چگونه صفحه اینستاگرام خود را پروموت کنیم: ۱۳ راه کارساز

چگونه صفحه اینستاگرام خود را پروموت کنیم: ۱۳ راه کارساز

نویسنده :صفایی
به‌روز رسانی :۰۵ دی ۱۳۹۹

زمان آن رسیده است که درباره نحوهٔ پروموت صفحه اینستاگرام خود بازنگری کنید.

چرا الآن؟ چون رشد و تحولات سریع این پلتفرم به این معناست توسط رقابت تنگاتنگ برندها برای جذب فالوورهای بیشتر است.

تحلیل آنالیز صفحات اینستاگرام برای پروموت اینستاگرام به مخاطبان هدف تاثیرگذار است.

 تولید محتوایتان را افزایش دهید.

هیچ محدودیتی در محتوای اینستاگرامی که می‌توانید در صفحه‌تان منتشر کنید تا فید را پر کند، وجود ندارد.

عکس‌های مشتریان. مم‌ها (meme)، ویدئوهای کم‌ حجم. و استفاده از فیلم هایی که شما را در شناخت اینستاگرام کمک می کند.

برای اینکه بدانید چه محتوایی برای مخاطبانتان مناسب‌تر است، نیاز به آزمایش کردن دارید. این به معنای افزایش تولید محتوا و پست کردن با تداوم بیشتر است.

منتشر کردن حداقل یک پست در روز در اینستاگرام  پیشنهادی است که نئولایز به شما می کند.


با افزایش محتوا مهم است که درک بهتری از مناسب‌ترین زمان‌ها برای پست کردن در اینستاگرام به دست آورید، تا تعامل بیشتری با دنبال‌کنندگان داشته باشید.

بهترین زمان‌ برای پست کردن در اینستاگرام

اگر هر از گاهی یک عکس منتشر کنید احتمالا نمی‌توانید در فید دنبال‌کنندگان صفحه‌تان به روز بمانید.

و در همین راستا، اینجاست که استوری اینستاگرام ارزشمند می‌شود. محتوای لحظه‌ای از طریق استوری در واقع به شما امکان دور زدن نوبت و نمایان شدن در بالای فید کاربران را می‌دهد. به علاوه، می‌توانید تصاویر متعددی را پشت سر هم پست کنید، بدون اینکه مخاطبان خود را اسپم کنید.

نکته اصلی این است که اینستاگرام از لحاظ محتوا در مقایسه با یک یا دو سال گذشته سریع‌تر حرکت می‌کند. برندها برای رقابت باید محتوای خود را افزایش دهند.

 پست‌های اینستاگرامی خود را در دیگر شبکه‌ها به صورت همزمان تبلیغ کنید.

محتوا در اینستاگرام 
چگونه مخاطب هدف خود را در اینستاگرام پیدا کنیم؟

تلاش برای گرفتن تصویر مناسب و نوشتن یک کپشن هوشمندانه نباید به هدر برود.

انتشار همزمان محتوا شما در دیگر پلتفرم‌های اجتماعی، کاری آسان برای بازگشت سرمایهٔ بیشتر (خارج از حضور اینستاگرامی) شما است.

به طور مثال، می‌توانید محتوای اینستاگرامی خود را در وبسایت‌هایی مانند فیسبوک و توییتر تبلیغ کنید تا رسایی (reach) محتوایتان را به حداکثر برسانید.

با اینکه تبلیغ همزمان راهی هوشمندانه است ولی در نظر داشته باشید که هر پلتفرم اجتماعی روش‌های مناسب خودش را دارد. به طور مثال، اینستاگرام با هشتگ بیشتر سر و کار دارد، در حالی که تصاویر منتشر شده در فیسبوک نیاز به توصیف کمی متفاوت دارند.


به نظر زمان‌بر می‌رسد؟ لزوما اینطور نیست.

Asset Library اسپروت سوشیال به شما این امکان را می‌دهد که عکس‌ها، فیلم‌ها و متون را در یک مکان مرکزی برای استفاده در شبکه‌های اجتماعی مختلف ذخیره کنید. به سرعت آنها را پیدا، ویرایش و به صورت مستقیم از Asset Library منتشر کنید تا پست‌هایی ارائه دهید که برای شبکه‌های مختلفی که استفاده می‌کنید مناسب باشند.

داشتن کتابخانه دارایی مفید به شما امکان می‌دهد همه خلاقیتهای خود را در یک مکان بارگذاری کنید.و یادتان نرود که کارتان را با استفاده از ابزار برنامه‌ریزی و انتشار آسان‌تر کنید.«زمان‌های بهینه» اسپروت کار را با برنامه‌ریزی محتوا برای انتشار در زمانی که احتمال ایجاد تعامل بیشتر توسط مخاطبان را دارد، آسان‌تر هم می‌کند.

محتوا در اینستاگرام


 بر روی محتوا با محوریّت مردم تمرکز کنید.

با اینکه اینستاگرام مکانی برای فروش است، همچنان در وهله اول مکانی برای به اشتراک گذاشتن تجربه است.

محتوا در اینستاگرامپیشنهاد نئولایز:چهار نکته طلایی برای تولید محتوای باکیفیّت اینستاگرام

محبوبیت سلفی‌ها در اینستاگرام خود بر این امر دلالت دارد، همانطور که عکس‌های مشتریان و تصاویر مردم در حال استفاده از محصولات در محیط جهان واقع دارد. بیشتر مقبولیّت اینستاگرام به این دلیل است که برندها می‌توانند با روشی انسانی‌تر بدون بمباران کردن دنبال‌کنندگان با پیام‌هایی که فریاد می‌زنند «همین حالا بخرید!» تبلیغ کنند.

و نکته‌ی مرتبط دیگر این که، دقیقاً به همین دلیل است که محتوای تولید شده توسط کاربران مانند عکس‌های مشتریان برای برندهای مانند معدن طلا ارزشمند هستند. نه تنها مردم در اینستاگرام از اینکه برندها آنها را مخاطب قرار دهند خوششان می‌آیند، بلکه عکس‌های مشتریان نمود قدرت بازاریابی است که ثابت می‌کند مردم به محصولات شما علاقه دارند.

ولی برای اینکه محتوای تولید شده توسط مشتریان را برای فید خود پیدا و مدیریت کنید، نیاز دارید درک کنید که هشتگ‌ها چگونه می‌توانند به پروموت اینستاگرام تان کمک کنند.


 با هشتگ‌های برند شده و تجاری آزمایش کنید.

برندهای کوچک و بزرگ باید یک هشتگ بسازند تا انتشار و تبلیغ را از طریق فالوورهایشان ترویج کنند.

هشتگها در اینستاگرام

به جای آن، آنها از یک برچسب برای تبلیغ پست‌هایشان به علاوه هزاران طرفدار وفاداری که برند را تبلیغ می‌کنند، استفاده می‌کنند.

زا طریق هشتک مارک‌دار، می‌توانید پیروان را ترغیب کنید تا اینستاگرام خود را برای شما تبلیغ کنند


هشتگها در اینستاگرام
پیشنهاد نئولایز:چگونه از هشتگ اینستاگرام برای گرفتن بهترین نتایج استفاده کنیم؟

می‌بینید چگونه کار می‌کند؟

فراتر از هشتگ‌های خودتان، باید تلاش کنید تا اینستاگرام‌تان را با استفاده از هشتگ‌هایی رایج‌تر و مخصوص صنعت مورد نظرتان پروموت کنید. مانند #6strings (موسیقی) یا #unicornhair (لوازم آرایش).

استفاده از برچسب‌های افزوده به خصوص پست‌هایتان  را قابل جستجو توسط دنبال‌کنندگان برچسب‌ها می‌کند و در لحظه مانور، پست‌های شما را افزایش می‌دهد.

همانطور که در راهنمای ما که چگونگی استفاده از هشتگ‌ها در رسانه‌های اجتماعی مختلف را نشان می‌دهد، تعامل در حدود نه هشتگ به اوج می‌رسد. با اینکه قطعا می‌توانید از تعداد کمتری (یا بیشتری) استفاده کنید، نکته این است که شما باید حداقل از آن استفاده کنید.

اضافه کردن هشتک‌ها روی محتوای اینستاگرامتان باعث افزایش تعامل و جذابیت برای مخاطب می‌شود

فراموش نکنید که از ابزار تحلیل‌های هشتگ نهایت استفاده را ببرید. اسپروت به شما امکان پیگیری و تحلیل نحوه اجرای هشتگ‌ها را می‌دهد تا بدانید چه هشتگی بین مخاطبان پیچیده است و استفاده‌ها را بهینه کنید.

و با نرم‌افزار «گوش دادن پیشرفته» (Advanced Listening) شرکت اسپروت، شما می‌توانید فراتر از داده‌های کمی بروید تا اطلاعات کیفی مرتبط با هشتگ‌ها را به دست آورید. این امر به شما امکان درک کامل نحوهٔ اجرای کمپین و سبک سنگین کردن نظرات را می‌دهد. به علاوه، شما می‌توانید هشتگ‌های مرتبط را شناسایی کنید تا به گفتگوهای مشتریان در رسانه‌های اجتماعی دربارهٔ برندتان دسترسی بیشتری داشته باشید.

با تجزیه و تحلیل صفحات اینستاگرام می توانید بهترین هشتگها و محتواها را برای فالوورهای خود انتخاب کنید.برندها، دنبال‌کنندگان و مکان‌ها را تا جای ممکن تگ کنید.


تگ کردن راهی به شدّت تأثیرگذار برای پروموت صفحهٔ اینستاگرام شماست.

و ما در اینجا تنها دربارهٔ هشتگ‌ها صحبت نمی‌کنیم.

به طور مثال، می‌توانید برندها و حساب‌هایی که احتمال پاسخی از آنها را می‌دهید را تگ کنید. با توجه به اینکه هر کسی که این تگ‌ها را دریافت کند مطلع می‌شود، تگ‌های مرتبط، راهی زیرکانه برای ترویج تبلیغات است.

همچنین، محترمانه و جزو آداب اینستاگرامی است که کسی را که پست وی را بازنشر می‌کنید، تگ کنید. امکان دارد آنها از اینکه در فید شما حضور داشته باشند هیجان زده شوند و این اتفاق را با دنبال‌کنندگان خودشان به اشتراک بگذارند.

فراموش نکنید مکان‌‌ها را نیز تگ کنید! به طور مثال، اگر مکانی فیزیکی برای کسب و کار خود دارید یا مکانی که به صورت دائم به رویدادها می‌روید، پست‌ها با مکان مشخص، امکان یافتن طرفداران محتمل و دنبال‌کنندگان جدید را می‌دهد.

محتوای اینستاگرامی را در محلّ واقعی‌شان منتشر کنید.

وقتی از تبلیغات صحبت می‌کنیم، چه جایی بهتر از مشتریان خود می‌توان یافت؟

به اشتراک گذاشتن محتوای اینستاگرامی در محل واقعی، راهی هوشمندانه برای افزایش گفتگوها درباره محصولات است. چرا؟ چون زمانی که مردم محصولات خریداری شده را در دنیای واقعی می‌بینند، آنها می‌دانند که برند مورد نظر، مشتریان را راضی کرده است. مصرف‌کنندگان بهتر می‌توانند محصول را برای خودشان تصوّر و درک کنند.

بنابراین افزایش محتوای تولید شده توسط کاربران از برندها بر روی صفحات محصولات شکل می‌گیرد. به طور مثال، Casper از یک اسلایدشوی اینستاگرامی در محل واقعی برای نشان دادن رضایت افراد در حال خواب استفاده می‌کند.

محتوا در اینستاگرام

علامت تجاری خلّاق خود را بسازید.

هشتگها در اینستاگرام

استفاده از خلاقیت یکی از راههای جذب مخاطب است. شما می توانید با استفاده از فیلم هایی که درباره اینستاگرام ساخته شده است خلاقیت در محتواهای خود را افزایش دهید.


علامت تجاری خلاق Yeti در اینستاگرام عکس‌هایی با کیفیت بالا از مناظر است


با اینفلوئنسرها برای وسعت رسایی پست‌هایتان همکاری کنید.

اینفلوئنسرهادر اینستاگرام
پیشنهاد نئولایز:نانو اینفلوئنسر مارکتینگ، تجارب من در افزایش دنبال‌کنندگان فعّال

همانطور که پیشتر گفته شد، اینستاگرام پلتفرمی است که در آن برندها می‌توانند تبلیغات خود را بدون اینکه در صورت دنبال‌کنندگان‌شان فریاد بزنند، منتشر کنند.

ساده بگوییم، اینفلوئنسر مارکتینگ رابطی است میان صفحه‌ای اینستاگرامی با میزانی دنبال‌کننده قابل توجّه و فعّال، و این ارتباط با پرداخت هزینه‌ای صورت می‌گیرد.

به صورت ایده‌آل مخاطبان اینفلوئنسرها باید آینه مخاطبانتان باشند یا به شما امکان ورود به گروه جدید از کاربران که در تلاش به رسیدن به آنها هستید را بدهند.

اینفلوئنسرها مانند تبلیغات هستند به این صورت که این رابطه قطعاً هزینه دارد. با این حال، پیدا کردن اینفلوئنسر مناسب می‌تواند راهی مقبول به صرفه برای فروش محصولات و رشد دنبال‌کنندگان‌ شما باشد.

برندها می‌توانند اینفلوئنسرها را از طریق هشتگ‌ها و جستجوهای دستی پیدا کنند، یا می‌توانید از ابزار تحلیلی اینستاگرام مانند Tapinfluence استفاده کنید یا در یک بانک اطلاعاتی مرتبط با کسب و کار خود جستجو کنید.

دایرکتوری Tapinfluence می تواند در تأثیرگذار بالقوه که می تواند به ارتقاء سطح خستگی اینستاگرام شما کمک کند ، آسان شود.


اینفلوئنسرها در اینستاگرام


یادآوری: در زمان شناسایی اینفلوئنسرها مطمئن شوید که آنها دنبال‌کنندگانی دارند که واقعاً با محتوایشان در تعامل هستند. محاسبه‌کنندگان میزان تعامل مانند Phlanx می‌توانند به شما درباره هر اینفلوئنسری که درباره‌اش تردید دارید کمک کنند.


 در نحوهٔ ارائهٔ محصولات و تبلیغات‌ خود بازنگری کنید.


پیشنهاد نئولایز:بازاریابی در اینستاگرام: یک راهنمای عملی ۶ قدمی

این توصیه‌ای ساده است ولی قطعا اشاره به آن ارزشمند است. و به دیگر راه‌های تبلیغات اینستاگرامی مربوط می‌شود، همانی که هدایای جالب در آن اهدا می‌شوند و درست انجام دادن آن می‌تواند برای برند شما بسیار ارزشمند باشد.

پس زمانی که صفحه اینستاگرام خود را در این لحظات تبلیغ می‌کنید، بسیار حیاتی است محتوای خود را چیزی از دست ندادنی ارائه کنید.

اینستاگرام بر روی هرچیزی که «جدید» باشد می‌چرخد. هر کاری که در آن حسی از هیجان در آن به وجود آورید، امتیازی به نفعتان محسوب می‌شود.

به عنوان یک اصل اولیه پیش از انتشار تبلیغات در اینستاگرام به «برای چه» فکر کنید. با این کار قطعاً شما کپشن‌هایی تأثیرگذارتر خواهید نوشت.

مسابقه برگزار کنید یا هدیه بدهید.


پیشنهاد نئولایز:هفت ایدهٔ خلّاق برای مسابقات اینستاگرامی

به این موضوع فکر کنید: برندهایی که مسابقه برگزار می‌کنند، از آنهایی که نمی‌کنند 70% سریع‌تر دنبال‌کنندگان‌شان را رشد می‌دهند.

ممکن است توجَه کرده باشید که مسابقات برندها و پست‌های مرتبط با اهدای محصولات میزان سرسام‌آوری تعامل به دست می‌آورند و این به هیچ وجه اتفاقی نیست. اگر به صورت درست انجام شود، مسابقات رسانه‌های اجتماعی می‌توانند باعث افزایش دنبال‌کنندگان و طرفداران شوند، در عین حال آنها همچنین می‌توانند افرادی که به دنبال هدایای مجانی هستند را نیز جذب کنند. پیشنهاد ما برگزاری یک بازه تبلیغات مسابقه در اینستاگرام برای تست کردن است، بعد از آن تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید از گزینهٔ مسابقه به صورت طولانی مدت استفاده کنید یا خیر.


پروفایل خود را برای تبلیغات بهینه کنید.

همانطور که بر روی چگونگی پروموت اینستاگرام برای دنبال‌کنندگان و طرفداران جدید کار می‌کنید «درست دیده شدن» بسیار مهم است.

این امر همچنین به جذب توجّه طبیعی بیشتر برندها نیز برمی‌گردد.

بیایید به این نگاه کنیم که چه چیزی یک صفحه اینستاگرامی بهینه شده را می‌سازد. خبر خوش اینکه بخش‌های زیادی از پروفایل شما نیست که باید نگران آن باشید.

بازار East End Orlando نمونه‌ای بارز از یک پروفایل ساده ولی بهینه شده است. اول از همه، نام کاربری آنها eastendmkt کوتاه و جالب است و برای محلی‌ها در هنگام جستجو بسیار آسان پیدا می‌شود.


یک نام کاربری قابل جستجو برای پیروان بالقوه پیدا کردن شما و پروموت اینستاگرام تان بسیار آسان‌تر می‌شود

بیو آنها نیز نشان از بهینه بودن دارد، داشتن یک عکس پروفایل واضح، بیویی جذّاب، هشتگ‌های برند و URL قابل پیگیری. همه چیز درباره این بیو اینستاگرام به ما می‌گوید دربارهٔ فید آنها چه انتظاری داشته باشیم و اینکه ما به جای درستی آمده ایم.

محتوا در اینستاگرام


بیوگرافی بهینه شده دارای هشتگ، پیوند واطلاعات تماس ضروری است

همچنین،آنها ایمیل و شماره تماس خود را گذاشته‌اند؛ این کاری است که اگر یک حساب کاربری کسب و کار دارید باید در نظر داشته باشید. East End همچنین به صورت مداوم دیگر کسب و کارها و رویدادها را برای گسترش رسایی پروفایل خود تگ می‌کند. و نباید محتوای بصری فوق‌العاده آنها که دنبال‌کنندگان محلی‌شان عاشق‌شان هستند را فراموش کرد.


کمی از استوری‌های اینستاگرام و ویژگی‌های آن استفاده کنید.

استوری اینستاگرام تاکنون محبوب‌ترین ویژگی آن است.

این ویژگی‌ که به صورت روزانه توسط بیش از 500 میلیون کاربر استفاده می‌شود باید تا جای ممکن مورد استفاده برندها قرار گیرد. برای بسیاری از کسب‌ و کارها، این به معنای انتشار عکس‌های تولید شده توسط کاربران و محتوای پشت صحنه است. زیبایی استوری‌ها این است که نیاز ندارید به خوش سلیقگی بصری آنها فکر کنید.

با این اوصاف، خلاقیَت همچنان در استوری‌ها اهمیّت دارد. در میان ویژگی‌های اخیر اینستاگرام، استوری‌ها همیشه در مرکز آنها قرار دارند. به طور مثال، استیکرهای تعاملی جدید مانند استیکر سؤال راه‌هایی جدید برای تعامل برندها با دنبال‌کنندگان و تبلیغات تعاملی اینستاگرامی ایجاد کرده‌اند.همگام بودن با اینستاگرام به معنای خلّاق بودن با آخرین ویژگی‌های آن است. اگر به صورت مداوم در حال انتشار در استوری هستید و می‌بینید که دیگر برندها چه می‌کنند، شما همیشه در جریان خواهید بود.

کمپین ها در اینستاگرام

 کمپین  برگزار کنید.

کپشن در اینستاگرام
پیشنهاد نئولایز:نه نکته برای طراحی مؤثر کمپین اینستاگرام

کمپین ها را فراموش نکنید. کمپین ها نقش به سزایی را در جدب فالوورها ایفا می کنند شما علاوه بر استفاده از کمپین ها می توانید ار استوری ها که موفقیت زیادی را در اینستاگرام کسب می کنند به دست آورید.

به راحتی بهترین کمپین‌هایتان را بر اساس بازدیدهای ویدئوها، گفتگوها، رسایی، تعامل و غیره… هایلایت کنید

 چگونه اینستاگرام خود را تبلیغ کنیم؟

وقتی درباره پروموت اینستاگرام صحبت می‌کنیم، باید تاکتیک‌های زیادی برای آزمایش داشته باشید.

فراموشی نکنید این کار خوبی است.اطمینان داشتن از اینکه فید شما قابل تمایز است به معنای درک بهترین راهکارهای این کار است که در کنار اینستاگرام در حال تکامل است. انجام توصیه‌ها و نکات بالا می‌توانند، در حداکثری کردن تعامل شما با پروموت صفحه اینستاگرامتان برای دنبال‌کنندگان و مشتریان جدید کمک کنند.

نظر شما :