7 نکته جادویی برای نوشتن بهترین کپشن‌های اینستاگرام

7 نکته جادویی برای نوشتن بهترین کپشن‌های اینستاگرام

نویسنده :صفایی
به‌روز رسانی :۰۵ دی ۱۳۹۹
 کپشن در اینستاگرام چیست؟تصور کنید عکس بدون زیرنویس مانند کتاب بدون عنوان است. شما ممکن است از عکس مناسب استفاده کرده باشید اما ابراز احساسات در پشت آن نقش مهمی در تعامل کلی شما با عکس دارد. و این دقیقا کارکرد صحیح کپشن ها در پستهای اینستاگرام است.
با مطالعه این پست می توانید به این مطلب دست یابید کپشن اینستاگرام چیست؟چگونه می توان کپشن اینستاگرام نوشت؟  کاربرد کپشن در پستها چیست؟ چرا کپشن اینستاگرام می‌تواند عامل پیروزی یا شکست شما در افزایش یا کاهش فالوورهای پیچ شما باشند؟

چگونه از هشتگ اینستاگرام برای گرفتن بهترین نتایج استفاده کنیم؟
کپشن ها ازسه جهت حائز اهمیت است:
  • کپشن های اینستاگرام به شما اجازه می‌دهند که برند شوید.
  • به شما فرصتی برای فراخوان افراد می‌دهند (هدایت فالوور‌ها در مورد نحوه واکنش به پست‌های شما مانند برگزاری مسابقه و نظرسنجی)
  •  به شما فرصتی برای وارد کردن  هشتگ می دهند و درنتیجه احتمال به دست آوردن فالوور‌های اینستاگرام جدید را افزایش می‌دهد.
کپشن اینستاگرام برای موفقیت شما حیاتی است.هر کپشن اینستاگرام، را می توان نقطه عطفی برای ایجاد صمیمیت بین شما و مخاطبانتان دانست.
هرچند در یک نگاه اجمالی ممکن است کپشن‌های شما مهم به نظر نرسد، ولی آنها دلیل مشارکت یا ایجاد ارتباط بین شما و فالوور‌های پیجتان دارای اهمیت است. 
قبل از نوشتن مناسب ترین کپشن برای فالورهاتون لازم است  که مخاطبین اینستاگرام خود را بشناسید و بدانید که جامعه هدف شما چه کسانی هستند؟ در این پست راهکارهایی برای نوشتن کپشن مناسب به منظور زیبایی ظاهری اینستاگرام و بهبود سطح مشارکت فالوورها، صحبت می کنیم.
 شما برای برنامه ریزی محتوای پیحتان در اینستاگرام می توانید از صفحه آنالیز رایگان اینستاگرام نئولایز برای آنالیز پیچ ها و پست های خود استفاده کنید.

داستان (story) خود را بیان کنید

ضرب المثل ((شنیدن کی بود مانند دیدن)) در اینستاگرام کاملاً صدق می کند. هر کسب‌وکار و تصاویر مربوط به آن‌ها داستان‌هایی برای گفتن دارند، این‌طور نیست؟
متن‌های استوری به شما اجازه می‌دهد تا با فالوور‌های خود تعامل برقرار کنید. کپشن ها می‌توانند باعث تحسین و تمجید چشمگیر برند شما بشوند، و وقتی شروع به گفتن داستان می‌کنید به برند خود یک چهره و یک‌ صدا  می‌دهید.
برای مثال شما یک کمپین برای روایت داستان‌ها به مخاطبین خود ایجاد کرده‌اید. ذر این استوری روایتی از فعالیتهای روزمره بیان می کنند. شما می توانید استوری های متنوعی از وقایع روزمره خود به مخاطبین ارایه دهید. استوری هایی که می تواند باعث جذب بازدیدکننده های صرف شما به مخاطبین هدف شود. 
کپشن 
 اینستاگرام
مانند کپشن‌های طنزآمیز، پست‌های داستان‌سرایی احتمالاً آن چیزی نیست که اکثر کسب‌وکارها تصمیم به پیاده‌سازی منظم آن دارند. آن‌ها شاید زمانی مؤثرتر باشند محتوای منظم شمارا “قطع” کنند. یک‌تکه غیر عادی در کپشن اینستاگرام،  احتمالا توجه فالوورها را بیشتر جلب می کند.
کپشن در اینستاگرام
 تا زمانی که داستان‌های شما پیامی مثبت در خود داشته و به‌نوعی با کسب‌وکار شما ارتباط داشته باشند، شما می‌توانید این روند را ادامه دهید.

از جملات سوالی در کپشن های اینستاگرام نترسید

کپشن اینستاگرام
همان‌طور که از قدیم گفته اند، اگر چیزی می‌خواهید گاهی بهتر است بپرسید.
اگر برای ایده‌ ایجاد کپشن اینستاگرام ناتوان شده و یا احساس می‌کنید فالوورهای شما کمی سرد شده‌اند، از کپشنهای سوالی استفاده کنید.
استفاده از جملات سوالی باعث می شود تا شما از پوشش تبلیغاتی بیرون بیایید و بتوانید از بازدیدکنندگان داده های آماری فراوانی را بدست آورید.
در بدبینانه ترین حالت کپشن‌های سوالی اینستاگرام فرصتی برای ترغیب ،لایک کردن و ارائه نظر در پست‌هایی است که ممکن است به طریق دیگری عشق و علاقه  زیادی دریافت نکنند. به این مثال از به این مثال شتابدهنده نوین تک که پرسش های را برای آموزش فالوورهای خود مطرح می‌کند، توجه کنید:‌

پیشنهاد نئولایز:7 نکته جادویی برای نوشتن بهترین کپشن‌های اینستاگرام
یک سؤال ساده در پایان (“آیا می‌توانید شخص دیگری را تگ کنید؟”) تعداد نظرات در پست را  توسط افراد تائید کننده و شرکت‌کنندگان افزایش داد.
به خاطر داشته باشید: مردم عاشق صحبت کردن در مورد خودشان هستند. پس از آن‌ها چیزی بپرسید! آن‌ها دنبال چه چیزی هستند؟ دیروز چه‌کار کردند؟ عطروطعم بستنی موردعلاقه آن‌ها چیست؟
 صادقانه بگویم، آسمان وسیع است.  اگر نمی‌دانید از کجا شروع کنید، در نظر داشته باشید که پرسیدن چیزی از فالوورها الزاماً نباید یک پرسشنامه یا پاراگراف طولانی باشد. گاهی جمله ساده “حال شما چطور است؟، کاملا کافی است.
درنهایت، کپشن‌های مبتنی بر سؤال تنها یک تاکتیک برای افزایش مشارکت در پست‌های اینستاگرام شما نیست بلکه روشی برای انجام تحقیقات کاربری، بدست آوردن داده های جدید در مورد فالوورها، و درنتیجه، بهبود استراتژی در اینستاگرام است.

در کپشن اینستاگرام شخصیتی شوخ طبع داشته باشید

ویژگی‌های شخصیتی یک روش برای معرفی هویت برند شما در اینستاگرام هستند.
به‌جای استفاده از روبداد حرفه‌ای یا رسمی برای پست های ، مزایای استفاده از طنز را درمحتوای خود در نظر بگیرید. فالوور‌های شما احتمالاً از محتوای بی‌ارزش و فروشی خسته شده‌اند. ارائه چیزی برای خندیدن نه‌تنها شمارا در بین دیگران متمایز می‌کند بلکه نام تجاری شمارا بهتر معرفی می‌کند.اگرچه شما نیازی به انجام مداوم کمدی در اینستاگرام ندارید، پست‌های بانشاط همیشه یک حرکت زیبا برای فالوورها هستند.
کپشن اینستاگرام

با فالوورهای خود تعامل داشته باشید 

محتوای تولیدشده توسط کاربر، به مانند  نان و کره لازم و ملزوم یکدیگرند.محتوای تولید شده توسظ کاربر محتوایی است که توسط مشارکت کنندگان بدون پرداخت هزینه  و با مشارکت طرفداران ایجاد شده است.
این مشارکت می تواند به تصاویر ، فیلم ها ، توصیفات ، توئیت ها ، پست های وبلاگ و هر چیز دیگری که در این میان است اشاره کند و عمل کاربران در جهت تبلیغ یک برند است نه خود برند.)

افزایش لایک در اینستاگرام : ۳۰ ایده استراتژی و توصیّه
این مشارکت خود 6.9 برابر مشارکت بیشتر نسبت به محتواهای نام تجاری است.
اگر فالوورهایی دارید که از خدمات شما راضی هستند و مایل‌اند از شما تعریف کنند، شما باید در کپشن‌های اینستاگرام خود به آن‌ها اشاره‌کرده و اظهار محبت نمایید.
حتی نام‌های تجاری بزرگ نظیر استارباکس زمانی را برای فاولوورهای خود اختصاص می‌دهند. (اطمینان حاصل کنید که حساب‌های فالوور‌های خود را هشتگ گذاری کنید و قبل از استفاده محتوای آن‌ها به‌عنوان بخشی از کمپین خود، کسب اجازه کنید.)
برای کپی متن UGC ، اکثر کسب‌وکارها به گفتن ” تشکر” اکتفا می کنند و یا یک جک شاد برای اتصال با عکس‌های مشتری خود، ارائه می‌دهند. بااین‌حال، شما می‌توانید کمی بیشتر از آن بروید و یک داستان در مورد یک کاربر بگویید، برای یک کپشن اینستاگرام خوب برای یک پست UGC نیاز به ایجاد حس تقدیر برای فالوور‌هایی دارید که محصولات شما را نشان می‌دهند و بقیه را به استفاده از آن ترغیب می‌کنند.
کپشن اینستاگرام

روی هشتگ‌های خود تمرکز کنید


پیشنهاد نئولایز:هشتگ گذاری در اینستاگرام برای بهبود حساب کاربری
واضح و ساده، گپشن‌های اینستاگرام حاوی هشتگ ها مشارکت بیشتری را نسبت به کپشن‌های بدون هشتگ جذب می‌کنند. درصورتیکه تنها چند ثانیه طول می‌کشد تا چند هشتگ در یک پست وارد شود.
انتخاب بهترین هشتگ برای پست‌های شما نیز معمولا عمل پیچیده‌ای نیست. کسب‌وکارها می توانند گزینه های خود را در بین هشتگ های نام تجاری و غیرتجاری و یا ترکیبی از هر دو آن‌ها انتخاب کنند.
به‌عنوان‌مثال، نام‌های تجاری بزرگ معمولاً برای به دست آوردن و تقویت نام تجاری خود و یا یک کمپین خاص، به هشتگ های نام تجاری تکیه می کنند. این اغلب حرکت هوشمندانه‌ای است که بعد از هشتگ غیرتجاری نیز انجام می‌شود. درحالی‌که هدف اصلی از هشتگ ها افزایش دیده شدن پست‌های شما و میزان مشارکت است،همچنین هشتگ روشی کامل برای تشریح عکس‌های شما هستند. منظور من این است که هشتگ نباید خیلی ساده باشد. هشتگ ها می‌توانند سرگرم‌کننده باشد، توسط شما اختراع‌شده، شخصی باشند و چیزی اضافی به کپشن اینستاگرام اصلی شما اضافه کنند.
نکته:خلاق باشید و از متفاوت بودن نهراسید.
کپشن اینستاگرام

از هشتگها در کپشن اینستاگرام استفاده کنید.

یک کپشن اینستاگرام خوب علاوه بر اظهار محبت و عشق به فالوور‌های فعلی خود باید به دنبال جذب فالوور‌های جدید برای خود باشد. به‌عنوان یک نتیجه، “هشتگ گذاری پست‌های یک دوست” یک روش جالب برای ترغیب  فالوور‌های فعلی شما برای معرفی دوستان و فالوور‌های دیگر  به کسب‌وکار شما است. اغلب، هشتگ گذاری پست‌های یک دوست با یک هشتگ موضوعی، فرصتی را برای فالوور‌ها فراهم می کند تا به دیگران آگهی بدهند.
در اینجا یک نمونه عالی از یک پست توسط الکس اندانی است که از هشتگ #BestFriendsDay استفاده می‌کند و از فالوور‌ها می‌خواهد تا بهترین آن‌ها را هشتگ گذاری کنند. 
هرچند هشتگ گذاری پست‌های یک دوست، روشی تجاری و مربوط به کسب‌وکار نیست که دائما مجبور به انجام آن باشیم، اما یک روش سرگرم‌کننده و سازنده برای ارتباط با فالوور‌های شما بوده  و ایده‌های جدیدی برای کپشن‌های اینستاگرام به شما می‌دهند.
انتخاب هشتگ برای هر کپشن نکاتی دارد که می‌تواند بخشی مهمی از آنها را در مقاله: چگونه از هشتگ اینستاگرام، برای گرفتن بهترین نتایج استفاده کنیم؟ پیدا کنید


کوتاه بودن کپشن اینستاگرام بهتر است یا طولانی؟

گاهی اوقات، اجازه دهید تصاویر شما برای خود صحبت کنند.
کپشن‌هایی با حداقل کلمات [3]برخلاف پست‌های داستان‌سرایی، تا حد ممکن از حداقل کلمات برای برجسته کردن یک تصویر خاص  استفاده می‌کنند. هیچ رمز و رازی برای ایجاد پست‌های مینیمالیستی وجود ندارد و بسیار شبیه به پست‌های داستان‌سرایی است که معمولاً استفاده می‌شود.
کپشن‌های مینیمالیستی یکی دیگر از گزینه‌های باب روز برای کسانی است که به دنبال اثر گذاری برای فالوور‌های خود هستند.اگر احساس می‌کنید، خلاقیت لازم برای ساختن چنین کپشن‌هایی را ندارید، نگران نباشید. هر چیزی از یک نوشته کوتاه گرفته تا یک نقل‌قول معروف و اشعار آهنگین می‌تواند یک منبع الهام‌بخش باشد.

نتیجه

همان‌طور که می‌بینید، محدودیتی برای ایجاد کپشن در مورد کسب‌وکار در اینستاگرام وجود ندارد.
از عواملی مثل هشتگ ها و UGC گرفته، تا گزینه‌های خلاقانه، مانند داستان‌سرایی، کسب‌وکارها جای زیادی برای کار کردن با کمک پست‌هایشان دارند.
هنگامی‌که شما برای محتوای اینستاگرام خود برنامه‌ریزی می‌کنید (می توانید از صفحه آنالیز رایگان اینستاگرام نئولایز برای آنالیز پیچ ها و پست های خود استفاده کنید)، پیش‌نویس کردن کپشن‌ها پیش از زمان ،همیشه یک ایده خوب است!

نظر شما :