نه نکته برای طراحی مؤثر کمپین اینستاگرام

به عنوان محل جدیدی برای برندها، اینستاگرام جای خوبی برای ترویج کسب و کارتان و بدست آوردن مشتری های جدیدی و جذب مخاطبانتان می باشد. داشتن یک استراتژی همه جانبه ی محتوا برای اینستاگرام کاری بنیادی و اساسی است. اما گاهی می خواهید در پشت و فراسوی هدف مهم و به خصوص اندکی تلاش بیشتر داشته باشید. این همان جایی است که فعالیت های نتیجه بخش کمپین اینستاگرام به میان می آید.

در حین انجام کمپین‌های اینستاگرام شما در تلاش برای بدست آوردن یک هدفی مشخص بر فراز یک بازه ی زمانی مشخص و ثابت می باشید.

اگر استراتژی و تدبیر شما برای اینستاگرام یک دوی ماراتون آرام و یکنواخت میباشد باید بدانید کمپین‌ها مانند دوی پر سرعت میباشد. آنها انرژی بیشتری در بازه ی زمانی کوتاه تر مصرف می کنند و نتایج و دور اندیشی آنها سریع تر ثمر میدهد.

اگر میخواهید یک محصول را عرضه کنید، ارتباطی با مشتری های جدید و یا اعتبار و شهرتی برای برند خود بسازید، اینستاگرام می تواند به شما در بدست آوردن هدفتان مادامی در که خودتان را پیشرفت می‌دهید کمک کند. در این پست به شما انواع مختلف کمپین اینستاگرامی را معرفی می‌کنیم و پیشنهاداتی برای داشتن کمپینی موثر به اشتراک خواهیم گذاشت.

انواع کمپین در اینستاگرام

چندین دسته بندی گسترده برای کمپین‌های اینستاگرامی وجود دارد و هر یک برای اهداف و تاکتیک های متفاوتی بهینه شده است. در اینجا رایج ترین تاکتیک کمپین اینستاگرامی و ایده‌ی اینکه از کجا باید شروع به طرح ریزی کرد، آورده شده است.

۱- کمپین های اطلاع رسانی

در حین اطلاع رسانی و آگاهی باید برای افزایش دیده شدن کمپانی و محصولات و سرویس‌هایتان به شدت تلاش کنید. برای پدیدار شدن و ارایه برندها و یا آنهایی که در تلاش برای ارتباط و معرفی خود به مخاطبان جدید هستند، این اطلاع رسانی می‌تواند عرصه ای برای به نمایش گذاشتن جذابیت های برند و موارد استثنایی آن باشد.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by اسنپ | سامانه هوشمند حمل‌ونقل (@snapp_team) on

از آنجایی که اینستاگرام سکویی است که کاربران در آن میخواهند برندها را کشف و دنبال کنند (80 درصد کاربران حداقل پیج یک کمپانی را فالو می‌کنند) سکویی جهانی در عرصه اطلاع رسانی برای شما می باشد. مشخص کردن محتوایتان در برابر کاربران اینستاگرام ارزشمند است. 75 درصد کاربران پس از دیدن پست یک برند باز خورد و عکس العمل از خود نشان می دهند به عنوان مثال وب سایت آنها را ویزیت می‌کنند.

2- کمپین انگیزشی

مخاطبین جوان تر(به عنوان مثال آنهایی که بر اینستاگرام تسلط دارند) بیش از دیگران به آنچه که یک کمپانی می فروشد توجه و دقت می‌کنند .آنها به مسئولیت پذیری اجتماعی و اصول اخلاقی که برند ها پشتیبانی می‌کنند توجه دارند.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dove Global Channel 🌎 (@dove) on

ایجاد کردن و ساخت فعالیت‌های ارزشمند در کمپین راهی برای پشتیبانی کردن از ارزش های برند شماست. برای مثال شما می توانید یک روز اطلاع رسانی و یا یک رویداد را ترویج دهید و یا در یک موسسه‌ی خیریه شریک شوید. هشتگ کمپین کمپانی داو با نام #DoveWithoutCruelty تعهد کمپانی برای اجتناب از مشارکت در استفاده از آزمایش حیوانات با PETA و تاثیر گذارانی که زیبایی های اخلاقی را ترویج می دهند، به صورت پر زرق و برقی به نمایش گذاشته است .

ایجاد انگیزه در کمپین می تواند اعتماد و صداقت یک مخاطب را که ارزش های شما را به اشتراک می گذارد، بسازد و در برابر نگرانی های اجتماعی کاربران شما را وفادار تر نشان دهد.

۳- فروش یا حراج (پروموشن)

برگزاری حراج به وسیله‌ی یک تبلیغ و یا پروموشن به خصوص در اینستاگرام یک تاکتیک پر تکرار برندها است. این کار به فالوور‌های سفارشی و وفادار امتیاز می‌دهد و آن ها را به مشاهده اکانت شما به منظور حراج ها و کدهای تخفیف تشویق می کند و حال شما می توانید به صورت مستقیم از اینستاگرام خرید کنید و این کار برای کاربران در حراج های ویژه حتی آسان تر نیز می باشد.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Digikala | دیجی‌کالا (@digikalacom) on

تعطیلات معین و زمان های خاص سال برای برگزاری حراج بهترین زمان هستند. پس از سالها هیچ کسی هیجان زمان ابتدای سال تحصیلی برگشت به مدرسه را ندارد. اینستاگرام مکان خوبی برای برگزاری حراج آنی با استفاده از برنامه های تبلیغاتی که فقط برای بازه‌ی زمانی کوتاهی قابل اجرا هستند، می باشد. همچنین می تواند روش قدرتمندی برای پیش راندن قبل از حراج و عرضه‌ی محصول و یا تغییر فهرست کالاها برای ارایه ی گزینه های جدید باشد.

4-مسابقات اینستاگرامی

مسابقات در اینستاگرام زیاد هستند چرا که در پیش برد نرخ مشارکت بسیار موثر می باشند. می توانید قوانینی برای ورود تنظیم کنید تا از اهداف کمپین‌ اینستاگرام‌تان پشتیبانی کند. برای مثال درخواست کردن از کاربران برای تگ دوستانشان برای ورود به مسابقه، فرصتی برای کسب فالوورهای جدید می باشد. در خواست از آنها برای ورود از طریق فرم به شما اجازه می دهد تا بتوانید لیست ایمیلتان را گسترش دهید.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by TAP30 تپ‌سی (@tap30.ir) on

5-عرضه ی محصول

اگر شما در حال عرضه یک محصول و یا سرویس جدید و جذاب می باشید، یک استراتژی برای کمپین اینستاگرامتان نیاز دارید تا به وسیله آن پیش بروید. این کار ، پیش دستی و هیجان را برای عرضه محصولتان فراهم می آورد و به شما فرصتی می دهد تا مزایا و کیفیت محصول جدیدتان را به نمایش بگذارید.

برای مثال بنای خرده فروشی مونترال Frank & Oak یک استراتژی بیزینس اینستاگرامی برای ترویج #StylePlan جعبه ی کمک های مالی بود .

پست های مربوط به کمپین نتیجه بخش، ارزش و تسهیلات کمک های مالی را برجسته نشان می دهد و دیدگاه هایی از مردان و زنان را به اشتراک گذاشته و به کاربران این امکان را می دهد تا برای خودشان یا به عنوان کادو خریداری کنند.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by dandy (@dandy_official__) on

6- کمپین های محتوای تولیدی کاربران (UGC)

در این روش فالوورها و مشتریان را به اشتراک گذاری پست های محصولات برجسته و استفاده از هشتگ های مشخص برای کنار هم قرار دادن کمپین‌های هدفمند تشویق می کند.

یک فعالیت هدفمند UGC تنها اطلاع رسانی درباره ی برند شما در میان هشتگ ها نیست، بلکه محتوایی که می توانید در کانال خودتان از آن استفاده کنید را تهیه و مقرر می کنید.

برای سایر کاربردهای هشتگ میتواند به مقاله هشتگ گذاری در اینستاگرام برای بهبود حساب کاربری مراجعه کنید

یکی از بزرگ ترین مشوق هایی که کاربران را به مشارکت با برند شما وجود دارد، امید به آنکه برند مورد نظر عکس کاربران را مجددا ریپست کند، می باشد.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by روزانه هایم را اینجا مینویسم🍃 (@__.atiye__) on

این فعالیت های مرتبط با کمپین اینستاگرامی همگی اهداف و متد متفاوتی دارند اما هریک از آنها بر روی پیدا کردن یک مشتری برای انجام کاری به خصوص در بازه‌ی زمانی مشخصی تمرکز دارند.

هشیاری و یا محتوی فعالیت های هدفمند UGC ممکن است شبیه چیزهایی که برای واگذاری به فرجه نیاز دارد، نباشد اما پیام رسانی و تاکتیک هایی قدیمی که از آنها استفاده می کنید، اگر اطرافتان حفظشان کنید، از بین خواهند رفت و سرانجام مخاطبانتان از پاسخ گویی امتناع خواهند کرد.

هم چنین می توانید عناصری از این فعالیت‌ها را با هم ترکیب کنید (برای مثال ترکیب مسابقات با UGC ) برای مثال برنامه‌ی کاربردی تناسب اندام Aapative کمپینی را با UGC با هشتگ #5kYourWayCampaign ترکیب می کند.

کپشن می‌تواند یک عضو حیاتی در طراحی پست باشد. می‌توانید در مقاله «7 نکته جادویی برای نوشتن بهترین کپشن‌های اینستاگرام» راجب روش‌های موثر نوشتن کپشن مطالعه کنید.

9 نکته برای ساخت و راه اندازی کمپین اینستاگرامی

امروزه شما ایده های بسیاری دارید اما یک ایده مادامی خوب است که استراتژی پشت سر آن نیز خوب باشد. ما پیشنهاداتی برای کمک به ساخت نقشه و برنامه ای موفق و به دست آوردن اهداف مربوط به فعالیت هایتان داریم.

1-اهداف S.M.A.R.T تنظیم کنید

هنگام تنظیم هدف برای کسب وکارتان دقیق و قابل اندازه گیری و قابل توجه و واقع گرا و همچنین مبتنی بر زمان باشید.

برای مثال هنگامی که میگویید میخواهید فالوور هایتان را افزایش دهید، تفکیک می شود به:

  • دقت: چه کسانی را می خواهید جذب کنید؟از آنها می خواهید تا چه کاری را برایتان انجام دهند؟ در اهدافتان دقیق شوید و اطمینان بیابید که یک هدف مشخص داری و همه ی محتوی فعالیتتان برای پشتیبانی از آن متحد شده اند.
  • قابلیت اندازه گیری: چگونه متوجه می شوید که موفق هستید؟یک مبنای اصلی برای فالوور های فعال و همیشگیتان تثبیت و ایجاد کنید بنابراین میتوانید پیشرفتتان را دنبال و ردیابی کنید.
  • قابلیت توجه: هدفتان واقع گرایانه است؟می تواند به طور دقیق اندازه گیری شود؟ اهداف نیازمند کار سخت برای بدست آوردنشان هستند اما نباید دور از دسترس باشند.
  • واقعیت گرایی: باید بر اساس بودجه و درآمدتان و سرعت رشد جاری در طول زمان فعالیتتان باشد. تحقیقتان را انجام داده و برنامه ی سنگینی مانند تغییر فالوورهایتان از 100 نفر به 10 هزار نفر در دو هفته نداشته باشید(مگر اینکه به فالوور های جدیدتان قول یک سفر هاوایی مجانی را می دهید)
  • بر اساس زمان بودن: طول زمان فعالیتتان باید بر اساس هدف و مقدار زمانی که فکر می کنید برای به دست آوردن آن نیاز دارید، باشد. اگر هدفتان جاه طلبانه است، محدودیت یک هفته ای قرار دادی تنظیم نکنید، اما همچنین آن را آن قدر دور قرار ندهید که از دستتان برود.

2-محتوای کمپین‌ اینستاگرامتان را برنامه ریزی کنید

ابتدا که هدفتان را شناسایی کردید،باید برای پست مربوط به فعالیتتان برنامه ریزی کنید . یک نقشه ی راه یا محتوی تقویمی برای پست ها و استوری هایتان که میخواهید روزانه به اشتراک بگذارید، فراهم سازید. اگر در حال برقراری ارتباط بیشتر با تاثیر پذیران هستید(بیش از آنچه در زیر اشاره می شود)، از آنها بخواهید تا در روز های مشخصی پست بگذارند تا بر اساس تقویمتان اثر گذار باشد.

هر پست باید به خودی خود اثر گذار باشد در حالی که همچنان پیام فعالیت مربوط به کمیپن تقویت می شود. اگر مخاطبان پست های متعدد ببینند باید با هم کار کنند تا هیجان ساخته شود. اگر فقط یک پست ببینند باید به مقدار کافی قوی باشد تا آنها را به دانستن بیشتر جلب و جذب کنند.

محتوای تقویمی می‌تواند شامل پست هایی که پیش نمایی از کمپینتان است (برای مثال اگر می خواهید پیش از اثر گذاری حراج آن را اطلاع رسانی کنید و یا تصاویری از محصولاتتان پیش از عرصه ی آن)برای ساخت، حرکت آنی باشد.

کار های زیادی برای فعالیت های مربوط به کمپین اینستاگرامتان وجود دارد و شما خواهان خواهان به دست آوردن بخش Gatorade خواهید بود. داشتن یک برنامه ی قابل اطمینان و نیرومند در جایی پیش از عرضه ی محصولتان، حمایت و ادامه و بقای سطحی با ثبات از کیفیت و خلاقیت،آسان تر می سازد.

3از فید و استوری استفاده کنید

اگر فقط در حال انتشار تبلیغاتتان در فید اینستاگرام هستید باید بدانید که دارید چیز مهمی را از دست میدهید. مردم 400 ملیون استوری در طول روز مشاهده میکنند اما فقط 50 درصد بیزینس ها در حال استفاده از آن هستند.

استوری ها میتوانند تکمیل کننده ی پست هایتان باشند و هم اینکه می توانید تبلیغات فیس بوک را جایگزین کنید.

استوری زیر از Girlfriend Collective و بخشی از کمپین‌های خرید مجانی برای خط جدید بالا تنه های تنگ زنانه هستند که نمونه ای از پروموت کردن و تبلیغ در اینستاگرام می باشد.

و به وسیله ی پست های کسب و کارشان در فیدشان تکمیل گردیده است.

همچنین می توانید برای استوری ها و ساخت هشتگ ها محتوایتان را متناسب سازی کنید،برای مثال Everlane این کار را برای نوسازی فعالیت های هدفمند و نتیجه بخش خود استفاده کرد.

۴ از تست های A/B استفاده کنید

آیا میخواهید بیشینه ی عمر کمپینتان و خروجی آنرا به دست آورید؟

برای تصحیح استراتژی خود از تست A/B استفاده کنید. نسخه های گوناگون تبلیغاتتان را به صورت شبیه سازی و به وسیله ی انتخاب خودکار بهترین نسخه اجرایی، استفاده کنید تا بدانید کدام یک بیشتر از همه بودجه ی شما را افزایش میدهد.

میتوانید تست های A/B را روی هریک از عناصر تبلیغاتتان انحام دهید:تصاویر،کپی، کاریابی ها، مخاطبان، پیاده سازی پیج. هر تست اطلاعات بیشتری درباره اینکه کدام کارایی را داشته و هم چنین داده هایی بسیار زیادی برای کمک به فعالیت مرتبط با کمپین بعدیتان در اینستاگرام می دهد.

یک لیست کامل از پارامتر‌هایی که می‌توانید در آنالیز و ارزیابی خود استفاده کنید را میتوانید از مقاله «24 شاخص تحلیل اینستاگرام که هر بازاریابی باید بداند» مطالعه کنید و یا برای بررسی وضعیت پارامتر‌های پیج خود از داشبورد تحلیلی نئولایز استفاده کنید

۵یک زیبایی متحد و یکتا خلق کنید

فعالیت هایتان باید با نگاه و حس سراسر برندتان هم تراز و در یک راستا باشد،اما هم‌چنان می توانید آن را متمایز سازید. بر خلاف یک تبلیغ تکی که از ترکیب شدن با بقیه ی محتوایتان بهره می‌برد، یک فعالیت کاری میتواند به خودی خود برجسته و خوب باشد.

این کار باید به یاد ماندنی و شناخته شده باشد، بنابراین هر قسمت از تبلیغتان یک پایان و انسجامی را ارائه می‌دهد. این کار به فراخوان-تا-عمل کلیدی شما کمک خواهد کرد و حس آشنایی حس آشنایی را در هر زمانی که کسی تبلیغ را میبیند، ایجاد خواهد کرد.

این کار به خودی خود به کمپینتان برخی صفات و نوایی که مضمون و محتوی شما را رهنمون میسازد، می‌دهد. به اینکه دوست دارید مردم هنگام مشاهده ی تبلیغتان چه حسی داشته باشند، فکر کنید. عجیب و خنده دار است؟ آرام کننده است؟هیجان انگیز است؟

شرکت مبلمان Article یک کلر خنده دار گستاخانه برای مبل خلق کرد که تاثیرگذار باشد:

۶استاندارد های مهم را دنبال کنید

اگر فعالیت نتیجه بخش مرتبط با چوب انجام می‌دهید و کسی برای اندازه گیری بلندی صدای کارتان وجود ندارد، آیا اثر بر جای می‌گذارد؟

پیش از این‌که حتی کمپین هدفمند و ثمر بخش خود را عرضه کنید باید استاندارد های کلیدیی را که استفاده خواهید کرد، شناسایی کنید تا موفقیتتان را ارزیابی کنید(این همان M در بخش اهداف S.M.A.R.T می باشد.)

برای مثال در یک اطلاع رسانی که خواهان توجه به افزایش رشد و بدست آوردن مخاطبان و صدای به اشتراک گذاشته شده از مخاطبانتان، می‌باشید.

این ها به تنوع اهداف کمپین هدفمند شما بستگی دارد. استاندار های بسیار زیادی را در شبکه های اجتماعی می‌توانید دنبال کنید و برخی از تحلیل های اینستاگرام نیز منحصر به فرد می‌باشند. بسته به نوع فعالیتتان(مانند حراج یا عرضه محصول)ممکن است استاندارد هایی خارج از طرح در میان لینک ها یا کاربرد کدهای تبلیغاتی قابل ردیابی را هم دنبال کنید.

از ثبات و دوام بنای کارتان اطمینان پیدا کنید بنابر این می‌توانید میزان تاثیر فعالیت نتیجه بخش کار خود را ارزیابی کنید.

۷با تاثیرگذاران مشارکت کنید

تاثیرگذاران کاربرانی هستند که مخاطبان زیاد و اصلی در اینستاگرام دارند و آنهایی که فالوورهایشان به نظرات و توصیه هایشان اطمینان دارند. به همین دلیل تاثیرگذاران می توانند شرکای بی نظیری برای ارتباط شما با مخاطبانی وفادار باشند و صحت و اعتبار شما را تبلیغ کنند و باعث اعتماد فعالیت های شما بشوند.

پست های خلق شده توسط تاثیرگذاران برندتان باید پایدار و ماندگار باشند و به طور کاملا واضح برچسب دار به عنوان تبلیغ، مانند پست تاثیرگذارنده ی کمپانی Skagen ساعت Danish در فعالیت ثمر بخش خود عنوان شوند.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @motiheidari on

این مشارکت ها فقط در صورتی که اثرگذار باشند برای فعالیت های شما و برندتان کارایی دارند. بنابر این تکلیف و وظیفه خود را انجام دهید. تاثیرگذارانی که ارزش ها و زیبایی هایتان را به اشتراک می‌گذارند، شناسایی کنید و پست های برند های دیگر را برای اینکه بدانید چگونه پشتیبانی از محتوایشان را ارائه می کنند،چک کنید.

هنگامی که این پست به مخاطبان ارائه می‌شود آنها نه تنها به سایز بلکه به تناسب و در خور بودن آن نیز توجه میکنند. تاثیرگذاران کوچک سازی خواهند کرد اما فالووینگ های وفادار با این حال می‌توانند برای ما استراتژیک تر (و اقتصادی تر)واقع شوند. انتخاب کنید به خصوص اگر آنها یک جفت نیرومند برای هدف نهایی مخاطبانتان هستند.

۸-برای موفقیت بودجه بندی کنید

بخش مورد علاقه همه در استراتژی فعالیت های هدفمند،بودجه است. درسته؟ همه ی ما باید این کار را انجام دهیم بنا بر این احازه بدهید این کار را به درستی انجام دهیم.

هنگام پرداختن به بودجه تاثیرگذار ترین روش ها برای اهدافتان را شناسایی کنید و از اینکه ارزش آن را دارد، اطمینان بیابید.

همانطور که میدانید به پست ها استوری های تبلیغی و پروموت شده نیاز خواهید داشت، اما کار کردن با تاثیر گذاران و برگزاری با هزینه ی اضافی همراه می باشد.

سابقه و خردتان را به سمت پیشرفت به کار گیرید و سپس آنها را  در بودجه بندی کمپین‌تان  در نظر بگیرید.

در جهانی بی نقص شما می توانید برای کمپینتان‌تان سرمایه ی بی نهایت داشته باشید اما بر روی سیاره زمین به ساخت اصلاحات و تنظیمات برای تاکتیک‌هایتان اگر سرمایه محدودی دارید، ممکن است نیاز داشته باشید و یا این که کمپین‌تان را کوچک تر سازید.

۹درباره ی پستتجربه اینستاگرام بیاندیشید

بسته به هدف کمپین‌تان در اینستاگرام ممکن است به فرستادن مردم به جایی دیگر پس از کلیک بر روی پست و یا تبلیغتان مجبور شوید. مقصد کلیک بر روی پست خود را فراموش نکنید.

یک پیاده سازی قوی پیج می تواند به شما در رسیدن به هدفتان کمک کند.

نظرات

  • رادیاتور قرنیزی

    آگوست 10, 2019 - 5:02 ب.ظ

    عالیه مطالب

پاسخ دهید