهای تجاری مطمئناً شما را برای همکاری های بعدی در لیست سیاه قرار می دهد. 
 و مطمین باشید کلمات به سرعت از طریق شبکه‌های مجازی پخش می‌شوند.و می‌توانید شرط ببندید که رقبای شما به جمع کثیری از فالوورها به سرعت اطلاع رسانی می کنند که با فالوورهای جعلی دستگیر شده‌اید،  و از این خبرعقب نشینی نمی کنند .خبری که باعث از بین رفتن موفقیت و محبوبیت شما می شود به راحتی یک آب خوردن. 

بلاک اکانتان

اگر اینستاگرام فعالیت‌های فالوورهای شما را مشکوک تشخیص دهد(با افزایش فالوورهایتان به طور غیر منطقی در یک بازده زمانی کوتاه مدت)دیگر نمی‌توانید از بلاک شدن پیجتان جلوگیری کنید.

نحوه حذف فالوورهای اینستاگرام

آماده خلاص شدن از فالوورهای جعلی هستید؟اگر می خواهید برای همکاری های احتمالی خود تا آنجا که ممکن است جذاب  عمل کنید ، حذف فالوورهای خود کاملاً ضروری است.برنامه های فراوانی وجود دارد که به شما کمک می کند فالوورهای جعلی اینستاگرام را حذف کنید - اما مهم است که از هر برنامه و سایتی که استفاده می کنید فقط به عنوان یک راهنمای تقریبی استفاده شود.چرا؟
بهرحال ، حذف فالوورهای فیک(سایه) کاری است که برای شما وقتگیر است.بنابراین اطمینان حاصل کنید که آن را به طور کامل و ایمن انجام می دهید. نبرد بین اکانت های رباتی و ابزارهای تشخیص بسیار سخت و نفسگیر است - و تا زمانی که خودتان مایل به انجام این کار نباشید، هرگز کاملاً مطمئن نخواهید بود که موفق شده اید از فعالیت اسپم های مزاحم خلاص شوید.

حتماً از قوانین اینستاگرام پیروی کنید

هنگامی که از برنامه های شخص ثالث در کنار اینستاگرام استفاده می کنید ، باید از قوانینی که تحت این قانون هستند نیز آگاه باشید - زیرا اگر از برنامه ای استفاده می کنید که این قوانین را نقض کند ، می توانند شما را بلاک کنند.

چگونه برای همیشه از فالوروهای ارواح / جعلی در اینستاگرام خلاص شویم؟

بهترین راه برای آنفالو کردن فالوورهای جعلی این است که از طریق لیست فالوورهای خود اقدام کنید که به شما صدرصد اطمینان می دهد که پروفایل شما کاملا پاک شده‌است.
گام ۱: یک قلم و کاغذ بردارید و فالوورهای خود را یادداشت کنید. و سعی کنید طریقه فالوو کردن آن را نیز ذکر کنید.

پیشنهاد نئولایز:چهار نکته طلایی برای تولید محتوای باکیفیّت اینستاگرام
گام۲: تشخیص فالوورهای فیک: پروفایل کسانی را که با آن‌ها آشنا نیستید چک کنید و آنها را حذف کنید. نکات کلیدی را در نظر بگیرید:
 • نام‌های اینستاگرامی که معنی پیدا نمی‌کنند و یا شامل تعداد زیادی از اعداد هستند.
 • اکانت هایی با میزان مشارکت پایین اما تعداد بالا.
 • محتوای با کیفیت نامناسب - یا محتوایی که به نظر می‌رسد ناگهان تبدیل به محتوای اسپم شده‌است.
 • عدم تمایل به تعامل داشتن در پست ها
گام ۳: حذف فالوورهای فیک: خاطر داشته باشید، بر کمیت فالوورها تکیه نکنید بلکه این کیفیت است که برای شما مهم باشد. برای حذف فالوورهای فیک دو راه وجود دارد:
 • ‌مستقیما از لیست فالوروهای خودحذف می‌کنید، دکمه "حذف" را بزنید با یک پنجره پاپ آپ مواجه خواهید شد و سپس فالوور مورد نظر شما حذف می شود.
 • به بخش پروفایل (Profile) اکانت اینستاگرام خود مراجعه کنید. با استفاده از آیکون آدمک موجود در بخش زیرین و سمت راست صفحه می‌توانید وارد بخش پروفایل شوید.حال باید گزینه با عنوان Followers موجود را لمس کنید. با لمس این گزینه لیست فالوورهای اکانت اینستاگرام شما نمایش داده می‌شود.به منظور حذف فالوور اینستاگرام اکنون کافیست آیکون سه نقطه موجود در کنار نام هر یک از اکانت‌های مد نظرتان را لمس کنید. سپس مانند عکس فوق با یک پنجره پاپ آپ مواجه می‌شوید.گزینه Remove follower را لمس کنید تا اکانت انتخاب شده از لیست فالوورهای اینستاگرام‌تان حذف شود.

چه زمانی طول می‌کشد تا فالوورهای فیک از اینستاگرام حذف شوند؟

پیچ اینستاگرام
صفر تا صد تبدیل یک پیج معمولی اینستاگرام به یک پیج عالی ؟
ممکن است متوجه شوید که چند روز طول می‌کشد تا تمام فالوورهای فیک خود را از اینستاگرام حذف کنید . اما اقدامی است که دارای ارزش است.در حقیقت، هر بار که ضربه می‌زنید، صدای یک صندوق پول نقد را در ذهنتان تصور کنید - چون با کار کردن در زمینه و خلاص شدن از شر اسپم های مزاحم در پیجتان، شما در حال تبدیل شدن به یک اینفلوینسر  موفق هستید.شما می توانید هر هفته یک فالوور جدید را حذف کنید. از آنجا که فالوورهای شما به ترتیب زمانی فهرست شده‌اند، انجام این کار نسبتا آسانی است.
وقتی نوبت به فالوروهای خودتان رسید، باید از خودتان بپرسید - آیا این اکانت به کسی تعلق دارد که به پیج اینستاگرام من اعتباری را اضافه می‌کند یا نه ؟بنابراین اجازه ندهید که فالوورهای جعلی شانس شما را برای تبدیل شدنتان به یک اینفلونسر مارکتینگ خوب خراب کنند.نظر شما :