7 نکته جادویی برای نوشتن بهترین کپشن‌های اینستاگرام

اینکه کپشن‌های اینستاگرام را چه طور می نویسید، می‌تواند عامل پیروزی یا شکست ترفندهای بازاریابی شما در اینستاگرام باشد

این موضوع ازسه جهت حائز اهمیت است:

  • کپشن های اینستاگرام به شما اجازه می‌دهند که برند شوید.
  • به شما فرصتی برای فراخوان افراد می‌دهند (هدایت فالوور‌ها در مورد نحوه واکنش به پست‌های شما مانند برگزاری مسابقه و نظرسنجی)
  •  به شما فرصتی برای وارد کردن  هشتگ می دهند و درنتیجه احتمال به دست آوردن فالوور‌های اینستاگرام جدید را افزایش می‌دهد.

کپشن اینستاگرام خوب برای موفقیت شما حیاتی است. بااین‌حال، اغلب نادیده گرفته می‌شود. اما هر کپشن اینستاگرام، زمانی برای ایجاد صمیمیت است. هرچند در یک نگاه اجمالی ممکن است کپشن‌های شما مهم به نظر نرسد، ولی آنها دلیل مشارکت یا ایجاد ارتباط بین شما و فالوور‌های شما است. 

قبل از نوشتن مناسب ترین کپشن برای فالورهاتون لازمه که مخاطبین اینستاگرام خود را بشناسید و بدانید که برای چه کسی می‌نویسید. و در ادامه در مورد 7 راهکار نوشتن کپشن مناسب به منظور آراستن  وضعیت اینستاگرام و بهبود سطح مشارکت(engagement (فالوورها، صحبت می کنیم.

7 نکته جادویی برای نوشتن بهترین کپشن‌های اینستاگرام

چطور کپشن‌های اینستاگرام موثر بنویسیم
  1.  داستان خود را بگویید

ضرب المثل ((شنیدن کی بود مانند دیدن)) در اینستاگرام کاملاً صدق می کند. هر کسب‌وکار و تصاویر مربوط به آن‌ها داستان‌هایی برای گفتن دارند، این‌طور نیست؟

متن‌های استوری به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد تا با فالوور‌های خود جدی باشند. کپشن ها می‌توانند باعث تحسین و تمجید چشمگیر برند شما بشوند، و وقتی شروع به گفتن داستان می‌کنید به برند خود یک چهره و یک‌ صدا  می‌دهید.

یک کمپین برای گفتن بعضی از داستان‌ها به مشتریان خود راه‌اندازی کرده‌اند، در آنجا به آن‌ها می‌گویند که چه کسی هستند، کسب‌وکار آن‌ها چیست، و چگونه (و چرا) از Canva استفاده می‌کنند. جنبه داستان‌سرایی زیادی وجود دارد، که ثابت می‌کند وقتی شما نیاز به مشارکت با فالوورهای خوددارید، به‌خوبی عمل می‌کنند.

 

 

 

 

 
 
 
View this post on Instagram
 

 

 

 

 

 

 
 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

وقتی با یه تیم کار میکنی، خلاقیت رشد میکته، ایده های ناب به وجود میاد. دیدگاههای منحصر هر یک از اعضای تیم، اشتراک دانش را حداکثر کرده و کمک میکنه که مهارتهای جدید را یاد بگیرید. شور و شوقی برای یادگیری ایجاد میکند که هیچ وقت در کار انفرادی نیست. . . . تیم نئولایز توی یه جلسه عالی طوفان فکری #تیم_ورک #نئولایز #طوفان_فکری #خلاقیت #ایده_های_خلاقانه #ایده_خلاقانه #ایده_یابی #تیم #استارت_آپ

 

A post shared by Neolyze.com (@neolyze) on

مانند کپشن‌های طنزآمیز، پست‌های داستان‌سرایی احتمالاً آن چیزی نیست که اکثر کسب‌وکارها تصمیم به پیاده‌سازی منظم آن دارند. آن‌ها شاید زمانی مؤثرتر باشند محتوای منظم شمارا “قطع” کنند. یک‌تکه غیر عادی در کپشن اینستاگرام،  احتمالا توجه فالوورها را بیشتر جلب می کند.

این به این معنی نیست که برخی از نام‌های تجاری منحصرا از طریق کپشن‌های داستان‌گویی پیشرفتی نکرده‌اند. یلدای کارافرینی مثال خوبی است که چگونه داستان ها می‌توانند در احساسات عمیق فالوورهای شما گنجانده شوند:

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ShanbeMag هفته‌نامه شنبه (@shanbemag) on

 تا زمانی که داستان‌های شما پیامی مثبت در خود داشته و به‌نوعی با کسب‌وکار شما ارتباط داشته باشند، شما می‌توانید این روند را ادامه دهید.

  1. از پرسیدن نهراسید

همان‌طور که از قدیم گفته اند، اگر چیزی می‌خواهید گاهی بهتر است بپرسید.

اگر برای ایده‌ ایجاد کپشن اینستاگرام ناتوان شده و یا احساس می‌کنید فالوورهای شما کمی سرد شده‌اند، ایجاد کپشن‌هایی را در نظر بگیرید که برای آن‌ها سوالاتی مطرح بشود. این باعث می‌شود تا شما از پوشش تبلیغاتی بیرون بیایید و بتواند به شما کمک کند در مورد مشتریان خود چیزهای زیادی یاد بگیرید. حتی اگر هیچ‌چیز دیگری نباشد، کپشن‌های اینستاگرام مبتنی بر سؤال فرصتی برای ترغیب ،لایک کردن و ارائه نظر در پست‌هایی است که ممکن است به طریق دیگری عشق و علاقه  زیادی دریافت نکنند. به این مثال از به این مثال شتابدهنده نوین تک که پرسش های را برای آموزش فالوورهای خود مطرح می‌کند، توجه کنید:‌

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by NovinTech (@novintechaccelerator) on

یک سؤال ساده در پایان (“آیا می‌توانید شخص دیگری را تگ کنید؟”) تعداد نظرات در پست را  توسط افراد تائید کننده و شرکت‌کنندگان افزایش داد.

به خاطر داشته باشید: مردم عاشق صحبت کردن در مورد خودشان هستند. پس از آن‌ها چیزی بپرسید! آن‌ها دنبال چه چیزی هستند؟ دیروز چه‌کار کردند؟ عطروطعم بستنی موردعلاقه آن‌ها چیست؟

 صادقانه بگویم، آسمان وسیع است.  اگر نمی‌دانید از کجا شروع کنید، در نظر داشته باشید که پرسیدن چیزی از فالوورها الزاماً نباید یک پرسشنامه یا پاراگراف طولانی باشد. گاهی جمله ساده “حال شما چطور است؟، کاملا کافی است.

درنهایت، کپشن‌های مبتنی بر سؤال تنها یک تاکتیک برای افزایش مشارکت در پست‌های اینستاگرام شما نیست بلکه روشی برای انجام تحقیقات کاربری، یادگرفتن چیزی جدید در مورد فالوورها، و درنتیجه، بهبود استراتژی در اینستاگرام است.

  1.  شوخ طبع باشید.

ویژگی‌های شخصیتی یک روش برای معرفی هویت برند شما در اینستاگرام هستند.

به‌جای دادن یک رویکرد حرفه‌ای یا رسمی به محتوای خود، مزایای استفاده از طنز را درمحتوای خود در نظر بگیرید. فالوور‌های شما احتمالاً  از محتوای بی‌ارزش و فروشی خسته شده‌اند. ارائه چیزی برای خندیدن نه‌تنها شمارا در بین دیگران متمایز می‌کند بلکه نام تجاری شمارا بهتر معرفی می‌کند.

اگرچه شما نیازی به انجام مداوم کمدی در اینستاگرام ندارید، پست‌های بانشاط همیشه یک حرکت زیبا برای فالوورها هستند.

  1. به فالوورهای خود اظهار عشق ومحبت کنید

محتوای تولیدشده توسط کاربر، نان و کره اینستاگرامی مای  امروزی است، به‌خصوص با توجه به اینکهUGC [1](محتوای تولید شده توسظ کاربر) باعث ایجاد 6.9 برابر مشارکت بیشتر نسبت به محتواهای نام تجاری است. اگر فالوورهایی دارید که از محصول شما خرسند هستند و مایل‌اند از شما تعریف کنند، شما باید در کپشن‌های اینستاگرام خود به آن‌ها اشاره‌کرده و اظهار محبت نمایید.

حتی نام‌های تجاری بزرگ نظیر استارباکس زمانی را برای دنبال کنندگان خود اختصاص می‌دهند. (اطمینان حاصل کنید که حساب‌های فالوور‌های خود را هشتگ گذاری کنید[2]، و قبل از استفاده محتوای آن‌ها به‌عنوان بخشی از کمپین خود، کسب اجازه کنید.)

برای کپی متن UGC ، اکثر کسب‌وکارها به گفتن ” تشکر” اکتفا می کنند و یا یک جک شاد برای اتصال با عکس‌های مشتری خود، ارائه می‌دهند. بااین‌حال، شما می‌توانید کمی بیشتر از آن بروید و یک داستان در مورد یک کاربر بگویید، برای یک کپشن اینستاگرام خوب برای یک پست UGC نیاز به ایجاد حس تقدیر برای فالوور‌هایی دارید که محصولات شما را نشان می‌دهند و بقیه را به استفاده از آن ترغیب می‌کنند.

  1. روی هشتگ‌های خود تمرکز کنید

واضح و ساده، گپشن‌های اینستاگرام حاوی هشتگ ها مشارکت بیشتری را نسبت به کپشن‌های بدون هشتگ جذب می‌کنند. درصورتیکه تنها چند ثانیه طول می‌کشد تا چند هشتگ در یک پست وارد شود.

انتخاب بهترین هشتگ برای پست‌های شما نیز معمولا عمل پیچیده‌ای نیست. کسب‌وکارها می توانند گزینه های خود را در بین هشتگ های نام تجاری و غیرتجاری و یا ترکیبی از هر دو آن‌ها انتخاب کنند.

به‌عنوان‌مثال، نام‌های تجاری بزرگ معمولاً برای به دست آوردن و تقویت نام تجاری خود و یا یک کمپین خاص، به هشتگ های نام تجاری تکیه می کنند. این اغلب حرکت هوشمندانه‌ای است که بعد از هشتگ غیرتجاری نیز انجام می‌شود. درحالی‌که هدف اصلی از هشتگ ها افزایش دیده شدن پست‌های شما و میزان مشارکت است،همچنین هشتگ روشی کامل برای تشریح عکس‌های شما هستند. منظور من این است که هشتگ نباید خیلی ساده باشد. هشتگ ها می‌توانند سرگرم‌کننده باشد، توسط شما اختراع‌شده، شخصی باشند و چیزی اضافی به کپشن اینستاگرام اصلی شما اضافه کنند.

نکته:خلاق باشید و از متفاوت بودن نهراسید.

  1. از هشتگ استفاده کنید.

یک کپشن اینستاگرام خوب علاوه بر اظهار محبت و عشق به فالوور‌های فعلی خود باید به دنبال جذب فالوور‌های جدید برای خود باشد. به‌عنوان یک نتیجه، “هشتگ گذاری پست‌های یک دوست” یک روش جالب برای ترغیب  فالوور‌های فعلی شما برای معرفی دوستان و فالوور‌های دیگر  به کسب‌وکار شما است. اغلب، هشتگ گذاری پست‌های یک دوست با یک هشتگ موضوعی، فرصتی را برای فالوور‌ها فراهم می کند تا به دیگران آگهی بدهند.

در اینجا یک نمونه عالی از یک پست توسط الکس اندانی است که از هشتگ #BestFriendsDay استفاده می‌کند و از فالوور‌ها می‌خواهد تا بهترین آن‌ها را هشتگ گذاری کنند. 

هرچند هشتگ گذاری پست‌های یک دوست، روشی تجاری و مربوط به کسب‌وکار نیست که دائما مجبور به انجام آن باشیم، اما یک روش سرگرم‌کننده و سازنده برای ارتباط با فالوور‌های شما بوده  و ایده‌های جدیدی برای کپشن‌های اینستاگرام به شما می‌دهند.

انتخاب هشتگ برای هر کپشن نکاتی دارد که می‌تواند بخشی مهمی از آنها را در مقاله: چگونه از هشتگ اینستاگرام، برای گرفتن بهترین نتایج استفاده کنیم؟ پیدا کنید

  1. گاهی کمتر، بیشتر است

گاهی اوقات، اجازه دهید تصاویر شما برای خود صحبت کنند.

کپشن‌هایی با حداقل کلمات [3]برخلاف پست‌های داستان‌سرایی، تا حد ممکن از حداقل کلمات برای برجسته کردن یک تصویر خاص  استفاده می‌کنند. هیچ رمز و رازی برای ایجاد پست‌های مینیمالیستی وجود ندارد و بسیار شبیه به پست‌های داستان‌سرایی است که معمولاً استفاده می‌شود.

کپشن‌های مینیمالیستی یکی دیگر از گزینه‌های باب روز برای کسانی است که به دنبال اثر گذاری برای فالوور‌های خود هستند.

اگر احساس می‌کنید، خلاقیت لازم برای ساختن چنین کپشن‌هایی را ندارید، نگران نباشید. هر چیزی از یک نوشته کوتاه گرفته تا یک نقل‌قول معروف و اشعار آهنگین می‌تواند یک منبع الهام‌بخش باشد.

نتیجه:

همان‌طور که می‌بینید، محدودیتی برای ایجاد کپشن در مورد کسب‌وکار در اینستاگرام وجود ندارد. از عواملی مثل هشتگ ها و UGC گرفته، تا گزینه‌های خلاقانه، مانند داستان‌سرایی، کسب‌وکارها جای زیادی برای کار کردن با کمک پست‌هایشان دارند.

هنگامی‌که شما برای محتوای اینستاگرام خود برنامه‌ریزی می‌کنید، پیش‌نویس کردن کپشن‌ها پیش از زمان ،همیشه یک ایده خوب است!


[1] User-generated content محتوای مخاطب ساز

[2] Tag

[3] minimalist

پاسخ دهید