20 اصطلاح اینستاگرام

۱-بیو(bio)

بیوگرافی پروفایل شما در اینستاگرام است. این مکان شماست تا کمی از خودتان به جهانیان بگویید. در اینجا می توانید از متن ، شکلک ، هشتگ و حتی پروفایل های ذکر شده "@" استفاده کنید. 

۲-استوری (Stories)

استوری اینستاگرام ویژگی کپی شده اینستاگرام از Snapchat است و احتمالاً بزرگترین دلیل محبوبیت اینستاگرام در حال حاضر است. با استفاده از ویژگی Stories ، می توانید یک عکس با چهره عمومی یا یک فیلم 15 ثانیه ای ارسال کنید که در عرض 24 ساعت به طور خودکار از فید شما ناپدید می شود.
می توانید متن ، شکلک ، برچسب ، GIF ، هشتگ ،  را روی تصویر اضافه کنید.

۳- منشن کردن(Mention)

اینگونه باعث جلب توجه کسی در اینستاگرام می شود. با علامت @ شروع می شود ، به دنبال دسته یا نام آنها. اگر آنها را دنبال کنید ، دسته اول آنها را در اولین گزینه تکمیل خودکار پیدا خواهید کرد. می توانید از کسی در مکان های مختلف در اینستاگرام نام ببرید ، از جمله در بیوگرافی ، نظرات یا حتی در استوری اینستاگرام

۴-تگ ها(Tag)

تگ ها با  منشن ها متفاوت است. فقط می توانید یک شخص را روی یک عکس یا یک ویدیو تگ کنید. وقتی کسی را نشان می کنید ، در پروفایل او نشان داده می شود (در بخش تگ شده در کنار گالری وی).

۵-IG Live 

IG Live یا Instagram Live ویژگی پخش زنده اینستاگرام است. این کار مشابه Facebook Live یا Periscope کار می کند. IG Live از قسمت Stories این برنامه کار می کند و شما می توانید بلافاصله به تماشای مخاطبان خود بروید. پس از پخش زنده ، می توانید پیام ها را در گپ پین کنید ، به نظرات پاسخ دهید ، و حتی کسی را دعوت کنید تا به جریان مستقیم شما بپیوندد.


۶. IGTV

IGTV آخرین تلاش اینستاگرام در ساخت ویدیوی طولانی شکل است. و برای اینستاگرام ، این به معنای هر چیزی است که بیش از یک دقیقه باشد. IGTV هم یک برنامه مستقل است و هم بخشی از برنامه اصلی اینستاگرام. اگر فقط می خواهید فیلم های عمودی و طولانی از اینستاگرام مورد علاقه خود تماشا کنید ، می توانید این کار را با استفاده از نماد تلویزیون در گوشه بالا سمت راست انجام دهید.

۷.Highlights

موارد برجسته راهی است که اینستاگرام برای کمک به شما در نمایش بهترین داستان های اینستاگرام به شما کمک می کند. همانطور که در بالا ذکر شد ، داستان هایی که ارسال می کنید پس از 24 ساعت ناپدید می شوند. اما آنها هنوز در بایگانی شما زندگی می کنند.
با استفاده از این ویژگی ، می توانید یک حلقه برجسته از بهترین Stories Instagram خود ایجاد کنید و حتی آنها را در دسته ها یا رویدادهای مرتبط قرار دهید. به عنوان مثال ، شما می توانید در مورد آخرین تعطیلات خود ، یا موضوعی را که با مخاطبان خود به اشتراک گذاشته اید ، یک برجسته برجسته کنید.

۸. Insta DM

Insta DM یا پیام مستقیم اینستاگرام ، بستر پیام رسان داخلی اینستاگرام است. نماد صفحه کاغذی آشنا و کج را در همه جای برنامه پیدا خواهید کرد. می توانید از Instagram DM برای پیام دادن به یک دوست ، به اشتراک گذاشتن تصویری از گالری خود ، ارسال یک عکس در حال ناپدید شدن و حتی برقراری تماس ویدیویی گروهی استفاده کنید.

۹. الگوریتم اینستاگرام

در طول سال گذشته ، الگوریتم اینستاگرام مورد بحث شهر قرار گرفته است. خوب ، حداقل در اینستاگرام. این جادوی پنهان علوم رایانه ای است که اینستاگرام از آن برای تأثیرگذاری بر روی هر چیزی که کاربران در سیستم عامل مشاهده و تعامل می کنند استفاده می کند.
دفعه بعدی که بحث کاربران اینستاگرام درباره الگوریتم را شنیدید ، این دستورالعمل ها را امتحان کنید. آیا می دانید اینستاگرام فقط به صورت ارگانیک پست های شما را به حدود 10 درصد از مخاطبان خود نشان می دهد؟  هر چقدر با کاربران تعامل بیشتری داشته باشید (درباره نظرات یا DM) ، احتمالاً آنها بیشتر پست های شما را در فیدخود می بینند؟

۱۰. ربات های اینستاگرام

ربات های اینستاگرام نمایه های خودکار (ضعیف) هستند که به عنوان افراد ظاهر می شوند. اما گاهی اوقات ، حتی پروفایل های قانونی از ربات های خودکار (خدمات شخص ثالث) برای جلب توجه شما استفاده می کنند. اگر چند ثانیه پس از ارسال عکس با نظرات تصادفی در مورد پست های خود یا تعداد زیادی لایک روبرو شدید ، احتمالاً یک ربات درگیر این روند شده است.
بهترین کار این است که ربات ها را نادیده بگیرید. اگر آنها هرزنامه یا محتوای نامناسبی را ارسال می کنند ، می توانید آنها را گزارش و مسدود کنید.

۱۱.هشتگ ها

هشتگ ها مایه حیات اینستاگرام هستند. می توانید حداکثر 30 مورد از آنها را در یک پست استفاده کنید ، اما باید از آنها عاقلانه استفاده کنید. هشتگ مناسب تعامل مناسب شما را به دست خواهد آورد.
هشتگ فقط مجموعه ای از کلمات ، حروف یا عبارتی است که قبل از آنها نماد # وجود دارد. وقتی کسی روی هشتگ ضربه می زند ، می تواند همه پست های نشان شده با استفاده از هشتگ داده شده را مشاهده کند. هشتگ ها یک روش عالی برای افزایش فالوورها و تعامل شما هستند.

۱۲.دنبال کردن هشتگ ها

کنون می توانید هر هشتگی را در اینستاگرام دنبال کنید ، هر چقدر هم مبهم باشد. و این روش خوبی برای افزودن کمی ادویه به خوراک شماست. به جای اینکه 10 نمایه مختلف از موارد مورد علاقه خود را دنبال کنید ، فقط هشتگ را دنبال کنید (به عنوان مثال ، # سفال ، # نامه نگاری یا # خوشنویسی). اینستاگرام به صورت دوره ای به طور خودکار پست های برتر از هشتگ موجود در خبرمایه شما را نمایش می دهد.

۱۳.ذخیره

اینستاگرام اکنون به شما امکان می دهد پست ها را برای استفاده شخصی خود ذخیره کنید. این همان بارگیری تصویر یا فیلم در دوربین شما نیست. درعوض ، بیشتر به نشانه گذاری شبیه است.این ویژگی جدید به شما امکان می دهد بیشتر از Pinterest از Instagram استفاده کنید. وقتی به پستی برخورد کردید که می خواهید بعداً آن را ذخیره کنید ، روی نماد نشانک در گوشه پایین سمت راست پست ضربه بزنید. ذخیره خواهد شد می توانید روی گزینه ذخیره در مجموعه ضربه بزنید تا آن را در مجموعه دیگری ذخیره کنید (شبیه تابلوهای Pinterest).

۱۴.بی صدا(Mute)

آیا نمی خواهید عکسهای سفر کاملاً ویرایش شده از آخرین تعطیلات همکار خود را ببینید؟ اما عدم پیگیری یا مسدود کردن خیلی دردسر است؟ در عوض دکمه بی صدا را امتحان کنید.
شما می توانید هم Stories و هم پست ها را از نمایه اینستاگرام نادیده بگیرید. نمایه آنها همچنان برای مشاهده و تعامل با شما در دسترس است. اما نمایش پست ها و داستان های آنها در خبرمایه شما متوقف می شود.

۱۵. بلاک اینستاگرام(Block)

. وقتی شخصی را در اینستاگرام مسدود می کنید ، او دیگر نمی تواند پست ها ، داستان ها یا فعالیت شما را مشاهده کند. وقتی آنها از پروفایل شما بازدید می کنند ، قادر خواهند بود دکمه دنبال کردن را ببینند اما با ضربه زدن روی آن هیچ کاری انجام نمی شود.همچنین می توانید شخصی را به طور خاص در اظهار نظر مسدود کنید. به تنظیمات> کنترل نظرات و مسدود کردن نظرات از بروید.

۱۶. داستان خود را پنهان کنید(Hide Your Story)

Mute از مخفی کردن پست های دیگران مراقبت می کند. اما اگر نمی خواهید کسی استوری های اینستاگرام خود را مشاهده کند چه می کنید؟ وقتی در صفحه ویرایش Stories هستید ، روی نماد Gear کلیک کنید. از اینجا ، به بخش Hide Story از قسمت بروید و افرادی را که نمی خواهید داستان های خود را به آنها نشان دهید اضافه کنید.

۱۷. گزارش(Report)

هر وقت در اینستاگرام اتفاق نامناسبی دیدید ، همیشه آن را گزارش دهید. این می تواند یک نظر تهدیدآمیز یا یک صفحه اختصاص داده شده به افراد کلاهبردار باشد. روی دکمه فهرست ضربه بزنید و Report را انتخاب کنید. اینستاگرام گزارش شما را بررسی کرده و اقدامات مناسبی را انجام خواهد داد. شما در حال ساختن اینستاگرام به مکانی بهتر برای همه هستید.

۱۸. پروفایل تجاری در اینستاگرام

اینستاگرام یک روش ساده برای تبدیل از یک پروفایل شخصی به یک پروفایل تجاری ارائه می دهد. برای استفاده از پروفایل کسب و کار حتی نیازی نیست که یک تجارت ثبت شده باشید.تبدیل به نمایه کسب و کار مزایای بسیاری دارد.
شما در بیو به دکمه های عمل دسترسی پیدا می کنید و از فالوورهای  خود اطلاعات کاملی دریافت می کنید. به علاوه ، استفاده از پروفایل تجاری تنها راه برای باز کردن قفل ویژگی هایی مانند ایجاد پیوند در استوری ها و افزودن دکمه های خرید به پست های شما است.

۱۹.Insights

پس از تبدیل به نمایه کسب و کار ، دکمه Insights را در نوار ابزار بالای نمایه خود مشاهده خواهید کرد. روی آن ضربه بزنید و دریایی از اطلاعات مفید پیدا خواهید کرد. شما خواهید فهمید که فالوورهای شما از نظر سن و جنس چگونه است و همچنین بهترین زمان برای ارسال پست به اینستاگرام برای حداکثر تعامل است.


۲۰.اکسپلور(Explore)

از نوار ابزار پایین روی دکمه جستجو ضربه بزنید و در نهایت در برگه Explore قرار می گیرید. این همه چیزهایی است که هم اکنون در اینستاگرام پرطرفدار است. در بالا ، موضوعات را پیدا خواهید کرد ، و در زیر مجموعه ای از عکس ها و ویدیوهای محبوب است.

منبع:
https://www.makeuseof.com/tag/new-instagram-common-terms-know

نظر شما :