چگونه پیج اینستاگرام خود را آنالیز کنیم؟

چگونه پیج اینستاگرام خود را آنالیز کنیم؟

نویسنده :صفایی
به‌روز رسانی :۰۸ خرداد ۱۴۰۰
اگر می خواهید در اینستاگرام به موفقیت برسید بایستی گزارشهایی در اختیار داشته باشید که آنالیزی از رشد پیجتان ارایه دهد و تعاملات پستهایتان را رصد کنید.شما به عنوان ادمین های رسانه های اجتماعی بایستی کمپین ها یا استراتژی های اینستاگرام را با داده های آماریتان محک بزنید ، دوباره  طراحی  و برنامه ریزی کنید.
 نئولایز شش داده اینستاگرام و نحوه تهیه گزارش از عملکردپیجتان را به شما ارایه می دهد.

آنالیزتعاملات(Engagement )اینستاگرام 

نرخ تعاملات(Engagement )یکی از مهمترین جنبه های یک استراتژی مبارزات انتخاباتی موفق است. 
پیگیری نرخ تعاملات(Engagement ) در اینستاگرام به شما کمک می کند تا نحوه تعامل افراد با پست های برند شما را درک کنید. خواه عکس باشد و یا فیلم ، نرخ تعاملات(Engagement )اینستاگرام به دو فاکتور طبقه بندی می شود:
  • کنترل پستها و نحوه تعاملات با کاربران
  • ایجاد جامعه فالوورهای جدید
آنالیز اینستاگرام
کدوم محتوات جذاب تر بوده و عملکردت چه تاثیری روی پیجت داشته. با نئولایز میتونی چیزهایی ببینی که تا قبل از این نمیتونستی!
لایک ها در اینستاگرام
پیشنهاد نئولایز:افزایش لایک در اینستاگرام : ۳۰ ایده استراتژی و توصیّه

معیار آنالیز نرخ تعاملات :لایک ها(Likes):

 سریع ترین راهی که می توان پی برد کاربران محتوای شما را تایید می کنند و لذت می برند لایکهاست. در حالی که بسیاری از بازاریابان لایک ها(Likes) را یک معیار پوچ می دانند ، اما همچنان لازم است لایک ها(Likes)  را به عنوان بازوی محرک خود در آنالیز پستهای اینستاگرام خود در نظر بگیرید.

معیار آنالیز نرخ تعاملات :نظرات(Comments)

 چه تعداد کاربر  برای ارسال نظر (Comments) درباره تصویر یا ویدیوی شما قدم برداشتند؟ نظرات نشان دهنده تمایل کاربران به تعامل با پستهای  ، شروع مکالمه یا به اشتراک گذاری محتوای پیجتان از طریق منشنها(mentions) هستند. به یاد داشته باشید که تعداد نظرات(Comments) همیشه نشانه موفقیت نیست زیرا بازخورد منفی اغلب برای کسب و کارهای آنلاین تفاق می افتد. در عین حال ، نظرات(Comments) به شما این فرصت را می دهد تا یک تجربه ضعیف را به یک تجربه دلپذیر تبدیل کنید.

معیار آنالیز نرخ تعاملات :ذخیره:(Saves) 

ذخیره:(Saves) کل دفعاتی که کاربران پست های شما را ذخیره کرده اند. این بدان معنی است که محتوای شما به اندازه کافی در بین کاربران طنین انداز شده است که آنها می خواهند بعداً به آن بازگردند.
آنالیز اینستاگرام
پیشنهاد نئولایز:آنالیز استوری اینستاگرام :‌ چگونه استوری های پیجمان را تحلیل کنیم؟

معیار آنالیز نرخ تعاملات :پاسخ ها به استوری ها(Story replies):

 تعداد پیام های دریافتی از طریق گزینه ارسال پیام بر روی استوری های شما روش عالی برای شناسایی جذاب ترین مخاطب است زیرا آنها وقت می گدارند تا به چیزی که در استوری(story) شما مشاهده می کنند پاسخ دهند
نرخ تعامل (به ازای هر نمایش): پسندیدن ، نظرات ، ذخیره ها و پاسخ های داستان(story)  به عنوان درصدی از نمایش نرخ تعاملات است. این آنالیز به شما نشان می دهد که افراد چقدر با پیج  و پست های شما توانسته اند ارتباط برقرار کنند و به شما موفقیت خوبی در اینستاگرام می دهد.

آنالیز هشتگ اینستاگرام

بررسی عملکرد هشتگ ها در اینستاگرام برای دانستن نحوه تعامل کاربران همچون کلمات کلیدی است برای وب سایت ها.گزارش های اینستاگرام  به هشتگ های شما کمک می کند تا بین اینکه کدام یک از هشتگها بیشترین تعامل را داشته اند ، را بررسی نمایید. همچنین می توانید با این گزارشها از اافتادن در دام هشتگهای ربات نما نیز در امان باشید.

آنالیز اینستاگرام
با امکان رهگیری روزانه نئولایز میتونی توی یک نگاه مسیری که پیجت طی کرده ببینی و بفهمی کدوم عملکردت تاثیر بهتری روی پیجت داشته و اون رو با عملکرد رقبات مقایسه کنی! نئولایز میتونی چیزهایی ببینی که تا قبل از این نمیتونستی!

نیولایز هشتگ های اینستاگرام را به معیارهای خاصی تقسیم می کند تا درک بهتری از مشارکت کلی داشته باشد از جمله:

هشتگ های پرکاربرد: 

چند بار در یک بازه زمانی مشخص از هشتگ خاصی استفاده کرده اید؟ اگر نتوانسته اید هشنگهای مفیدی داشته باشید این داده ها به شما کمک می کند کمپین های هشتگ جدیدی در اینستاگرام ایجاد کنید. در این آنالیز به این نکته می رسیدکه دقیقاً چند بار از یک هشتگ در یک دوره زمانی مشخص استفاده کرده اید.  هشتگ های جدید را امتحان کنید تا ببینید کدام یک از محتوای شما را بیشتر در معرض دید قرار خواهد گرفت.
آنالیز اینستاگرام
پیشنهاد نئولایز:چگونه از هشتگ اینستاگرام برای گرفتن بهترین نتایج استفاده کنیم؟

هشتگ های برتر توسط Lifetime Engagements:

 گرچه لازم است بدانید از چه هشتگهاییبیشتر استفاده کرده اید ، اما مهم است که بدانید کدام هشتگ ها بیشترین جذابیت را دریافت کرده اند (لایک وکامنت ها). دانستن هشتگ های جذاب شما به شما امکان می دهد ببینید کدام هشتگ ها بیشترین ارتباط را با طرفداران و مشتریان شما دارند. 

هشتگهایی که به طور مکرر با آنها ذکر می شود: 

یک روش خارق العاده برای فهمیدن اینکه هشتگهایی که باید استفاده کنید این است که جستجو کنید و ببینید کدام یک از آنها از قبل با نام تجاری شما مرتبط هستند.

آنالیز فالوور اینستاگرام

رشد مخاطب همچنان یکی از مهمترین معیارها برای بازاریابان است. اگرچه تعداد فالوورها همه چیز نیست ، اما دیدن روندها یا الگوهای مخاطبان همچنان مفید است. رشد فالوورها شاخص کلیدی است که نشان می دهد پیج شما در بین  رسانه های اجتماعی  عملکرد خوبی دارد.
آنالیز اینستاگرام
کدوم محتوات جذاب تر بوده و عملکردت چه تاثیری روی پیجت داشته. با نئولایز میتونی چیزهایی ببینی که تا قبل از این نمیتونستی!
افزایش فالوورها
پیشنهاد نئولایز:چگونه فالوور اینستاگرام خود را از صفر به ۱۰۰۰ برسانیم؟

معیارهای آنالیز فالوورها 

  • رشد فالوورهای خالص: تعداد کل فالوورهای اینستاگرام طی یک بازه زمانی انتخاب شده.
  • ایجاد جامعه فالوورهای جدید: تعداد دنبال کنندگان بالقوه در چارچوب زمانی انتخابی شما. 

آنالیز محتوای اینستاگرام

اگر می خواهید بفهمید چه نوع عکس ها و فیلم ها بیشتر مورد توجه مخاطبان شما قرار دارد ، باید در آنالیز محتوای اینستاگرام خود جستجو کنید. وقتی نوع دقیق محتوای مورد علاقه مخاطبان خود را بدانید ، می توانید برای ایجاد جذابیت بیشتر به ایجاد تصاویر ، فیلم ها و هشتگ های مشابه ادامه دهید.

معیار آنالیز پست اینستاگرام:برترین پست ها

بدانید چه فیلم ها یا عکس های اینستاگرام بیشترین تعامل را برای شما ایجاد می کند. در مورد بهترین محتوای خود احساس خوبی داشته باشید و میزان عملکرد محتوای خود را در یک بازه زمانی مشخص پیگیری کنید.
آنالیز اینستاگرام
کدوم محتوات جذاب تر بوده و عملکردت چه تاثیری روی پیجت داشته. با نئولایز میتونی چیزهایی ببینی که تا قبل از این نمیتونستی!

پیشنهاد نئولایز:7 نکته جادویی برای نوشتن بهترین کپشن‌های اینستاگرام

معیار آنالیز پست اینستاگرام:اشتراک گذاری عکسها

 تعداد کل عکس های منتشر شده در پست های فید خود را در اینستاگرام پیگیری کنید. عکس های ارسالی را به دقت بررسی کنید تا مطمئن شوید محتوای ثابت خود را ارسال می کنید. اگر به اندازه کافی پست نگذارید ،ریج های بیشتر(reach) بیشتر و تعاملات را از دست می دهید.عملکرد استوری ها(Stories): 

آنالیز اینستاگرام
پیشنهاد نئولایز:پنج سنجهٔ کلیدی اینسایت های اینستاگرام، که در موردشان باید بدانید
استوری ها(story) اینستاگرام آنالیز معتبری برای پستهای شما به شمار می آیند ، مانند تعداد دفعاتی که افراد برای رفتن به جلو در استوری های شما جلو می روند ، یا برای اینکه نگاهی دوباره به محتوای جالب بیندازند ، آنها را لمس می کنند. 

تجزیه و تحلیل رقابتی اینستاگرام

اگر فضای رقابتی خود را در اینستاگرام درک نکنید ، به پیج خود لطمه می زنید. تجزیه و تحلیل رقابتی اینستاگرام داده هایی را در مورد رقبا به شما می دهد تا بتوانید به راحتی معیارهای خود را در مقایسه با خود مقایسه کرده و محک بزنید.بسیار مهم است که بدانید چگونه در صنعت خود در برابر رقبای خود قرار می گیرید. و به دست آوردن یک مزیت رقابتی در اینستاگرام می تواند به معنای تفاوت بین یک کمپین اجتماعی موفق یا بی روح باشد

نظر شما :