۶ نکته برای ورود سریع‌تر به اکسپلور اینستاگرام


در دنیای بازاریابی شبکه های اجتماعی، ورودبه صفحه جستجو(اکسپلور) اینستاگرام افراد، مانند قرار گرفتن در تبلیغات تلویزیونی در یک ساعت پربیننده و یا قرار دادن یک بیلبورد، درست در محیط خانه مشتری هدف شما است. به عبارت ساده، صفحه اکسپلور اینستاگرام شمارا رودررو با بازدیدکنندگان قرار می‌دهد.

صفحه اکسپلور اینستاگرام یک مکان فوق العاده برای دسترسی به بینهایت محتواست. کارآیی آن برای هر کاربر متفاوت است و می‌تواند یک منبع فوق‌العاده برای پیشرفت تبلیغات شرکت شما باشد، زیرا هر زمان که یکی از فالوورهای شما محتوای ارسالی شمارا لایک می‌کند، محتوای شما فرصتی برای نمایش در صفحه اکسپلور فالوورهای آن‌ها و ایجاد یک واکنش زنجیره‌ای برای دسترسی به برندشما پیدا می‌کند. ازآنجاکه اینستاگرام ماهانه حدود 800 میلیون کاربر را میزبانی می‌کند و 60 درصد از آن‌ها هرروز فعال هستند، دانستن نحوه نفوذ به صفحه اکسپلور می‌تواند کلید شما برای ورود به دنیایی از فالوورهای متعهد و ارزشمند باشد.

الگوریتم صفحه اکسپلور اینستاگرام چگونه کار می‌کند؟

­صفحه اکسپلور اینستاگرام اساساً تکامل صفحه Popular است که در هنگام شروع برنامه اینستاگرام به آن معرفی شد. درگذشته، استفاده از صفحه Popular به‌عنوان یک شبکه اجتماعی رسانه‌ای رایج نبود، زیرا علایق فردی هر کاربر را پوشش نمی داد.

از سوی دیگر صفحه اکسپلور، بر اساس نیازهای مشتریان بالقوه ی امروز، محتوای مرتبط با درخواست آن‌ها را بر اساس پست‌هایی که قبلاً پسندیده‌اند، به آنها نشان می‌دهد. الگوریتم اکسپلور به نحوه برقرار کردن ارتباط با پلتفرم اجتماعی نظارت کرده و محتوایی را ایجاد می‌کند که به‌طور خاص با نحوه استفاده شما از برنامه و نیازهای شما همگام‌سازی می‌شود. به همین دلیل برخی از مردم صفحه اکسپلور را مکانی واقع‌گرایانه در وب می‌دانند.

در رابطه با کسب‌وکارها، هر زمان که محتوا در صفحه اکسپلور اینستاگرام نمایش داده شود، میتواند فرصتی برای ایجاد تعاملات جدید با کاربران  جدید باشد. این بدان معنی است که شما می‌توانید بلافاصله پتانسیل بازار خود را گسترش ‌دهید.

چرا اکسپلور اینستاگرام ، برای رشد برند شما اهمیت دارد؟

به عبارت ساده، صفحه اکسپلور اینستاگرام دقیقاً همان چیزی را ارائه می‌دهد که شرکت شما میخواهد به وسیله ی بازاریابی در شبکه های اجتماعی به آن دست پیدا کند.

اگر بتوانید حضور خود را در اکسپلور اینستاگرام به‌طور استراتژیک افزایش دهید، می‌توانید لایک‌ها و جذابیت‌های بیشتری برای شرکت خود کسب نمایید و شانس خود را برای فروش محصولات جدید، کسب مشتریان جدید و ارتباط با مخاطبان گسترده‌تر، افزایش دهید.

درنهایت، نفوذ به صفحه جستجو یا اکسپلور به شما کمک می‌کند که نحوه صحیح صحبت کردن با مخاطبان خود را کشف نمایید. بعدازاین، محتوایی که در این برگه ظاهر می‌شود، بستگی به چگونگی ارتباط مشتری هدف شما با این برنامه دارد. ازآنجا که اینستاگرام حدود 95 میلیون عکس باارزش از اطلاعات مصرف‌کنندگان برای جستجو در هرروز دارد، دقیقاً می‌داند چگونه مارک‌های مناسب را به افراد مناسب متصل کند. همه کاری که شما باید انجام دهید این است که در الگوریتم قرار بگیرید.

مرحله 1: افزایش فالوورهای مناسب

هنگامی‌که شما وارد اینستاگرام می‌شوید، محتوایی که در صفحه اکسپلور مشاهده می‌کنید، با چیزی که دیگران در نمای شبکه شما به آن علاقه نشان داده‌اند و آنچه خود شما قبلاً به آن علاقه نشان داده‌اید تعیین می‌شود. اینستاگرام محتوای شمارا بر این اساس که چقدر با علایق و نیازهای فالوورهای شما مرتبط است ،نمایش می‌دهد. این به این معنی است که شما باید دقیقاً بدانید که مشتریان شما هنگام مرور فید اینستاگرام خود چه چیزی را جستجو می‌کنند.

با توجه به این موضوع، از خودتان بپرسید:

 • مخاطبان هدف شما چگونه هستند؟
 • از چه چیزی‌هایی لذت می‌برد؟
 • چه کسانی را فالو می‌کنند؟
 • چه نوع محتوایی را پست می‌کنند؟

مرحله 2: پخش زنده(live) اینستاگرام

حدود 250 میلیون نفر در هرماه از استوری اینستاگرام استفاده می‌کنند. این‌ یک بازار قابل‌توجه برای هر برند است. ازآنجاکه ویدیوی زنده به‌عنوان یک‌ راه محبوب برای به اشتراک گذاشتن تجربیات (به‌ویژه در بین مخاطبان جوان‌تر) است، هنگام تلاش برای ایجاد تعاملات جدید با مشتریان خود، منطقی است که این شکل جدید از محتوا را نیز امتحان کنید.

اینستاگرام ویدیوهای زنده (live) برتر در صفحه اکسپلور را هایلایت می‌کند که دسترسی به آن، بسته به اینکه چه مدت است که شما در پلتفرم هستید آسان‌تر میشود. خبر خوب این است که ویدیو همچنان شمارا در معرض دید قرار می‌دهد تا به شما کمک کند که فالوورهای خود را درگیر کنید.

اگر مطمئن نیستید چه چیزی منتشر کنید برخی از ایده‌های زیر را امتحان کنید:

 • فروش‌ها و اطلاعیه‌های آینده
 • جلسات پرسش و پاسخ یا مصاحبه
 • بازاریابی پشت‌ صحنه
 • همکاری‌ها و تصدی‌ها
 • آمار رویدادها

مرحله 3: استفاده از تگ‌های مکان و هشتگ

هشتگ‌ها ابزارهای مفیدی هستند که می‌توانید در اینستاگرام به آن‌ها دسترسی داشته باشید. این راه‌حل‌های ساده، محتوای شمارا سریعاً قابل‌کشف می‌سازند و به شما اطمینان می‌دهند که می‌توانید به افرادی غیر از افراد شبکه موجود خود دسترسی پیدا کنید. تحقیقات نشان می‌دهد مارکهایی که حداقل یک هشتگ در هر پست استفاده می‌کنند حدود 12.6 درصد مشارکت بیشتری از همتایان خود دریافت می‌کنند.

هشتگ،‌ یک روش فوق‌العاده برای کاربران اینستاگرام برای یافتن محتوا موردنیازشان است. هنگامی‌که از هشتگ استفاده می‌کنید، می‌توانید به مشارکت بیشتری دست پیدا کنید و بنابراین شانس خود را برای نمایش در صفحه اکسپلور افزایش دهید. به خاطر داشته باشید که هشتگ‌ها نباید بیش‌ازحد تبلیغاتی باشند. تگ‌های برند را با موقعیت مکانی، موضوعات موردعلاقه و عبارات سرگرم‌کننده ترکیب کنید.

مرحله 4: ارسال محتوای مناسب در زمان مناسب

مهم نیست که از کدام‌یک از شبکه‌های رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنید، اولین قدم برای موفقیت، محتوای استثنایی است. به یاد داشته باشید، 50٪ از افراد اینستاگرام در حال حاضر شرکت‌ها را فالو می‌کنند که به این معنی است که اینستاگرام ساده‌ترین مکان برای ارتباط با کاربران شما است.

بااین‌حال، اگر شما به دنبال نتایج شگفت‌آوری هستید، باید مطمئن شوید که چیزهایی را به اشتراک می‌گذارید که کاربران شما مایل به دیدن آن هستند. هرچند کیفیت محتوای شما مورد بسیار مهمی است، هنگام تعیین مکان شما در صفحه اکسپلور اینستاگرام با فاکتورهای دیگری ترکیب می‌شود.

زمان‌سنجی.

اگر شما دارای یک پروفایل کسب‌وکار اینستاگرام هستید، می‌توانید از صفحه Insights خود برای پیدا کردن زمان فعالیت بیشتر فالوورهای خود، استفاده کنید. اگر حساب کاربری کسب‌وکاری دارید، می‌توانید بهترین زمان‌ ارسال پست ها را در اینستاگرام بررسی کنید.

مرحله 5: ارتباط با فالوورهای اینستاگرام

رسالت رسانه‌های اجتماعی، اجتماعی بودن است. برای بهبود شانس خود برای ظهور در صفحه اکسپلور اینستاگرام، باید این مفهوم را به قلب بسپارید و هر کاری انجام دهید تا مشارکت و ارتباط خود را با مخاطبین افزایش دهید.

از فالوورها درخواست کنید تا روی یک عکس دو بار ضربه بزنید یا می‌توانید از متن خود برای پرسیدن سؤال استفاده کنید. این ترفند، مشتریان شمارا تشویق می‌کند تا یک مکالمه را شروع کنند تا به شما بازخورد بدهند. شما حتی می‌توانید از طرفداران خود درخواست کنید که دوستانشان را در نظرات تگ کنند تا بدین‌وسیله تماس پست جدید شما با دیگران را گسترش بدهند.

با نظرات و لایک‌های بیشتر احتمال بیشتری برای پیدا کردن جایگاه در صفحه اکسپلور اینستاگرام وجود دارد. علاوه بر این، تعاملات خوب نیز، باعث وفاداری برندو افزایش دسترسی به شما می‌شود.

 مرحله 6: قرض کردن برخی از تأثیرات

درنهایت، هرچند که همیشه می‌توانید به‌سادگی اینفلوئنسرها(افراد تاثیر گذار درشبکه های اجتماعی) را در پست خود تگ کنید تا دسترسی شمارا به رسانه‌های اجتماعی بهبود بخشند، معمولاً یک ایده بهتر ایجاد ارتباط‌های صحیح با افرادی است که مشتریان شما به آن‌ها توجه دارند. اینستاگرام یک مکان باورنکردنی برای ایجاد ارتباط با برندهای قدرتمند در شبکه شماست، زیرا شما همیشه می‌توانید موارد یا نقل‌قول‌های آن‌ها را در پست‌های خود قرار دهید!

چند روش برای شروع:

 • ارسال پیام‌های مستقیم به برندها
 • فالو کردن شرکت‌های جدید
 • اشاره کردن به برندها و تأثیرگذاران با برجستن کردن آن‌ها در محتوای خود

اینفلوئنسرها به شرکت شما قدرت و توانایی یک برند را می‌دهند تا بتوانید موضع خود را در رسانه‌های اجتماعی تقویت کنید.

کسب جایگاه در صفحه اکسپلور اینستاگرام؟

32 درصد از کاربران اینترنت در ایالات‌متحده، اکنون در اینستاگرام فعال هستند.

با داشتن یک‌چشم انداز بالقوه برای برقراری ارتباط، دسترسی به صفحه اکسپلور می‌تواند کارهای باورنکردنی برای کسب‌وکار شما انجام دهد و به شما این امکان را بدهد که با مشتریان جدید اما مرتبط در ارتباط باشید.

نفوذ در صفحه اکسپلور اینستاگرام دقیقاً جراحی مغز نیست. همه‌چیز آشنایی با نحوه به اشتراک گذاشتن محتوای مناسب در زمان ایده ال وبرای افراد عالی است. هر چه درک بیشتری از بازار هدف خود داشته باشید و با افراد و روش‌هایی که قادرند برند شمارا ارتقاء بخشند، ارتباط بیشتری برقرار کنید، مسیر قبلی شما در صفحه اکسپلور بیشتر تغییر خواهد کرد.

بدون صرف پول برای تبلیغات در هیچ زمانی نباید خود را افزایش‌دهنده درآمد شرکت خود بدانید.

پاسخ دهید