نه نکته برای طراحی مؤثر کمپین اینستاگرام

نه نکته برای طراحی مؤثر کمپین اینستاگرام

نویسنده :صفایی
به‌روز رسانی :۰۵ دی ۱۳۹۹
کمپین های اینستاگرام مکان خوبی برای ترویج حرفه و شغلتان و جذب مشتریان و کاربران جدید می باشد. دارا بودن استراتژی برای تدوین محتواهای اینستاگرام کاری بنیادی و اساسی است.
پیشنهاد نئولایز:هشت برنامه و راهکار عملی برای برنامه‌ریزی در شبکه‌های اجتماعی
اما گاهی می خواهید فعالیت ویژه ایی داشته باشید و آن کمپین اینستاگرام است.
کمپین‌های اینستاگرام شما گامی در بدست آوردن هدفی مشخص در یک بازه ی زمانی مشخص و ثابت است.
اگر استراتژی و تدبیر شما برای اینستاگرام یک دوی ماراتون آرام و یکنواخت میباشد باید بدانید کمپین‌ها مانند دوی پر سرعت میباشد. آنها انرژی بیشتری در بازه ی زمانی کوتاه تر مصرف می کنند و نتایج و دور اندیشی آنها سریع تر ثمر میدهد.در این پست به شما انواع مختلف کمپین اینستاگرامی را معرفی می‌کنیم و پیشنهاداتی برای داشتن کمپینی موثر به اشتراک خواهیم گذاشت.

کمپین اینستاگرام


انواع کمپین اینستاگرام

دسته بندی های فراوانی برای کمپین‌های اینستاگرامی وجود دارد و هر یک برای اهداف و تاکتیک های متفاوتی بهینه شده است. در اینجا رایج ترین تاکتیکها در کمپین اینستاگرام و ایده‌ی اینکه از کجا باید شروع به طرح ریزی کرد، آورده شده است.

کمپین اینستاگرام با موضوعات اطلاع رسانی

در حین اطلاع رسانی و آگاهی باید برای افزایش دیده شدن پیج شما و محصولات و سرویس‌هایتان به شدت تلاش کنید.
برای ارایه برندها و تلاش برای ارتباط و معرفی خود به مخاطبان جدید، این اطلاع رسانی می‌تواند عرصه ای برای به نمایش گذاشتن جذابیت های برند و موارد استثنایی آن باشد.
از آنجایی که اینستاگرام سکویی است که کاربران در آن میخواهند برندها را کشف و دنبال کنند (80 درصد کاربران حداقل پیج یک کمپانی را فالو می‌کنند) سکویی جهانی در عرصه اطلاع رسانی برای شما می باشد.
طراحی محتوای برای مخاطبان هدف گامی است پویا .75 درصد کاربران پس از دیدن پست یک پیج بازخورد و عکس العملی از خود نشان می دهند به عنوان مثال آنها را وادار می کند وب سایت آنها را ویزیت می‌کنند.
کمپین در ایسنتاگرام

کمپین اینستاگرام با محوریت انگیزشی

مخاطبین جوان تر(به عنوان مثال آنهایی که بر اینستاگرام تسلط دارند) بیش از دیگران به آنچه که یک کمپانی می فروشد توجه و دقت می‌کنند .آنها به مسئولیت پذیری اجتماعی و اصول اخلاقی که برند ها پشتیبانی می‌کنند توجه دارند.
فعالیت‌های ارزشمند در کمپین اینستاگرام راهی برای پشتیبانی کردن از ارزش های برند شماست. برای مثال شما می توانید یک روز اطلاع رسانی و یا یک رویداد را ترویج دهید و یا در یک موسسه‌ی خیریه شریک شوید. ایجاد انگیزه در کمپین می تواند اعتماد و صداقت یک مخاطب را که ارزش های شما را به اشتراک می گذارد. بسازد و در برابر نگرانی های اجتماعی کاربران شما را وفادار تر نشان دهد.
کمپین ها در اینستاگرام
 

کمپین اینستاگرام با محوریت فروش یا حراج (پروموشن)

تخفیفات به وسیله‌ی یک تبلیغ و یا پرموشن به خصوص در اینستاگرام یک تاکتیک پر تکرار برندها است.
این کار به فالوور‌های سفارشی و وفادار امتیاز می‌دهد و آن ها را به مشاهده اکانت شما به منظور حراج ها و کدهای تخفیف تشویق می کند.
و حال شما می توانید به صورت مستقیم از اینستاگرام خرید کنید و این کار برای کاربران در حراج های ویژه حتی آسان تر نیز می باشد.
تعطیلات و زمان های خاص سال برای برگزاری حراج بهترین زمان هستند. پس از سالها هیچ کسی هیجان زمان ابتدای سال تحصیلی برگشت به مدرسه را ندارد.
اینستاگرام مکان خوبی برای برگزاری حراج آنی با استفاده از برنامه های تبلیغاتی که فقط برای بازه‌ی زمانی کوتاهی قابل اجرا هستند، می باشد.
همچنین می تواند روش قدرتمندی برای پیش راندن قبل از حراج و عرضه‌ی محصول و یا تغییر فهرست کالاها برای ارایه ی گزینه های جدید باشد.
کمپین اینستاگرام

کمپین اینستاگرام با محوریت مسابقات اینستاگرامی

مسابقات در اینستاگرام زیاد هستندچرا که عامل مهمی برای جذب فالوورها هستند.
می توانید قوانینی برای ورود تنظیم کنید تا از اهداف کمپین‌ اینستاگرام‌ شما را پشتیبانی کند.
برای مثال درخواست کردن از کاربران برای تگ دوستانشان برای ورود به مسابقه، فرصتی برای کسب فالوورهای جدید می باشد.


کمپین اینستاگرام با محوریت عرضه ی محصول

اگر شما در حال عرضه یک محصول و یا سرویس جدید و جذاب می باشید، یک استراتژی برای کمپین اینستاگرامتان نیاز دارید تا به وسیله آن پیش بروید.
این کار ، پیش دستی و هیجان را برای عرضه محصولتان فراهم می آورد و به شما فرصتی می دهد تا مزایا و کیفیت محصول جدیدتان را به نمایش بگذارید.
پست های مربوط به کمپین نتیجه بخش، ارزش و تسهیلات کمک های مالی را برجسته نشان می دهد و دیدگاه هایی از مردان و زنان را به اشتراک گذاشته و به کاربران این امکان را می دهد تا برای خودشان یا به عنوان کادو خریداری کنند.

کمپین اینستاگرام با محوریت محتوای تولیدی کاربران (UGC)

در این دسته بندی فالوورها و مشتریان را به اشتراک گذاری پست های محصولات برجسته و استفاده از هشتگ های مشخص برای کنار هم قرار دادن کمپین‌های هدفمند تشویق می کند.
یک فعالیت هدفمند UGC تنها اطلاع رسانی درباره ی برند شما در میان هشتگ ها نیست، بلکه محتوایی که می توانید در کانال خودتان از آن استفاده کنید را تهیه و مقرر می کنید.
یکی از بزرگ ترین مشوق هایی که کاربران را به مشارکت با برند شما وجود دارد، امید به آنکه برند مورد نظر عکس کاربران را مجددا ریپست کند، می باشد.
کپشن در اینستاگرام
کپشن می‌تواند یک عضو حیاتی در طراحی پست باشد. می‌توانید در مقاله«7 نکته جادویی برای نوشتن بهترین کپشن‌های اینستاگرام»  روش‌های موثر نوشتن کپشن مطالعه کنید.
این فعالیت های مرتبط با کمپین اینستاگرامی همگی اهداف و متد متفاوتی دارند اما هریک از آنها بر روی پیدا کردن یک مشتری برای انجام کاری به خصوص در بازه‌ی زمانی مشخصی تمرکز دارند.
هشیاری و یا محتوی فعالیت های هدفمند UGC ممکن است شبیه چیزهایی که برای واگذاری به فرجه نیاز دارد، نباشد اما پیام رسانی و تاکتیک هایی قدیمی که از آنها استفاده می کنید، اگر اطرافتان حفظشان کنید، از بین خواهند رفت و سرانجام مخاطبانتان از پاسخ گویی امتناع خواهند کرد.
هم چنین می توانید عناصری از این فعالیت‌ها را با هم ترکیب کنید (برای مثال ترکیب مسابقات با UGC ) برای مثال برنامه‌ی کاربردی تناسب اندام Aapative کمپینی را با UGC با هشتگ #5kYourWayCampaign ترکیب می کند.

نکاتی برای ساخت و راه اندازی کمپین اینستاگرام

امروزه شما ایده های بسیاری دارید اما یک ایده مادامی خوب است که استراتژی پشت سر آن نیز خوب باشد. نئولایز پیشنهاداتی برای کمک به تدوین برنامه ای موفق و به دست آوردن اهداف مربوط به کمپین ارایه می دهیم.

اهدافS.M.A.R.Tتنظیم کنید

نئولایز به شما پیشنهاد می کند برای داشتن صفحاتی هدفمند این مراحل را طی کنید. ابتدا استراتژی خود را در اینستاگرام تعیین کنید. سپس به طراحی اهدافتان برای ارایه محتوا به مخاطبین بپردازید. برنامه ریزی صحیح انجام دهید ‌و در نهایت به انتشار پست هایتان در زمان مقرر اقدام کنید.
هنگام تنظیم هدف برای کسب وکارتان دقیق و قابل اندازه گیری و قابل توجه و واقع گرا و همچنین مبتنی بر زمان باشید.
برای مثال هنگامی که میگویید میخواهید فالوور هایتان را افزایش دهیدبر اساس این موارد عمل کنید:
  • آگاهی: چه کسانی را می خواهید در کمپین اینستاگرام خود جذب کنید؟از آنها می خواهید تا چه کاری را برایتان انجام دهند؟ در اهدافتان دقیق شوید و اطمینان بیابید که یک هدف مشخص دارید و همه ی محتوی فعالیتتان برای پشتیبانی از آن متحد شده اند.
  • قابلیت اندازه گیری: چگونه متوجه می شوید که موفق هستید؟یک مبنای اصلی برای فالوهای فعال و همیشگیتان تثبیت و ایجاد کنید بنابراین میتوانید پیشرفتتان را دنبال و ردیابی کنید.
  • قابلیت توجه: هدفتان واقع گرایانه است؟می تواند به طور دقیق اندازه گیری شود؟ اهداف نیازمند کار سخت برای بدست آوردنشان هستند اما نباید دور از دسترس باشند.
  • واقعیت گرایی: باید بر اساس بودجه و درآمدتان و سرعت رشد جاری در طول زمان فعالیتتان باشد. تحقیقتان را انجام داده و برنامه ی سنگینی مانند تغییر فالوورهایتان از 100 نفر به 10 هزار نفر در دو هفته نداشته باشید(مگر اینکه به فالوور های جدیدتان قول یک سفر هاوایی مجانی را می دهید)
  • بر اساس زمان بودن: طول زمان فعالیتتان باید بر اساس هدف و مقدار زمانی که فکر می کنید برای به دست آوردن آن نیاز دارید، باشد. اگر هدفتان جاه طلبانه است، محدودیت یک هفته ای قرار دادی تنظیم نکنید، اما همچنین آن را آن قدر دور قرار ندهید که از دستتان برود.

محتوای کمپین‌ اینستاگرامتان را برنامه ریزی کنید

اکنون هدفتان را شناسایی کردید،باید برای پست مربوط به فعالیتتان برنامه ریزی کنید .

 محتوا پست اینستاگرام کلید طلایی جذب مخاطب
نقشه ی راه یا محتوی تقویمی برای پست ها و استوری هایتان که میخواهید روزانه به اشتراک بگذارید، فراهم سازید. ا گر در حال برقراری ارتباط بیشتر با تاثیر پذیران هستید(بیش از آنچه در زیر اشاره می شود)، از آنها بخواهید تا در روز های مشخصی پست بگذارند تا بر اساس تقویمتان اثر گذار باشد.
هر پست باید به خودی خود اثر گذار باشد در حالی که همچنان پیام فعالیت مربوط به کمیپن اینستاگرام تقویت می شود. اگر مخاطبان پست های متعدد ببینند باید با هم کار کنند تا هیجان ساخته شود. اگر فقط یک پست ببینند باید به مقدار کافی قوی باشد تا آنها را به دانستن بیشتر جلب و جذب کنند. محتوای تقویمی می‌تواند شامل پست هایی که پیش نمایی از کمپینتان است (برای مثال اگر می خواهید پیش از اثر گذاری حراج آن را اطلاع رسانی کنید و یا تصاویری از محصولاتتان پیش از عرصه ی آن)برای ساخت، حرکت آنی باشد.
کارهای زیادی برای فعالیت های مربوط به کمپین اینستاگرام در پیجتان وجود دارد و شما خواهان خواهان به دست آوردن بخش Gatorade خواهید بود. داشتن یک برنامه ی قابل اطمینان و نیرومند در جایی پیش از عرضه ی محصولتان، حمایت و ادامه و بقای سطحی با ثبات از کیفیت و خلاقیت،آسان تر می سازد.

از فید و استوری استفاده کنید


پیشنهاد نئولایز:آنالیز استوری اینستاگرام :‌ چگونه استوری های پیجمان را تحلیل کنیم؟
اگر فقط در حال انتشار تبلیغاتتان در فید اینستاگرام هستید باید بدانید که دارید چیز مهمی را از دست میدهید. کاربران اینستاگرام در حدود 400 میلیون استوری در طول روز مشاهده میکنند اما فقط 50 درصد بیزینس ها در حال استفاده از آن هستند.
استوری ها میتوانند تکمیل کننده ی پست هایتان باشند و هم اینکه می توانید تبلیغات فیس بوک را جایگزین کنید. استوری زیر از Girlfriend Collective و بخشی از کمپین‌های خرید مجانی برای خط جدید بالا تنه های تنگ زنانه هستند که نمونه ای از پروموت کردن و تبلیغ در اینستاگرام می باشد. و به وسیله ی پست های کسب و کارشان در فیدشان تکمیل گردیده است.
همچنین می توانید برای استوری ها و ساخت هشتگ ها محتوایتان را متناسب سازی کنید،برای مثال Everlane این کار را برای نوسازی فعالیت های هدفمند و نتیجه بخش خود استفاده کرد.

از تست های A/B استفاده کنید

آیا میخواهید بیشینه ی عمر کمپین اینستاگرام و بازخورد آنرا به دست آورید؟ برای تصحیح استراتژی خود از تست A/B استفاده کنید. نسخه های گوناگون تبلیغاتتان را به صورت شبیه سازی و به وسیله ی انتخاب خودکار بهترین نسخه اجرایی، استفاده کنید تا بدانید کدام یک بیشتر از همه بودجه ی شما را افزایش میدهد.
میتوانید تست های A/B را روی هریک از عناصر تبلیغاتتان انحام دهید:تصاویر،کپی، کاریابی ها، مخاطبان، پیاده سازی پیج. هر تست اطلاعات بیشتری درباره اینکه کدام کارایی را داشته و هم چنین داده هایی بسیار زیادی برای کمک به فعالیت مرتبط با کمپین بعدیتان در اینستاگرام می دهد.

زیبایی متحد و یکتا خلق کنید

فعالیت هایتان باید با نگاه و حس سراسر برندتان هم تراز و در یک راستا باشد،اما هم‌چنان می توانید آن را متمایز سازید. بر خلاف یک تبلیغ واحد که از ترکیب شدن با بقیه ی محتوایتان بهره می‌برد، یک فعالیت کاری میتواند به خودی خود برجسته و خوب باشد.
این کار باید به یاد ماندنی و شناخته شده باشد، بنابراین هر قسمت از تبلیغتان یک پایان و انسجامی را ارائه می‌دهد. این کار به فراخوان-تا-عمل کلیدی شما کمک خواهد کرد و حس آشنایی حس آشنایی را در هر زمانی که کسی تبلیغ را میبیند، ایجاد خواهد کرد.
این کار به خودی خود به کمپینتان برخی صفات و نوایی که مضمون و محتوی شما را رهنمون میسازد، می‌دهد. به اینکه دوست دارید مردم هنگام مشاهده ی تبلیغتان چه حسی داشته باشند، فکر کنید. عجیب و خنده دار است؟ آرام کننده است؟هیجان انگیز است؟

استاندارد های مهم را دنبال کنید

اگر فعالیت نتیجه بخش مرتبط با چوب انجام می‌دهید و کسی برای اندازه گیری بلندی صدای کارتان وجود ندارد، آیا اثر بر جای می‌گذارد؟
آمارهای اینستاگرام
۴۳ آمار اینستاگرام سال ۲۰۱۹ که باید بدانید
پیش از این‌که حتی کمپین هدفمند و ثمر بخش خود را عرضه کنید باید استاندارد های کلیدیی را که استفاده خواهید کرد، شناسایی کنید تا موفقیتتان را ارزیابی کنید(این همان M در بخش اهداف S.M.A.R.T می باشد.)
برای مثال در یک اطلاع رسانی که خواهان توجه به افزایش رشد و بدست آوردن مخاطبان و صدای به اشتراک گذاشته شده از مخاطبانتان، می‌باشید.
این ها به تنوع اهداف کمپین هدفمند شما بستگی دارد. استاندار های بسیار زیادی را در شبکه های اجتماعی می‌توانید دنبال کنید و برخی از تحلیل های اینستاگرام نیز منحصر به فرد می‌باشند. بسته به نوع فعالیتتان(مانند حراج یا عرضه محصول)ممکن است استاندارد هایی خارج از طرح در میان لینک ها یا کاربرد کدهای تبلیغاتی قابل ردیابی را هم دنبال کنید. از ثبات و دوام بنای کارتان اطمینان پیدا کنید بنابر این می‌توانید میزان تاثیر فعالیت نتیجه بخش کار خود را ارزیابی کنید.

تاثیرگذاران در کمپین اینستاگرام مشارکت کنید

تاثیرگذاران کاربرانی هستند که مخاطبان زیاد و اصلی در اینستاگرام دارند و آنهایی که فالوورهایشان به نظرات و توصیه هایشان اطمینان دارند. به همین دلیل تاثیرگذاران می توانند شرکای بی نظیری برای ارتباط شما با مخاطبانی وفادار باشند و صحت و اعتبار شما را تبلیغ کنند و باعث اعتماد فعالیت های شما بشوند.
کمپین در ایسنتاگرام
این مشارکت ها فقط در صورتی که اثرگذار باشند برای فعالیت های شما و برندتان کارایی دارند. بنابر این تکلیف و وظیفه خود را انجام دهید. تاثیرگذارانی که ارزش ها و زیبایی هایتان را به اشتراک می‌گذارند، شناسایی کنید و پست های برند های دیگر را برای اینکه بدانید چگونه پشتیبانی از محتوایشان را ارائه می کنند،چک کنید.
هنگامی که این پست به مخاطبان ارائه می‌شود آنها نه تنها به سایز بلکه به تناسب و در خور بودن آن نیز توجه میکنند. تاثیرگذاران کوچک سازی خواهند کرد اما فالووینگ های وفادار با این حال می‌توانند برای ما استراتژیک تر (و اقتصادی تر)واقع شوند. انتخاب کنید به خصوص اگر آنها یک جفت نیرومند برای هدف نهایی مخاطبانتان هستند.

برای موفقیت بودجه بندی کنید

بخش مورد علاقه همه در استراتژی فعالیت های هدفمند،بودجه است. درسته؟ همه ی ما باید این کار را انجام دهیم بنا بر این احازه بدهید این کار را به درستی انجام دهیم.
هنگام پرداختن به بودجه تاثیرگذار ترین روش ها برای اهدافتان را شناسایی کنید و از اینکه ارزش آن را دارد، اطمینان بیابید. همانطور که میدانید به پست ها استوری های تبلیغی و پروموت شده نیاز خواهید داشت، اما کار کردن با تاثیر گذاران و برگزاری با هزینه ی اضافی همراه می باشد. سابقه و خردتان را به سمت پیشرفت به کار گیرید و سپس آنها را در بودجه بندی کمپین‌تان در نظر بگیرید.
داشبورد تحلیلی نئولایزمطالعه کنید و یا برای بررسی وضعیت پارامتر‌های پیج خود ازاستفاده کنید
در جهانی بی نقص شما می توانید برای کمپینتان‌تان سرمایه ی بی نهایت داشته باشید اما بر روی سیاره زمین به ساخت اصلاحات و تنظیمات برای تاکتیک‌هایتان اگر سرمایه محدودی دارید، ممکن است نیاز داشته باشید و یا این که کمپین‌تان را کوچک تر سازید.

درباره ی پست–تجربه در کمپین اینستاگرام بیاندیشید

بسته به هدف کمپین‌تان در اینستاگرام ممکن است به فرستادن مردم به جایی دیگر پس از کلیک بر روی پست و یا تبلیغتان مجبور شوید. مقصد کلیک بر روی پست خود را فراموش نکنید. یک پیاده سازی قوی پیج می تواند به شما در رسیدن به هدفتان کمک کند.

نظر شما :