دموگرافی (جمعیت شناسی)‌ فالوورها در اینستاگرام

دموگرافی (جمعیت شناسی)‌ فالوورها در اینستاگرام

نویسنده :صفایی
به‌روز رسانی :۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
اینستاگرام شبکه اجتماعی به اشتراک گذاری عکس و فیلم کوتاه است.این پلتفرم ، با داشتن 1 میلیارد نفر در هر ماه از اینستاگرام (در مقایسه با 800 میلیون نفر در سال 2018) ، همچنان به رشد پایگاه کاربران خود ادامه می دهد.به روزرسانی اینستاگرام در 19 اکتبر 2018 - با راه اندازی چندین ویژگی جدید (مانند IGTV ،استوری ها(Stories)  ، Live و گالری ها) توانسته ثابت کند چرا ایسنتاگرام یکی از قدرتمندترین شبکه های اجتماعی است ، به نسبت اسنپچت(Snapchat ) در پیام رسانی سریع و  اشتراک گذاری عکس. 

دموگرافی کاربران اینستاگرام

اینستاگرام در فرهنگ عامه قرن بیست و یکم ، اصطلاحات جدیدی را وارد فضای مجازی کرد همچون فالوور- اینفلوئنسرها و....اینستاگرام ، به یک پلت فرم مهم بازاریابی تبدیل شده است. آمار زیادی در اینستاگرام وجود دارد - برخی از آنها به شدت در حال نوسان هستند. ما در زیر بخشی از آنها را ارایه کرده ایم. مثلا چه گروههایی از اینستاگرام استفاده می کند؟ موفق ترین برندها در بازاریابی اینترنتی کدامند؟ و بیشترین فالوورهای ایسنتاگرام در چه رده سنی هستند؟  و یا چه صنایعی در این پلتفرم سرمایه گذاری می کنند و .......

کاربران فعال(روزانه/ ماهانه)

اینستاگرام ماهانه 1 میلیارد کاربر فعال داردو روزانه 500 میلیون کاربر فعال دارد. 
نام اپلیکیشنتعداد اعضای ماهیانه ( billions)
فیس بوک(Facebook)2.7
یوتوبYouTube2
 واتساپWhatsApp2
فیش بوک منیجرFacebook Messenger1.3
وی چتWeChat1.21
اینستاگرامInstagram1.16*
تیک توکوTikTok0.79

میانگین سنی و جنسیت کاربر اینستاگرام

 بر اساس مطالعات صورت گرفته ، اینستاگرام محبوب ترین برنامه در بین جوانان 18 تا 24 ساله است واسنپ چت Snapchat رقیب در ثانیه دوم قرار دارد.
  • 75 درصد افراد 18 تا 24 ساله حساب فعال اینستاگرام دارند
  • 57٪ از افراد 25-30 ساله حساب های فعال اینستاگرام دارند
  • 47٪ از افراد 30-49 ساله حسابهای فعال اینستاگرام دارند
  • 23٪ از افراد 50-64 ساله حسابهای فعال اینستاگرام دارند
  • 8٪ از افراد بالای 65 سال دارای حسابهای فعال Instagram هستند
کاربرانزنمرد
سن51%49.1%
13-177.1%3.6%3.5%
18-2429.6%13.9%15.7%
25-3433.1%16.5%16.6%
35-4415.9%8.6%7.3%
45-548.3%4.8%3.5%
55-643.8%2.3%1.5%
65+2.3%1.3%1%

میانگین زمان صرف شده در اینستاگرام

طبق تحقیقات  ، کاربران به طور متوسط 28 دقیقه در روز در اینستاگرام می گذرانند. این مقدار می تواند به کاربران زیر 25 سال تقسیم شود ، 32 دقیقه در روز و کاربران 25 ساله و بیشتر با 24 دقیقه در روز برنامه (به طور متوسط) صرف کنند.انتشار  استوری های اینستاگرام(Instagram Stories) در سال 2016 ، با ویژگی هایی مانند Boomerang و تگ ها نیز به افزایش زمان حضور کاربران در اینستاگرام کمک کرده است.
سن کاربرانزمان صرف شده با اینستاگرام
18-2467%
25-3460%
35-4449%
45-5443%
55+31%

کاربران اینستاگرام در مناطق شهریند یا روستایی؟

جدیدترین آمار حاصل از تحقیقات نشان می دهد که کاربران روستایی که از این اینستاگرام استفاده می کنند در حال افزایش هستند.در سال 2015 ،  تنها 18 درصد از کسانی که در مناطق روستایی زندگی می کنند از کاربران اینستاگرام هستند. و در سال 2018 نشان می دهد که از کسانی که در مناطق روستایی زندگی می کنند ، 25٪ اکنون کاربران اینستاگرام هستند. گزارشها نشان می دهد که اینستاگرام هنوز مورد پسند ساکنان شهر است ، به طوری که 42٪ از پاسخ دهندگان شهری از اینستاگرام استفاده می کنند و به دنبال آن 34٪ از پاسخ دهندگان حومه از این برنامه استفاده می کنند.

کدام محتواها را کاربران مشاهده می کنند؟

پستهای ارایه شده می تواند در قالبهای متنوعی همچون (پستهای تبلیغاتی و برندها) - وپدیوها و عکسهای اینفلوئنسری و کلیپ ها را شامل شود.
نوع محتوا(Content type)
(درصد کاربران)Percentage of users
عکسهای تبلیغاتی(Photos from brands)68%
محتوا(User content)
67%
ویدیو برندها(Videos from brands)
66%
عکسهای اینفلوئنسری(Influencer photos) 
63%
کلیپ ها(Celebrity videos)
62%
ویدیو اینفلوئنسری(Influencer videos)
62%
ویدیو جشنها(Celebrity videos)
61%

اشتراک گذاری محتواها

بر اساس تحقیقات صورت گرفته ویدیوهای خنده دار بیشترین درصد به اشتراک گذاری در اینستاگرام را در اختیار دارند و کمترین آن مربوط به پستهای تبلیغاتی است.
InstagramFacebookTikTok
ویدیوهای تفریحی(Funny videos)
42%36%48%
اخبار شخصی(Personal news)
43%40%47%
پستهای اینفلونسرها(Influencer posts)
16%13%24%
پستهای تجاری(Brand posts)
14%11%21%

تعاملات کاربران با برندهای تجاری

پیش بینی می شود که 71٪ از کسب و کارها اکانت تجاری دارند.و83٪ در کاربران اینستاگرام  به این موضوع اذعان دارند که محصولات جدید برندها را از طریق اینستاگرام بدست می آورند. در تحقیقات صورت گرفته بیان شد که بیشترین کاربرد اینستاگرام در صنعت مد رتبه نخست و حوزه اقتصاد رتبه دوم  را در اختیار دارد.

صنعت(Industry)
نرخ تعاملات
مدFashion24.7%
اقتصادEcommerce20.3%
 زیبایی Beauty11.1%
Auto9.4%
Retail9.2%
الکترونیکElectronics5%
سرویسها Services4.1%
کالاهای ورزشیSporting Goods3.7%
غیرهOthers12.4%

آنالیز فالوورهای اینستاگرام با اینسایت(insight)

یک ضرب المثل قدیمی رومی می گوید مخاطبان خود را بشناسید. ، بازاریاب های شبکه های اجتماعی باید این توصیه ها را در دل داشته باشند.
اینستاگرام به مهمترین شبکه ی اجتماعی در جهان تبدیل شده است ،با این حال ، شما به ندرت با فالوورهای اینستاگرام خود به صورت حضوری ملاقات می کنید و نمی توانید دامنه سنی ، جنسیت یا ملیت آنها را تشخیص دهید.
با این وجود ، شما هنوز هم می توانید دموگرافی فالوورهای خود را در پیج اینستاگرام آنالیز کنید و از آنالیزها استفاده کنید تا استراتژی رسانه های اجتماعی خود را بر این اساس طراحی کنید ، ریج های (reach) خود را افزایش دهید و به بازدیدکنندگان بالقوه اجازه دهید محصولات جدید شما را به راحتی پیدا کنند.
دموگرافی فالوورهای اینستاگرام برای کاربران اینستاگرام با  اکانت تجاری(Accounts Business) یا کاربرانی که صفحه Facebook به حساب خود متصل هستند (بدون تغییر به حساب Business) در دسترس است می توانید به  آنالیز پیجتان با ابزار اینسایت (Instagram Insights)دسترسی داشته باشید.
جمعیت شناسی فالوورها در اینستاگرام
پس از وارد شدن به حساب تجاری خود ، به منوی گوشه سمت راست بالای نمایه خود بروید و بر روی "Insights"کلیک کنید. اطلاعات جمعیتی فالوورهای اینستاگرام خود را در بخش (audiance)" مشاهده خواهید کرد.
جمعیت شناسی فالوورها در اینستاگرام

علاوه بر  تعداد کلی فالوورها ، همچنین خواهید دید که در هفته گذشته چه تعداد کاربر پروفایل شما را دنبال کرده اند و چه تعداد نکرده اند مثلا در هفت روز گذشته  ۹ نفر دنبال کننده داشته اید و سه نفر شما را آنفالو کرده اند.

مخاطبان (Audiance) در اینسایت(insight)

جمعیت شناسی فالوورها در اینستاگرام


مخاطبان شما چه کسانی هستند؟ ممکن است شما یک جمعیت دموکراتیک ایده آل از دنبال کنندگان داشته باشید. اما آیا این با افرادی که پست های اینستاگرام شما را می بینند و با آنها تعامل دارند همسو است؟ خوشبختانه ، بخشی در اینسایت اینستاگرام قرار داده شده که داده های آماری درباره کاربران ارایه می دهد.
 قبل از اینکه عملکرد محتوای شما را در اینستاگرام بررسی کنید ، باید اطلاعات بیشتری در مورد مخاطبان خود کسب کنید. با آنالیز مخاطبان خود در  پیج  اینستاگرام ، از جزئیات مهمی مانند مخاطب آنلاین بودن ، محل زندگی ، سن مخاطبینتان و تعاملاتی که در پیج شما انجام می دهند مطلع خواهید شد. این بدان معناست که شما در آینده می توانید استراتژی متناسبی برای پیج خود تنظیم کنید. بیایید با تجزیه و تحلیل اطلاعات جمعیتی مخاطبان خود در زیر مخاطب شروع کنیم:
تعداد فالوورها در یک بازده زمانی مشخص (کاهش یا افزایش)


اولین چیزی که می خواهید نظارت و ردیابی کنید رشد فالوورهایتان در یک مقطع زمانی است.اگر هدف رشد حساب کاربری شماست ، قطعاً می خواهید نگاهی بیندازید به تعداد فالوورهای خود در یک زمان مشخص 
همچنین بهتر است هرگونه افزایش یا جهش در تعداد فالوئرهای خود را کنترل کنید تا ببینید آیا مربوط به محتوایی است که پست کرده اید یا تغییر در استراتژی اینستاگرام شما.

پراکندگی موقعیت مکانی فالوورها(top location)

جمعیت شناسی فالوورها در اینستاگرام
اگرچه ممکن است تصور کاملی از محل استقرار مخاطبان خود داشته باشید ،  اینسایت اینستاگرام واقعاً به شما کمک می کند تا مکان آنها را رصد کنید . چند درصد از دنبال کنندگان خود در شهرهای مختلف جهان!
اگر در مناطق مختلف زمانی برای ارسال زمان مناسب برای ارسال پیام ارسال کنید ، این می تواند بسیار مفید باشد. یا اگر مشاهده کردید که بخش قابل توجهی از مخاطبان شما در کشورهای  دیگر زندگی می کنند ، و درباره  ارایه محتواها تجدید نظر کنید.
نکته مفید دیگر هنگام کار با اینفلوئنسرها یا همکاری با یک برند این است که ببینید اکثر مخاطبان کجا مستقر هستند.اگر مکان های مخاطب  شما متنوع باشد ، ممکن است فرصت خوبی برای دستیابی به مخاطبان جدید در یک بازار یابی جدید!

جمعیت شناسی فالوورها در اینستاگرام

پراکندگی  فالوورها بر اساس جنسیت و سن

توجه به معیارهای سنی و جنسی فالوورهایتان می تواند به شما کمک کند مطمئن شوید که به مخاطبین هدفتان دست پیدا کرده اید یا نه؟ 
به عنوان مثال ، اگر مخاطب جوان و جمعیتی کمتری دارید ، می توانید بیشتر پست کنید یا تصاویر متحرک GIF را به اشتراک بگذارید.
اگر مخاطب شما  جوان است ، ممکن است بخواهید روی محتوایی تمرکز کنید که به طور خاص با آنها سازگار است مثلا فیلم ها و استوری ها
جمعیت شناسی فالوورها در اینستاگرام

فعالیت فالوورها را می توانید در فاصله های مختلف زمانی بسنجید

 بیشترین فعالیت مخاطبان شما در اینستاگرام در چه زمانی است و یا به عبارت دیگر فالوورهای شما در چه زمانی فعال هستند مساله ای حیانی است چرا که شما می توانید پست های خودتان را در ان زمان ارسال کنید و باعث افزایش تعاملات در پست شما می شود.
ه عنوان مثال ، اگر صبح روزهای آخر هفته می توانید به یک نتیجه مثبت برسید ، می توانید در این مدت ارسال پست بیشتر داشته باشید ، و در هفته کاری کمتر متناسب با رفتارهای مخاطب خود  پیج خود را به روز کنید.
اما اگر می خواهید زمان ارسال کاملاً حدس بزنید ، می توانید از آنالیز پیج نیولایز استفاده کنید. الگوریتم نپولایز با تجزیه و تحلیل داده های پست شما  ، بهترین زمان برای ارسال را تعیین می کند و سپس زمان های مناسب تقویم محتوای شما را برجسته می کند - تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که چه چیزی را ارسال کنید!نتیجه گیری

کنار هم قرار دادن اطلاعات دموگرافیک نکته ایی است برای اینکه که کدام فالوورها در چه سنی و در چه موفعیت مکانی از پیج شما دیدن می کنند.آیا می خواهید بدانید آیا فالوورهای شما روند افزایش دارند یا کاهشی؟ آیا در مورد فرصت های جدید برای افزایش فالوورهای خود استقبال می کنید؟
ما می توانیم گزارشات جامعی را از دموگرافی فالوورهای پیجتان در اختیارتان قرار دهیم. با ما همراه  باشید.
آنالیز فالوورها

منابع


نظر شما :